0

Legia Warszawa

3

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec spotkania! Legia wygrywa i jego przewaga nad Górnikiem w tabeli wynosi już jedenaście punktów!

• Pod koniec spotkania za faul żółtą kartką ukarany Nakoulma.

• Ojamaa zmieniony przez Efira.

• Zmiana w Legii. Radović schodzi, a pojawia się Pinto.

• Taki wynik mieliśmy w 2008 roku, gdy Wieczorek stracił posadę. Czy teraz może też tak się stać? Wydaje się to wątpliwe.

• Pandża pechowo blokował uderzenie Ojamyy, piłka trafiła pod nogi Radovica, a ten pokonał Kasprzika.

• To już koniec szans Górnika na co najmniej jeden punkt. Radović zdobywa swoją druga bramkę w tym meczu.

• W polu karnym znalazł się Jodłowiec, który głową starał się zdobyć trzecią bramkę dla Legii, ale piłka minęła słupek.

• O chociażby honorowe trafienie walczy Górnik, ale Jeż i Nakoulma znaleźli się na pozycji spalonej.

• Po głębokim podaniu Radović minął interweniującego Kasprzika. Ratować sytuację chciał jeszcze Małkowski, ale ta sztuka mu się nie udała.

• I mamy bramkę dla Legii! Radović!

• Nakoulma przewrócony przez Vrdoljaka, ale gwizdek sędziego milczy, co skwitowali obraźliwymi tekstami kibice Górnika.

• Zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi SA, a zobaczymy na murawie Augusto.

• Faulowany był Nakoulma. Z rzutu wolnego zgrywał piłkę Jeż, ale wypiąstkował ją Kuciak.

• Górnik w natarciu. Lewą stroną przedzierał się Nakoulma, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Chwilę potem uderzał Madej, jednak nad bramką.

• Powinno paść wyrównanie! Szybka kontra Górnika, Madej zdecydował się sam skończyć akcję, ale Kuciak sparował uderzenie.

• Steinborsa czeka zapewne wizyta w szpitalu. Miejmy nadzieję, że z bramkarzem Górnika nie będzie tak źle, jak na razie to wyglądało.

• Wymuszona zmiana. Na boisko wchodzi Kasprzik.

• Nieciekawie wygląda sytuacja. Łukasiewicz podnosi się z murawy, gorzej z bramkarzem. Potrzebna będzie zmiana.

• Po rzucie wolnym Steinbors zderzył się Łukasiewiczem. Mamy przerwę w grze.

• Rzut wolny dla Górnika. Centrował Jeż, niepewna interwencja Kuciaka, ale przy piłce Legia.

• I kolejna zmiana w Górniku. Łuczak zmienia Zacharę.

• Akcja Górnika. Sobolewski miał do wyboru Madeja i Nakoulme, wybrał tego pierwszego, ale i tak zagrał zbyt mocno.

• Małkowski zastępuje Mańkę, który schodząc z boiska utykał.

• Górnik Zabrze - Legia WarszawaGórnik Zabrze - Legia Warszawa

• Szykuje się zmiana w Górniku. Na murawie zobaczymy Małkowskiego.

• Steinbors chciał szybko wznowić grę i wykopał piłkę w kierunku Zachary, siła była jednak zbyt mocna i przy piłce znów Legia.

• Rajd lewą stroną Ojamyy zakończony przez Pandżę, obrońca Górnika się z tym nie zgadza, ale musi uważać, bo ma na swoim koncie już żółtą kartkę.

• Lekka przewaga Legii, która po woli konstruuje swoją akcję.

• Od początku w ataku Górnik. Z prawej strony próbował centrować Mańka, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• No i zaczynamy drugą połowę! Będzie się działo!

• Za kilka chwil wznowienie spotkania, czekamy jeszcze na piłkarzy Górnika.

• W pojedynku debiutantów. Drewniak lepszy niż SA. Nowy nabytek Legii niewidoczny w tej części spotkania.

• Lepsze wrażenie sprawiał Górnik, ale jeden moment nieuwagi i prowadzi Legia. Za najlepszego zawodnika w pierwszej części uznać można Łukasiewicza, który w przeciwieństwie do ostatniego spotkania jest mocnym punktem obrony zabrzan.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi Legia, po bramce Astiza.

• Mimo iż to Górnik przeważał w tym spotkaniu, to goście objęli prowadzenie. Brzyski dośrodkowywał piłkę, która w końcu trafiła do Astiza, a ten pewnie pokonał Steinborsa.

• Bramka dla Legii! Inaki Astiz!

• Groźna akcja Legii, z piłką w pole karne wpadł Jodłowiec, ale nie udało mu się uderzyć na bramkę. Goście osiągnęli lekka przewagę.

• Kolejna ładna, składna akcja Górnika. Madej zdecydował się na uderzenie, ale było ono zbyt lekkie.

• Jodłowiec dośrodkowuje, ale ponownie dobra interwencja Łukasiewicza.

• Rzut wolny dla Górnika, Jeż dogrywał jednak zbyt głęboko i od bramki rozpocznie Kuciak.

• O niebo lepiej niż w spotkaniu z Zagłębiem gra Łukasiewicz, tym razem nie pozwolił dojść Radović 'owi.

• Po rzucie rożnym dla legionistów uderzał Guilherme, wylądowało ono jednak wysoko nad bramką.

• Dalekie podanie w kierunku Nakoulmy, które przeciął jednak Junior.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Brzyski, ale pewnie interweniował Pandża.

• Ojamaa sfaulowany przez Pandże i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Dobra szarża na lewej stronie Madeja, ale Broź do spółki z Guilherme poradzili sobie z nim.

• Za nami już połowa pierwszej części spotkania. Dotychczas lepsze wrażenie sprawia Górnik i to on jest bliższy zdobycia bramki.

