3

Wisła Kraków

2

• Dziękujemy za uwagę!

• Górnik, Górnik, Górnik! Takie słowa przychodzą na myśl podsumowując spotkanie. Wydawało się że zabrzanie przegrywając 0:2 podnieśli się z kolan i niesieni dopingiem zdobyli trzy bramki. Miejmy nadzieję że z nowym trenerem, obojętnie kto to będzie, Górnik dalej będzie rozgrywał takie spotkania, bo dzięki temu chce się oglądać spotkania T-Mobile Ekstraklasy!

• Koniec meczu! Po fantastycznym widowisku Górnik pokonał Wisłę 3:2!

• A mogło być 4:2! Łuczak zgrał piłkę do Nakoulmy, który minął Miśkiewicza i z ostrego kąta uderzał na bramkę, ale piłkę na linii wybił jeden z obrońców Wisły. W kolejnej akcji Nakoulma nie pokonał Miśkiewicza z bliskiej odległości!

• I mogło być 3:3! Sarki zdołał dośrodkować piłkę do Guerriera, ale ostatecznie znalazła się ona w dłoniach Steinborsa!

• I ostatnia zmiana w Zabrzu. Iwan zastąpił Zacharę.

• W kontrze Olkowski dośrodkował w pole karne, Miśkiewicz wypluł piłkę, ale jednak bez konsekwencji.

• Groźne Wisła! Sarki dośrodkował w pole karne, ale piłkę poza boisko wybił Gancarczyk!

• Dobra akcja Burligi, ale uprzedził go ofiarną interwencją, jednak skuteczną Małkowski.

• A chwilę temu Sarki.

• W międzyczasie żółtą kartkę otrzymał Garguła.

• Górnik dwukrotnie mógł podwyższyć prowadzenie. Raz na bramkę uderzył Nakoulma, piłka odbiła się od jednego z obrońców czym zmierzała do pustej bramki, ale w ostatnim momencie interweniował inny z defensorów. Po chwili Górnik wykonywał rzut rożny i z bliska Zachara, uderzył obok bramki!

• Jak tu nadążyć za tym co się tu dzieje! Górnik na fali! Bramka to asysta Gancarczyka, który idealnie dośrodkował na głowę Zachary, a ten trafił do bramki!

• Sarki zastąpił Boguskiego.

• Ależ widowisko w Zabrzu! Zachara po raz drugi!

• Brożek otrzymał żółtą kartkę za zatrzymanie Małkowskiego.

• Kolejna groźna akcja Górnika. Kosznik zagrał do Zachary, a ten do Łuczaka, ale szybszy był jeden z obrońców Wisły.

• Piękny kontratak Górnika. Lewą stroną popędził Małkowski i przytomnie podał na drugą stronę do Nakoulmy. Gwiazdor z Zabrza fantastycznie wyłożył piłkę Zacharze, który precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce.

• I mamy remis w Zabrzu! Zachara!

• Sobolewski zagrywał daleką piłkę do Zachary, ale został powstrzymany on przez defensywę Wisły.

• Kontuzjowanego Stolarskiego zastąpił Małecki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego.trafiło na głowę Kosznika, który uderzył nad bramką.

• I kolejna zmiana w drużynie zabrzan. Łuczak zastąpił Łukasiewicza.

• Rzut wolny dla Górnika. Gancarczyk z około dwudziestu metrów uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się tylko od muru.

• A dla Górnika w taki - piłka po uderzeniu jednego z zawodników zabrzan trafiła pod nogi Zachary, który uprzedził Miśkiewicza i podał do Nakoulmy, który z bliska trafił do siatki rywali.

• Mieliśmy zmianę w barwach Górnika. Małkowski zastąpił Madeja.

• Bramka dla Wisły padła gdy Steinbors chciał uprzedzić Guerriera, ale wybił piłkę zbyt słabo i trafiła ona pod nogi Boguskiego, a ten szybko dośrodkował ją w pole karne, gdzie był Guerrier i wpakował ją do siatki!

• I mamy także bramkę dla Górnika! Nakoulma!

• Golll! Antybohaterem dzisiejszego spotkania Steinbors! Gola zdobywa Guerrier!

• Gargułą zgrał prostopadłą piłkę do Boguskiego, ale zawodnik Wisły znalazł się na pozycji spalonej.

• Z szybką kontrą mogła popędzić Wisła, ale Łukasiewicz uprzedził napastników Wisły.

• Nie najlepsze obuwie w dzisiejszym spotkaniu założył Radek Sobolewski, bo już po raz kolejny się poślizgnął.

• Górnik Zabrze - Wisła KrakówGórnik Zabrze - Wisła Kraków

• I już w pierwszej akcji mogło paść wyrównanie. Fantastyczne uderzenie Nakoulmy, jeszcze lepsza parada Miśkiewicza!

