1

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! Piast odnosi pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

• Kosznik ukarany żółtą kartką. Po chwili doszło do małych przepychanek, ale sędzia nie ukarał nikogo dodatkowo.

• Wilczek uderza, ale broni ładnie Steinbors. Gancarczyk zniesiony na noszach do szatni. Sędzia doliczył 4 minuty.

• Groźnie wyglądającego urazu doznał Gancarczyk. Zmienia go Szeweluchin.

• Szeliga sam na sam z bramkarzem! Uderza ładnie, ale do obrony! Tylko rzut rożny!

• Izvolt dośrodkował z prawej strony, a Szeliga zdobył bramkę z bliska głową.

• Piast wychodzi na prowadzenie! Szeliga!

• Najpierw wrzucał piłkę Kosznik, potem Gancarczyk bez powodzenia. Kilka chwil później ponownie stoper Górnika. Tym razem bardzo dobrze wypatrzył Zacharę, ale ten uderzył nad bramką.

• Badia schodzi z boiska. Pojawia się na nim Izvolt.

• Jeż zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Szeliga poradził sobie po dłuższej walce z Danchem i dośrodkował w pole karne. Tam był jednak Sadzawicki i wybił ją poza boisko.

• Przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

• Faulowany Murawski. Żółta kartka dla Sobolewskiego.

• Dziwna zmiana w Górniku. Dobrze spisującego się Madeja zastępuje Oziębała.

• Teraz dośrodkowywał Madej, uderzał Plizga. Ładnie się złożył, ale strzał daleko od bramki.

• Pierwsze zagranie Plizgi po wejściu na boisko niedokładne. Zbyt mocno dośrodkował.

• Jurado opuszcza boisko, zastępuje go Szeliga.

• Zmiana w Górniku. Łuczaka zastępuje Plizga.

• Madej do Kosznika w polu karnym, ale ten pudłuje!

• Dobre dośrodkowanie Kosznika, ale do piłki nie zdążył dojść Łuczak. Górnik dąży do bramki na 2-1.

• Przed szansą na zdobycie gola stanął Madej, bardzo dobre uderzenie, jeszcze lepsza interwencja bramkarza Piasta.

• Zmiana w Piaście. Schodzi Carles Marc, pojawia się Hanzel.

• Ładnie uwolnił się Zachara, sfaulował go Horvath. Żółta kartka.

• Badia zagrywa do wychodzącego na wolną pozycję Jurado, ale zbyt mocno i piłka znalazła się u Steinborsa.

• Gancarczyk niepotrzebnie ostro sfaulował Podgórskiego. Żółta kartka dla zawodnika Górnika.

• Dobre dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego, ale w polu karnym piłka odbiła się od ręki Kosznika.

• I Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Madej w swoim stylu zakręcił obrońcą w polu karnym i uderzył na bramkę! Cifuentes po raz kolejny ratuje Piasta!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania Górnik - Piast!

• Początek spotkania to przewaga Piasta, co zaowocowało bramką Badii. Z kolejnymi minutami śmielej zaczęli poczynać piłkarze Górnika, którzy doprowadzili do wyrównania, a mogli nawet prowadzić.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1-1!

• Sędzia dolicza jedną minutę.

• Pozycję do uderzenia znalazł Jurado, ale trafił wprost w bramkarza.

• Przepiękne uderzenie Jeża! Piłka odbiła się tylko od poprzeczki! Piłkę do siatki wpakował Zachara, ale sędzia pokazał spalonego!

• Zachara wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale sędzia liniowy wskazuje, że w momencie podania napastnik Górnika był na spalonym.

• Interwencja Horvatha mogła się skończyć bramką samobójczą. Stoper Piasta zanotował jednak skuteczną interwencję.

• Niepotrzebny faul Gancarczyka na Jurado. Rzut wolny wykonywał Podgórski. Główka Klepczyńskiego powędrowała wysoko nad bramką.

• Jeż uderza zza pola karnego, piłka po rykoszecie trudna do obrony, ale Cifuentes zanotował dobrą interwencję.

• Badia mógł stanąć sam na sam z bramkarzem, ale pewnie interweniował Sadzawicki.

• Jak padła bramka? Rzut rożny wykonywał Gancarczyk, w polu karnym zrobiło się zamieszanie, a piłka trafiła na piąty metr do Dancha, który umieścił piłkę w bramce.

