1

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wciąż bez zwycięstwa!

• Kosznik po podaniu Nakoulmy zgrał piłkę w pole karne, ale w miejsce gdzie nikogo nie było.

• Łuczak podał na prawą stronę do Gwaze, ale ten nie zdołał celnie dośrodkować.

• Tu powinna paść bramka! W kontrze Nakoulma umiejętnie zagrał do Majtana, ale jego uderzenie obronił Janukiewicz!

• Rzut rożny dla Górnika wykonywał Łuczak, a Pandża przeniósł piłkę minimalnie nad bramką.

• Niedokładne przyjęcie i zagranie ręką przez wprowadzonego moment wcześniej Gwaze.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Gwaze zmienia Oziębałę.

• Pogoń zamknęła Górnika na jego połowie, ale nie potrafiła zagrozić ich bramce.

• Zmiana w drużynie gości. Kozłowski zmienia Akahoshiego.

• Madej dobrze zauważył Kosznika a ten dośrodkował piłkę w pole karne. Frączczak zmuszony był wybić ją poza boisko.

• Zmiana w Górniku. Majtan zmienia Drewniaka.

• Z akcją ofensywną ruszył Sobolewski i sfaulowany został przez Rudola.

• Druga połowa z wyraźna przewagą Pogoni. Na prawej stronie z Robakiem poradził sobie Pandża.

• Nakoulma nie zdołał znaleźć sobie miejsca na uderzenie i wycofał do Drewniaka, strzał młodego pomocnika powędrował wysoko nad bramką.

• Strata Górnika i z akcją ruszyła Pogoń. Wracający Oziębała przejął jednak piłkę.

• Groźna akcja Pogoni. Akahoshi przepuścił piłkę w polu karnym, ta trafiła do Robaka, ale ten nie zdołał umieścić jej w bramce.

• Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

• Po wykonaniu rzutu rożnego, na uderzenie z daleka zdecydował się Mańka. Piłka powędrowała jednak wysoko nad bramką.

• Łuczak w akcji ofensywnej dobrze wypatrzył na prawej stronie Madeja, który zdecydował się na uderzenie, piłka minęła jednak bramkę.

• Zmiana w drużynie gości. Murayama zastępuje Kuna.

• Wypożyczony z Lecha Poznań Szymon Drewniak zdecydował się na uderzenie z daleka, ale piłką minęła bramkę.

• Mańka odebrał piłkę prawej stronie i podał do Oziębały, ten mijając przeciwnika padł na murawę, ale sędzia kazał grać dalej.

• Zmiana w Górniku. Łuczak zmienił Jeża.

• Dośrodkowanie Rudola, ale Robak przeniósł piłkę nad bramką.

• Wydawało się, że Jeż z rzutu rożnego zbyt głęboko dośrodkował, do piłki dopadł jednak Kosznik, ale nie zdołał jej umieścić w bramce.

• Górnik nie potrafi się otrząsnąć po stracie bramki. Niepewne wybicie piłki przez Kasprzika i znów atakuje Pogoń.

• Pogoń w natarciu! Robak wycofał piłkę do Rudola, ale ten uderzył daleko od bramki gospodarzy.

• Ależ początek drugiej połowy! Bąk zdecydował się na uderzenie, które było bardzo precyzyjne i znalazło się w bramce!

• I od początku w ataku Górnik. Zabrzanie domagali się rzutu karnego, po zagraniu ręką przez jednego z zawodników Pogoni.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie! Wznawiamy spotkanie!

• Jedna zmiana. Popara zmieniony przez Rogalskiego.

• Początkowo Pogoń groźniej atakowała, ale oddała w końcu pole Górnikowi, który to wykorzystał i objął prowadzenie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy zasłużenie prowadzi Górnik!

• Do piłki dopadł Kasprzik i wydaje się, że przypadkowo został kopnięty przez Robaka. Sędzia nie zdecydował się na żółtą kartkę.

• Bezpieczne tym razem zagranie głową Szeweluchina do Kasprzika.

• Pavle Popara zagrał daleką piłkę w pole karne w kierunku Bąka, ale wyszła ona poza boisko.

• W odpowiedzi Górnik. Madej dośrodkował w pole karne, ale uderzenie z głowy Oziębały minęło bramkę!

• Górnik stracił piłkę na swojej połowie, na uderzenie zdecydował się Bąk, ale piłka minęła bramkę.

• Popara otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście w zawodnika Górnika.

• Ależ emocje w Zabrzu! Najpierw wydawało się, że w polu karnym Janukiewicz sfaulował Nakoulme! Sędzia Musiał wskazał tylko na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Jeża zrobiło się wielkie zamieszanie, a w nim piłkę do bramki wbił Kosznik!

• Gol dla Górnika ! Rafał Kosznik!

