Górnik Zabrze 2 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Zamykamy już naszą relację z Zabrza. Miłego wieczoru, za uwagę dziękuję Przemysław Drewniak.

• Górnik umocnił się na pozycji wicelidera Ekstraklasy i zwyciężył w pierwszym meczu pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka. Zabrzanie wygrali, bo zaprezentowali większą jakość w grze ofensywnej. Podbeskidzie oddało tyle samo strzałów, co ich rywale, ale razili ogromną nieskutecznością i sami mogą sobie pluć w brodę, bo wcale nie musieli dziś przegrać.

• KONIEC MECZU! Trzy punkty zostają w Zabrzu po bramkach Zachary i Iwana!

• Kolejne z licznych dziś ofensywnych wejść Olkowskiego. Prawy obrońca Górnika oddał mocny strzał, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Wojciech Łuczak za Sobolewskiego.

• Kontrę zabrzan wyprowadził Madej, zagrał na piętnasty metr do Iwana, a ten ładnie przyjął piłkę i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans Zajacowi. Goście zapłacili za swoją nieskuteczność!

• GOOOOL, 2:0! BARTOSZ IWAN!

• W polu karnym wolejem próbował Nakoulma, ale trafił w obrońcę Podbeskidzia.

• Podbeskidzie ma inicjatywę i trzyma piłkę na połowie gospodarzy. "Góralom" brakuje jednak jakości, żeby przedrzeć się pod bramkę Górnika.

• Goście stawiają wszystko na jedną kartę. Do ataku przeszedł Konieczny, a Górnik nastawia się już na kontrataki.

• Akcja lewą stroną Nakoulmy, ale w polu karnym nie było nikogo, kto doszedłby do zagranej przez niego prostopadłej piłki.

• Ładnie rozegrana akcja Podbeskidzia, ale Chrapek tak fatalnie dośrodkował piłkę w pole karne, że ta wyleciała na aut bramkowy.

• Kolejne indywidualne napomnienie. Tym razem kartką ukarany Łukasiewicz.

• Ostatnia zmiana Leszka Ojrzyńskiego. Adama Deję zmienia Mateusz Kupczak.

• To jest nieprawdopodobne. Kolejna świetna szansa "Górali" po rzucie rożnym, tym razem główkował Konieczny. Gdy zobaczył, że piłka minęła słupek, zrozpaczony padł na murawę.

• Jagiełło był sam przed bramką Steinborsa, ale źle opanował piłkę i Olkowski wybija ją na rzut rożny.

• Żółtą kartką ukarany Górkiewicz.

• "Górale" chyba sami się nie spodziewali, że będą mieli w Zabrzu tyle okazji. Kolejną marnuje Chrapek, który uderzył z kilku metrów zbyt słabo, by zaskoczyć Steinborsa.

• Nietypowo, bo główką po rzucie rożnym próbował zaskoczyć bramkarza rywali Nakoulma. Pewnie broni jednak Zajac.

• ...a za Łatkę, który nie sprawdził się w roli ofensywnego pomocnika, wchodzi Aleksander Jagiełło.

• Za mało ruchu w ataku bielszczan powoduje, że Ojrzyński decyduje się na wprowadzenie dwóch dynamicznych zawodników. Nieskutecznego Pawelę zmienia Krzysztof Chrapek...

• Podbeskidzie marnuje kolejną sytuację! Po wrzucie piłki z autu Sokołowskiego, piłkę zagrywał przed bramkę Górkiewicz, a Telichowski po główce z bliskiej odległości uderzył nad bramką.

• Dobrą zmianę dał Iwan, ale teraz rezerwowy gospodarzy się nie popisał. Dostał piłkę na dwunastym metrze od bramki i w dobrej sytuacji skiksował.

• Kolejna groźna sytuacja podopiecznych Wieczorka. Iwan zagrał na prawą stronę do Olkowskiego, ten głową zgrał przed bramkę do Zacharę, który jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Wygląda to na coś poważniejszego. Kosznik zszedł z boiska w asyście dwóch członków sztabu medycznego Górnika, z dużym opatrunkiem na jednym z kolan.

• Kontuzja Kosznika zmusiła Wieczorka do kolejnej zmiany. Na boisko wchodzi za niego Maciej Małkowski.

• Kolejna stuprocentowa okazja gości! Aktywny w środku pola Sloboda zagrał prostopadle do Paweli, a ten najpierw strzelił w Steinborsa, a potem dopadł do odbitej piłki i mając niemal pustą bramkę uderzył w boczną siatkę! Kibice Podbeskidzia znów mocniej zatęsknili za Robertem Demjanem.

• Bardzo koronkowo gracze Górnika w polu karnym Podbeskidzia. Zachara, Madej i Iwan chcieli jednak wjechać z piłką do bramki i zakończyło się to wybiciem piłki przez obrońców bielszczan.

• Zrobiło się trochę sennie, ale z letargu jako pierwszy przebudził się Mączyński. Pomocnik gospodarzy uderzył z daleka, a piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Zajaca.

• Żółta kartka dla Sobolewskiego.

• Uderzał znów najbardziej aktywny z "Górali" - Piotr Malinowski. Strzał byłego piłkarza Górnika z łatwością jednak złapał Steinbors.

• Jedna zmiana w Górniku. Bartosz Iwan pojawił się na boisku w miejsce mało aktywnego Przybylskiego.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka bielszczanie.

• Do przerwy oglądaliśmy w Zabrzu w miarę wyrównany pojedynek. Większa jakość widoczna była w grze Górnika, ale zbyt duży spokój w grze spowodował, że Podbeskidzie miało swoje szanse na wyrównanie. Druga połowa zapowiada się całkiem ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po bramce Mateusza Zachary.

• Z dystansu groźnie strzelał lewą nogą Sloboda, ale piłka powędrowała nad bramką.

• Zabójczą kontrę mógł wyprowadzić Górnik. Prawą stroną pociągnął Zachara, dograł w pole karne do Nakoulmy, ale Zajac dobrze skrócił kąt i wybronił strzał pomocnika gospodarzy.

• Górnik trochę igra z ogniem. Zamiast iść za ciosem i zdominować rywala, daje grać Podbeskidziu na swojej połowie. Na dłuższą metę takie ryzyko może się skończyć bardzo źle.

• Steinbors ratuje teraz Górnika! Po rzucie rożnym strzelał głową Pietrasiak, ale piłkę zmierzającą do siatki tuż przy słupku w ostatniej chwili wybił golkiper gospodarzy.

• Deja znów trafia w mur. Leszek Ojrzyński tylko spuścił głowę w dół.

• Dużo niepotrzebnych fauli popełniają obrońcy Górnika. Bielszczanie znów będą wykonywać rzut wolny przed polem karnym zabrzan.

• Rzut wolny z ok. 25 metrów wykonywał Deja, ale strzelił prosto w mur.

• Łukasz Madej nie miał łatwego tygodnia, ale teraz mógł na chwilę odesłać złe rzeczy w zapomnienie. Stuprocentowa okazja skrzydłowego Górnika, ale w sytuacji sam na sam lepszy Zajac!

• Pawela rozpędził się w polu karnym Górnika, ale zawahał się i stracił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy. "Fabian, uderz!" - rozległo się z ławki trenerskiej Podbeskidzia.

• Szarpana gra Podbeskidzia. Mało dokładności i brak składnych akcji. Górnik za to z dużym spokojem broni się i rozgrywa piłkę.

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Adama Deję głową uderzał Telichowski, ale zrobił to niecelnie. Chwilę później goście domagali się odgwizdania zagrania ręką jednego z zabrzan, ale Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia.

