Górnik Zabrze

0

Cracovia

1

• Koniec! Niespodzianka stała się faktem. Górnik po bardzo słabym meczu przegrywa z Cracovią 0:1 i odnosi pierwszą ligową porażkę w tym sezonie przed własną publicznością. Strzelcem bramki Ntibazonkiza, a Cracovia dopisuje kolejne trzy punkty. To czwarty z rzędu wygrany mecz przez podopiecznych Wojciecha Stawowego, którzy dziś byli zespołem po prostu lepszym. Dziękuję za uwagę. Jakub Choderny.

• Ostatnia zmiana w ekipie Wojciecha Stawowego. Kita za Ntibazonkizę.

• Rozpaczliwe próby gospodarzy. Czy zabrzanie zdążą wyrównać?

• Arbiter doliczył 4 minuty.

• Druga zmiana w ekipie gości. Za Stebleckiego wchodzi Zejdler.

• Dwóch na jednego z kontrą wychodzili goście, ale fatalnie zachował się Ntibazonkiza, który zbyt długo zwlekał ze strzałem.

• Olkowski w swoim stylu dośrodkowuje z prawej strony, ale piłkę pewnie łapie Pilarz.

• Ostatnie minuty spotkania. Cracovia bardzo mądrze się broni i oddala niebezpieczeństwo od własnego pola karnego. Wprowadzony w drugiej połowie Nakoulma jest zupełnie niewidoczny.

• Ryzykowna interwencja Gancarczyka w polu karnym. To mógł i chyba powinien być rzut karny dla gości.

• Gospodarze dłużej przy piłce. Efekt? Zerowy...

• Dudzic za kontuzjowanego Boljevicia.

• Łuczak za Sobolewskiego.

• Ciągle beznadziejnie grają zabrzanie. Czyżby szykowała się pierwsza w tym sezonie porażka Górnika przed własną publicznością? Do końca meczu pozostało 18 minut.

• Cracovia oddała na moment inicjatywę rywalom, ale ci nie potrafią przeprowadzić żadnej, składnej akcji. Zmiany w ekipie Górnika nie przyniosły poprawy jakości gry.

• Żółta kartka dla Strausa.

• Fatalny błąd w tej sytuacji Gancarczyka, który próbował głową zgrać piłkę do własnego bramkarza, ale źle w nią trafił. Futbolówkę przejął Ntibazonkiza i ze spokojem przerzucił ją nad Steinborsem. Jak odpowiedzą gospodarze?

• Ntibazonkiza!! Goooll!

• "Żółtko" dla Szeligi.

• Szarpana, rwana gra z obu stron. Wiele strat w środku pola i równie dużo fauli. To nie jest dobre widowisko.

• Schodzi także Madej, a w jego miejsce Iwan.

• Aktywnego Oziębałę zmienia Nakoulma.

• Dużo walki w środku pola. Zaostrza nam się gra. Arbiter uspokaja piłkarzy.

• Dynamicznie wbiegł w pole karne zabrzan Ntibazonkiza, który minął dwóch przeciwników, ale w ostatniej chwili uprzedził go Steinbors.

• Jakby na potwierdzenie, fatalna strata Nowaka...

• Kompletnie niewidoczny w tym meczu jest Dawid Nowak, który przecież ostatnimi czasy radził sobie bardzo dobrze i strzelał gole. Dziś ani razu Nowak nie przypomniał o swojej obecności.

• Początek drugiej połowy raczej bez szczególnych emocji. Starają się zawodnicy obu drużyn, ale dość nieudolnie.

• Teraz z kontrą wyszli piłkarze Adama Nawałki. Z prawej strony do środka zbiegł Oziębała i uderzył z dystansu, ale wprost w ręce Pilarza.

• Leży na boisku Szeliga. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

• Po akcji Górnika goście wyszli z kontrą. Ładnie do strzału z woleja złożył się Bojlević, ale jego uderzenie minęło bramkę o kilka metrów.

• Mobilizacja w obu ekipach i zaczynamy drugą część spotkania. Oby w tych 45 minutach padły bramki. Zaczynają gospodarze.

• Górnik Zabrze - Cracovia

• Pierwsza połowa zdecydowanie rozczarowała. Po dobrym początku gości wydawało się, że to będzie mecz, który dostarczy wielu emocji, ale później Cracovia obniżyła loty, a zabrzanie przez całą pierwszą połowę nie zaprezentowali się tak, jak ich na to stać. Czyżby piłkarze za bardzo rozmyślali nad tym, że już wkrótce Adam Nawałka opuści Zabrze?

• Arbiter nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę. Do przerwy bez bramek. Oby w drugiej części gry ta sytuacja uległa zmianie. W końcu oba zespoły zdecydowanie potrafią strzelać gole. Wracamy za 15 minut!

• Kosanović z rzutu wolnego z 30 metrów, ale wprost w mur. Później dobre dośrodkowanie do Żytko, ale zabrakło mu kilkanaście centymetrów, by zmieścić piłkę w bramce.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Łukasiewicz po faulu na Madeju.

• W ostatnich minutach wieje nudą z boiska. Najwyraźniej piłkarze czekają już na gwizdek, który zakończy pierwszą część spotkania.

