Górnik Zabrze 3 - 3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

3 1 połowa

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

• Koniec meczu! Górnik Zabrze na własne życzenie remisuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3.

• Ostatnie uderzenie w meczu Grendela, nad bramką.

• Ostatnia zmiana. Chmiela zastępuje Kołodziej.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie Iwańskiego, ale nad bramką uderza Demjan.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowuje Mariusz Magiera, ale piłka zagrana zbyt mocno.

• Teraz to Podbeskidzie przeważa i to jemu bliżej do zdobycia bramki.

• Iwański uderza na bramkę, ale piłka odbija się od obrońcy i wychodzi poza boisko.

• Szybka kontra Podbeskidzia i Malinowski miał przed sobą bramkarza. Steinbors doszedł do piłki szybciej niż pomocnik gości.

• Ale się dzieje w Zabrzu. Trzeba jednak przyznać, że na własne życzenie. Górnik cofnął się i przez to stracił dwie bramki.

• Chmiel fantastycznie wyskoczył do dośrodkowania Malinowskiego i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• I mamy remis! Chmiel!

• Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie Iwańskiego, ale jeden z piłkarzy Podbeskidzia faulował wyskakując do podania.

• Górnik Zabrze za bardzo się cofnął, co próbuje wykorzystać Podbeskidzie Bielsko-Biała.

• Mańka przebywał na boisku siedem minut. Co za pech obrońcy Górnika Zabrze. Wygląda na to, że to kontuzja kolana.

• Wymuszona zmiana. Nowak za Mańkę.

• Na boisku leży Mańka. Wygląda na to, że będzie potrzebna zmiana.

• Zmiana także w drużynie gości. Demjan pojawia się za Śpiączkę.

• I druga. Za Iwana, wchodzi Mańka.

• Podwójna zmiana w Górniku Zabrze. Schodzi Madej, a pojawia się Jeż.

• Gergel poradził sobie na prawej stronie z obrońcą gości i dośrodkował w pole karne, ale osamotniony Łuczak nie zdołał dojść do piłki.

• Wyśmienita akcja na lewej stronie Kosznika i Madeja. Ten pierwszy zagrał w pole karne do Gergela, ale Słowak uderzył nad bramką.

• Kolejny błąd Augustyna kończy się bramką. Wykorzystał to Śpiączka i pokonał Steinborsa.

• Gol dla Podbeskidzia Bielsko-Biała! Śpiączka!

• Grendel podawał na lewą stronę do Magiery. Zagranie Słowaka zbyt mocne.

• Po podaniu Malinowskiego, strzał w polu karnym zdołał oddać Śpiączka. Pewnie broni Steinbors.

• Celowy faul Śpiączki na Augustynie. Żółta kartka!

• Dobrze w polu karnym znalazł się Malinowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Podbeskidzie zaczyna sobie co raz śmielej poczynać pod bramką Gónika Zabrze.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia! Iwański dośrodkowuje, uderza Kolcak! Piłka powinna paść do bramki, ale Steinbors wyciągnął się jak długi i zdołał ją wybić.

• Powinno być 4:1! Górnik Zabrze znalazł się w sytuacji trzech na jednego. Grendel zamiast podawać chciał przelobować bramkarza, ale zrobił to zbyt słabo. Konieczny wybił piłkę z linii bramkowej!

• Wznawiamy spotkanie w Zabrzu!

• Zmiana w Podbeskidziu. Korzyma zastępuje Malinowski.

• Powtórki telewizyjne pokazały, ze oba karne dla Górnika Zabrze podyktowane były prawidłowo.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Górnik Zabrze prowadzi 3:1!

• A teraz wróćmy do sytuacji kto przewinił w polu karnym. Najpierw Kolcak sfaulował Kosznika. Nie minęły dwie minuty i fantastyczne zagranie otrzymał Gergel, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez Tomasika.

• Tym razem Zajac wyczuł Magierę, ale piłka wpada do siatki! 3:1!

• Kolejny karny dla Górnika Zabrze!

• Gol! Magiera pewnie egzekwuje jedenastkę!

