1

• Z przebiegu całego spotkania remis jest sprawiedliwy. Dziękujemy za uwagę.

• Strzał Szeweluchina zablokowany! Koniec meczu!

• Ostatnia szansa Górnika na zdobycie gola. Rzut rożny.

• Nowak bardzo ładnie biegł lewą stroną i wystarczyło by dośrodkował w pole karne. Młody zawodnik Górnika jednak skiksował.

• Dąbrowski próbował obsłużyć Kuna, ale nic z tej akcji nie wyszło.

• Muryama przerzucił piłkę na drugą stronę do Rudola, ale obrońca Pogoni nie zdołał dojść do piłki.

• Zmiana także w Pogoni. Boisko opuszcza Matras, pojawia się na nim Dąbrowski.

• Madej opuszcza boisko, pojawia się na nim Nowak.

• Teraz bliski strzelenia bramki mógł być Zwoliński, ale piłkę w ostatnim momencie wybił Gancarczyk.

• Zmiana. Bąk zastępuje Rogalskiego.

• Jeż stanął przed doskonałą okazją na strzelenie bramki, ale przestrzelił.

• Iwan opuszcza boisko, a trener Górnika wprowadza dodatkowego obrońcę Szeweluchina.

• Bardzo ostre wejście Augustyna w Murawskiego! Czerwona kartka!

• Łukasz Madej mijał zawodników jak tyczki i w końcu podał w pole karne, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z graczy i trafiła na dwudziesty metr do Iwana. Dobrze złożył się do uderzenia, ale jego strzał został zblokowany.

• Poprawił się Kosznik. Dośrodkowanie z lewej strony, ale Jeż nie zdołał dobrze uderzyć w piłkę.

• Zmiana w Górniku. Jeż zmienił Cerimagica.

• Teraz pozytywnie pokazał się Kosznik, który zagrał w pole karne do Zachary. Ten nie przyjął dokładnie piłki i nic z tej akcji nie wyszło.

• Najsłabszy w drużynie Górnika jest obecnie Rafał Kosznik. Popełnia błędy, straty. Na pewno nie zaliczy tego spotkania do udanych.

• Widzieliśmy teraz spięcie między Rudolem, a Kosznikiem. Sędzia nie pokazał nikomu żółtego kartonika.

• Teraz do głosu doszli piłkarze Górnika. Aktywny i waleczny w obronie jest Seweryn Gancarczyk.

• Do uderzenia podszedł Gergel, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Madej dał się sfaulować Wojciechowi Golli i Górnik stanie przed dobrą okazją na strzelenie bramki.

• Pięknie do uderzenia złożył się Zwoliński, ale zdołał to obronić Steinbors. Było groźnie.

• Ricardo Nunes mijał zawodników Górnika jak tyczki, ale na szczęście dla gospodarzy nie trafił do bramki.

• Od początku zaatakowała Pogoń. W pole karne dośrodkowywał Murawski, ale Zwoliński nie zdołał dojść do Piłki.

• Drugą połowę czas rozpocząć!

• Sprawiedliwy wynik do przerwy. Od początku przeważał Górnik i prowadził, ale z biegiem czasu więcej okazji miała Pogoń i zdołała wyrównać za sprawą Matrasa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy remis 1:1!

• Bliski zdobycia bramki był Murawski, ale przestrzelił.

• Błąd popełnił Kosznik, który nie trafił w piłkę, a Matras dokładnym strzałem zdobył bramkę.

• Gol wyrównujący dla Pogoni! Matras!

• Po dośrodkowaniu Gancarczyka Augustyn trafia w poprzeczkę!

• Żółta kartka dla Cerimagica za faul na zawodniku Pogoni.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Zwoliński trafia do bramki! Sędzia prawidłowo nie uznał bramki, bo napastnik Pogoni był na spalonym.

• To powinna być bramka! Po podaniu Madeja Zachara wyprzedził obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza, ale spudłował!

• Bardzo dobre podanie Cerimagica do Madeja. Ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zabrakło mu trochę, aby dojść do piłki.

