Górnik Zabrze

3

Śląsk Wrocław

2

• Podsumowując można powiedzieć że wygrywa ten kto gra do końca, a dzisiaj tą drużyną był Górnik. Ok 75 minuty można było zauważyć że kilku z graczy Śląska nie ma już sił i to skrzętnie wykorzystali piłkarze Adama Nawałki.

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik rzutem na taśmę wygrywa spotkanie!

• Ale emocje ! 3:2! Zachara odbiera piłkę obrońcy Śląska, piłkę zbiera Nakoulma i precyzyjnie zdobywa gola ! Brawo za grę do końca!

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Co za emocje w Zabrzu! Iwan bohaterem ! Doszedł do prostopadłej piłki i umieścił ją w bramce!

• Paixao nie strzela gola, gdy stanął sam na sam z bramkarzem! A mogło już być po meczu!

• Szanse na gola mieli znów Górnicy, ale zbyt słabo do Iwana zagrał Sobolewski.

• Z boiska schodzi Madej, a zastępuje go Łuczak.

• Oraz Gancarczyk.

• Za dyskusję z sędzią żółtą kartką został Przybylski.

• Z boiska schodzi Hołota, a zastępuje go Patejuk.

• Miękkie zagranie Mili do Hołoty, ale górą Steinbors.

• Dobre dośrodkowanie do Mateusza Zachary, ale w ostatnim momencie uprzedził go defensor Śląska.

• Mila dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale do tego podania nie doszedł żaden z zawodników Śląska.

• Dobra akcja Sobolewskiego, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, tym razem nad bramką.

• I zmiana w Śląsku. Sochę zastąpi Plaku.

• Zmiana w Górniku. Mączyńskiego zmieni Iwan.

• Powinno paść wyrównanie! Nakoulma dwukrotnie trafia wprost w bramkarza z bliska!

• Żółta kartka dla Stevanovica za komentowanie decyzji sędziego.

• Przed polem karnym uderzał Kaźmierczak, ale nad bramką.

• Za dużo chcieli zrobić teraz piłkarze Górnika. Kosznik podał piłkę przed pole karne do Przybylskiego, który zamiast strzelać podał niedokładnie do Olkowskiego.

• Madej tym razem z lewej strony dośrodkowywał, ale z tym podaniem poradzili sobie obrońcy Śląska.

• Dobra szarża prawą stroną Madeja. Kokoszka zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

• Szybka kontra Górnika, prawą stroną popędził Przybylski. Było trzech na dwóch, ale pomocnik z Zabrza niedokładnie dośrodkował piłkę.

• Żółta kartka dla Ostrowskiego za przetrzymywanie piłki po faulu na Zacharze.

• Rzut wolny dla Śląska Wrocław wykonywał Sebastian Mila, który zgrał piłkę w pole karne. Z przewrotki starał się uderzać Kaźmierczak, ale był na spalonym.

• Socha chciał zagrać prostopadłą piłkę do Mili, ale Gancarczyk przewidział to zagranie i wybił piłkę na rzut rożny.

• Nakoulma do Kosznika, a ten szybko do Zachary, ale napastnik Górnika nie doszedł do tej piłki.

• Kolejny rzut wolny wykonywany przez zawodników Górnika. Chwilę potem piłka trafia do Olkowskiego, który jednak zbyt słabo dośrodkowuje w pole karne.

• I już mogli podwyższyć wynik zawodnicy Śląska. Strata Górnika, Mila dośrodkowuje w pole karne, ale Hołota uderza wprost w bramkarza.

• I widać jaką robi różnicę Seweryn Gancarczyk. Od początku swojej gry pewnie interweniuje w obronie, a i dośrodkowanie z rzutu wolnego przy bramce było idealne.

• Rzut wolny dla Górnika i mamy bramkę kontaktową! Dośrodkowuje Gancarczyk, który podaje do Kosznika, a ten zgrywa ją przed bramkę, gdzie jest Sobolewski! A zawodnik oznaczony nr 6 umieszcza ją w siatce!

• Dobra akcja Górnika Madej do Kosznika, ale Socha na aut. Chwilę potem szybka kontra Śląska, jednak Gancarczyk fantastycznie interweniował.

