Ruch Chorzów

0

• Dziwniel ukarany żółtą kartką.

• Żółta kartka dla Gigołajewa.

• Koniec spotkania! 3 punkty zostają w Łecznej. Mecz nie porywał, ale to wystarczyło Górnikowi do pokonania Ruchu. Zapraszamy na kolejne ekstraklasowe relacje live.

• Zieńczuk w pole karne do Konczkowskiego, lecz pierwszy do piłki dobiega Prusak.

• 3 minuty doliczone do regulaminowych 90

• Kalkowski zdecydowanie wyprzedza Surmę, faulując go w tej sytuacji. Stały fragment gry dla gości ze znacznej odległości.

• Sasin krótko do Szałachowskiego, ten próbował strzelać, ale wyszło z tego niezłe podanie do wbiegającego Hasaniego, który nie zdołał jednak przeciąć tego zagrania.

• Chovanec za Szewczyka . Limit zmian wyczerpany.

• Kontra Górnika, Sasin dobrze zagrywa górą do wychodzącego Nowaka, ten do tyłu przed pole karne do Szałąchowskiego. Rezerwowy Górnika odwraca się z piłką, lecz jego strzał zablokowany. Finalnie piłka trafia do Bonina, a ten z ostrego kąta strzela bardzo mocno lecz obok bramki.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, wymuszona jakimś urazem Bożicia. Zastępuje go Sasin, czyli nominalny boczny obrońca. Na środek defensywy przejdzie prawdopodobnie Mraz.

• Bożić czyści futbolówkę spod nóg Efira w polu karnym. Korner dla gości

• Druga zmiana w ekipie Szatałowa. Szałachowski za Bożoka.

• Okres gry, w której obie drużyny utrzymują się przy piłce głównie w srodkowej części boiska. Z chorzowian chyba zeszło już powietrze, bo po ich atakach nie widać zaangażowania w zmianę rezultatu tego spotkania.

• Pierwsza zmiana także w ekipie gospodarzy. Cernycha, który ucierpiał w starciu ze Stawarczykiem, zmienia Hasani.

• Od razu na drugą zmianę decyduje się Fornalik. Babiarz za Starzyńskiego.

• GOL! Nowak wyczekał Kamińskiego i pewnie umieszcza piłkę w siatce przy prawym słupku!

• Karny dla Górnika po faulu Stawarczyka na Cernychu!

• Mogło być 3:0. Bonin w akcji 3 na 3 poprowadził piłkę i uderzył z ostrego kąta ponad bramką

• W poczynania gospodarzy wdarło się dużo pewności siebie po strzeleniu drugiego gola, jednak nadal są oni dosyć nieporadni w ofensywie. Brakuje zdecydowanego ostatniego podania

• Żółtko dla Konczkowskiego za faul na Bożoku, który zmierzał do piłki zagranej na wolne pole przez Mraza.

• Bonin poczuł wiatr w żaglach i kropnął z 35 metów z pierwszej piłki. Siła była, ale futbolówka zamiast obniżać swój lot, nabierała pułapu i zatrzymała się wysoko na siatce za bramką Kamińskiego.

• Nieporozumienie Stawarczyka z Konczkowskim, Bożok przejmuje piłkę na lewej stronie i podaje w uliczkę do Bonina. Ten z łatwością ogrywa defensora Ruchu i podaje przed linię bramkową do Cernycha, który po małym zamieszaniu pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOL!! CERNYCH !!!

• Żółtko dla Nikitovicia za faul na Kuświku.

• Michał Szewczyka uderzył lewą nogą sprzed szesnastki w kierunku dalszego słupka, lecz na posterunku Prusak.

• Drugą część od środka rozpczynają goście.

• W przerwie nastąpiła 1 zmiana. Efir zastąpił Gigołajewa.

• Bonin dośrodkowuje z prawej flanki, a Mierzejewski uprzedza Kamińskiego i pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOL !!! ŁUKASZ MIERZEJEWSKI!!

