Górnik Zabrze

2

GKS Bełchatów

0

• Górnik Zabrze wygrywa u siebie pierwszy raz od sierpnia. Gospodarze zagrali dziś bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to w ofensywie szalał Kosznik, który w końcu wpisał się na listę strzelców. Początek drugiej połowy był już dużo bardziej wyrównany, widać było, że trener Marek Zub zmotywował swój zespół w szatni. Kontuzja Arkadiusza Piecha i bramka Szeweluchina podcięła jednak skrzydła gościom i Bełchatowianie wracając do domu z niczym.

• Koniec! Kolejna porażka Bełchatowian z rzędu!

• Ostatnia próba Bełchatowian w tym spotkaniu zatrzymana bardzo łatwo przez obrońców z Zabrza.

• Stuprocentowa okazja, Mak minimalnie obok bramki!

• Druga połowa spotkania potrwa jeszcze trzy minuty.

• Steinbors po raz kolejny mógł tylko popatrzeć na piłkę, kolejny strzał niecelny w wykonaniu gości.

• Błażej Telichowski ukarany żółtą kartką za faul na Gwaze.

• Dobry strzał Telichowskiego, brakowało niewiele!

• Erika Grendela zmienia Gwaze.

• Po raz kolejny ostro potraktowany został Madej, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

• Magiera, ale tylko w boczną siatkę!

• Świetna akcja gospodarzy - wymienili kilka szybkich podań z pierwszej piłki, aż szkoda, że strzał Gergela mocno niecelny.

• Mak kapitalnie przełożył sobie obrońcę Górnika i huknął z woleja, świetnie w bramce znów Steinbors!

• Gospodarze panują teraz na boisku, piłkarze Bełchatowa nie mogą wyjść z piłką z własnej połowy.

• Szeweluchin świetnie znalazł się w polu karnym, wykorzystał zamieszanie i wpisał się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOL! SZEWELUCHIN!

• Arkadiusz Piech schodzi z boiska z urazem kostki. Marek Zub wykorzystał już wszystkie zmiany, Bełchatów do końca spotkania będzie grać w osłabieniu.

• Defensywna zmiana w Górniku Zabrze. Szeweluchin zmienia Skrzypczaka.

• Arkadiusz Piech siedzi na murawie, będzie potrzebna zmiana.

• Nie będzie szansy na zdobycie bramki, Arkadiusz Piech przyjmował piłkę ręką.

• Pawel Komolov zastępuje Sebastiana Olszara.

• Dobra oskrzydlająca akcja Michała Maka, czego nie można już powiedzieć o dośrodkowaniu. Piłkę łapie Steinbors.

• Zmiana w GKS-ie Bełchatów. Za Szymona Sawalę na murawę wbiega Damian Szymański.

• Znacznie lepsza jest druga połowa w wykonaniu gości. Gra się wyrównała, ale nadal nie możemy narzekać na tempo rozgrywania spotkania.

• Wracamy do gry!

• Ucierpiał Michał Mak, który trzyma się za stopę. Na murawę wbiegli lekarze.

• Dobry okres gry Bełchatowian, ale wszystkie ich próby pewnie wyłapuje Steinbors.

• Dobry strzał Poźniaka z rzutu wolnego, ależ obronił to Steinbors!

• Madej za szybko chciał rozegrać tę akcję, nic z tego nie będzie. Piłkę przejmuje Patryk Rachwał.

• A Adama Mójtę zastępuje Paweł Baranowski.

• Rafał Kurzawa zmienia Radosława Sobolewskiego.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Górnik Zabrze rozegrał bardzo dobrą połowę i dziwić może tylko to, że prowadzi tak nisko. Kosznik przeprowadził trzy świetne akcje - najpierw centrował w stronę Gergela, później uderzył minimalnie niecelnie, ale za trzecim razem, po świetnym podaniu Jeża, trafił do bramki Treli.

• Koniec pierwszej połowy!

• Bełchatowianie próbują dziś grać długimi piłkami, jakby zapominając, że w ataku mają niezbyt wysokiego Piecha.

• Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

• Gergel ukarany za to wejście żółtą kartką. Mójta za chwilę wróci do gry.

• Gergel przypadkowo zaatakował głowę rywala, potrzebna będzie przerwa na pomoc lekarską.

• Madej faulował Maka. Gra Bełchatowa opiera się dziś właśnie na tym młodym zawodniku.

• Tym razem strzelał Piech, ale trafił w Magierę.

• Basta uderzał tak słabo, że trener Zub mógł pomyśleć tylko "O basta".

• Grendel z dystansu, ale strzał przyblokowany i ze złapaniem piłki problemu nie miał Trela.

• Kolejna ofensywna akcja Kosznika, w końcu Bełchatowianom udało się go powstrzymać.