• Gancarczyk zastępuje na boisku Szeweluchina.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Na boisko wbiegają już piłkarze Śląska, a chwilę po nich ci z Zabrza.

• Do gry wprowadzony po przerwie zostanie Gancarczyk, który intensywnie się rozgrzewa.

• Chyba nie takiego widowiska spodziewali się kibice zgromadzeni na Roosevelta. Słabe zawody rozgrywają dziś piłkarze Górnika, którzy dwukrotnie dali się zaskoczyć Śląskowi. Podopieczni Stanislava Levego zasłużenie prowadzą w Zabrzu.

• Górnik Zabrze - Śląsk WrocławGórnik Zabrze - Śląsk Wrocław

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:2!

• Powinno być 0:3! Błąd Olkowskiego, który wyprzedzony został przez Hołotę i uderzył na bramkę, ale tym razem minęła piłka słupek.

• Sam na sam z bramkarzem Górnika wyszedł Hołota, ale tym razem sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• Żółta kartka dla Kokoszki za ostre wejście w Zacharę.

• Rzut wolny dla Górnika. Na bramkę uderza Mączyński, ale ponad poprzeczką.

• 0:2! Po raz drugi Paixao! Fantastyczne podanie Hołoty za obrońców, napastnik Śląska znalazł się sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją drugą bramkę!

• Z dobrą kontrą wychodzili piłkarze Górnika, których wysiłki zmarnował Paweł Olkowski fatalnie dośrodkowując piłkę w pole karne.

• Dobre podanie Nakoulmy do Madeja, który minął jednego obrońcę i uderzył na bramkę, jednak zbyt słabo, aby zagrozić Gikiewiczowi.

• Niepewna gra Olkowskiego i piłkę odebrał mu Hołota, jego błąd naprawili jednak jego koledzy z zespołu.

• Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkowywał Mączyński, uderzał z bliska Szeweluchin, ale fantastyczną interwencją popisał się Gikiewicz.

• Szybkie i ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Sobolewskiego, gdzie piłkę przepuścił Nakoulma. Ale na spalonym znalazł się Madej.

• Ponownie uderzał Paixao, tym razem zza pola karnego, ale wysoko nad bramką.

• Gooll dla Śląska! Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Mile, piłkę przedłużył Hołota, a niepilnowany Paixao umieścił ją w bramce!

• Zachara do Olkowskiego, a ten szybko do Nakoulmy, ale reprezentant Burkina Faso ponownie na pozycji spalonej. W odpowiedzi Śląsk. Kaźmierczak dochodzącą piłkę zagrał do Paixao, Szeweluchin chciał ja przepuścić, ale zauważył w ostatniej chwili że jest tam Mila i wybił ją jak najdalej.

• Szybko rzut wolny chcieli rozegrać Mączyński z Nakoulmą, ale ten drugi znalazł się na spalonym.

• Dobra szarża Madeja lewą stroną i mamy korner dla Zabrza. Krótko rzut rożny rozegrali Mączyński i Nakoulma, dośrodkowywał ten pierwszy, uderzał Sobolewski, ale nad bramką.

• Powinno być 0:1! Z prawej strony dośrodkowywał Socha, a z bliska uderzał Mila, ale fantastycznie broni bramkarz Górnika! Przy dobitce hołoty także górą był Steinbors!

• Dobre dalekie podanie do Hołoty i Pandża był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mili uderzał Kaźmierczak, ale dobrze broni Steinbors.

• Szybka odpowiedź Śląska. Na bramkę starał się uderzać Paixao, ale piłka odbiła się tylko od obrońców Górnika.

• Kolejna akcja Górnika. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mączyński, ale zbyt mocno na długi słupek do Kosznika, który nie zdołał opanować piłki.

• Szansę na szybką kontrę mieli piłkarze Śląska, ale bez problemów piłkę przejął Rafał Kosznik.

• Pawelec zagrał piłkę na lewą stronę do Dudu, który nie poradził sobie w pojedynku z Olkowskim i od bramki rozpocznie Górnik.

• Od początku przeważają piłkarze Górnika, którzy zgodnie z przewidywaniami stosują wysoki pressing. Pierwszy raz na bramkę uderzał Zachara po podaniu Madeja, strzał efektowny, ale nieskuteczny.

