3

3 1 połowa

Legia Warszawa

1

• Po tej sytuacji arbiter kończy spotkanie! Spotkanie pełne emocji, ostrej walki, determinacji i wiary w zwycięstwo. To będzie długi wieczór w Łęcznej. To tyle na dziś, dobrej nocy!

• Sa z ostrego kąta głową strzela w poprzeczkę!

• Sa strzela z dystansu, Prusak odbija piłkę do boku, a dobitkę Saganowskiego broni już do spółki z Mrazem!

• Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

• Żółtą kartkę ogląda także Vrdoljak.

• Żółtko dla Kuciaka za gestykulacje w stronę sędziego.

• Tak dobrze pilnowany do tej pory Duda tym razem został nieupilnowany w polu karnym i z bliska pakuje piłkę do bramki.

• GOOL!! LEGIA NIE SKŁADA BRONI !

• A już w następnej akcji Kuciak potyka się przy próbie podania do obrońcy i piłkę przechwytuje Hasani, kopie po ziemi na bramkę, ale przed linią zgarnia ją Rzeźniczak!

• Ale emocje w końcówce! Ale po kolei! Najpierw strzał Dudy sprzed szesnastki odbija się od wewnętrznej strony poprzeczki i wypada w pole gry!

• I znów to samo zagranie Mraza i znów Kuciak na rożnego!

• Mraz zakręcił z rzutu rożnego i z najwyższym trudem na kolejnego kornera wybija Kuciak!

• Sasin z boku pola karnego wycofuje do Bonina, ten dobiega do linii końcowej i podaje do Szałachowskiego, którego strzał blokuje Rzeźniczak. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w ekipie Górnika. Sasin zastępuje Mierzejewskiego.

• Szałachowski zmienia Bożoka.

• Żółta kartka dla Bonina za protesty w stronę sędziego głównego, którego zdaniem Nowak faulował zawodnika Legii przy wyjściu z kontratakiem.

• Na murawie leży teraz poturbowany Bożok.

• Duda z rzutu wolnego sprytnie na prawo do Brozia, ten próbuje dośrodkować po ziemi z pierwszej piłki, ale na przeszkodzie staje Bożok. Tylko aut dla przyjezdnych.

• Tymczasem w ekipie Górnika Hasani zmienia bohatera meczu, Fedora Cernycha!

• Następuje zmiana. Awizowany wcześniej zawodnik zastępuje Żyrę.

• Do wejścia przygotowuje się Krystian Bielik.

• Bonin wyłusksuje piłkę Sa, jednak po chwili Mierzejewski za lekko podaje do Prusaka tak, że ten wybija na wślizgu. Piłka trafia pod nogi Dudy, który podaje na prawo do Saganowskiego. Strzał napastnika Legii z ostrego kąta ofiarnie na wślizgu blokuje Bielak. Korner dla wojskowych.

• Mierzejewski fauluje Saganowskiego na 35. metrze. Defensor Górnika ma na swoim koncie już żółtą kartkę, a tym razem obyło się bez konsekwencji.

• Bożić blokuje Orlando Sa na wysokości ławek rezerwowych. Aut dla Górnika i głośne protesty ze strony Kuciaka.

• Nowak prostopadle do Burkhardta, ten przestawia sobie piłkę na prawą nogę i strzela po dalszym słupku, lecz na rożnego piłkę paruje Kuciak!

• Wrzutka z prawej strony Brozia i Saganowski z bliska strzela głową obok słupka.

• Żyro pada na murawę po walce o górną piłkę z Bożiciem, arbiter zmierza pewnym krokiem w pole karne Górnika, aby... napomnieć piłkarza przyjezdnych.

• Kibice Legii zakończyli już swój udział w dzisiejszym spotkaniu,

• Górnik Łęczna - Legia Warszawa

• Guilherme fauluje Bonina wychodzącego z kontratakiem. Tylko słowne upomnienie dla Brazylijczyka.