• Świetna akcja Zachary! Napastnik zabrzan pokazał, że umie dryblować, kilkoma zwodami wymanewrował Koniecznego, ale do zagrywanej przez niego piłki wzdłuż pola karnego nie doszedł Madej.

• Podbeskidzie zaczęło nieźle, ale w ostatnich 10 minutach oddało inicjatywę Górnikowi. Gospodarzom powinno się grać teraz znacznie łatwiej.

• Niezdecydowanie obrońców Podbeskidzia w polu karnym wykorzystał Nakoulma, który opanował piłkę, zgrał ją do Zachary, a ten trącił ją w długi róg bramki Zajaca i dał prowadzenie swojej drużynie!

• GOOOOOL!!!! 1:0, ZACHARA!

• Wydaje się, że troszkę rozkręca się Górnik. Gospodarze potrafią utrzymać się przy piłce, ale dobrze ustawieni "Górale" jak na razie neutralizują ich ataki.

• Madej zauważył wychodzącego do przodu Zacharę, posłał miękką piłkę przed bramkę Zajaca, ale napastnik Górnika złapany na spalonym.

• W końcu próba gospodarzy. Zza pola karnego strzelał Sobolewski, ale broni Zajac.

• Nakoulma wszedł w pole karne, ale momentalnie otoczyli go gracze Podbeskidzia i zmusili do niecelnego podania.

• Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla gości. Górnik ma problemy ze skonstruowaniem dłuższej akcji na połowie rywali.

• Po rzucie rożnym kolejne celne uderzenie bielszczan. Z dystansu próbował Sloboda, ale strzelił za słabo i Steinbors nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Znów napiera Podbeskidzia! Po dobrej wymianie w środku pola Sloboda zagrał na lewe skrzydło do Malinowskiego, ten ograł dwóch obrońców Górnika, wszedł w pole karne, ale strzelił prosto w Steinborsa.

• Ależ miało okazję Podbeskidzie! Po stałym fragmencie gry przed znakomitą szansą stanął Telichowski, ale z kilku metrów uderzył nad bramką! Trzeba jednak przyznać, że obrońca bielszczan nie miał łatwego zadania w asyście obrońcy i bramkarza Górnika.

• Dariusz Łatka w nowej dla siebie roli ofensywnego pomocnika. Tak Podbeskidzie jeszcze nie grało.

• Niespodziewanie wysoko zaczęli Górale. Z prawego narożnika dośrodkowywał Łatka, ale piłkę łapie Steinbors.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i ruszamy! Od środka rozpoczął Górnik

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę! Górnik zagra na biało, goście z Bielska-Białej w niebieskich strojach.

• Na meczu obecny jest selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Który z zabrzan Waszym zdaniem nie zmarnował swojej szansy i może liczyć jeszcze na następne powołania?

• Kilku zawodników Górnika może być zmęczonych po meczach swoich reprezentacji. Do tej grupy należą Olkowski, Kosznik, Mączyński, Mosnikov i Nakoulma. Bielszczanie, co oczywiste, nie mają takiego problemu.

• - Nie ma się co sugerować tym, że my jesteśmy w czubie tabeli, a rywale na jej końcu. Goście przyjadą do Zabrza walczyć "o życie", nie ma mowy, by odpuścili. Dlatego musimy zagrać maksymalnie skoncentrowani i bardzo uważać przy stałych fragmentach gry, które są silną bronią Podbeskidzia - powiedział przed meczem Krzysztof Mączyński.
  • Witamy serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z "derbików" województwa śląskiego! Wszystkie oczy skierowane są dziś na Ryszarda Wieczorka, który zaliczy ponowny debiut na ławce trenerskiej Górnika. Zabrzanie są zdecydowanym faworytem, ale mogą nie mieć łatwego zadania - ich obrona znów zestawiona jest nieco eksperymentalnie, a Podbeskidzie w ostatnich dwóch meczach pokazało, że pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego gra coraz lepiej.