• Nie brakuje w tym meczu dynamicznych, odważnych wejść w nogi rywala, ale póki co obyło się bez upomnień w postaci żółtych kartoników. Bardzo dobrze sędziuje ten mecz arbiter Marcin Borski.

• Znów dłużej przy piłce podopieczni Wojciecha Stawowego, ale niewiele z tego wynika.

• Fatalne dośrodkowanie Madeja. Brakuje nieco jakości w tym spotkaniu. Górnicy grają zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

• Z 25 metrów fantastycznie uderzył Bojlević, ale Steinbors koniuszkami palców przerzucił piłkę nad poprzeczką.

• Dynamicznie przedzierał się środkiem Ntibazonkiza, ale został sfaulowany przed polem karnym. Szansa dla gości.

• Przypomniał o swojej obecności Oziębała, który mocno wstrzelił piłkę z prawej strony, ale czujność zachował Pilarz, który w porę złapał piłkę.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Bojlevicia z rzutu rożnego, ale strzał piłkarza Cracovii dużo gorszej próby.

• Wyrównała się gra, a obie drużyny nie stwarzają sobie teraz dogodnych okazji. Cracovia się "wyszumiała", natomiast zabrzanie nie mają pomysłu na to, jak się przedrzeć pod pole karne rywala.

• Po słabym początku otrząsnęli się gospodarze i teraz to oni dłużej utrzymują się przy piłce i cierpliwie konstruują swoje akcje.

• Teraz Oziębała uderzał sprzed pola karnego, ale na posterunku Pilarz. W odpowiedzi strzelał Ntibazonkiza, ale niecelnie, choć powtórki pokazały, że powinien być rzut rożny dla gości. Od bramki zabrzanie.

• Po dośrodkowaniu Oziębały z ostrego kąta uderzał Madej. Siła była, precyzja niekoniecznie. Coś się jednak ruszyło w grze Górnika.

• Zamieszanie pod bramką gospodarzy po niezłym dośrodkowaniu Boljevicia, ale ostatecznie udało się daleko wybić piłkę. Z kontrą ruszyli zabrzanie, ale fatalnie przewrócił się w polu karnym Oziębała i zmarnował dobrą akcję.

• Dośrodkowanie Gancarczyka z lewej strony, ale bardzo nieudane.

• Goście nie przestają dominować i kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Zdenerwowany Adam Nawałka pokrzykuje na swoich podopiecznych, którzy póki co nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

• Teraz Boljević szukał swojej szansy i strzelił z dystansu po ładnym wyłożeniu futbolówki przez Nowaka. Słabo prezentują się gospodarze, a goście z każdą minutą rozkręcają się coraz bardziej.

• Próbował Steblecki z dystansu, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. Lepiej w tym fragmencie gry prezentują się goście. Zabrzanie jak na razie głównie w defensywie.

• Operowanie piłką przez gości naprawdę może się podobać. Piłkarska "klepka", co się zowie! Piłkarze Cracovii dłużej utrzymują się przy piłce w pierwszych minutach spotkania.

• Minuta ciszy dla zmarłego dziś premiera Tadeusza Mazowieckiego i gramy! Zaczynają goście.

• Oba zespoły zdecydowanie są "na fali". Górnik wygrał cztery kolejne spotkania ligowe (ostatnia porażka z Legią pod koniec września), natomiast Cracovia od trzech kolejek schodzi w glorii chwały. Kto dziś zakończy dobrą passę? Jak Wy typujecie? Piszcie w komentarzach.

• W ostatnim spotkaniu pomiędzy obiema drużynami lepszy okazał się Górnik Zabrze, który w sezonie 2011/12 na wyjeździe pokonał Cracovię 3:1. Czy podopieczni Wojciecha Stawowego zrewanżują się rywalom za tamtą porażkę? Do meczu pozostało 10 minut!

• Co ciekawe, ten mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Prejuce Nakoulma, któremu komisja Ligi Ekstraklasy SA, po proteście Górnika Zabrze, anulowała czerwoną kartkę w meczu z Jagiellonią. Mimo to, Adam Nawałka zdecydował, że popularny "Prezes" nie wybiegnie w podstawowym składzie.

• W ostatniej kolejce obie ekipy solidarnie wygrały. Górnik pokonał na wyjeździe Jagiellonię 1:0, natomiast Cracovia zdeklasowała Widzew i w Łodzi wygrała 3:1, prezentując bardzo dobrą piłkę. Dziś o zwycięstwo będzie jednak gościom niezwykle trudno, ponieważ zabrzanie u siebie w tym sezonie nie przegrali ani razu.

• Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Marek Wasiluk, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Żurek

• Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Siergej Mosznikow, Prejuce Nakoulma, Boris Pandża, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Kamil Cupriak

• Witamy serdecznie! Za pół godziny rozpocznie się mecz, który będzie jednocześnie rozpoczęciem 14. kolejki piłkarskiej TME. Dla kogo będzie ona szczęśliwa? Dla górników z Zabrza, którzy mają szansę ponownie wskoczyć na "fotel" lidera? Czy też może dla ekipy z Krakowa, która wygrała trzy ostatnie spotkania na wyjeździe? To spotkanie zapowiada się naprawdę pasjonująco!