• Rzut karny dla Górnika Zabrze!

• Kolejna świetna asysta w tym meczu. Tym razem na koncie zapisał ją sobie Śpiączka. Dzięki podaniu napastnika Podbeskidzia w sytuacji sam na sam znalazł się Chmiel, który pokonał pewnie Steinborsa.

• Mamy wyrównanie! Damian Chmiel!

• Żółta kartka dla Iwańskiego za odepchnięcie Grendela.

• Dośrodkowanie Iwańskiego, ale pewnie piłkę wybija Augustyn. Wygląda na to, że Górnik Zabrze odrobił lekcje przed pojedynkiem z Podbeskidziem, bo podopieczni Leszka Ojrzyńskiego ostatnio sprawiali wiele zagrożenia ze stałych fragmentów gry.

• Augustyn sfaulował Korzyma. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

• Fantastyczne zagranie Erika Grendela do Rafała Kosznika. "Wahadłowy" pomocnik Górnika Zabrze znalazł się dzięki temu w wyśmienitej okazji, której nie mógł zmarnować. Kosznik znajduje się w świetnej formie od wznowienia rozgrywek.

• Gol! Rafał Kosznik! Górnik Zabrze obejmuje prowadzenie!

• Korzym zgrał piłkę w pole karne do Stano, ale oddać uderzenie nie pozwolił mu Oleksandr Szeweluchin.

• Lekka przewaga Górnika Zabrze, który częściej utrzymuje się przy piłce.

• Danch wjechał ślizgiem, a piłka minęła wszystkich graczy i spadła pod nogi Gergela! Słowak trafia do bramki, ale sędzia bramki nie uznał! Spalony!

• Dobra okazja dla Podbeskidzia Bielsko-Biała! Sędzia nie wskazał na pozycję spaloną Iwańskiego i zawodnik gości ruszył na bramkę Górnika. Chciał przelobować Steinborsa, ale mu się to nie udało!

• Grendel mocno potraktował Iwańskiego. Żółta kartka!

• Pierwsze minuty spotkania bardzo wyrównane. Tak jak przewidywano jest to mecz walki.

• Iwan dobrze wypatrzył na lewym skrzydle Kosznika, a ten z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne. Tam był m.in Gergel, ale sfaulował w walce o pozycję obrońcę Podbeskidzia.

• Magiera wycofał do Steinborsa, licząc na pewne wybicie piłki przez swojego bramkarza. Łotysz nie popisał się wybiciem i piłka powędrowała poza boiskiem.

• Z kontrą mogło ruszyć Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dobrze w środkowej strefie boiska interweniował Danch, zastępujący dzisiaj na pozycji defensywnego pomocnika Sobolewskiego.

• Tym razem lepsze dośrodkowanie Magiery, do piłki wyskoczył najwyżej Szeweluchin, ale uderzył ponad poprzeczką!

• Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Gergel. Próba kompletnie nie udana, ale piłka odbiła się jeszcze od Sokołowskiego.

• Pierwsze uderzenie na bramkę w tym meczu oddał Maciej Korzym. O bramce nie mogło być mowy, bo piłka powędrowała daleko od słupka.

• Pierwszy gwizdek w meczu Górnika Zabrze z Podbeskidziem Bielsko-Biała!

• Na żółte kartki muszą uważać Adam Danch, Dominik Sadzawicki w Górniku i Adam Deja, Pavol Stano i Marek Sokołowski. Wszyscy ci piłkarze mają po trzy "żółtka" na koncie.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković, Horoszkiewicz, Adu Kwame, Malinowski, Kołodziej, Demjan, Pazio

• Ławka rezerwowych Górnik Zabrze: Kasprzik, Nowak, Mańka, Gancarczyk, Skrzypczak, Gwaze, Jeż

• W ligowej tabeli Trójkolorowych i Górali dzielą trzy pozycje, okraszone różnicą dwóch punktów. Zabrzanie z 34 oczkami na koncie plasują się na piątej pozycji, zaś bielszczanie z 32 punktami zajmują miejsce ósme.

• Podbeskidzie z kolei do Zabrza przyjedzie bez wyłączonych z gry przez urazy Sylwestra Patejuka i Antona Slobody.

• Gospodarze do swojego spotkania przystąpią osłabieni brakiem trójki zawodników. Prócz wyłączonych z gry od dłuższego czasu Przybylskiego i Cermagicia, nie będzie mógł również zagrać Sobolewski, który nabawił się kontuzji w meczu z Piastem. W drużynie gości niepewny występu jest Zajac. Ponadto na urazy narzekają: Sloboda oraz Patejuk.

• W jedenastu meczach na własnym stadionie obrońcy Górnika pozwolili rywalom strzelić aż 19 goli! Tak dziurawej obrony u siebie nie ma nawet ostatni w tabeli ekstraklasy Zawisza.

• Trener Leszek Ojrzyński nie będzie mógł skorzystać z Antona Slobody i Sylwestra Patejuka.

• - Sam się zastanawiam nad tym i nie wiem, dlaczego nie potrafimy wygrać w Zabrzu. Gdybym wiedział, to wygralibyśmy już dawno. Niestety, składa się na to wiele czynników. Dobre drużyny, z którymi graliśmy u siebie wypunktowały nasze błędy. Będziemy się oczywiście starali przerwać tę passę już w sobotę. Nie tylko dla nas jest to ważne, ale tego też oczekują od nas kibice – mówił Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

• - To ogromna strata dla Górnika. "Sobol" daje dużo drużynie. To serce, płuca i lokomotywa zespołu. Jest ode mnie dwa lata starszy i szczerze mówiąc, chciałbym grać za dwa lata tak, jak on. Swego czasu graliśmy przez pół roku w Grodzisku, ale utrzymujemy kontakt do tej pory. Widujemy się czasami, gdy jestem w Krakowie – mówił Marek Sokołowski, zawodnik Podbeskidzia o braku Sobolewskiego w składzie Górnika Zabrze.

• - Wiadomo, chcemy grać i wygrywać. Do Zabrza przyjeżdżamy więc po 3 punkty. Jesienią dostaliśmy dobrą lekcję od Górnika, który już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Oleksandra Szeweluchina. Kolejne dwa trafienia zanotował Mateusz Zachara. Kiedy Górnik jako pierwszy strzela bramkę, nigdy nie przegrywa. To trudny przeciwnik, który walczy o każdy metr boiska. To jednak nie ma teraz znaczenia. Zadecyduje jednak dyspozycja dnia – mówił Leszek Ojrzyński przed meczem z Górnikiem Zabrze.

• W składzie Górnika Zabrze bez większych zmian. Radosław Sobolewski jest kontuzjowany, do linii pomocy został przesunięty Adam Danch, a Oleksandr Szeweluchin zagra jako stoper.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Zabrzu Górnik podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ZABRZE - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Pojedynek drużyn ze Śląska o cenne ligowe punkty

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:2

Sobotę na boiskach Ekstraklasy rozpoczniemy w Zabrze, gdzie miejscowy Górnik podejmie inną drużynę ze śląska, Podbeskidzie Bielsko-Biała. Stawka tego spotkania jest wysoka, ponieważ oba kluby plasują się obecnie w grupie mistrzowskiej i za wszelką cenę chcą w niej pozostać aż do momentu podziału punktów. Na ten moment w nieznacznie lepszej sytuacji znajdują się zabrzanie, którzy plasuję się na piątym miejscu z dorobkiem trzydziestu czterech punktów. Bielszczanie zajmują z kolei siódmą pozycją, ale tracą do swoich rywali tylko dwa "oczka".

Jak obie drużyny zaprezentowały się w ubiegłym tygodniu? Górnik tylko za sprawą błędu i samobójczej bramki Piotra Brożka wywiózł z Gliwic cenny punkt, z kolei piłkarz Podbeskidzia także zanotowali remis, z Koroną Kielce 2:2.

Pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie zakończyło się pewnym zwycięstwem Górnika Zabrze 3:0.