• Drugą połowę rozpoczął Górnik Zabrze!

• Zabrzanie też już z powrotem na murawie. Za chwilę zaczynamy.

• Gotowi do gry są już piłkarze Wisły, którzy wybiegli na boisko. W szatni nadal znajdują się podopieczni Bogdana Zająca.

• Może w przerwie do szatni Górnika udał się Adam Nawałka, by po raz ostatni zmotywować graczy zabrzan do poprawy gry.

• Do przerwy widzieliśmy bardzo dobre i wyrównane widowisko. O tym że Wisła prowadzi zadecydowała kuriozalna akcja. W drugiej części gry jest więc wszystko możliwe. I Górnik może wyrównać, ale i podopieczni Smudy mogą podwyższyć prowadzenie, bo nie najlepiej ustawiają się dzisiaj w obronie zawodnicy zabrzan.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Górnik przegrywa z Wisłą 0:1!

• W ostatniej akcji przed przerwą Nakoulma dostał piłkę w polu karnym, ale nieskutecznie podał ją do jednego ze swoich kolegów.

• Garguła wyłożył piłkę idealnie na uderzenie Chrapkowi. Pomocnik Wisły trafił jednak wprost w bramkarza.

• Dobra prostopadła piłka do Garguły. Były reprezentant Polski podał jednak fatalnie do Boguskiego.

• Prostopadłą piłkę do Nakoulmy zagrywał tym razem Kosznik, ale reprezentant Burkina Faso znalazł się na pozycji spalonej.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Piłkę w pole karne dośrodkował Mączyński, wyskoczył do niej Kosznik, ale uderzył obok słupka.

• W odpowiedzi na bramkę Górnika uderzył Burliga, ale piłka znalazła się na nowej trybunie stadionu w Zabrzu.

• I mogło paść wyrównanie! Z prawej strony piłkę w pole karne zgrał Olkowski. Do piłki doszedł Przybylski i uderzył na bramkę, ale fantastyczną interwencję zapisał na swoim koncie Miśkiewicz.

• Przez chwilę wszyscy dziennikarze obecni na tym spotkaniu zastanawiali się kogo można uznać za strzelca bramki, ja jednak postawiłem na bramkarza Górnika, gdyż moim zdaniem sam sobie wbił piłkę do bramki.

• Tym razem na bramkę Steinborsa uderzył Chrapek, ale obok słupka.

• Dobra akcja Górnika, ale o jedno podanie za dużo ze sobą wymienili zawodnicy gospodarzy i ponownie przy piłce Wisła Kraków.

• Chwilę wcześniej to Górnik mógł zdobyć bramkę, gdy Nakoulma podał w pole karne do Madeja, a ten uderzył obok słupka.

• Górnik Zabrze - Wisła Kraków

• Goolll! Garguła dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Steinbors sam pakuje ją sobie do bramki!

• Dobra akcja Wisły. Garguła zgrał piłkę na lewą stronę do Guerriera. Wydawało się że nic z tej akcji nie będzie, ale pomocnik gości dośrodkował piłkę w pole karne i tylko kilku centymetrów zabrakło Boguskiemu by doskoczyć do podania.

• I kolejny raz w odstępie 60 sekund widzieliśmy akcję obu drużyn. Najpierw zaatakował Górnik, ale Zachara dośrodkował zbyt późno i niedokładnie by mogło być groźnie. W kontrze z piłką popędził i nie mając komu podać uderzył na bramkę, ale niecelnie.

• Rzut wolny dla Górnika z prawej strony wykonywał Gancarczyk, piłka po dośrodkowaniu trafiła przed pole karne do Madeja, który jednak uderzył daleko od bramki Miśkiewicza.

• Ależ emocjonujące dwie minuty. Najpierw z piłką w polu karnym gospodarzy znalazł się Boguski i uderzył w słupek, chwilę potem po przeciwnej stronie znalazł się Nakoulma, który miał przed sobą bramkarza, jednak w ostatnim momencie piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców Wisły.

• Gancarczyk zgrał piłkę w pole karne do Nakoulmy, ostatecznie trafiła ona do Olkowskiego, ale była na zbyt wysokim pułapie, żeby prawy obrońca zabrzan mógł coś z nią zrobić.

• Teraz mogliśmy usłyszeć oburzenie kibiców gospodarzy, gdyż ich zdaniem przed polem karnym faulowany był Olkowski, sędzia był jednak innego zdania.

• Odpowiadam na pytanie zawarte w komentarzu - Na stadionie nie ma żadnego kibica Wisły, gdyż stadion Górnika jest w budowie i nie przyjmuje kibiców gości.

• Wygląda jednak na to, że Pavels Steinbors będzie mógł grać dalej.