• Frączak sfaulowany ostro przez Sobolewskiego i mamy żółtą kartkę dla kapitana Górnika.

• Ależ sytuacja Górnika! Oziębała znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Janukiewiczem. Za mocno wypuścił sobie trochę piłkę i nie zdołał przenieść jej nad leżącym już Janukiewiczem.

• Drewniak zagrał w pole karne do Nakoulmy. Najlepszy zawodnik Górnika zdołał oddać uderzenie, ale piłka minęła słupek tylko o kilkanaście centymetrów.

• Frączak wypatrzył w polu karnym Kuna, ale zagrał za mocno i od bramki rozpocznie Kasprzik.

• Po podaniu Jeża Nakoulma wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Słowaka najwyżej wyskoczył Sobolewski, ale uderzył nad bramką.

• Groźnie Pogoń. Robak w pole karne do Akahoshiego, ten jednak niedokładnie ją przyjął i znalazła się piłka w dłoniach Kasprzika.

• Z lewej strony faulowany był Robak. Akahoshi dośrodkował piłkę w pole karne, ale po chwili wybił ja jak najdalej Madej.

• Niepewna interwencja Pandży, który niezbyt dokładnie zgrywał piłkę głową do Kasprzika. W ostateczności piłka trafiła jednak do bramkarza Górnika.

• Jeż z lewej strony zagrał w pole karne, ale Drewniak nie zdążył dobrze uderzyć.

• Rzut rożny dla Górnika. Jeż dośrodkował w pole karne, ale nic z tej sytuacji nie wyszło.

• W odpowiedzi Górnik przeprowadził akcję lewą stroną. Oziębała miał zgrać w pole karne, uderzył jednak w boczną siatkę.

• Kolejny raz groźnie Pogoń, Frączak podał do Kuna, który uderzył na bramkę. Tym razem jeszcze niecelnie.

• I mamy pierwszą żółtą kartkę. Głupi faul taktyczny Dąbrowskiego.

• Kolejna ofensywna akcja Frączaka zakończona tym razem przez niego strzałem, piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Piłka w pole karne do Robaka, niezbyt pewnie interweniował Szeweluchin, ale wspomógł go Pandża.

• Do akcji ofensywnej włączył się Dąbrowski, po wymianie piłki z Bąkiem stracił ją.

• Dwójkowa akcja po prawej stronie Madeja i Nakoulmy, ten pierwszy zgrał piłkę zbyt lekko.

• Pojedynek biegowy Szeweluchina i Robaka, do piłki dopadł jednak Kasprzik.

• Bąk starał się podać piłkę na dobieg do Kuna, ale uczynił to zbyt mocno.

• Akahoshi zagrał na prawą stronę do Robaka, ale tam piłkę odebrał mu Szeweluchin. Pierwsze minuty dla zabrzan.

• Na trzydziestym metrze faulowany był Sobolewski. Do piłki podszedł Jeż, wycofał do Sobolewskiego, jednak uderzenie minęło bramkę.

• I mogło być groźnie, Frączak daleko zagrał do Robaka. Podanie było dokładne, ale napastnik gości znalazł się na pozycji spalonej.

• Rozpoczynamy pojedynek w Zabrzu!

• Piłkarze pojawili się na murawie, jeszcze kilka chwil i gramy!

• Na stadionie obecny jest m.in Aleksandar Vuković.

• Kibice Górnika śpiewają "Sto lat", bo ich kapelan ks. Reder obchodzi 52 urodziny.

• Z boiska zbiegli niemal równo zawodnicy Górnika i Pogoni. Ocenie na stadionie prezentowane są składy obu zespołów.

• Sędzią spotkania będzie Tomasz Musiał.

• W Zabrzu pogoda się już poprawiła. Na szczęście przestało padać.

• W wyjściowym składzie Górnika kilka zmian. Powracają do pierwszej jedenastki: Mańka, Pandża i Drewniak.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

• W dzisiejszym spotkaniu w protokole meczowym jako pierwszy szkoleniowiec Górnika wpisany jest Józef Dankowski. Jest to spowodowane tym, że Robert Warzycha nie ma uprawnień do trenowania w Europie.

• Rozgrzewkę rozpoczęli już także podopieczni Roberta Warzychy.

• Na murawę wybiegli piłkarze Pogoni Szczecin, na stadionie obecna jest także grupa około 50 kibiców.

• Ławka rezerwowych Pogoni Szczecin: Kudła, Koj, Murayama, Walski, Rogalski, Kozłowski, Lisowski

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Kurzawa, Gwaze, Majtan, Łuczak, Cupriak

• W Zabrzu rozpoczęła się ulewa i to obfita, miejmy nadzieję, że do 18:30 pogoda ulegnie zmianie.

• Na rozgrzewkę udali się właśnie bramkarze Górnika.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu T-Mobile Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie Pogoń Szczecin.