Górnik Łęczna

1

Korona Kielce

0

• Dodam, że nieźle wypadł także bramkarz żółto-krwistych Cerniauskas, który obronił kilka groźnych sytuacji w tym rzut karny. Do zobaczenia !

• Niezły mecz Górników, z dobrej strony pokazał się szczególnie Cernych. W drużynie gości zawiódł głównie Dejmek, który w głupi sposób osłabił drużynę, natomiast im plus wypadł zdecydowanie Trytko, któremu zabrakło wsparcia partnerów z drużyny. Górnik zasłużenie wygrywa po bramce Cernycha, asystę zapisuje Patrik Mraz. Górnicy awansują zatem na 7 lokatę, a Korona pozostaje przedostatnia. Dziękuję za uwagę, Piotr Jacek Smoluch.

• Koniec spotkania ! Trzy punkty zasłużenie zostają w Łęcznej!

• Teraz ładnie pokazał się Cernych, ale minimalnie spalił, w porę zamknął linię Ouatarra.

• Kiełb fauluje mijającego go Mierzejewskiego, który prosi o zmianę. Limit jednak już wykorzystany.

• Bonin ma pretensje do Szałachowskiego, słuszne zresztą, zagalopował się w dryblingu zawodnik Górnika.

• 4 minuty doliczone, a my mamy zmianę. Boisko opuszcza, a wchodzi z numerem 19 Nabil Aankour.

• Janota ! Uderzył na bliski słupek, zauważył źle ustawionego Prusaka i tylko brak precyzji sprawił, że Korona dalej przegrywa.

• Trytko ! Ponownie świetnie wywalczył pozycję, nieprzepisowo zatrzymał go Bozić, będzie rzut wolny z 30 metra.

• Dos Santos pokazał teraz dobrą technikę, ale koledzy zepsuli tą akcję.

• Mraz fauluje przed polem karnym, Korona ma rzut wolny z 25 metra.

• Mamy zmianę, na boisku jest już Chiżniczenko, opuszcza je Kamil Sylwestrzak. Ofensywna zmiana Ryszarda Tarasiewicza.

• Chiżniczenko przygotowany do zmiany.

• Cernych świetnie minął obrońce, wycofał piłkę z pod linii do Bonina, ten jednak zablokowany, a kolejna próba wysoko nad bramką! Dobra akcje Cernycha.

• Świetnym wślizgiem Petrov przerywa szarże Hasaniego.

• Ależ Michał Janota błysnął w środku pola, minął kilku rywali dograł do Dos Santosa, który niestety niecelnie podawał w kierunku Kiełba.

• Będzie kartka! Jest kolor żółty ! Ostre wejście Petrova, które zatrzymało Cernycha wychodzącego na czystą pozycję.

• W odpowiedzi Bonin próbował zaskoczyń wysuniętego Cerniauskasa, ale minimalnie za wysoko uderzył były gracz Korony.

• Ponownie indywidualna próba Trytki, ale zbyt lekko i w dodatku obok bramki.

• Strzał Mraza zablokowany ! Chwilę później Cernych skacze do głowy, ale uderza niecelnie. Nieznacznie pomylił się Litwin.

• Właśnie on opuszcza murawę, Nikitovic, pełniący zwykle funkcję kapitana, kolejna żywa legenda Łęcznej melduje się na placu gry.

• Leży na murawie teraz zawodnik gospodarzy, po łysinie poznaje, że jest to Pruchnik

• Outarra do Trytki, ten ponownie ładnie się zastawił, odegrał do kolegi jednak ten uderza obok prawego słupka bramki Prusaka.

• Fantastyczna parada bramkarza Korony, dobitka okazała się niecelna i mamy rzut rożny.

• Niesamowite! Świetnie broni ten techniczny mierzony strzał Cerniauskas !

• Rzut karny! Ręką zagrał zawodnik Korony po strzale niepilnowanego zawodnika. Strzelać będzie Tomasz Nowak !

• Szałachowski na lewo do Mraza i mamy rzut rożny po tym jak piłka odbiła się od Malarczyka. Tym razem to Nowak będzie wykonywał ten stały fragment gry.

• Trytko sprytnie przepchnął dwóch obrońców, wywalczył pozycję i uderzył. Mamy rzut rożny, Korona to dziś jednoosobowa armia w postaci Trytki.

• Zmiana w zespole gospodarzy, boisko opuści Mirosław Bożok, wchodzi na nie żywa legenda Łęcznej, Sebastian Szałachowski !

• Teraz świetnie poradził sobie Nowak z dwójką obrońców w środku pola.

• Żółta kartka i rzut wolny, przewinił Michał Janota.

• Bonin świetna piłka do Cernyha, ten niecelnie podaje, a gdy piłka do niego wraca, uderza! Piłka trafia w Ouatarre, mogło tu być zagranie ręką ! Po chwili uderza Grzegorz Bonin i świetą paradą popisuje się Cerniauskas.

• Faul Kiełba, agrysywnie zaatakowal Mraza.

• Pojedynek główkowy z Cernychem nie stanowi dla Ouatarry żadnego problemu...

• Teraz było groźnie ! Nieporozumienie bramkarza z obrońcą mógł wykorzystać Hasani, jednak nie trafił czysto główką. Teraz Fedor Cernych ponownie spróbował szczęścia, jednak zbyt blisko środka bramki, takiej piłki Cerniauskas na pewno nie przepuści.

• Długa piłka na Trytkę, pewnie futbolówkę chwyta Prusak na 10 metrze.

• Hasani! Zbierał się do uderzenia z 25 metrów, w ostatniej chwili Petrov wybija mu piłkę!

• Nowak dośrodkował w pole karne, Bonin jednak zbyt mocno podszedł pod piłkę, która szerokim łukiem omija bramkę Cerniauskasa.

• Faul w ofensywie, tym razem to Trytko odgryzł się Szmatiukowi.

• Bonin szarżował w pole karne, świetnie odebrał mu piłkę Ouatarra.

• Kapitanem jest oczywiście Piotr Malarczyk.

• Mraz faulowany, przez kapitana gospodarzy , na środu boiska.

• Ominęła nas zmiana Hasaniego w przerwie, na boisku nie widzę już Burcharda.

• Pojawił nam się tutaj Jacek Kiełb przy ławce rezerwowych, musiał tam ucierpieć przy dośrodkowaniu. Zaraz jednak wróci na murawę.

• Nowak wywalczył stały fragment gry, Pruchnik jednak dośrodkował niecelnie.

• Niesamowite uderzenie Pruchnika z około 30 metrów, Cerniauskas byłby bez szans! Uratowała go poprzeczka!

• Korona teraz zagrała agresywniejszym pressingiem, wychodzą jednak spod niego umiejętnie gospodarze.

• Pylypczuk w przerwie opuścił murawę, a jego miejsce zajmuje Bernardo Dos Santos.

• Zaczynamy drugą część, przy piłce Trytko.

• Obie jedenastki już na murawie za chwile zaczniemy drugą część. W pierwszej pokazał się Cernych, zdobywając ładną bramkę głową, po dośrodowaniu Mraza z rzutu rożnego. Negatywnie wyróżnił się Radek Dejmek, zaliczając głupią czerwień już w 28 minucie spotkania. Ciężka sytuacja Koroniarzy.

• Janota! Nad murem ale i nad bramką. Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Trytko ponownie faulowany w walce o piłkę, rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Przy piłce Kiełb, Janota, i Pylypczuk, będzie groźnie.

• Cały zespół Korony pod własną szesnastką, tylko Trytko na desancie.

• Rzut rożny z prawej strony po desperackim wybiciu obrońcy. Piłkę wrzuci oczywiście Patrik Mraz. 2 minuty doliczone.

• Teraz spięcie w polu karnym gospodarzy, znów leży Prusak, przy próbie interwencji wpadł na niego Trytko. Już sytuacja zażegnana, najbardziej aktywny był tutaj Bozić.

• Szmatiuk fauluje Trytkę w walce o górną piłkę , rzut wolny na 30 metrze. Janota przy piłce.

• Zbyt mocne uderzenie Cernycha prostym podbiciem. Ma armatę w nodze Litwin.

• Trytko zgrał piłkę do Kiełba, ten jednak nie opanował futbolówki. Nieźle prezentuje się dziś Trytko jeśli chodzi o zastawienie czy też zgranie piłki do partnera.

• Bramka ! Świetne dośrodkowanie Mraza, nieupilnowany przez obrońców zawodnik gospodarzy i mamy 1:0 !! Cernych ! Nareszcie trafił, piękna główka, samo okienko ! Cerniauskas bezradny!

• Rzut rożny z lewego narożnika wykona Patrik Mraz.

• Trytko ładnie zastawił sie i odegrał przy próbie kontry jednak nikt nie zamierzał brać udziału w tej akcji i strata.

• Kiełb nie zdołał odwrócić się z piłką na połowie Korony i atakują pozycyjnie gospodarze.

• Cernych po raz trzeci ! Tym razem zbyt lekko i nie zmuszony do wielkiego wysiłku Cerniauskas

• Ah, znowu Cernych ! Główka z piątego metra , po dobrym rozegraniu Górników na lewym skrzydle, jednak Litwin uderzył prosto w bramkarza gości.

• Ależ było groźnie ! Jęk zawodu na trybunach, Fiodor Cernych dostał świetne podanie wbiegł w pole karne i uderzył po długim rogu, mocno, ale pomylił się o jakieś 1,5 metra.

• Na pewno łatwiej grać się będzie teraz gospodarzom.

• Nadmienie, że było to zagranie ręką.

• Druga żółta kartka po tym jak nieprzepisowo przerwał akcje Radek Dejmek. Głupie zachowanie zawodnika Korony.

• Teraz groźnie kulał Pylypczuk, leży i zwija się z bólu przy bocznej lnii. Sędzia nie przerwał gry.

• Wrzutka z linii obrony w pole karne Górnika, piłka po głowie Bozicia ląduje " w koszyku", grającego w pomarańczowym komplecie Prusaka.

• Kapitan gospodarzy wstaje o własych siłach, oczywiście będzie w stanie kontynuować grę.

• Kiełb podczas pojedynku biegowego z obrońcą wpadł na interweniującego Prusaka, nie obędzie się bez interwencji medycznej.

• Niewiele dzieje się obecnie na murawie, mam nadzieję, że ten post zmotywuje piłkarzy do nieco bardziej kreatywnej gry.

• Sylwestrzak za wysoko do Pylypczuka i piłka po jego głowie wychodzi poza pole gry, wznowi kapitan gospodarzy.

• Próba ataku gospodarzy, przerwana wybiciem Outarry na aut boczny.

• Na murawie leży Buchardt, mocno ucierpiał po starciu z jednym z rywali, fizjoterapeuci wbiegają na boisko.

• Za mocne podanie na prawą stronę do Mierzejewskiego, sporo dziś przerzutów na boisku.

• Główkę wygrał teraz Ouatarra, zdecydowanie góruje w powietrzu czarnoskóry obrońca gości.

• A dalekim podaniem popisał się Piotr Malarczyk.

• Piękny cross do Pylypczuka, nareszcie udało się celnie dograć na lewą flankę, niestety kolejne niedokładne podanie kończy próbę ataku pozycyjnego.

• Próba prostopadłego podania do Trytki, jednak ten szybki kontratak przerwany przez Szmatiuka.

• Kolejny rzut rożny, tym razem z drugiej strony, piłka po plecach obrońy wyszła na aut bramowy.

• Teraz szarża prawym skrzydłem piłkarzy górnika i z rzutu rożnego dorzucać będzie Patrik Mraz.

• Znów próba crossowego podania do Sylwestrzaka, jednak ponownie niecelnie, i piła po koźle ląduje w rękach bramkarza gospodarzy.

• Faul na Burchardzie z prawej strony boiska, na około 35 metrze.

• Crossowe podanie do Sylwestrzaka, nie opanował jednak futbolówki na lewej stronie i wznowi Prusak.

• Teraz zagranie ręką odgwizdał arbiter.

• Bonin podanie górą do Cernycha, opanował piłkę Litwin, nie zatrzymał go Ouatarra, Górnik utrzymuje się przy piłce na połowie gości.

• Teraz próba rozegrania obrońców żółto-krwistych, zakończona stratą , aut dla Górnika z prawej strony przy linii środkowej.

• Głupia strata, podanie wszerz boiska piłkarza gospodarzy zakończyło się stratą. Korona jednak zbyt wolno zbierała się do tej kontry i w efekcji nic z tego nie wyszło.

• Górnik w ataku pozycyjnym, rozegranie akcji od linii środkowej.

• Rozegranie do tyłu i Prusak dalekim wybiciem traci piłkę, udało się ją jednak szybko odzyskać. Za długie jednak podanie na lewą flankę i wznowi od autu Korona.

• Mierzejewski i Cernych już w kole środkowym i zaczynamy spotkanie!

• Przywitanie obu zespołów, rzut monetą i minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka.

• Zawodników na murawę wyprowadzą młodzi piłkarze Viktorii Parczew.

• Koniec rozgrzewki, Spiker wymienia składy i za około 7minut pierwszy gwizdek pana Złotka.

• Na Stadionie pojawiają się już obie zorganizowane grupy kibicowskie. Do Łęcznej przyjechało około 150 fanów żółto-krwistych.

• Jak na większości Ekstraklasowych spotkań przed meczem odsłuchaliśmy między innymi Europe - Final Countdown.

• Bezchmurne niebo na stadionie w Łęcznej, 15 stopni Celsjusza, idealna wręcz pogoda do gry. Pozostaje tylko dopasować się poziomem gry do warunków atmosferycznych.

• Pierwszy gwizdek już za niespełna pół godziny

• Popisy Jacka Kiełba na rozgrzewce! Zrobił aż dwie żonglerki :)

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

• Drużyny Górnika i Korony utknęły w dolnej części tabeli - Goście są przedostatni, tracąc do 14-ego Ruchu, 1 punkt. Gospodarze z kolei, mimo dobrej formy na własnym boisku są na 12 pozycji.

• Przed meczem warto nadmienić, że Górnik swój ostatni mecz wygrał... w sierpniu! Korona natomiast przegrała wszystkie mecze wyjazdowe. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na rozgrzewkę.

• Ławki rezerwowych: Górnik: Rodić, Nikitovic, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalkowski Korona: Małecki, Kapo, Aankour, Markovic, Dos Santos, Sobolewski, Chiżniczenko

• I jedenastka gości: Cernauskas, Sylwestrzak, Malarczyk, Pylypczuk, Jovanovic, Trytko, Janota, Outarra, Petrov, Kiełb, Dejmek.

• Murawę i rozgrzewkę bramkarza ostudzają strumienie zimnej wody.

• Znamy składy w jakich obie jedenastki wybiegną na murawę. Gospodarze : Prusak - Mraz, Szmatiuk, Bozić, Pruchnik - Mierzejewski, Nowak, Burchardt, Bożok - Bonin, Cernych.