• W tej akcji ucierpiał także bramkarz Górnika, który leży na boisku i jest opatrywany przez lekarzy.

• Guerrier dostał prostopadłą piłkę i znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Szybkie tempo mamy na razie w Zabrzu. Nakoulma wycofał piłkę przed pole karne do Małkowskiego, który pokusił się na uderzenie. Uczynił to jednak zbyt słabo, by móc pokonać Miśkiewicza.

• Odpowiedź Wisły. Boguski do Guerriera, ale Olkowski nie pozwolił mu na szybkie oddanie strzału i po chwili akcja zakończyła się niepowodzeniem.

• Kolejna akcja Górnika w krótkim odstępie czasu, tym razem Przybylski do Nakoulmy, ale zbyt mocno i piłkę zdążył złapać Miśkiewicz.

• Olkowski dośrodkował piłkę w pole karne do nadbiegającego Przybylskiego, ale górą tym razem obrońcy gości.

• Boguski poradził sobie ze stoperami Górnika i podał do nadbiegającego w prawej strefie boiska Gargułę, który został jednak powstrzymany przez Radka Sobolewskiego.

• Pierwszy strzał w spotkaniu na bramkę oddał Garguła, ale piłka odbiła się od pleców Łukasiewicza, a następnie trafiła do Gancarczyka, który uspokoił sytuację.

• W pojedynku biegowym Olkowski przed Guerierem. Obrońca Górnika zmuszony był wybić piłkę poza boisko.

• Dalekie wykopanie piłki przez Gancarczyka w kierunku Nakoulmy, ale skutecznie interweniował w tej sytuacji Piotr Brożek.

• Mecz w Zabrzu właśnie się rozpoczął!

• Piłkarze wybiegli już ponownie na murawę. Za chwilę rozpoczynamy spotkanie.

• Kibice na stadionie skandują właśnie "Nie dla Wieczorka" wyrażając swoje zdanie w wyborze nowego trenera. A to właśnie szkoleniowiec ROW-u Rybnik podobno ma zastąpić Adama Nawałkę.

• Piłkarze zbiegli już do szatni, za około dziesięć minut początek spotkania.

• Swoje umiejętności Adamowi Nawałce będzie mógł pokazać Michał Miśkiewicz, gdyż wiele osób spodziewało się go na liście powołań, gdzie jednak się nie znalazł.

• Tradycyjnie zmieniła się dwójka stoperów w Górniku. Tym razem na boisko wybiegnie Gancarczyk i Łukasiewicz.

• Na boisko wybiegli już także piłkarze Górnika.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Bieszczad, Chavez, Fryc, Sarki, Małecki, Burdenski, Uryga

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Mosznikow, Małkowski, Pandża, Wełnicki, Iwan, Łuczak.

• Na rozgrzewkę wybiegli właśnie zawodnicy Wisły Kraków, po drugiej stronie boiska ćwiczą na razie bramkarze gospodarzy.

• Dzisiejsze spotkanie jest setnym pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• W ostatnich dniach urazu doznał Paweł Brożek, który nie będzie mógł zagrać w dzisiejszym spotkaniu. Zastąpi go na szpicy Rafał Boguski. Dodatkowo zabraknie także Gordana Bunozy. W Zabrzu lista nieobecnych jest bardzo długa: Adam Danch, Błażej Augustyn i Oleksandr Szeweluchin. Wciąż dalecy od powrotu na boisko są Mariusz Magiera i Konrad Nowak..

• „Biała Gwiazda” w dwóch ostatnich spotkaniach zainkasowała cztery punkty – najpierw bez problemów rozbijając u siebie Widzew 3:0, a potem remisując bezbramkowo z Podbeskidziem. Górnik natomiast od czasu, gdy ogłoszono Adama Nawałkę jako selekcjonera narodowej reprezentacji, rozegrał dwa spotkania, które przegrał. Najpierw z Cracovią na własnym stadionie, a ostatnio w Poznaniu z Lechem .

• Oba zespoły zgromadziły dotychczas tyle samo punktów i znajdują się tuż za plecami Legii Warszawa. Przez większość rundy wiosennej zaskakiwały pozytywną dyspozycją, więc bez wątpienia można spodziewać się dzisiaj wielkiego widowiska.

• Dzisiejsze spotkanie jest szczególne dla zabrzan, gdyż ostatecznie zakończy się w era Nawałki, którego po raz drugi i ostatni zastąpi na ławce trenerskiej „Trójkolorowych” Bogdan Zając.

• Humorystycznie można dodać że zmienił się styl ubioru u Adama Nawałki. Wcześniej czerwony bezrękawnik, teraz elegancki szalik i oczywiście garnitur.

• Na trybunach jest już obecny także nowy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

• Witamy podczas relacji na żywo z hitu szesnastej kolejki, w którym Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków.