Górnik Zabrze

3

Widzew Łódź

2

• Chcieliśmy lepszej drugiej połowy i taką dostaliśmy. Wiele bardzo dobrych akcji, kilka świetnych interwencji bramkarzy, oczywiście bramki i emocje do samego końca. Dziękuję za śledzenie tej relacji i z tego miejsca zapraszam na następne - Konrad Kryczka.

• Pan Gil gwiżdże po raz ostatni. Górnik Zabrze pokonuje Widzew Łódź na własnym stadionie 3:2.

• Wrzutka w pole karne Górnika, strzał głową i świetna interwencja Steinborsa. Po chwili korner dla łodzian - tym razem Steinbors faulowany.

• No i jeszcze żółta kartka dla Nakoulmy.

• Teraz Melunović sprzed pola karnego Górnika. Uderzył mocno, ale wysoko nad bramką.

• Nakoulma wygrał pojedynek na lewym skrzydle, po chwili uderzył, ale niecelnie, choć niewiele brakowało.

• Rybicki za A.Visnakovsa

• Batrovic za Stępińskiego.

• Łuczak! 3:2 prowadzą gospodarze. Na lewej stronie piłkę wywalczył Nakoulma, podał do Zachary, który tyłem do bramki świetnie zagrał piłkę do wchodzącego Łuczaka, a ten nie mógł się pomylić.

• Stępiński fauluje Nakoulmę.

• Teraz leży Melunovic, którego złapały skurcze. Po chwili zostaje zniesiony na noszach.

• Wojciech Łuczaj za Przybylskiego.

• Po wrzutce z wolnego spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy, piłkarze Górnika wybijają jednak piłkę.

• Faul Małkowskiego i wolny dla Widzewa.

• Małkowski przejął piłkę blisko środkowej strefy boiska, przebiegł kawałek i uderzył na bramkę Mielcarza. Bardzo niecelny strzał.

• Kolejny faul Melunovicia.

• Mosnikov zmienia Iwana.

• Zachara podaje Iwanowi, ten dobrze uderza z powietrza, ale jeszcze lepiej interweniuje Mielcarz.

• Korner dla Widzewa i...goool! Melunović strzela głową i pokonuje Steinborsa.

• Wrzutka Małkowskiego z lewej strony, Iwan odegrał przed pole karne do Mączyńskiego, który huknął wysoko nad bramką.

• Iwan ruszył z piłką, ale został sfaulowany przez Visnakovsa.

• Oziębała za Madeja.

• Kolejny raz groźnie Widzew. W polu karnym Melunovic nie zachował się jednak tak, jak trzeba.

• Teraz Melunović wygrał pojedynek z Sobolewskim, podał piłkę do Visnakovsa, ten jednak uderza niecelnie.

• Ależ okazja Widzewa. Piłka do E.Visnakovsa w pole karne. Łotysz strzela, ale Steinbors świetnie broni.

• Górnik cały czas próbuje, Widzew może się tylko bronić. Łodzianie bez pomysłu na grę.

• Goool! Zachara. Wrzutka Przybylskiego z prawej strony, Mielcarz popełnia błąd, nie wybijając piłki, która trafia do Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso wykłada piłkę Zacharze, który nie mógł się pomylić.

• Mroziński fauluje Nakoulmę w środku pola.

• Znów Olkowski na prawym skrzydle. Zawodnik Górnika dośrodkował w pole karne, ale Bartosz Iwan nie dał rady trafić do siatki.

• Madej atakował lewym skrzydłem. W polu karnym zatrzymał go Nowak. Obaj lekko ucierpieli podczas tego starcia.

• Co za szansa gospodarzy. Kontra Górnika. Iwan do Olkowskiego, ten do Madeja, który strzela tuż obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Mielcarza.

• Krystian Nowak fauluje Zacharę.

• Obie drużyny wróciły już na boisko. Nie ma zatem na co czekać - rozpoczynamy drugą połowę.

• Za nami bardzo przeciętna pierwsza połowa. Górnik utrzymywał się przy piłce, jednak nie tworzył zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką Widzewa. Łodzianie z kolei czekali na swoją szansę i raz się doczekali. My z kolei czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy meczu i lepsze widowisko.

• Faul Visnakovsa w ataku i sędzia Gil kończy pierwszą część spotkania.

• Goooool! Mamy wyrównanie. Olkowski ogrywa na prawej stronie Bartkowskiego, po czym wrzuca piłkę w pole karne, gdzie głową całą akcję wykańcza Nakoulma.

• Faulowany Madej.

• Gorąco pod bramką Widzewa. Górnik atakuje, jednak brakuje w tym wszystkim konkretów.

• Rozny dla Górnika... kontra Widzewa. Visnakovs prawym skrzydłem, podaje do Kasprzaka, który strzela tuż obok dalszego słupka bramki Górnika.

• Wojciech Łuczak otrzymał żółtą kartkę. Dodajmy, że jako piłkarz przebywający na ławce rezerwowych.

• Sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Olkowskim za linią końcową. Wydaje się jednak, że piłkarzowi Górnika nie stało się nic groźnego.