• Spotkanie rozpoczynają piłkarze Śląska Wrocław

• Piłkarze pojawili się już na murawie, zostało nam jeszcze przywitanie się zawodników i losowanie i możemy zaczynać!

• Na trybunach zasiadł komplet widzów czyli około 3000 osób.

• - Trener Nawałka ma do dyspozycji bardzo dobrych i szybkich zawodników - jest przecież Nakoulma, Olkowski, Kosznik czy Madej, którzy przede wszystkim stanowią trzon Górnika. Nie można zapominać także o bramkostrzelnym Mateuszu Zacharze, który ostatnio wygląda bardzo dobrze, a także o doświadczonym defensywnym pomocniku Radosławie Sobolewskim. Ta drużyna nie ma wielu słabych punktów, także mecz z Górnikiem będzie dla nas bardzo dużym wyzwaniem. - mówił w wywiadzie dla oficjalnej strony Śląska Wrocław Stanislav Levy

• - Stanislav Levy cieszył się, kiedy dostał dwa tygodnie na niezakłóconą pracę z drużyną. Od dawna mówił, że jego zawodnicy potrzebują dłuższego odpoczynku dla nabrania świeżości z początku sezonu. Kadra Śląska nie jest zbyt duża, w dodatku tuż po tej wyczekanej przerwie trafia na bardzo wymagającego przeciwnika. Co gorsza, Śląsk ani razu nie wygrał jeszcze na wyjeździe, a przecież w Zabrzu Adam Nawałka poukładał sobie Górnika tak, jak mógł najlepiej. Zabrzanie są najrówniejszą drużyną Ekstraklasy, czego na pewno nie można powiedzieć o ich najbliższym rywalu - prognozuje Marcin Baszczyński.

• Na murawie pojawił się Adam Nawałka, który wzbudził znaczne zainteresowanie fotoreporterów i kilkunastu kibiców, którzy skandowali jego nazwisko.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Kelemen, Plaku, Patejuk, Cetnarski, Gavish, Grodzicki, Więzik

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Oziębała, Gancarczyk, Płonka, Iwan, Łuczak

• Zagadką wśród nieobecnych jest Maciej Małkowski, gdyż przed spotkaniem nic nie mówiono aby narzekał on na jakiś uraz.

• Przy owacji kibiców na rozgrzewkę wybiegli wreszcie podopieczni Adama Nawałki.

• Na problemy z kontuzjami może narzekać za to Adam Nawałka. Od dłuższego czasu pauzują Konrad Nowak, Mariusz Magiera i Adam Danch. Wciąż na uraz narzeka również Błażej Augustyn, przez co obsada środka obrony Górnika stanowi pewną zagadkę. Cała piątka stoperów ma mniejsze bądź większe problemy – Oleksandr Szeweluchin, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz i Seweryn Gancarczyk leczyli się jeszcze w czasie reprezentacyjnej przerwy, a dopiero wczoraj do Zabrza ze zgrupowania bośniackiej kadry narodowej wrócił Boris Pandża.

• W spotkaniu z Górnikiem Stanislav Levy nie będzie miał do dyspozycji tylko Marcina Przybylskiego oraz Amira Spahicia.

• Gospodarze punktują w ostatnich kolejkach aż miło. Ekipa Nawałki zremisowała w Kielcach i pokonała u siebie Zawiszę, aby przed dwoma tygodniami rozbić Pogoń w Szczecinie.

• Ciężko przewidzieć jak spiszą się zawodnicy Śląska Wrocław. Ostatnie ich trzy mecze to prawdziwa huśtawka nastrojów – przegrane w fatalnym stylu spotkanie we Wrocławiu z Cracovią 0:3, powrót bez punktów z Warszawy po niezłej grze, a ostatnio pewne zwycięstwo w derbach z Zagłębiem 2:0

• Na rozgrzewkę wybiegli pozostali piłkarze drużyny gości oraz sędziowie. Czekamy jeszcze na zawodników Górnika.

• Dzisiejsze spotkanie może być jednym z ostatnich, w których Górnika Zabrze poprowadzi Adam Nawałka, ponieważ jest on jednym z głównych kandydatów do objęcia reprezentacji Polski.

• Obecnie na boisku rozgrzewają się bramkarze obu drużyn.

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmie Śląsk Wrocław.