• Broź z ostrego kąta i Prusak na rzut rożny!

• Było groźnie w szesnastce Górnika, lecz Nowak wyłuskuje piłkę i podaje do Mraza, ten do Cernycha i w ten sposób powstał zalążek kontry Górnika, przerwany na połowie wojskowych przez Vrdoljaka.

• W przerwie meczu 2 zmiany. Wchodzą Sa i Jodłowiec, schodzą Kucharczyk i Pinto.

• Piłkarze obu ekip już na murawie. Drugą połowę od środka rozpoczynają gospodarze!

• Koniec pierwszej odsłony. Górnik Łęczna - Legia Warszawa 3:0. Co to więcej dodawać?

• Przyjście na taki mecz jest warty każdym pieniędzy świata, jeśli chodzi o kibiców Górnika. Tymczasem Prusak łapie piłkę po rożnym Legii już w doliczonym czasie gry 1. połowy.

• Nowak do Bonina, ten piętą bardzo przytomnie do Cernycha, a Litwin na raty pokonuje Kuciaka! Co za mecz! Zaraz zejdę!

• 3:0 !!!!! CO TU SIE DZIEJE !!!!! JEZUS MARIAAAA !!!!

• Jestem święcie przekonany, że bez względu na końcowy wynik, to spotkanie będzie wspominane na Lubelszczyźnie latami. Każdy kibic zasiadający na trybunach wspiera piłkarzy Górnika jak tylko może. A piłkarze robią swoje!

• Kucharczyk z rożnego mocno zakręcił futbolówką, lecz ta przeszła nad poprzeczką. Szansę na skuteczną interwencję miał jeszcze Prusak.

• Kontra Górnika, Bożok rozrzuca na prawo do Bielaka, ten w niecodziennej dla niego sytuacji w ofensywie nie wiedział za bardzo co zrobić i uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie wylądowała na górnej siatce bramki Kuciaka. Korner dla gospodarzy.

• Kolejna setka Górnika! Po rzucie wolnym dla Legii, Bonin wybija na oślep do przodu, a tam jak spod ziemi wyrasta Cernych, który ma 10-metrową przewagę nad obrońcami i pędzi w kierunku bramki Kuciaka! Litwin został jednak dogoniony przez obrońców i w sytuacji bez wyjścia próbował podcinki w kierunku dalszego słupka, która kompletnie mu nie wyszła!

• Patrik Mraz zapoczątkowuje akcję lewą stroną, którą sam wykańcza! Po ograniu Brozia wyszedł sam na sam z Kuciakiem i strzałem w kierunku krótszego słupka Sowak pokonuje Słowaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! 2:0 !!! CO SIĘ TU DZIEJE!! PATRIK MRAZ !!

• A teraz Mierzejewski ze stuprocentowym poświęceniem blokuje strzał z ostrego kąta Astiza!

• Pierwsze żółtko w tym meczu, a ukarany został Łukasz Mierzejewski.

• Strzał z dystansu Vrdoljaka przechodzi... nad siatką odgradzającą boisko od trybuny.

• Bonin świetnie ogrywa wchodzącego wślizgiem Kucharczyka i od razu próbuje uruchomić Cernycha, jednak w szybkiej klepce gospodarzy połapali się przyjezdni.

• Nabuzowany Burkhardt fauluje na 30. metrze Vrdoljaka. Obędzie się jednak bez żółtej kartki.

• Żyro przyjmuje w polu karnym, ogrywa Bożicia i strzela z bliska z ostrego kąta, lecz interweniuje Prusak! Póki co bezbłędny mecz golkipera gospodarzy.

• Pinto z rzutu wolnego, lecz wysoką piłkę łapie Prusak, uruchamiając po chwili Bonina na prawej stronie. Ten dogrywa po linii do Cernycha, lecz strzelec pierwszej bramki nie szarżował na bramkę, a skutecznie utrzymał się przy piłce, rozpoczynając atak pozycyjny Górnika.

