Górnik Zabrze

2

Ruch Chorzów

2

• Koniec spotkania! Górnik zostaje ukarany za zachowawczą grę w końcówce, traci dwa punkty i prawdopodobnie pozycję lidera w tej kolejce, z powodu gola straconego w ostatnich minutach spotkania! Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• GOOOOOOOOOOOL! JANKOWSKI STRZAŁEM GŁOWĄ W DOLICZONYM CZASIE GRY POKONUJE WITKOWSKIEGO I WYRYWA PUNKT GÓRNIKOWI ZABRZE! ŚWIETNA WRZUTKA SULTESA Z RZUTU WOLNEGO!

• Faulowany Konczkowski.

• Do końca spotkania pozostało kilka minut, ale wciąż nie brakuje emocji jak na Wielkie Derby Śląska przystało.

• Kamiński uprzedził Madeja i wybił piłkę poza boisko.

• Świetny przechwyt Mrowca, dzięki czemu Ruch uniknął kontrataku gości.

• Gospodarze w ostatnich momentach skupienie wyłącznie na wybijaniu piłek poza swoją połowę.

• Gancarczyk za Małkowskiego.

• Jankowski uderzał z najbliższej odległości, ale nie trafił do bramki.

• Po dośrodkowaniu Małkowskiego zawodnicy Jacka Zielińskiego pewnie wybili piłkę poza pole karne.

• Z rzutu wolnego Mączyński trafił w mur - będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.

• Madej za oklaskiwanego Sobolewskiego.

• Smektała za Włodykę.

• Smektała i Madej gotowi do zmiany.

• Mrowiec faulował Nakoulmę.

• Włodyka zdecydował się na samotny rajd, po czym stracił piłkę przed polem karnym.

• Górnik może być ukarany za zachowawczą grę.

• Mimo nerwowości na boisko, bardzo dobra atmosfera na trybunach wciąż się utrzymuje.

• Fatalna decyzja Witkowskiego, który dał się wyciągnąć z bramki, po czym Sultes dośrodkował do Jankowskiego. Rezerwy w tym spotkaniu zawodnik Ruchu dosłownie na pustą bramkę nie potrafił uderzyć celnie głową.

• Sultes za Zieńczuka.

• Faul w ofensywie Nakoulmy na Mrowcu.

• Mosznikow pojawił się za Zacharę.

• Ręką zagrywał Nakoulma.

• Za chwilę pojawi się Mosznikow.

• Strzał "na wiwat" w wykonaniu Mączyńskiego.

• Kuświk był dzisiaj zupełnie niewidoczny.

• Jankowski za Kuświka.

• Wrzutkę z rzutu rożnego poprawiał Małkowski, ale wprost w ręce Kamińskiego.

• Mączyński z rzutu rożnego, ale Zieńczuk wybija piłkę głową.

• Świetne zawody rozgrywa Sobolewski.

• Dośrodkowanie Olkowskiego zablokowane.

• Świetna decyzja Tomasza Musiała, gdyż Kosznik dotknął piłkę w okolicach żeber, a nie ręką.

• Po wrzutce Malinowskiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od Kosznika, po czym arbiter główny podyktował rzut karny, ale po konsultacji z sędzią liniowym odwołał swoją decyzję.

• Sobolewski faulował przed polem karnym.

• Po samotnym rajdzie Nakoulma traci piłkę, ale ostatecznie futbolówka wpada pod nogi Zachary, który uderzył obok bramki.

• Sędzia techniczny musi uspokajać Nawałkę.

• Górnik podobnie jak w pierwszych dwóch kwadransach meczu próbuje rozgrywać akcję od tyłu, ale teraz widać sporo nerwowości u gospodarzy - mimo prowadzenia.

• Dośrodkowanie po krótko rozegranym rzucie rożnym, zostało zablokowane - będzie powtórka.

• Mocny strzał Malinowskiego z 25 metrów, ale piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z zawodników Niebieskich.

• Na spalonym był Janoszka.

• Nakoulma nie miał dzisiaj udanego wieczoru, ale golem z przed minuty odkupił swoje winy.

• GOOOOOOOL! Nakoulma tym razem w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje Kamińskiego. Wspaniała asysta Przybylskiego.

• Póki co, po przerwie przeważają chorzowianie, widać, że bramka na 1:1 dodała im skrzydeł.

• Szyndrowski ukarany żółtą kartką za faul na Nakoulmie.

• Ruch zaczął drugą połowę i od razu rozpoczął od zmasowanego ataku.

• Za chwilę rozpocznie się druga połowa, zawodnicy obu zespołów powrócili już na murawę.

• Koniec pierwszej połowy 99. Wielkich Derbów Śląska.

• Za głęboko dośrodkował Babiarz z lewej strony - wprost w ręce Witkowskiego.

• Górnik po stracie gola rzucił się do ataku, ale rezultat tych ataków jest marny,

• I pomyśleć, że jeszcze kilka minut wcześniej zmiana Zieńczuka była już prawie przesądzona.

• Gol Zieńczuka może kandydować do bramki kolejki, szczególnie, jeżeli Ruch zdoła wygrać w tym spotkaniu.

• GOOOOOOOOOL! NIEWYKORZYSTANE SYTUACJE SIĘ MSZCZĄ - MAREK ZIEŃCZUK KAPITALNĄ BOMBĄ Z "PIERWSZEJ PIŁKI" Z 25 METRÓW POKONUJE WITKOWSKIEGO.

• Nakoulma w sytuacji sam na sam z Kamińskim trafił wprost w ręce golkipera Niebieskich. Nie do wiary, jak taki zawodnik, może psuć takie okazje.

