Górnik Zabrze 3 - 0 Jagiellonia Białystok

0

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Górnik zdeklasował rywala w drugiej połowie i wygrał 3:0!

• A teraz Madej uderza w poprzeczkę!

• To powinna być bramka honorowa dla Jagi! Piątkowski z bliska trafia w poprzeczkę!

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu w pole karne uderzał Tuszyński, bramka i tak nie mogła by być uznana, bo napastnik gości był na spalonym.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Jeża zmienia Cerimagić.

• Składny kontratak Górnika. Z prawej strony Gergel zgrał piłkę w pole karne Jagi, a Zachara umieścił piłkę z bliska w bramce.

• Kolejna bramka Górnika! Zachara!

• W kontrze Madej postanowił tym razem podać piłkę do partnera z zespołu, ale po chwili stratę notuje wprowadzony chwilę wcześniej Gwaze.

• Boisko opuszcza Radosław Sobolewski. Zastępuje go Gwaze.

• Za dyskusję z sędzią Madej dostał żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Górnika uderzał Piątkowski. Piłka odbiła się od Sobolewskiego i mogła niefortunnie wpaść do bramki, ale na szczęście dla kibiców gospodarzy wyszła poza linię końcową.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Dzalamidze zmieniony przez Frankowskiego.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Mańka zmienił Kosznika.

• Mańka przed zmianą ubrał koszulkę Małkowskiego. Trzeba uważać by nie było walkowera. W porę zauważył jednak pomyłkę.

• W kontrze Madej zdecydował się nie podawać do Zachary tylko uderzać. Strzał jednak wprost w Krzysztofa Barana.

• Piątkowski był bliski dojścia do piłki znajdującej się na szesnastym metrze, ale pewnie interweniował Augustyn.

• A teraz powinno być 2:1! Piłka trafia do Tuszyńskiego, a ten z bliska uderza w słupek!

• Za wcześniejsze występy Jeż był krytykowany. Bramka z rzutu wolnego to klasa światowa.

• Oraz Piątkowski Leimonasa.

• Dwie zmiany w Jagiellonii. Pazdan zmienia Jasińskiego.

• Ale bramka Jeża z rzutu wolnego! Samo okienko!

• Madej wystawia idealnie piłkę Kosznikowi na piąty metr, ale zawodnik Górnika nie trafia w bramkę!

• Modelski dośrodkował z prawej strony , ale chciałby o tym jak najszybciej zapomnieć, bo piłka powędrowała poza linię boczną boiska.

• Wślizg Sadzawickiego pozwolił Górnikowi rozpocząć kontrę, ale Jeż nie zdołał dojść do zbyt mocno zagranej piłki.

• Daleka piłka w kierunku Tuszyńskiego, ale ofiarnym wślizgiem wybija ją Seweryn Gancarczyk.

• Niespodziewanie na bramkę Krzysztofa Barana uderzył Robert Jeż, ale golkiper gości poradził sobie z tym strzałem.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Prowadzenie Górnika zasłużone, bo przeważał przez całą pierwszą połowę. Jednak bramka padła po karnym, którego nie powinno być.

• Koniec pierwszej połowy! Górnik prowadzi do przerwy z Jagiellonią 1:0!

• Sędzia doliczył jedną minutę.

• Madej długo zbierał się do strzału, w końcu uderzył, ale zamiast w bramkę, to w nogi rywala.

• Po zgraniu piłki w pole karny bliski dojścia do niej był Robert Jeż. Uprzedził go jednak bramkarz gości.

• Gancarczyk dośrodkowuje na głowę Augustyna, ale ten wywalczył tylko kolejny rzut rożny. Po kolejnym stałym fragmencie gry uderzał Gergel, ale obok słupka.

• Na boisku leżał Tuszyński, ale Górnik grał dalej. Akcja jednak nic nie przyniosła, bo Gergel fatalnie dośrodkował w pole karne.

• Mogło być 2:0! Zachara z bliska nie trafia do bramki!

• Powtórki w TV pokazują jednak, że zawodnik Jagiellonii dostał piłką w brzuch.

• Gol! Gol! Gol! Robert Jeż pewnie zdobywa bramkę!

• Karny! Madej uderza w rękę Wasiluka!

• Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego. Piłkę przedłużył Quintana, ale ta mija bramkę o kilkanaście centymetrów.

• Zrobiło się zamieszanie pod bramką Górnika, ale w ostatnim momencie piłkę na rzut rożny wybił Sadzawicki.

• Tuszyński na prawej stronie walczył z Gancarczykiem i wywalczył rzut rożny. Po krótkim jego rozegraniu piłka trafiła na głowę Leimonasa, ale minęła bramkę.

• Ładnie kombinacyjnie gra Górnik. Tym razem Zachara zagrał zbyt mocno do Madeja. Od bramki rozpocznie Baran.

• Dobre dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu rożnego, ale piłka nie trafiła do Augustyna, tylko na głowę jednego z defensorów gości.

• Kosznik wrzucał piłkę z boku boiska. Było groźnie, ale nikt nie skierował piłki do bramki.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowywał Maciej Gajos, piłka trafiła do Dzalamidze, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę Górnika.

• Zachara ładnie obrócił się z piłką i dośrodkował w kierunku Madeja, ale pomocnika Górnika zatrzymali rywale.

• Po faulu na Tuszyńskim Jagiellonia w ciekawy sposób wykonała stały fragment gry. Ostatecznie nic z niego jednak nie wyszło.

• Kolejne dośrodkowanie Kosznika w tym meczu i znowu piłka nie znajduje adresata. Dotychczasowo bardzo łatwo idzie konstruowanie akcji gospodarzom.

• Kolejna akcja Górnika. Piłka trafia na lewą stronę do Kosznika, ale ten zbyt mocno dośrodkował w pole karne rywali. Gospodarze utrzymali się jednak przy piłce.

• Od początku spotkania częściej w posiadaniu piłki są gracze Górnika. Nie stworzyli oni jednak sobie na razie klarownej sytuacji.

• Tuszyński przedostał się z piłką w pole karne, ale niepewnie, choć skutecznie spod nóg wybił mu jeden z obrońców gospodarzy.

• Zaczynamy mecz Górnik - Jagiellonia!

• Piłkarze wychodzą już na boisko. Za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziego.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Do spotkania niespełna osiem minut. W Zabrzu wcześniej padało, ale teraz jest wyśmienita pogoda.

• Dotychczasowo w Górniku najbardziej wyróżnia się Błażej Augustyn, który stanowi mocny punkt defensywy Zabrzan.

• - Były słabsze momenty, ale były też i bardzo dobre. Myślę, że strzelając i tracąc z Legią tylko jedną bramkę, mówi to o dobrej grze drużyny i o tych zawodnikach, którzy obecnie są na boisku. Wykonują to co powinni i rozumieją się na boisku, dlatego myślę, że z Jagiellonią będzie podobnie i postaramy się grać jeszcze lepiej – zapewnił dyrektor sportowy zabrzan.

• W ciągu tygodnia klub z Zabrza opuścił Szymon Drewniak, który wrócił do Lecha Poznań. Oba kluby doszły do porozumienia w kwestii skrócenia jego wypożyczenia.

• Górnik w tym sezonie zdobył pięć punktów, remisując z Lechem i Legią. O dwa oczka więcej ma Jagiellonia, dzięki czemu znajduje się w czubie tabeli.

• Rezerwowi Jagiellonia: Słowik, Straus, Pazdan, Pawłowski, Frankowski, Pawlik, Piątkowski

• Rezerwowi Górnik: Kuchta, Plizga, Mańka, Ćerimagić, Małkowski, Gwaze, Łuczak

• Na murawie rozgrzewają się już piłkarze obu drużyn. Za chwilę podamy składy na dzisiejszy mecz.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu Górnik - Jagiellonia. Starcia dwóch niepokonanych drużyn w T-Mobile Ekstraklasie!