Górnik Zabrze

2

Górnik Łęczna

0

• Koniec! Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 2:0 i zabrzanie pozostaną liderem T-Mobile Ekstraklasy po 6. kolejce!

• Zachara ściągnął na siebie dwóch zawodników, odegrał piłkę do Madeja, który uciekł Szmatiukowki i spokojnie pokonał Rodicia

• Goool! Madej po raz drugi i Górnik Zabrze prowadzi już 2:0!

• Madej zszedł z lewej strony w pole karne, strzelił po długim rogu i trafił go bramki! Ale pomógł mu Rodić, który chciał wybić piłkę, ale w nią nie trafił

• Goool! Łukasz Madej i Górnik Zabrze prowadzi 1:0!

• Gergel strzelił płasko, podobnie jak w pierwszej połowie, ale mocniej i Rodić "wypluł" piłkę przed siebie. Tam jednak nie było nikogo z Górnika, kto oddałby jeszcze jeden strzał

• Mieli łęcznianie rzut rożny, ale znowu nie oddali nawet strzału. Po chwili ponownie znaleźli się pod bramką gospodarzy, jednak Mraz uderzył nad bramką

• Goście nie oddali jeszcze celnego strzału...

• Mraz dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale poradzili sobie zabrzanie. Gwaze wybił piłkę przed pole karne, gdzie dopadł do niej Nowak i strzelił wysoko nad bramka Steinborsa

• Dominik Sadzawicki - za faul na Mrazie

• Po rzucie rożnym mocno sprzed szesnastki strzelał Gancarczyk, ale równie mocno spudłował

• Gergel zagrał z lewej strony płasko w pole karne, gdzie Zachara wyprzedził łatwo Bożicia i oddał strzał. Rodić z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny

• Było zamieszanie w poolu karnym Górnika Łęczna, ale nie było strzału ze strony gospodarzy. Przyjezdni opanowali chaos

• Jeż uderzył z dystansu i był blisko zdobycia pięknej bramki! Futbolówka otarła się o górną siatkę bramki gości. Wcześniej z rzutu wolnego całkiem dobrze dośrodkował Gancarczyk

• Łukasz Mierzejewski - za faul na Koszniku

• Kibice w Zabrzu domagają się od gospodarzy gola, ale na razie piłkarze Górnika na razie tylko raz zagrozili bramce gości. Co prawda grają piłką, mają przewagę, ale jak na razie nie potrafią sobie stwarzać kolejnych dobrych sytuacji bramkowych

• Dobre wyjście z bramki Rodicia na 14 metr i bramkarz Górnika Łęczna uprzedził Zacharę, który już gonił futbolówkę

• Po rzucie rożny dla gości, dobrze piąstkował piłkę Steibors. Próbował jeszcze strzelać Cernych, ale pomylił się i nie trafił nawet w bramkę

• Szybki Bonin wpadł w pole karne, ale Danch zdołał go dogonić i jeszcze zanim pomocnik z Łęcznej zdążył oddać strzał, wybił mu piłkę wślizgiem

• Zabrzanie grają piłką, ale... na własnej połowie i wszerz boiska. Jak tylko przesunęli się do przodu, na połowę gości, to od razu pozbyli się futbolówki

• Ostatnie trzy minuty to walka w środku pola, ale oba zespoły nie potrafiły ogarnąć chaosu. Jak tylko jeden zespół odzyskał piłkę, to bardzo szybko ją tracił

• Tym razem Jeż centrował z lewej strony, ale niedokładnie i żaden z jego kolegów nie miał szans, by dojść do piłki

• Madej zabawił się z Kalowskim na boku pola karnego, ograł obrońcę, dośrodkował na szósty metr do Jeża, który był niepilnowany, ale strzelił głową obok słupka. Idealna sytuacja dla pomocnika Górnika!

• Sadzawicki szukał długim podaniem Zachary, ale zagrał za mocno i piłkę złapał bramkarz gości

• Na spalonym Łukasz Madej, a podawał mu Seweryn Gancarczyk. Dobre, celne podanie, ale pomocnik Górnik dał się złapać na spalonym

• Piłkarze z Łęcznej ostrożnie, na początku mecz nie atakują wysoko gospodarzy, tylko cofnęli się i czekają na atak zabrzan

• Zaczęli zabrzanie!

• Z sędziami przywitali się jeszcze obaj trenerzy. Przed meczem jak zawsze miło, zobaczymy jak będzie w trakcie spotkania i po meczu

• Losowanie, wspólne zdjęcie arbitrów i kapitanów. Można grać! Za chwilę początek spotkania

• Na początku sezonu oba zespoły są w dobrej formie. W pierwszych pięciu meczach gospodarze ani razu nie przegrali i w każdym meczu strzelali gole. Goście natomiast przegrali tylko raz. Jak na beniaminka to dobry wynik. Łęcznianie tracili też gole w każdym spotkaniu. Jeśli patrzeć tylko na statystyki, to można powiedzieć, że zabrzanie strzelą dziś gola

• Górnik Zabrze w przypadku wygranej, a nawet remisu wróci na pierwsze miejsce w tabeli. Po pięciu meczach ma 11 punktów. Górnik Łęczna natomiast zgromadził 8 punktów i jeżeli wygra w Zabrzu, to zrówna się dorobkiem z dzisiejszym rywalem

• To pierwszy ligowy mecz obu zespołów od ponad czterech lat. Ostatni zabrzanie zagrali z łęcznianami w maju 2010 roku. Wówczas jeszcze na zapleczu ekstraklasy był remis 1:1

• W Górniku Łęczna do pierwszego składu wraca Tomislav Bożić, który w poprzedniej kolejce w meczu z Zawiszą Bydgoszcz (5:2) pauzował za czerwoną kartkę. Tym samym na ławce rezerwowych usiądzie Miroslav Bożok, który grał od początku z Zawiszą

• Znamy już składy i ławki rezerwowych obu drużyn. W zespole gospodarzy jedna zmiana. Nie ma kontuzjowanego Błażeja Augustyna. W tej sytuacji Adam Danch z pomocy został przesunięty na środek obrony, a w drugiej linii zagra Dzikamai Gwaze

• Rezerwowi - Górnik Łęczna: Prusak - Nikitović, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Bożok

• Rezerwowi - Górnik Zabrze: Kuchta - Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Łuczak