2

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Nie mogą narzekać kibice, którzy zdecydowali się na zobaczenie spotkania w Zabrzu lub przed telewizorem. Zobaczyliśmy dobre widowisko i trzy gole, a najpiękniejsze było trafienie Radosława Sobolewskiego.

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wygrywa z Piastem 2:1! I ma już na swoim koncie 7 punktów!

• Dytko znalazł się w polu karnym Górnika, ale ofiarnie spod nóg wybił mu ją jeden z obrońców Zabrzan. Po chwili Piast wykonywał rzut rożny, ale nie przyniósł on już żadnego zagrożenia.

• Rzut wolny dla Zabrzan z prawej strony wykonywał Mączyński, który starał się zgrać piłkę w kierunku Dancha. Ale kapitan Górnika nie doszedł do piłki.

• Dobra interwencja Szeweluchina, który wybił w ostatnim momencie piłkę spod nóg Robaka.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Krzysztof Król starał się dośrodkować piłkę w pole karne, ale nie pozwolił mu na to Madej.

• Podgórski dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego, ale złapał ją Witkowski.

• Żółta kartka dla Madeja za faul na zawodniku Piasta.

• A w Piaście Dydko zastąpił Lazdinsa.

• Ostatnie zmiany w obu drużynach. Za Gancarczyka pojawił się Szeweluchin.

• Po chwili kontrę przeprowadzili piłkarze Górnika, na bramkę uderzył Olkowski, ale wprost w bramkarza.

• Csaba Horvat zgrywał daleką piłkę w kierunku napastników Piasta, ale piłka znalazła się w dłoniach Witkowskiego.

• Gooolll dla Górnika! Ależ piękna bramka Radosława Sobolewskiego! Olkowski mocno z autu zgrał piłkę w pole karne, a były zawodnik Wisły nożycami wpakował piłkę do bramki!

• Murawski sfaulował Nakoulmę i mieliśmy rzut wolny dla zabrzan, ale zbyt głęboko piłkę zagrał Gancarczyk i od bramki rozpocznie Szumski.

• W ataku piłkarze Górnika. Mosznikow wycofał piłkę do Mączyńskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Csaba Horvat został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

• Z lewej strony piłkę w pole karne chciał zgrać Danch, ale uczynił to zbyt mocno.

• Żółta kartka dla Króla za brzydki faul na Madeju.

• A także Madej za Małkowskiego.

• Podwójna zmiana w drużynie Górnika. Zachara schodzi z boiska, a za niego pojawi się Mosznikow.

• Poprzeczka po strzale Wilczka uratowała Górnika przed stratą bramki!

• Do rzutu wolnego podszedł Podgórski z Robakiem, uderzył ten pierwszy, ale wprost w mur zabrzan.

• Żółta kartka dla Kosznika za faul na Robaku, chociaż mogło się wydawać że faulu nie było.

• Przytrzymywany przez obrońcę był Zachara, jednak sędzia nie użył gwizdka, co bardzo zdenerwowało kibiców zgromadzonych na stadionie.

• Z lewej strony boiska rzut wolny wykonywał Małkowski, który chciał wycofać piłkę na szesnasty metr do Gancarczyka, ale piłkarze Górnika nie zrozumieli się w tej sytuacji.

• Po rzucie rożnym z okolicy szesnastego metra uderzał Kosznik, ale niecelnie.

• Stratę zanotował Kosznik i z kontratakiem ruszył Piast Gliwice. Robak zgrał do Murawskiego, który uderzył piłkę obok bramki Górnika.

• Druga zmiana w drużynie gości. Boisko opuści Jurado, a za niego pojawi się Wilczek.

• Mamy wyrównanie w Zabrzu. Dobre podanie w pole karne otrzymał Robak, poradził sobie z obrońcami i umieścił piłkę w bramce!

• Na uderzenie z szesnastego metra zdecydował się Nakoulma, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• W przeciągu trzydziestu sekund dwukrotnie na bramkę Piasta uderzał Olkowski. Za pierwszym razem dobrą interwencją popisał się Szumski, a po drugim strzale piłka polecała nad bramką.

• Pierwsza zmiana w drużynie Piasta. Z boiska zszedł Martinez, a pojawił się Murawski.

• Z prawej strony był faulowany Cicman, do wykonywania rzutu wolnego podszedł Podgórski, ale po uderzeniu Horvata piłka poleciała nad bramką.

• Pierwszą żółtą kartka w tym spotkaniu otrzymał Martinez za ostry faul na zawodniku Górnika.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze wykonywał Gancarczyk, do piłki wyskoczył Sobolewski, ale nie skierował piłki do bramki.

• Bez zmian rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Na boisku zjawili się już piłkarze Piasta, za chwilę wznowienie spotkania po przerwie.

• Na stadionie w Zabrzu obecny jest Jerzy Dudek.

• Koniec pierwszej połowy w Zabrzu! Górnik zasłużenie prowadzi 1:0, ale musi uważać na trio z Gliwic czyli Robak, Jurado i Podgórski, które nie raz siało zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Na stadionie jest komplet widzów czyli około 3500 osób.

• Prawą stroną boiska przedzierał się Marcin Robak, ale piłkę na rzut rożny ślizgiem wybił Seweryn Gancarczyk. Dobra gra w tym spotkaniu byłego reprezentanta polski na środku obrony w drużynie Adama Nawałki

• Do rzutu wolnego podszedł Podgórski i zacentrował w pole karne Górnika, ale piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców gospodarzy.

• W odpowiedzi na poprzednią akcję Piasta Olkowski podał piłkę do Zachary, ale niedokładne przyjęcie napastnika zabrzan, zdecydowało o niepowodzeniu tego ataku.

• Do głosu dochodzą zawodnicy Piasta. Z lewej strony piłkę zgrywał Podgórski w kierunku Jurado, ale dobra interwencja Gancarczyka uratowała Górnika przed stratą bramki.

• Kolejna dobra akcja Górnika. Lewą stroną piłkę w pole karne zgrał Małkowski. Do uderzenia składał się Przybylski, ale został powstrzymany przez obrońcę Piasta.

• Niedokładne podanie i strata Jurado, piłkę przejął Małkowski i starał się podawać w pole karne gdzie był Zachara i Nakoulma, ale uczynił to niedokładnie i piłka znalazła się w dłoniach Jakuba Szumskiego.

• W odpowiedzi na bramkę Górnika starali się odpowiedzieć piłkarze Piasta Gliwice. W indywidualnej akcji na bramkę uderzył Jurado, ale piłka powędrowała w kierunku nowo budowanej trybuny stadionu.

• Gooollll w Zabrzu! Bardzo dobra akcja Górnika Zabrze! Nakoulma wykorzystał swoją szybkość i popędził prawą stroną boiska, pozostawiając za sobą obrońców zgrał piłkę w pole karne, a tam do bramki wpakował ją Maciej Małkowski.

• Bardzo dobre, długie zagranie Olkowskiego w kierunku Nakoulmy. Reprezentantowi Burkina Faso wystarczyło minąć obrońcę i uderzyć na bramkę. Ale nie udała mu się ta sztuka.

• Szybka kontra Piasta Gliwice. Chwilowo było nawet dwóch zawodników na jednego obrońcę. Ale zbyt długo z podaniem zwlekał Cicman i piłkę wybił mu jeden z obrońców zabrzan.

• Głową piłkę uderzał Zachara, ale minęła ona o centymetry bramkę strzeżoną przez Szumskiego.

• Akcja prawą stroną boiska przeprowadzili piłkarze Górnika Zabrze. Z piłką w pole karne wpadł Nakoulma, jednak został powstrzymany przez obrońcę Piasta Gliwice. Piłkarze Górnika sygnalizowali sędziemu zagranie piłki ręką przez piłkarza Piasta, ale gwizdek arbitra milczał. Po chwili z szesnastu metrów uderzył Mączyński, ale wprost w ręce Szumskiego.

• Przez większą cześć spotkania Zabrzanie rozgrywają akcję prawą stroną boiska, co nikogo nie może dziwić gdyż gra tam Olkowski z Nakoulmą, czyli dwie największe gwiazdy Górnika.

• Dobre zagranie Nakoulmy na lewą stronę do Kosznika, który zdecydował się na uderzenie. Piłkę na raty złapał Jakub Szumski.

• Kolejna akcja zabrzan prawą stroną boiska, ale piłkę tym razem stracił Paweł Olkowski.

• Ładna akcja Zabrzan przeprowadzona prawą stroną boiska, na strzał zdecydował się Nakoulma, ale posłał piłkę nad bramką.

• Tym razem rzut wolny wykonywali po faulu Sobolewskiego zawodnicy Piasta . Podgórski dośrodkował piłkę w pole karne, ale Gancarczyk ekspediował piłkę jak najdalej.