• Mierzejewski do spółki z Boninem powstrzymują przedzierającego się lewą stroną Guilherme. Od bramki Prusak.

• Pinto za lekko do Kuciaka, do piłki przed bramkarzem dopada Burkhardt i próbuje podcinki, jednak obija Kuciaka i piłka przelatuje obok słupka! Bardzo mocne zaczęcie w wykonaniu Górnika!

• POWINNO BYĆ 2:0 !!!

• Nowak ze środka pola między obrońców do wychodzącego Cernycha, a ten w pojedynku sam na sam uprzedza Kuciaka, posyłając piłkę między jego nogami!

• GOOOOOOOOOOOL !!!!! CE3EEEEEERNCYH !!!!!

• Patrik Mraz nie daje ograć się Michałowi Żyro. Aut dla gości na wysokości pola karnego Górnika.

• Bonin zakłada siatkę Guilherme, odgrywa do tyłu do Mierzejewskiego, ten podaje po ziemi w pole karne ale Astiz wyjaśnia.

• Legioniści zaczynają bardzo wysoko, starając się uniemożliwić Górnikowi rozgrywanie piłki. Póki co w poczynaniach gospodarzy dużo nerwowości, lecz także walki i zawzięcia. Pierwsze 15 minut będzie najtrudniejsze!

• Podanie z głębi od Vrdoljaka w kierunku Żyry, ale piłka nabrała rozpędu po koźle i opuściła plac gry. Od bramki Prusak.

• Od środka zaczynają goście!

• Legioniści zagrają dziś na biało-czarno, natomiast gospodarze na zielono-czarno. Trwa losowanie, niebawem zaczynamy bój!

• Zawodnicy Legii jako pierwsi zeszli z rozgrzewki do szatni. Chwilę po nich to samo uczynili gospodarze. Trwają ostatnie przygotowania i już za około 10 minut pierwszy gwizdek arbitra Bartosza Frankowskiego!

• Ławka Górnika: Rodić, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalinowski, Burzyński

• Ławka Legii: Jałocha, Lewczuk, Kosecki, Sa, Bielik, Jodłowiec, Ryczkowski

• W zespole z Łęcznej, z powodu kontuzji, nie zagrają dziś Przemysław Kaźmierczak, Nikolajs Kozacuks, Marcin Kalkowski oraz Radosław Pruchnik. Pod znakiem zapytania stał występ Fedora Cernycha, który przed tygodniem w spotkaniu z Bełchatowem grał z pękniętą kością śródstopia, jednak fizjoterapeuci do spółki ze środkami przeciwbólowymi postawili Litwina na nogi i znajduje się on w wyjściowej jedenastce. W zespole ze stolicy nie zagra z powodu urazu Miroslav Radović.

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• Legia Warszawa, w przypadku zwycięstwa, powiększy swoją przewagę nad drugim Śląskiem Wrocław do 6 punktów. W przypadku wygranej Górnika, awansuje on na 10. pozycję. W przypadku remisu, przewaga Legii nad resztą stawki będzie wynosiła 4 punkty, natomiast Górnik wskoczy na 11. lokatę.

• Na papierze niepodważalnym faworytem dzisiejszego starcia jest warszawska Legia, która przewodzi ligowej tabeli z 38 punktami na koncie. Zielono-czarni zajmują z kolei 13. lokatę z dorobkiem 21 oczek. Za gospodarzami przemawiają dziś atut własnego boiska, duża mobilizacja z racji goszczenia mistrza Polski oraz... nienajlepsza passa Legii, która zwykła nie zgarniać pełnych pól w spotkaniach ligowych po spotkaniach w Lidze Europy, który to miał miejsce w czwartek. Przypomnijmy, że wojskowi pokonali turecki Trabzonspor 2:0.

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Już za około 30 minut początek spotkania pomiędzy Górnikiem a Legią!