• Obejdzie się jednak bez zmiany, Zieńczuk powrócił na boisko.

• Już gotowy do zmiany jest Starzyński.

• Zieńczuk pozazdrościł Zacharze i także ma problemy zdrowotne, w jego przypadku nie obejdzie się bez interwencji lekarza.

• Od pewnego czasu Zachara ma kłopoty zdrowotne.

• Dośrodkowanie Olkowskiego zostało zablokowane.

• Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że przeważa Górnik, ale Ruch kreuje coraz ciekawsze akcje.

• Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

• Z rzutu rożnego Małkowski, ale rozległ się gwizdek sędziego - któryś z zawodników Górnika faulował w polu karnym.

• Po strzale Włodyki z 20 metrów Witkowski bronił na raty.

• Witkowski próbował długim wykopem uruchomić Zacharę, ale piłka wpadła wprost w ręce Kamińskiego.

• Janoszka faulował Olkowskiego.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale goście zamiast szukać strzału szukali rzutu karnego i obeszło się bez kłopotów dla podopiecznych Adama Nawałki.

• Wrzutka Szeweluchina w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Strzał z dystansu Mączyńskiego został zablokowany przez jednego z zawodników Ruchu.

• Strzał Janoszki głową został obroniony przez Witkowskiego i kolejny rzut rożny dla chorzowian.

• Słabe zawody rozgrywa Nakoulma - tym razem próba prostopadłego podania, ale trafił z kilku metrów w jednego z obrońców gości.

• Centra Przybylskiego z rzutu wolnego, ale piłka trafia wprost pod nogi Zieńczuka.

• Faulowany był Nakoulma.

• Z ostrego kąta z lewej strony uderzał Nakoulma, ale piłka opuściła boisko przy narożniku boiska.

• Ponownie gra została przerwana - problemy zdrowotne miał Zieńczuk, ale może kontynuować grę.

• Przybylski faulował Janoszkę.

• Dzięki bramce Zachary, na trybunach modernizowanego stadionu panuje póki co iście sielankowa atmosfera.

• Na niewielkim spalonym Mariusz Przybylski.

• Górnik od pewnego czasu rozgrywa piłkę na własnej połowie, a rywale nie robią nic, by im zaszkodzić.

• Małkowski mógł zaliczyć kolejną asystę po dośrodkowaniu na głowę Zachary, ale napastnik Górnika trafił w poprzeczkę.

• Świetny strzał Zieńczuka z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Z informacji, które podają media - wszystkie bilety, czyli 3000, zostały dzisiaj zakupione.

• Prostopadłe podania Janoszki nie trafiło do adresata.

• Kolejna strata chorzowian na środku boiska, ale Zachara nie zdołał uprzedzić Kamińskiego.

• Nawałka w swoim stylu, choć jego zespół dyktuje warunki, ciągle żywo podpowiada przy ławce rezerwowej.

• Ruch bardzo słabo rozpoczął spotkanie - najpierw strata bramki, a teraz nieumiejętność przeprowadzenia akcji ofensywnej.

• Strzał Kosznika z dystansu, ale nad bramką.

• Trzeba przyznać, że Kamiński był bardzo bliski obronienia tego strzału, ale było to jednak zbyt mocne uderzenie.

• GOOOOOOL! PIŁKA PO STRZALE ZACHARY W SYTUACJI SAM NA SAM TRAFIŁA DO BRAMKI KAMIŃSKIEGO. Świetny przechwyt i podanie Małkowskiego.

• Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Mączyński, ale piłka trafiła jednego z zawodników gości, po czym Zachara był na spalonym..

• Górnik rozpoczyna Wielkie Derby Śląska!

• Na trybunach nie mogło zabraknąć selekcjonera reprezentacji Polski - Waldemara Fornalika, który naszym zdaniem bardziej jest zainteresowany obejrzeniem gry swojego byłego zespołu, niż w celu poszukiwania kandydatów do gry w kadrze.

• Przed meczem optymizm panował z pewnością w szatniach obu zespołów. Górnik wygrał wszystkie cztery spotkania od 27 lipca. Ruch z kolei co prawda nie może się pochwalić taką passą, ale po zwycięstwie z Legią 2:1 na pewno "dostał wiatru w żagle".

• Co ciekawe od dwóch tygodni gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli po raz pierwszy od 18 lat. Co oznacza, że wielu kibiców zebranych dzisiaj na stadionie imieniem Ernesta Pohla ma do czynienia z taką sytuacją pierwszy raz w życiu.

• Ławka rezerwowa Ruchu Chorzów: Soliński, Starzyński, Smektała, Sultes, Brodziński, Jankowski, Kowalski.

• Ławka rezerwowa Górnika Zabrze: Steinbors, Mosznikow, Skrzypczak, Madej, Gancarczyk, Płonka, Cupriak.

• Historia pojedynków tych drużyn jest bogata w 98 meczów, z których 39 wygrał Górnik, a 26 Ruch. Oba śląskie kluby są rzecz jasna rekordzistami pod względem ilości tytułów mistrzowskich – mają ich po czternaście na swoim koncie. W ostatnim meczu, również rozgrywanym przy Roosevelta, górą byli gospodarze. Bramki dla zespołu Adama Nawałki zdobywali Bartosz Kopacz i Ireneusz Jeleń, których w Zabrzu już nie ma.

• Zapraszamy na relację LIVE z 99. Wielkich Derbów Śląska. Na stadionie przy Roosevelta lider Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie Ruch Chorzów. Emocje gwarantowane.