Górnik Zabrze

2

Zagłębie Lubin

1

• O wygranej gospodarzy zadecydowała pierwsza połowa spotkania, w której to zabrzanie byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zdobyli dwie bramki. Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat, ale pojedynczy błysk geniuszu Arkadiusza Piecha to za mało, by nawiązać walkę z dobrze dysponowaną drużyną trenera Nawałki. Górnik zwycięża i zdobywa trzy punkty, natomiast Zagłębie przegrywa w tym sezonie po raz kolejny. Ciężkie chmury gromadzą się w Lubinie. Ze swojej strony dziękuję za wspólnie spędzony czas.

• Koniec! Ostatecznie Górnik Zabrze pokonuje Zagłębie Lubin 2:1 i dołącza do Legii Warszawa na szczycie tabeli!

• Skrzypczak za Zacharę.

• Gooooooollllll ... nie! Piłka ląduje w siatce po strzale głową Arkadiusza Piecha, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Jak wykazały powtórki, słusznie.

• Arbiter dolicza dwie minuty.

• To naprawdę ostatnie minuty spotkania, a nie widać huraganowych ataków ze strony podopiecznych Adama Buczka. Zabrzanie są o krok od zwycięstwa.

• Ostatnia zmiana w zespole Zagłębia. Azikiewicz za Cotrę.

• W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Nakoulma, który po prostopadłym podaniu Mączyńskiego miał już przed sobą tylko Gliwę, ale ponieważ kąt był ostry, to lepszy okazał się golkiper gości.

• Żółta kartka dla Piątka za faul na Sobolewskim.

• Zostało dziesięć minut spotkania. Zabrzanie koncentrują się już głównie na dowiezieniu korzystnego rezultatu, natomiast gościom brakuje nieco pomysłu na to, jak sforsować szczelną defensywę rywala.

• Z kontrą wychodzili gospodarze, ale Nakoulmę powstrzymał Banaś i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Iwan miał świetną okazję od razu po wejściu na boisko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pomocnik Górnika dopadł do futbolówki, ale z kilku metrów uderzył ją nieczysto i nic z tego nie wyszło.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Madeja na boisku pojawia się Iwan.

• Abwo z dystansu, ale piłka odbiła się od jednego z zabrzan i pewnie chwyta ją Steinbors. Rośnie przewaga gości.

• Widać wyraźnie, że goście po bramce Piecha uwierzyli w to, że losy tego spotkania jeszcze nie są rozstrzygnięte. Zagłębie szuka swojej szansy, a Górnik zdaje się być przyczajony za podwójną, futbolową gardą.

• Reaguje na wydarzenia boiskowe trener Nawałka. Schodzi Augustyn, wchodzi Gancarczyk.

• W odpowiedzi Mączyński z dystansu, ale Gliwa sparował piłkę. Coraz ciekawiej robi się na stadionie w Zabrzu.

• Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu! Gol z cyklu "stadiony świata"! Piech pomknął z piłką kilkanaście metrów, a później huknął z dystansu. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę, choć wydaje się, że lepiej w tej sytuacji mógł się zachować Steinbors.

• GOOOOOOOLLLLL!! Przepiękna bramka Arkadiusza Piecha!! 2:1!!

• Druga zmiana w zespole gości. Abwo za Błąda.

• W dobrej sytuacji znalazł się Przybylski, który oddał strzał będąc w polu karnym, ale tym razem czujny pozostał Gliwa i pewnie interweniował. Całkiem sporo dzieje się na boisku. Nie można także narzekać na tempo spotkania w tej części gry.

• Bardzo złe zachowanie obrońców Zagłębia. Strata piłki pod własnym polem karnym, futbolówkę przejmują gospodarze, ale nie wykorzystują tej dogodnej sytuacji.

• Górnik Zabrze - Zagłębie LubinGórnik Zabrze - Zagłębie Lubin

• Pierwsze minuty drugiej części gry dla Zagłębia. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i cierpliwie rozgrywają swoje akcje.

• W drużynie gospodarzy bez zmian. W zespole gości za Woźniaka wszedł Papadopulos.

• Przed nami druga połowa spotkania Górnika z Zagłębiem. 45 minut nadziei gości na odwrócenie niekorzystnego rezultatu.

• 2:0 do przerwy i to jest najniższy wymiar kary dla drużyny Adama Buczka. Wracamy za piętnaście minut.

• Mnożą się błędy gości. Wszystkie "przebitki" trafiają do gospodarzy, którzy nakręcają się coraz bardziej. Gra lubinian nie przystoi drużynie, która aspiruje do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

• - Jedna drużyna gra w piłkę, druga stara się jedynie przeszkadzać - mówi komentator. Nic dodać, nic ująć.

• Jak to nie wpadło?! Piłkę przed polem karnym otrzymał Nakoulma, który wypuścił ją przed siebie i przerzucił nad wychodzącym z bramki Gliwą, ale pomylił się dosłownie o kilka centymetrów. Beznadziejnie wygląda w tym momencie gra Zagłębia.