• Żółta kartka dla Zwolińskiego za wykopanie piłki poza boisko.

• Kolejny rzut wolny dla Górnika i ponownie przy piłce Gancarczyk. Tym razem zagrał zbyt nisko i nic z tego nie wyszło.

• Groźniej było po rzucie rożnym. Madej dośrodkował wprost na głowę Augustyna, ale ten pomylił się o kilkanaście centymetrów.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Gancarczyk, ale zdołał wywalczyć tylko korner.

• Teraz częściej przy piłce utrzymuje się Pogoń, ale to z kontrą ruszył Górnik. Zabrakło jednak dokładności w podaniach, więc o zagrożeniu pod bramką Janukiewicza nie mogło być mowy.

• Kolejna piłka zagrana do Zwolińskiego. Nie było spalonego, ale napastnik gości trafił wprost w Steinborsa.

• Pogoń długo konstruowała swoją akcję i ostatecznie Murawskiemu udało się zagrać do Zwolińskiego. Napastnik gości uderzył jednak wysoko nad bramką.

• Madej tym razem obsłużył Cermimagica, ale jego strzał był daleki od ideału.

• Takich bramek w T-Mobile Ekstraklasie chcemy oglądać więcej. Iwan fantastycznie podał do Madeja, a ten nie starał się uderzać, tylko wyłożył piłkę do pustej bramki Zacharze.

• Gol dla Górnika! Zachara!

• Dalekie podanie do Zwolińskiego ze środka pola, ale za mocne. Do piłki bez problemu doszedł Steinbors. Od początku spotkania lekka przewaga Górnika Zabrze.

• Na trybunach w Zabrzu zjawiła się także grupa około 40 kibiców ze Szczecina.

• To powinna być bramka! Dośrodkowanie z rzutu na dalszy słupek, piłkę zgrywa Kosznik, ale z bliska nie trafia Iwan! To już jego druga okazja na zdobycie gola!

• Pierwsza akcja w meczu Górnika i kibicom pokazał się Bartosz Iwan. Wracający po kontuzji uderzył piłkę sprzed pola karnego i tylko interwencja uchroniła Pogoń.

• Rozpoczynamy mecz w Zabrzu!

• Do spotkania pozostało około pięć minut. Na trybunach zasiadło około 3000 widziów, bo widać jeszcze kilka pustych miejsc.

• Do zdrowia w Górniku wrócili już Cerimagić, Iwan i Augustyn, Dużym osłabieniem będzie jednak absencja Sobolewskiego, pauzującego za czwarte sędziowskie napomnienie.

• W Pucharze Polski rozgrywanym w tym tygodniu Górnik nie sprostał na własnym boisku Podbeskidziu i w meczu we mgle przegrał 2:4. Pogoń za to ambitnie postawiła się Legii przy Łazienkowskiej i doprowadziła do dogrywki. W niej podopieczni Jana Kociana stracili jednak dwie bramki i z wynikiem 1:3 zeszli z boiska pokonani.

• Drużyny w poprzednim sezonie zmierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy padł wynik remisowy, a raz Górnik Zabrze zdeklasował Pogoń 4:1 w Szczecinie.

• Obie drużyny doznały w ostatnim czasie kompromitujących porażek. Górnik Zabrze przegrał niedawno z Wisłą 0:5, a Pogoń w takim samym stosunku w Białymstoku z Jagiellonią.

• Górnik Zabrze jest obecnie w dołku, dlatego trenerzy dokonali kolejnych zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce gospodarzy zobaczymy m.in Iwana i Cerimagica. Blok obronny w dzisiejszym meczu to Sadzawicki, Gancarczyk i Augustyn.

• Ławka rezerwowych Pogoni Szczecin: Kudła, Dąbrowski, Bąk, Matynia, Kozłowski, Okuno

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Szeweluchin, Kurzawa, Nowak, Magiera, Jeż, Łuczak

• Witamy podczas relacji LIVE ze stadionu Górnika Zabrze. Podopieczni Józefa Dankowskiego i Roberta Warzychy podejmować będą Pogoń Szczecin.