• Leży na murawie Olkowski. Zdaniem Pawła Gila obrońca Górnika nie był faulowany przez Kaczmarka.

• Iwan do Madeja na prawą stronę, ten wrzuca w pole bramkowe, jednak żaden z jego kolegów tego nie zamknął.

• Techniczny błąd Olkowskiego i mamy aut dla Widzewa.

• Mączyński poradził sobie w środkowej strefie boiska, po czym próbował zagrać prostopadle do Olkowskiego, jednak zbyt mocno.

• Małkowski uderza z dystansu, ale obok bramki.

• Bartkowski już na boisku, a Górnik próbuje stworzyć sobie sytuacje do strzelenia bramki, ale nie bardzo im na razie idzie.

• Bartkowski za linią boczną, ale zaraz powinien wrócić do gry.

• Żółta kartka dla Madeja za faul na Bartkowskim.

• Goooool! Krystian Nowak! Kaczmarek prostopadle z wolnego do Mrozińskiego, ten wrzuca już z pola karnego na głowę Nowaka, który miał mnóstwo miejsca i okazji nie zmarnował.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika. Zabrzanie wybijają piłkę.

• Wrzuca Kaczmarek, piłkę zgarnia Mroziński, który strzela wysoko nad bramką.

• Teraz Sobolewski powalił E.Visnakovsa.

• Melunovic fauluje Sobolewskiego.

• Perez wybija piłkę, Kolejny rożny dla gospodarzy.

• E.Visnakovs faulowany przez Łukasiewicza.

• Dobrze rozegrany korner przez Górnika, zakończony celnym strzałem Nakoulmy.

• Visnakovs ruszył prawym skrzydłem, zagrał do środka, gdzie znalazł się Kaczmarek, którego strzał został zablokowany.

• Bartkowski wybija piłkę w aut, po tym jak Iwan starał się zagrać w pole karne. Po chwili Madej strzela zza szesnastki, ale bardzo niecelnie.

• Niezła akcja gospodarzy, Olkowski wychodzi jednak z piłką za linię końcową.

• Melunović do Visnakovsa, Łotysz do Kaczmarka, który mija Olkowskiego, ale z Przybylskim nie daje sobie rady.

• Olkowski przechwytuje piłkę wybitą przez Pereza, wrzuca w pole karne, tam jest Zachara, który głową strzela niecelnie.

• Górnik utrzymuje się przy piłce, jednak nie stwarza zagrożenia pod bramką gości.

• Faulowany Sobolewski przez Melunovicia.

• Piłka już u piłkarzy Górnika, wrzutka Madeja i pewny chwyt Mielcarza.

• Piłkarze Widzewa rozpoczną to spotkanie. Gwizdek pana Gila i ruszamy!

• Obie drużyny wychodzą już na boisko, więc zaraz zaczynamy.

• Na papierze faworytem jest Górnik, który u siebie w tym sezonie ligowym przegrał tylko raz. Widzew natomiast już od bardzo dawna nie zdobył punktów na wyjeździe.

• Rozjemcą meczu pomiędzy Górnikiem a Widzewem będzie sędzia Paweł Gil.

• Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego spotkania (link)

• Przypomnijmy, że w chwili obecnej Górnik jest wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy, z kolei Widzew plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli.

• Przygotowujemy się do kolejnego ważnego meczu. Po ostatnim przegranym spotkaniu z Piastem Gliwice najważniejsze dla nas jest to, aby podnieść morale zespołu. Nie jest łatwo przegrać mecz derbowy. Po meczu widziałem, jak każdy z zawodników przeżywał porażkę. Dlatego liczę na to, że na poniedziałkowych zajęciach zobaczę chęć rewanżu, zmazania plany. Dobrze się stało, że już jutro gramy kolejny mecz i pokażemy, że wrócimy na właściwe tory.

- tak z kolei na jedno z pytań na przedmeczowej konferencji prasowej odpowiedział szkoleniowiec gospodarzy - Ryszard Wieczorek, cytowany przez oficjalną stronę Górnika.

• Ja bym nie powiedział, że drużyna gra coraz gorzej. Po meczu z Koroną były głosy, że zagraliśmy najlepszy mecz na wyjeździe od dłuższego czasu. Drużyna gra coraz lepiej. Przesłanki są takie, że jest to młoda drużyna. Zawodnicy potrzebują przełamania. Nikomu nie jest łatwo grać z myślą, że nie wygrał rok na wyjeździe. Potrzebne jest do tego jedno zwycięstwo. Wtedy wszystko będzie wyglądało inaczej.

- powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener gości - Rafał Pawlak, cytowany przez oficjalną stronę Widzewa.

• Widzew Łódź - rezerwowi: Krakowiak, Staroń, Tomczyk, Alex Bruno, Batrovic, Leimonas, Rybicki.

• Górnik Zabrze - rezerwowi: Witkowski, Mańka, Mosnikov, Szeweluchin, Wełnicki, Łuczak, Oziębała.

• Niecała godzina dzieli nas od rozpoczęcia meczu w Zabrzu, w którym zmierzą się Górnik oraz Widzew. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.