• Dalekie podanie w kierunku Jeża, pomocnik Górnika miał przed sobą tylko Kuciaka, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. W odpowiedzi uderzał SA, jednak obok bramki.

• Do akcji ofensywnej na prawej stronie włączył się Mańka, jego dośrodkowanie było jednak zbyt głębokie.

• Pierwsze uderzenie Legii od kilku minut. Strzelał Vrdoljak, ale daleko od bramki.

• Rzut wolny dla Górnika wykonywał Jeż. Do piłki wyskoczył Pandża, ale sędzia odwgizdał jego faul na obrońcy gości.

• Górnik jest stroną przeważającą w tym spotkaniu. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Jeż, ale niezbyt dokładnie.

• Brzyski podszedł do rzutu wolnego. Piłka minęła jednak poprzeczkę bramki strzeżonej przez Steinborsa.

• I szybka odpowiedź gości! Steinbors fantastycznie obronił uderzenie Astiza, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Brzyskiego!

• Ależ mogła paść ładna bramka! Z dośrodkowania Kosznika wyszło uderzenie, które minęło poprzeczkę tylko o kilka centymetrów!

• Przy piłce była Legia. Jodłowiec podciął piłkę w kierunku Radovica, ale uczynił to zbyt mocno.

• W odpowiedzi po stracie zabrzan, z prawej strony chciał dośrodkowywać Radović, ale dobrze interweniował stoper Górnika.

• Górnik stara się udokumentować swoją przewagę. Kosznik zamiast dośrodkowywać, zdecydował się wycofać piłkę do Drewniaka, który uderzył na bramkę, ale niecelnie.

• Sobolewski wziął się za rozgrywanie. Tym razem podał jednak zbyt mocno do Madeja.

• Wyrównana gra w pierwszych minutach, z minimalną przewagą Górnika.

• Dobre dalekie podanie Sobolewskiego do Madeja, pomocnik zabrzan zdołał wywalczyć rzut rożny. Centrował Jeż, ale Górnik nie stworzył zagrożenia pod bramką Kuciaka.

• Jeż sfaulował Radovica, z czym nie zgadzali się kibice Górnika. Sędzia zdecydował się jedynie na słowne upomnienie.

• Zaczynamy hit 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

• Piłkarze wyszli już na murawę, jeszcze oficjalne przywitanie, losowanie i można zaczynać wielki klasyk!

• Sędzią spotkania będzie Paweł Pskit ze Zgierza.

• Stadion w Zabrzu zapełniony tzn. 3000 tys osób, prace na trzech pozostałych trybunach są wstrzymane. Miejmy nadzieję, że już w kolejnym sezonie będą już skończone.

• Zbiegli także z murawy Górnicy, wielki hit T-Mobile Ekstraklasy już za niespełna dziesięć minut.

• Z murawy zeszli już piłkarze Henninga Berga, natomiast Górnicy się nadal rozgrzewają.

• Do mistrzostwa droga jest daleka. W sobotę nie będziemy nikogo koronować, ani pognębiać. Inna sprawa, że nie dopuszczamy do siebie przegranej. Patrzymy tylko na to, by punktować, gromadzić punkty i awansować do ósemki mistrzowskiej. Potem zobaczymy, co dalej. - stwierdził Łukasz Madej w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

• W porównaniu do poprzedniego spotkania w Lubinie, w drużynie Górnika doszło, aż do pięciu zmian. W składzie znaleźli się Steinbors, Pandża, Kosznik, Drewniak i Zachara.

• Wciąż nie w pełni sił jest Saganowski, a Dwaliszwili został ukarany za zdarzenie z Golańskim w spotkaniu z Koroną dwoma meczami pauzy.Poza kadrą znajdują się też aktualnie Kosecki i Bereszyński – ten drugi złamał kilka dni temu nos na treningu.

• Poza kadrą Górnika są Danch, Magiera, Gancarczyk, Nowak, Olkowski i Przybylski. Na Dialog Arenie urazu doznał Augustyn i także nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

• Mieszane uczucia po pojedynkach z Legią Warszawa ma Ryszard Wieczorek, w 2008 Górnik gładko przegrał u siebie, za co szkoleniowiec gospodarzy został zdymisjonowany. Ostatnie zwycięstwo w Pucharze Polski, pozwoliło odrobinę zwiększyć szacunek u kibiców.

• W ostatniej kolejce Legia Warszawa pod wodzą Berga zwyciężyła 1:0, dzięki czemu zwiększyła przewagę nad rywalami. Styl nie był jednak powalający na kolana, a zwycięska bramka padła z rzutu karnego po strzale Vrdoljaka.

• W obu zespołach dojdzie do debiutów. W Górniku po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zagra Szymon Drewniak, który został wypożyczony z Lecha Poznań, natomiast w drużynie gości Orlando Sa, napastnik, z którym Legia wiąże duże nadzieje.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Skaba, Efir, Kucharczyk, Pinto, Rzeźniczak, Łukasik, Augusto

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Kurzawa, Oziębała, Małkowski, Iwan, Łuczak

• Nie ma lepszego sposobu na zrehabilitowanie się kibicom po fatalnym spotkaniu w Lubinie, niż wygrana z Legią Warszawa. Górnicy na pewną będą chcieć nawiązać do ostatniego spotkania w 2013 roku, w którym po niezłym stylu wyrzucili legionistów z Pucharu Polski.

• Na murawie pojawiła się dwójka bramkarzy Górnika. Zgodnie z oczekiwaniami, w wyjściowej jedenastce zagra Steinbors, natomiast w obwodzie pozostaje Kasprzik.

• Witamy podczas hitowego spotkania 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie Legię Warszawa.