Górnik Łęczna

1

Piast Gliwice

2

• Cernych dośrodkowuje z prawej strony, Bonin strzela głową po prawym rogu bramki i... broni Szmatuła!

• Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

• Zmiana w Piascie, Martinez wchodzi za Szeligę.

• Prusak traci przytomność po powietrznym starciu za polem karnym z Kamilem Wilczkiem. Wygląda to bardzo groźnie, lecz widzimy że bramkarz Górnika zdołał wstać o własnych siłach.

• Wygląda na to, że w linii obrony Górnika w końcówce zobaczymy kwartet Bielak-Mierzejewski-Szałachowski-Mraz, podczas gdy ustawiony na szpicy Szmatiuk będzie zgrywał wysokie piłki.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Szałachowski w miejsce Sasina.

• Teraz na prawej stronie boiska faulowany Nikitović. Dużo stałych fragmentów gry wykonuje dziś zespół Górnika.

• Chwilowa przerwa w grze po przypadkowym kopnięciu Podgórskiego przez Bielaka.

• Doskonałą okazja dla Wilczka na podwyższenie wyniku, lecz jego mierzony lob przechodzi nad poprzeczką!

• Badia schodzi, Podgórski wchodzi

• Żółtko dla Bonina

• Tanczyk za Razulisa

• I dwie okazje dla Górnika, po których powinna paść bramka! Najpierw z wolnego wrzuca Nowak, tor lotu piłki lekko zmienia Szmatiuk i Piasta ratuje Szmatuła! Minutę później Mraz podaje między linię bramkarza a obrońców do Razulisa, lecz temu zabrakło kilku centymetrów by wpakować piłkę do pustej bramki!

• Natychmiastowa zmiana w Górniku. Rudika zmienia Mraz.

• Strata Nikitovicia w środku pola, podanie do Wilczka na walkę ze środkowym obrońcą, ten wyprzedza rywala i strzela mocno w okolice środka bramki i złe zachowanie Serka skutkuje stratą gola!

• GOOOL! PIAST NA PROWADZENIU!

• Hanzel ogląda żółty kartonik po faulu na Sasinie

• Trener Radoslav Latal oraz jego asystent zostali upomnieni przez arbitra za zbyt ekspresywne wyrażanie niezadowolenia po decyzji sędziego liniowego.

• Rudik fauluje na własnej połowie po stracie piłki. Obyło się jednak beż kartonika.

• Horvath mocno i co ważne celnie nad samą ziemią kropnął z dystansu, lecz z interwencją zdążył Prusak. Dobra próba piłkarza Piasta.

• Rzut wolny dla Górnika po faulu na Razulisie, lecz to Piast szybko wychodzi z kontrą, Badia z lewej strony dobrze wypatrzył Wilczka, lecz ten nabiegając na piłkę skupił się na sile, zamiast na precyzji, a efektami jego próby może lepiej się z Państwem nie podzielę.

• Chwilę później z dystansu huknął Bonin, lecz piłka nieznacznie minęła krótszy słupek.

• Pierwsza akcja Górnika i o dziwo dosyć składna! Mierzejewski na prawej flance zakręcił Moskwikiem, zagrał przed pole karne, gdzie Nikitović markując strzał zagrał jeszcze głębiej do Cernycha, któremu niewiele zabrakło by wygrać pojedynek z obrońcami i dojść do strzału z bliska.

• Drugą połowę od środka rozpoczynają podopieczni Radoslava Latala!

• Kamil Wilczek strzelił dziś swoją 14., a Bonin 6. bramkę w bieżących rozgrywkach. Tym samym Wilczek zrównał się z czołowymi strzelcami - Mateuszem Piątkowskim, Pawłem Brożkiem i Flavio Paixao.

• Przy aktualnych wynikach spotkań Ekstraklasy, miejsca zajmowane przez Górnika i Piasta w tabeli nie ulegną zmianie (będzie to kolejno 12. i 11. lokata).

• W przedmeczowych komentarzach wyraziłem nadzieje na emocjonujące widowisko. Tymczasem dzisiejsze do takich zdecydowanie nie należy, co można wywnioskować bo wydarzeniach boiskowych. Piast właściwie zareagował na straconą bramkę i strzelił wyrównującą, przez co w drugiej połowie zastaniemy prawdopodobnie znów piłkarskie szachy - z wyrazami niezadowolenia...

• I na tym kończymy pierwszą część spotkania.

• Po kornerze dla Górnika do strzału doszedł Szmatiuk, lecz przy okazji faulował Murawskiego. Gwizdek arbitra poszedł w ruch.