• Górnik Zabrze - Piast Gliwice

• Jest wyrównanie! Adam Danch!

• Żółta kartka dla Roberta Jeża za dyskusje z sędzią. Tomasz Musioł nie widział, że gotowy do gry jest Adam Danch, choć sygnalizowali to piłkarze Górnika. Pretensje były więc uzasadnione.

• Co raz lepiej zaczynają poczynać sobie piłkarze Górnika. Brakuje jednak dokładności w decydujących zagraniach.

• Tym razem Seweryn Gancarczyk zdecydował się na uderzenie z około trzydziestu metrów. Piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Uderzenie Łuczaka zza pola karnego spowodowało oklaski kibiców. Ale czy się należały? Strzał prosto w bramkarza.

• Rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Podgórskiego, ale główka Wilczka mija bramkę.

• Sadzawicki włączył się do akcji ofensywnej, jego dośrodkowanie minęło jednak zawodników Górnika.

• Ładna akcja Górnika na lewej stronie boiska. Łuczak wywalczył rzut rożny.

• Dobry pomysł Jeża, który szukał prostopadłego podania do Gergela. Gorzej z wykonaniem, piłka zagrana zbyt mocno.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego, ale piłka zagrana zbyt wysoko i od bramki rozpocznie Steinbors.

• Gergel starał się zagrać daleką piłkę do Zachary, ale napastnik Górnika nie zdołał do niej dojść.

• Słaby początek Górnika Zabrze. Tym razem zdołał uciec prawą stroną Jurado, ale zagrał piłkę tam gdzie nie było żadnego zawodnika Piasta.

• Ale rozpoczęcie Piasta Gliwice. W polu karnym Badia nie został upilnowany przez Gergela i zimną krwią pokonał Steinborsa.

• Gol dla Piasta! Badia!

• Prawą stroną przedzierał się Jurado, ale zdążył interweniować Seweryn Gancarczyk.

• Zaczynamy derbowy pojedynek!

• Na ławce Górnika usiadł Gwaze, który nie wykorzystał swojej szansy, gdy kontuzji doznał Augustyn, a do obrony przesunięto Dancha. Zobaczymy jak w roli środkowego pomocnika spisze się Wojciech Łuczak.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Mecz Górnik - Piast za kilka minut.

• Widać już pierwsze zmiany na budowie stadionu Górnika Zabrze. Rozpoczął się montaż pokrywy dachu.

• Piast nigdy nie wygrał w Zabrzu. Jedni i drudzy mierzyli się ze sobą jak dotąd sześciokrotnie, cztery razy Górnik był górą, dwa razy Piast.

• - Czeka nas bardzo ważny mecz dla naszych kibiców. Wszyscy wiemy ile znaczyłoby dla nich nasze zwycięstwo w Zabrzu i chcemy im ten prezent dać. W poprzednich kolejkach ich nie rozpieszczaliśmy, więc teraz im się to należy. Zawsze byli z nami i nas wspierali. Na meczu z Górnikiem ich zabraknie, ale wiemy, że będą z nami duchem i na pewno będziemy ich wsparcie czuć - powiedział Jurado.

• Pierwszą porażkę Górnik Zabrze w tym sezonie poniósł dwa tygodnie temu. Przegrał wówczas z Śląskiem Wrocław. Piast zanotował wtedy pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Angela Perez Garcii pokonali Zawiszę Bydgoszcz.

• - Piast to nie będzie z pewnością łatwy rywal do ogrania. A ta czwórka nieobecnych musi sobie szybko przyswoić to, czego nie robili - powiedział przed tym spotkaniem Józef Dankowski.

• Górnik przed tą kolejką znajdował się w samym czubie tabeli ligowej, a jedynym zespołem, którego plecy musiał oglądać była krakowska Wisła. Zabrzanie mają 14 zdobytych punktów, co przy dorobku ich dzisiejszego przeciwnika, który zgromadził ich o osiem mniej i znajduje się tuż nad strefą spadkową.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła, Janczyk, Izvolt, Hanzel, Kędzior, Szeliga, Nieves

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Gwaze

• Witamy podczas relacji LIVE z derbowego spotkania pomiędzy Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice.