Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wygrał 4:1!

• Żółta kartka dla Elsnera.

• Jeszcze akcja Nakoulmy, który odegrał do Oziębały, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą i od bramki Kelemen.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Schodzi Ćwielong, w jego miejsce Patejuk.

• Z rzutu wolnego Mila uderzył prosto w mur. Z kontrą poszedł Nakoulma, ale faulował rywala na prawym skrzydle.

• O honor próbuje walczyć jeszcze Śląsk i wywalczył rzut wolny sprzed pola karnego.

• Nakoulma do Oziębały, który zszedł z lewej strony do środka i strzelił lekko po ziemi. Spokojnie obronił Kelemen

• Rożny dla gospodarzy i po zamieszaniu za lekko głową strzelał Szeweluchin

• Przemysław Oziębała zmienił Aleksandra Kwieka

• Cały stadion w Zabrzu wstał i śpiewa. kibice są w świetnym nastroju, bo Górnik gra najlepsze spotkanie w tym sezonie!

• Obie drużyny powalczyły w środku pola i żadna z nich nie potrafiła przedostać się pod bramkę rywali

• Bartosz Iwan opuścił boisko, a zmienił go Wojciech Łuczak

• Totalny nokaut Śląska. Chwilę po wejściu na boisko Konrad Nowak odegrał w polu karnym piłkę do Milika, a ten nie zmarnował takiej szansy.

• Goooooool! Arkadiusz Milik na 4:1!

• Milik uderzył mocno z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę Śląska. Kolejna dobra akcja napastnika Górnika

• Schodzi Gancarczyk, w jego miejsce Konrad Nowak.

• Sobota szukał prostopadłym podaniem Gikiewicza, ale dobrze wślizgiem piłkę wygarnął Danch

• Ładnie uderzył sprzed pola karnego Mila, ale Skorupski z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

• Druga zmiana w Śląsku. Schodzi Pawelec, w jego miejsce Socha.

• Śląsk jeszcze próbuje, ale teraz wywalczył tylko rzut rożny. Wrzucał w pole karne Mila, a Gikiewicz główkował nad bramką.

• Ależ akcja Nakoulmy! Przebiegł pół boiska, Pawelec popełnił błąd i nie zdołał wybić piłki we wczesnej fazie akcji. Przed polem karnym Nakoulma złamał do środka i uderzył będąc na wprost bramki. Co za akcja! A wszystko zaczęło dalekie podanie Skorupskiego.

• Okres gry w środku pola, oba zespoły nie mogą się przebić w szesnastkę.

• Bemben niemal z połowy z rzutu wolnego mocno kopnął w pole karne, ale piłkę spokojnie wyłapał Kelemen.

• Mila zagrał przed polem karnym do Soboty, który uderzył na bramkę, ale piłka minęła ją szerokim łukiem.

• Na lewym skrzydle piłkę dostał Olkowski, zbiegł do linii końcowej i zagrał po ziemi w pole karne, gdzie o mały włos strzału nie oddałby Milik, jednak minął się z futbolówką.

• Patryk Mraz zmienił Amira Spahicia, który jednak nie mógł kontynuować gry

• Żółta kartka dla Pawelca, który sponiewierał po murawie Nakoulmę.

• Złe wybicie Skorupskiego, który wykopał piłkę na aut. Śląsk rozegrał z tego akcje i wywalczył rzut rożny.

• Nakoulma rozegrał piłkę z Olkowskim w polu karnym, jednak próbę dośrodkowania wślizgiem zblokował Grodzicki i piłkę przejął Kelemen.

• Ćwielong rozegrał piłkę z Milą przed polem karnym, ten drugi zdecydował się na strzał lewą nogą, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Na boisku leżał przez chwilę Spahić, i na chwilę musi opuścić boisko.

• Nie minęła minuta, a Nakoulma znowu wpakował piłkę do bramki, tym razem był jednak na spalonym.

• Wszystko zaczęło się błędu Kelemena, który wypuścił piłę z rąk. Tego nie udało się jeszcze wykorzystać, ale Górnik utrzymał się przy piłce, dostał ją z lewej strony pola karnego Olkowski, który wrzucił na drugi słupek, gdzie ładnym strzałem akcje zamknął Nakoulma.

• Nakoulma wyprowadza Górnik na prowadzenie!

• Piłka do Olkowskiego, ale uprzedził go Grodzicki, który podał spokojnie do Kelemena.

• Na boisku leża Mila, ale po chwili utykając wrócił do gry.

• Mila z Gikiewiczem rozpoczęli drugą połowę. Oba zespoły bez zmian

• Brawa witają piłkarzy Górnika, którzy właśnie wyszli na murawę.

• Piłkarze Śląska już na murawie, czekamy na gospodarzy.

• Kibice na meczu Górnik - ŚląskKibice na meczu Górnik - Śląsk

• Jeszcze Milik powalczył o piłkę w środku pola, ale chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

• Rzut wolny z lewej strony, ale wrzuconą w pole karne piłkę wyłapał Kelemen, który wysoko do niej wyskoczył.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Rzut wolny dla Śląska z lewej strony, Mila krótko rozegrał z Ćwielongkiem, ten wrzucił górną piłkę w pole karne, ale za mocno i wyłapał ją spokojnie Skorupski.

• Szybki rajd Soboty prawym skrzydłem, jak tyczkę minął Gancarczyka i ładnie wrzucił piłkę w pole karne. Wyłapał ją tam Skorupski, uprzedzając nabiegającego Gikiewicza.

• Trener Levy się ożywił. Raz po raz wyskakuje z ławki z pretensjami o decyzje sędziego.

• Milik i Nakoulma bawili się z piłką i obrońcami Śląska przy linii bocznej, ale ostatecznie piłką wyszła za linię boczną.

• Śląsk podrażniony stratą bramki ruszył do ataku. Kaźmierczak mocno dośrodkował w pole karne i wyszło mu praktycznie uderzenie pod poprzeczkę, ale z niewielkimi problemami chwycił piłkę Skorupski.

• Nakoulma wszedł z prawej strony w pola karne, oszukał obrońcę i zgrał piłkę wzdłuż szesnastki. Pierwszy strzał zawodnika Górnika został zablokowany, ale piłka trafiła do Kwieka ,który nie miał problemów by mocnym strzałem umieścić ją w bramce

• Ależ akcja Górnika! Zacząl wszystko Nakoulma, wykończył Kwiek!

• Rzut rożny dla Śląska z lewego narożnika. Wrzucał lewą nogą Mila, ale pojedynek główkowy w polu karnym wygrali Górnicy.

• Spahić odprowadzany gwizdami kibiców zszedł na chwilę za linię boczną, ale po chwili wrócił do gry, dopuszczony przez sędziego.

• Na boisku leży Spahić, który ucierpiał w starciu z Nakoulmą. Gra przerwana a obrońca Śląska opatrywany.

• Milik ładnie ograł Sobotę po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, ale w polu karnym powstrzymał go kolejny piłkarz Śląska.

• Milik zgrał piłkę do Olkowskiego w pole karne po błędzie Spahicia, ale Olkowski wywalczył tylko rzut rożny. Krótko wykonany, ale po wrzutce kolejny korner, tyle że z drugiej strony.

• Trener Stanislav Levy spokojnie przyjmuje sytuację na boisku i nie wychodzi z ławki. Adam Nawałka z kolei co chwilę jest przy linii bocznej.

• Kwadrans do końca pierwszej połowy. Na razie gra jest dosyć wyrównana, chociaż częściej atakuje Górnik. To Śląsk zdobył jednak bramkę i jego ataki, choć mniej liczne, wydają się groźniejsze.

• Piłkarze Górnika domagają się kartki dla Soboty, który przeszkadzał w wykonaniu rzutu wolnego. W końcu wrzucił za krótko w pole karne Gancarczyk, ale wybili obrońcy. Powtórzył wrzutkę Przybylski i po błędzie Kelemena, który niepewnie interweniował rzut rożny dla Górnika. Po kornerze małe oblężenie bramki Śląska, ale po chwili przerwane dalekim wybiciem.

• Znowu aktywny Ćwielong, uderzył po długim słupku, ale Skorupski spokojnie asekurował piłkę opuszczającą boisko.

• Górnik próbował wyjść z kontrą, ale przegrał ją w środku pola.

• Na spalonym po raz kolejny Milik.

• Uderzenie Kaźmierczaka sprzed pola karnego, z około 25 metrów, ale strzelał w środek bramki i pewnie złapał Skorupski.

• W odpowiedzi akcja przeniosła się w pole karne Śląska, ale wszystko skończyło się na Olkowskim, który źle przyjmował piłkę tyłem do bramki i w efekcie Górnik ją stracił.

• Mila przed polem karnym wyłożył piłkę do Ćwielonga, który uderzył po ziemi tuż przy słupku, jednak złapał się za głowę, bo piłka o centymetry minęła słupek.

• Ćwielong zagrał piłkę w pole karne zabrzan na długi słupek, ale za mocno i minęła słupek, zanim ktoś mógłby do niej dojść.

• Wrzucał z prawej strony w pole karne Górnika Kaźmierczak, klatką piersiową zgrał do Skorupskiego Iwan, a bramkarz zabrzan złapał piłkę.

• To nie jest dzień Olkowskiego. Nakoulma na dużej szybkości zgrał mu piłkę na prawe skrzydło i wbiegł w pole karne, czekając na odegranie. Olkowski nie wiedział jednak co zrobić z piłką i stracił ją przy linii bocznej.

• Leży na boisku Spahić, jednak po chwili wstał i utykając, wrócił do gry.

• Elsner faulował Nakoulmę 30 metrów od bramki. Piłkę ustawili sobie Gancarczyk i Kwiek. Wrzucał ten drugi, piłkę na długim słupku została zgrana do Nakoulmy, który wywalczył tylko korner. Po wrzutce Kwieka główkował Danch, ale wysoko w górę.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska po centrze z rzutu wolnego Gancarczyka, piłka spadła pod nogi Szeweluchina, który zdecydował się na strzał, ale piłka poleciała z dobry metr nad poprzeczką

• Górnik rusza do ataku. Olkowski faulowany przez Spahicia na prawym skrzydle. Jeszcze jakieś niesportowe zachowanie Ćwielonga, który przeszkadzał w wykonaniu stałego fragmentu, ale bez kartki.

• Sobota zagrał w pole karne do Mili, który zastawił się tyłem do bramki, wystawił piłkę na 7 metr do Ćwielonga, który po ziemi wpakował piłkę do bramki.

• Gol dla Śląska! Strzelcem bramki Ćwielong.

• Nakoulma próbował wyprzedzić Jodłowca, tak że wyszedłby sam na sam, ale lepszy w tym pojedynku obrońca Śląska, który wyłuskał piłkę.

• Nakoulma pokazał swoją szybkość! Dynamicznie wypuścił sobie piłkę i uciekł obrońcom, ale strzelił z pola karnego po ziemi i obronił Kelemen. Groźna akcja Górnika.

• Danch przebiegł skrzydłem 50 metrów, ale Olkowski zamiast zagrywać do niego w tempo, podał do Milika, który był na spalonym.

• Gancarczyk próbował z lewej strony wrzucać piłkę na głowę Milika, ale wyżej od niego wyskoczył Grodzicki.

• Mila po raz kolejny szukał w polu karnym Soboty, tym razem próbując zagrać górną piłkę, jednak Sobota wywrócił się, wchodząc w szesnastkę.

• Ruszył lewą stroną Nakoulma zagrał wzdłuż bramki, gdzie dobrze interweniował Kelemen, a na piłkę już czekali Olkowski z Kwiekiem.

• Mila przejął piłkę w środku pola, przebiegł kilka metrów i zagrał mocną prostopadłą piłkę w środek pola karnego. Szedł do niej Sobota, ale uprzedził go Skorupski.

• Pierwsze minuty dla Górnika, który stara się atakować i jest częściej przy piłce.

• Zgranie Szeweluchina głową w pole karne do Nakoulmy, ale wybili obrońcy. Do piłki dopadł Kiwek i uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie.

• Pierwsza akcje Górnika i już gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym jednak nie zagrozili bramce Śląska

• Początek meczu w Zabrzu! Rozpoczęli gospodarze

• Początek meczu

• Piłkarze już wychodzą na boisko, Górnik w białych strojach, Śląsk na zielono.

• Piłkarze już gotowi do wyjścia na boisko.

• Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Nowak, Wodecki, Oziębała, Telichowski, Mączyński, Łuczak

• Ławka rezerwowych Śląska: R. Gikiewicz, Mraz, Patejuk, Cetnarski, Stevanović, Voskamp, Socha

• W Zabrzu nie mogli pojawić się kibice gości, z racji tego, że stadion jest przebudowywany. Jednak wrocławianom towarzyszy grupa niepełnosprawnych fanów, która stara się być na wszystkich meczach zespołu. Niepełnosprawni kibice Śląska Wrocław

• Na trybunach pojawił się dzisiaj asystent selekcjonera, Marek Wleciałowski. Czy któryś z piłkarzy Górnika bądź Śląska może liczyć na powołanie do kadry na mecze z RPA i Anglią?

• Piłkarze prowadzą już rozgrzewkę. Pogoda jest idealna do gry, ciepło, lekki wiaterek i świeci słońce. Trybuny powoli zapełniają się kibicami.Piłkarze przed meczem Górnik - ŚląskPiłkarze przed meczem Górnik - ŚląskPiłkarze przed meczem Górnik - Śląsk