• Nikitović znalazł się teraz jakimś cudem na pozycji napastnika, w dodatku bez krycia, lecz wyraźnie nieprzyzwyczajony do gry z przodu szybko przegrał pojedynek biegowy z Hebertem.

• Dobrze prostopadle w pole karne zagrywa teraz Nowak, lecz Bonin nie zdołał wygarnąć futbolówki przed linią końcową. Od bramki Szmatuła.

• Przerzut Nikitovicia na prawo do Mierzejewskiego ustawionego na pozycji bocznego pomocnika, ten bardzo dobrze przyjmuje klatką z odwróceniem w kierunku bramki, lecz zostaje faulowany przez Szeligę, z którym wygrał pojedynek. Żółtko dla piłkarza gości.

• Górnikowi w ofensywie nie wychodzi dziś prawie nic. Jeszcze więcej niedokładności i nieporozumień, niż na początku.

• Mierzejewski faulowany teraz przed samym polem karnym Piasta. Świetne ustawienie dla lewonożnego zawodnika, tymczasem do piłki podchodzi prawonożny Nowak i strzela nad murem, a na aut piąstkuje Szmatuła.

• Nieodpowiedzialna strata przed polem karnym obrońców Górnika, piłka trafia przypadkowo na prawą stronę do Hanzela, który dośrodkowuje wprost na głowę ustawionego 5 metów od bramki Wilczka. Prusak bez szans.

• GOOOL, ALEŻ SZYBKA ODPOWIEDŹ PIASTA! KAMIL WILCZEK!

• Wysokie dośrodkowanie Nikitovicia ze wspomnianego rzutu wolnego, piłkę na krótki słupek z długiego przeciąga Cernych, a tam Bonin już czeka na dostawienie nogi!

• GOOOOOOL! GRZEGORZ BONIN!

• W narożniku boiska na połowie Piasta faulowany Mierzejewski.

• W początkowej fazie meczu w ofensywie Górnika w oczy rzuca się niedokładność, przesada z siłą w zagraniach i momentami brak zdecydowania. Piast z kolei stara się zaskoczyć gospodarzy długimi podaniami.

• Mierzejewski znów naciskany przy próbie wyprowadzenia piłki, lecz tym razem oszukał Badiię i skutecznie dograł do Bonina.

• Żółta kartka dla Razulisa za użycie łokcia w powietrznej walce z Mokwą.

• W odpowiedzi strzał Bonina lewą nogą z linii pola karnego uderza w bok Razulisa i gdyby nabrała przeciwnej rotacji, mogłaby nawet wpaść przy słupku, a tak odkręciła się od bramki i wyszła poza boisko.

• Okazja przed Piastem! Mierzejewski bardzo łatwo traci piłkę na rzecz Wilczka, ten podaje sprzed linii końcowej do wbiegającego Szeligi, ale piłkarzowi Piasta udaje się tylko musnąć piłkę w kierunku dalszego słupka. Sytuacja opanowana przez Serka.

• Wilczek wysokim pressingiem uniemożliwia teraz wyjście z akcją piłkarzom Górnika. Dwukrotnie od autu rozpoczynają gospodarze.

• Rudik zagrał teraz perfekcyjnie na klatkę wbiegającego w szesnastkę Nowaka, lecz ten wyraźnie starał się uniknąć strzału lewą nogą, przez co zmarnował swą dobrą okazję.

• Długo musieliśmy czekać na pierwszy gwizdek, najwyraźniej sędzia Jakubik pospieszył się z wyprowadzeniem zawodników na boisko. Tymczasem po podaniu Szmatiuka, Prusak wybija niebezpiecznie po ziemii przed szesnastke, lecz na jego szczęście adresat szybkiego podania z głębi pola był na spalonym.

• Zaczynamy jeden z ośmiu meczów ostatniej kolejki rundy zasadniczej! Od środka gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę stadionu. Górnik zagra dziś na zielono-czarno, natomiast Piasta na czerwono.

• Jesienią w Gliwicach padł wynik 0:0. Górnik zagrał typowe dla siebie spotkanie - osiągali optyczną przewagę nad rywalami i stwarzali dogodne sytuacje bramkowe (patrz Hasani, Cernych), choć gospodarze nie pozostawali dłużni. Dziś oczekujemy emocjonującego pojedynku, a piękne bramki i udane zagrania niech tylko dodadzą smaczku.

• Przed dzisiejszym spotkaniem Piast Gliwice zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Tuż za nimi, bo na 12. miejscu plasuje się Górnik z 34 zdobytymi oczkami. Wynik dzisiejszego meczu może mieć więc bezpośredni wpływ na układ tabeli, a dodajmy do tego, że ścisk w dolnej części tabeli jest duży.