• Żółta kartka dla Bożoka za wślizg od tyłu w nogi Konczkowskiego

• Starzyński z 20 metrów z rzutu wolnego po faulu Bożicia wysoko nad poprzeczką.

• Cernych dostaje piłkę od Bożoka na 10. metrze, odwraca się z nią, lecz znów prawą nogą posyła piłkę obok bramki.

• Bonin oberwał teraz piłką w twarz nieopodal ławki rezerwowych gospodarzy. Trwa pomoc medyczna.

• Kombinacyjna akcja Górnika zapoczątkowana przez przerzut Nowaka do Mraza, ten ogrywa Konczkowskiego i podaje do Bożoka w pole karne, ten dalej do Cernycha, Litwin odwraca się z Malinowskim na plecach i z bliska uderza... obok słupka! Ile okazji potrzebuje jeszcze Górnik by zdobyć gola?

• Odpowiedź Ruchu! Gigolaev podaje w pole karne do Kuświka, ten ogrywa Kalkowskiego i z kilku metrów z wykroku posyła piłkę daleko obok bramki!

• Teraz dobra piłka z głębi od Burkhardta do Bonina, ten przyjęciem mija Kamińskiego, lecz lewą nogą posyła futbolówkę obok bocznej siatki! Zarysowuje się wyraźna przewaga gospodarzy.

• Efektowna akcja Górnika znów nie przynosi pożądanego skutku! Nowak wolejem przerzuca na lewo wprost na nogę Mraza, ten po przyjęciu bardzo mocno biję piłkę z ostrego kąta, nikt z jego partnerów nie przecina podania, a piłka minimalnie mija dalszy słupek bramki.

• Teraz z kolei korner dla Ruchu po akcji Konczkowskiego.

• Wydaje się, że po akcji Mierzejewskiego z Nowakiem Górnikowi należał się rzut rożny, jednak arbiter nakazuje wznowienie gry od bramki.

• Znów dogodna sytuacja dla gospodarzy do objęcia prowadzenia. Cernych przecina podanie do Stawarczyka i do bramki brakuje mu tylko wygrania pojedynku biegowego z Malinowskim. Obrońca Ruchu nie dał jednak za wygraną, a Cernych po przełożenia sobie piłki na lewą nogę strzela nad poprzeczką.

• Lekkie dośrodkowanie Bonina z prawej strony z pierwszej piłki na przedpole, lecz pierwszy do piłki dociera Kamiński.

• Cernych popędził prawą stroną, lecz nawet nie myślał o próbie dośrodkowania. Litwim wywalczył za to rzut rożny. Atmosfera meczu póki co dosyć ospała.

• Gigolaev efektownie piętą do Dziwniela, ten wbiega w pole karne i upada po starciu z Kalkowskikm, lecz gwizdek sędziego pozostaje w spoczynku.

• Ależ mogło być groźnie! Cernych popędził po przejęciu piłki prawą flanką i podał do środka do Bożoka. Ten nie zauważył osamotnionego w polu karnym Burkhardta, próbując odgrywać piłkę do Litwina. W efekcie przejęli ją obrońcy.

• Piłkarze Górnika operują piłką między linią pomocy i obrony na własnej połowie.

• Od środka Górnik Łęczna!

• Obie jedenastki już na murawie. Niebawem zaczynamy!

• Piłkarze gospodarzy zagrają dziś w zielono-czarnych strojach, natomiast goście - w białych.

• W zespole Górnika, w porównaniu do poprzedniego spotkania, brakuje Macieja Szmatiuka oraz Lukasa Bielaka, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Wisłą. Do składu powrócił natomiast zawieszony w poprzednich dwóch meczach Patrik Mraz.

• Ławka Górnika: Rodić, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalinowski, Burzyński

• Ławka Ruchu: Prus, Babiarz, Chovanec, Efir, Szyndrowski, Tanczyk, Visnakovs

• Gorąco zachęcam do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna zmierzy się z Ruchem Chorzów.