• Dobra centra Michała Maka, ale piłkę wybija Szymon Sawala.

• Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka! Kosznik raz centrował, potem strzelał, a teraz przy trzeciej bardzo dobrej ofensywnej akcji trafił do bramki!

• GOOOOOOOOOL! KOSZNIK!

• Za faul na Michale Maku żółtą kartką ukarany został Grendel.

• Kolejna świetna akcja gospodarzy, Kosznik uderzył minimalnie obok bramki!

• Świetna centra Kosznika, Gergel powinien to zamienić na bramkę!

• Dobra akcja Górnika Zabrze, ale na pozycji spalonej znajdował się Skrzypczak.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Trzeci raz w sezonie ukarany został Szymon Sawala.

• Dobra dwójkowa akcja Jeża z Gergelem zakończona strzałem. Piłkę łapie Trela.

• Piech przewrócił się tuż przed polem karnym, ale gwizdek arbitra Raczkowskiego milczy, gramy dalej.

• Dobry, wysoki pressing obu drużyn. Teraz Agustyn taktycznie sfaulował Poźniaka, na razie obyło się bez kartki.

• Dobre, szybkie tempo od samego początku spotkania, jest co oglądać.

• Steinbors interwencją w stylu Manuela Neuera uprzedza Michała Maka.

• Grendel faulował Maka, więc sędzia odgwizdał rzut wolny dla Zabrzan.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Próbował Jeż, ale uderzał niecelnie.

• Zaczynamy!

• W drużynie z Bełchatowa za kartki pauzuje dziś Małkowski. Na czwarte upomnienie uważać muszą Kosznik i Mak, a na ósme Mójta.

• Najlepszymi strzelcami Bełchatowian są Arkadiusz Piech i Bartosz Ślusarski, którzy w tym sezonie zdobyli po 5 bramke. W Górniku Zabrze po 4. trafienia zanotowali Madej, Gergel, Magiera i Kosznik.

• W ostatnich pięciu spotkaniach gospodarze zremisowali aż czterokrotnie, a do tego dołożyli porażkę z Lechią w Gdańsku. Jeszcze gorszą passę zanotowali natomaist Bełchatowianie, którzy przegrali wszystkie ostatnie pieć spotkań.Dzisiejsze spotkanei będzie więc szansą na przełamanie dla jednej i drugiej drużyny.

• Dla Górnika Zabrze dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle istotne. Zabrzanie znajdują się w grupie kilku zespołów, które do ostatniej kolejki walczyć będą o zakończenie rundy zasadniczej w grupie mistrzowskiej. Bełchatowianie już na pewno zakończą sezon w dolnej połówce tabeli, ale dla nich każdy punkt będzie na wagę złota i utrzymania.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Zubas, Baranowski, Szymański, Wacławczyk, Komolov, Wroński, Ślusarski.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Gancarczyk, Gwaze, Kurzawa, Łuczak, Iwan

• GKS Bełchatów: Trela - Basta, Zbozień, Telichowski, Mójta - Sawala, Rachwał, Mak, Poźniak - Olszar, Piech

• Górnik Zabrze: Steinbors - Kosznik, Magiera, Augustyn, Danch, Gergel - Sobolewski, Grendel - Jeż, Madej - Skrzypczak

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ZABRZE - GKS BEŁCHATÓW

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Górnik Zabrze, który przed tygodniem zremisował z Wisłą Kraków 1:1, zmierzy się z pogrążonym w kryzysie GKS-em Bełchatów. Dla zabrzan będzie to niezwykle istotne starcie, które może zadecydować o tym, czy zagrają w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Józefa Dankowskiego i Roberta Warzychy zajmują ósme miejsce, które jako ostatnie gwarantuje grę o mistrzostwo Polski. Ich przewaga nad dziewiątą Pogonią jest jednak niewielka, bowiem wynosi raptem dwa punkty.

Trudny mecz czeka także GKS Bełchatów. "Brunatni" nie mogą odbić się od dna, a nie pomogła nawet zmiana trenera. Pod wodzą Marka Zuba bełchatowianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, mając nad ostatnim Zawiszą tylko punkt przewagi.

- Musimy teraz patrzeć wyłącznie na pozostałe dziesięć kolejek, w których do zdobycia jest 30 punktów. Jestem przekonany, że walka o utrzymanie będzie trwała do końca. - Uważam, że w dużej mierze piłkarzy blokuje sfera mentalna - ocenił Marek Zub.

Warto podkreślić, że w związku w fatalną formą, jaką wiosną prezentują w Ekstraklasie piłkarze GKS-u Bełchatów, w piątek piłkarze tej drużyny pojadą do Kamienia koło Rybnika na krótkie zgrupowanie. Obóz ma na calu poprawić atmosferę w zespole i pozytywnie wpłynąć na psychikę zawodników