• Po raz drugi w krótkim okresie faulowany był Nakoulma, ale sędzia nie postanowił ukarać zawodnika Piasta żółtą kartką.

• Piłkę stracił Sobolewski i z kontratakiem ruszył Piast. W pole karne dośrodkował Król, ale pewną interwencją popisał się stoper Zabrzan Adam Danch.

• Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla Górnika. Krótko rozegrał piłkę Gancarczyk z Zacharą, centrował ten pierwszy. Po chwili to samo uczynili Nakoulma z Mączyńskim, ale oba stałe fragmenty gry nie spowodowały wielkiego zagrożenia pod bramką Piasta.

• Prawą stroną rozpędzał się Paweł Olkowski, ale piłkę spod nóg wybił mu Król.

• Od początku meczu zaatakowali piłkarze Zabrzańskiego Górnika, ale Zachara źle przyjął piłkę.

• Rozpoczynamy spotkanie w Zabrzu!

• Piłkarze pojawili się z powrotem na murawie, za kilka chwil początek spotkania.

• Dzisiejsze spotkanie jest jednym z najciekawszych wydarzeń tej kolejki T-mobile Ekstraklasy, gdyż Górnik skończył poprzedni sezon na piątym meczu, a Piast jedno oczko wyżej.

• Rozgrzewkę zakończyli właśnie piłkarze obu drużyn, za około 10 minut powinniśmy zobaczyć ich z powrotem na boisku.

• Jesteśmy profesjonalistami i do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. Mamy swoje sprawdzone metody i nie wypada, a wręcz nie należy tego zmieniać, bo jeżeli coś się sprawdza to trzeba podążać tą ścieżką i tylko to ulepszać - o przygotowaniach do niedzielnego meczu powiedział Tomasz Podgórski.

• Z powodu budowy stadionu w Zabrzu zabraknie kibiców gości. W tej sytuacji Stowarzyszenie Piasta Gliwice apelowało do wszystkich fanów, aby nie siedzieli w domach przy telewizorach, ale przyszli na Rynek, by w okolicznych lokalach dopingować niebiesko-czerwonym.

• W drużynie Piasta nie zagrają na pewno Wojciech Kędziora i Dariusz Trela. Obaj wciąż przechodzą rehabilitację po urazach kolana. Trela jednak podjął treningi i ćwiczył już na pełnym obciążeniu.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła, Dytko, Murawski, Wilczek, Klepczyński, Izvolt, Hanzel

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Szeweluchin, Mosznikow, Mańka, Madej, Skrzypczak, Wełnicki

• Górnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast Gliwice

• Rozgrzewkę rozpoczęli także pozostali zawodnicy obu drużyn.

• W zespole gospodarzy w meczu z Piastem nie zagra Antoni Łukasiewicz i Przemysław Oziębała. Na ławce rezerwowych pojawił się natomiast Oleksandr Szeweluchin.

• Przedstawiciele francuskiego AS Saint-Étienne oglądać będą w niedzielę Prejuce'a Nakoulmę, pomocnika z Burkina Faso. Po raz kolejny do Zabrza przyjadą menedżerowie SC Freiburg.

• Na murawie rozgrzewają się już bramkarze Górnika Zabrze oraz Piasta Gliwice

• Adam Nawałka z Górnikiem pracuje od stycznia 2010 roku, a Marcin Brosz z Piastem Gliwice od lipca. Łączy ich także mocna pozycja w klubie. Spośród obecnych szkoleniowców ekstraklasy to właśnie oni mogą się pochwalić najdłuższym stażem w jednym klubie.

• - Te pierwsze kolejki potwierdzają, że Piast to już czołówka polskiej ligi. Gliwiczanie zdobyli komplet punktów, chociaż w obydwu przypadkach musieli gonić wynik. To właśnie w takich sytuacjach poznaje się dobry zespół - komplementuje podopiecznych Marcina Brosza Danch w wywiadzie dla katowickiego Sportu

• Do tej pory gliwiczanie dwukrotnie grali przy Roosevelta i za każdym razem przegrywali 0-1. Zabrzanie u siebie prezentują się z reguły solidnie, jednak ekipie trenera Marcina Brosza mecze wyjazdowe nie sprawiają większych problemów. W poprzednich rozgrywkach Piast zdobył więcej punktów poza własnym terenem niż przy Okrzei.

• Witamy podczas derbowego spotkania w Zabrzu, gdzie Górnik zagra z Piastem Gliwice.