• Kontrolują przebieg gry gospodarze. Goście kompletnie oddali inicjatywę, a para Olkowski - Nakoulma wciąż szaleje. Jeśli nic się nie zmieni, wczorajsza porażka Ruchu Chorzów wcale nie musi okazać się największą w tej kolejce.

• Z piłką na prawej stronie znalazł się Olkowski, który zbiegł do środka i strzelił sprzed pola karnego. Kilka metrów przed bramką do futbolówki dopadł Nakoulma, który "dziubnął" ją czubkiem buta i wpisał się na listę strzelców. Czy goście będą jeszcze w stanie się podnieść?

• GOL, GOL, GOL!!!! Nakoulma!!!!

• Gospodarze próbują iść za ciosem, a tymczasem w dobrej sytuacji znalazł się Piech, który otrzymał futbolówkę w polu karnym i już składał się do strzału, ale w porę uprzedził go Przybylski.

• Pierwszy żółty kartonik w tym meczu. Ukaranym Lubomir Guldan.

• Gospodarze dopięli swego. Do piłki na 25 metrze dopadł Rafał Kosznik, który huknął przed siebie, piłka odbiła się jeszcze od Banasia i po rykoszecie wpadła niemal w samo okienko bramki strzeżonej przez Gliwę! Zabrzanie mogli prowadzić kilkanaście sekund wcześniej, kiedy to w polu karnym znalazł się Zachara, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

• GGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL DLA GÓRNIKA! Strzelcem bramki Rafał Kosznik!

• Nakoulma próbował zaskoczyć strzałem z dystansu, ale futbolówka prawdopodobnie strąciła jedynie jakiegoś Boeinga, który krąży nad ziemią.

• Po dobrym początku w wykonaniu gospodarzy, teraz gra się nieco wyrównała. Piłkarze Zagłębia częściej utrzymują się przy piłce, natomiast napór zabrzan nie jest już tak zdecydowany.

• Bardzo bliscy szczęścia byli goście! Piech popisał się świetnym, prostopadłym podaniem do Piątka, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę o kilka centymetrów. Dość niespodziewanie to lubinianie mogli objąć prowadzenie.

• A gospodarze konsekwentnie nękają po akcjach z bocznych sektorów boiska. Proste środki gry okazują się nad wyraz skuteczne wobec pogubionych piłkarzy Zagłębia.

• Teraz swojego szczęścia szukali lubinianie, ale Piech nie zdążył do dośrodkowania z prawej strony boiska. Aktywny od początku jest w tym meczu były napastnik Ruchu.

• Lepiej w pierwszych minutach wyglądają gospodarze, którzy przeprowadzają groźne akcje. Goście wydają się być zagubieni.

• Znakomita sytuacja Górnika już na samym początku! Świetnie z prawej strony podłączył się Olkowski, który dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale Nakoulmy trafiła wprost w Gliwę. To mogła być bramka!

• Efektowna oprawa przygotowana przez sympatyków Górnika. Oby równie imponujące w tym meczu były popisy piłkarzy.

• Kibice w gotowości, piłkarze także! Imponująco prezentuje się odmieniony stadion Górnika Zabrze, choć szkoda, że nie jest on szczelnie wypełniony kibicami.

Zaczynamy!

• Rezerwowi Górnika: Mateusz Kuchta, Siergiej Mosznikow, Antoni Łukasiewicz, Szymon Skrzypczak, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan, Kamil Cupriak Rezerwowi Zagłębia: Tomasz Ptak, David Abwo, Piotr Azikiewicz, Jiri Bilek, Boris Godal, Robert Jeż, Michał Papadopoulos

• Patrząc na historię ostatnich spotkań pomiędzy obiema drużynami, większe szanse należy dziś dawać gospodarzom. Z ostatnich sześciu konfrontacji zabrzanie wygrali czterokrotnie, natomiast lubinianie dwa razy schodzili z boiska z kompletem punktów. Co ciekawe, kiedy Zagłębie po raz ostatni przyjechało do Zabrza, to wygrało 2:0. A jak będzie dziś? Za kilka minut rozpocznie się spotkanie.

• Dla gospodarzy mecz z Zagłębiem jest niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo pozwoli bowiem zrównać się liczbą punktów z Legią, a tym samym objąć razem z warszawskim zespołem prowadzenie w tabeli. Obie drużyny spotkają się w polskim klasyku już w następnej kolejce. O wygraną nie będzie jednak łatwo. Tym bardziej, że podopieczni Adama Nawałki w ostatnich dwóch spotkaniach tracili punkty, dwukrotnie remisując, z Ruchem i Lechią.

• 3 - to wstydliwa cyfra, która symbolizuje dorobek bramkowy Zagłębia w tym sezonie. To jednocześnie najgorsza ofensywa w lidze. W odpowiedzi na to włodarze lubinian zareagowali i sprowadzili Arkadiusza Piecha, który od razu w debiucie wpisał się na listę strzelców. W nagrodę były napastnik chorzowskiego Ruchu zagra w dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie, które zwieńczy 7. kolejkę piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. W teorii będzie to mecz, w którym łatwo wskazać zdecydowanego faworyta. Są nim oczywiście gospodarze, ale Zagłębie w ostatniej kolejce w końcu się przebudziło i odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Ruch Chorzów. Czy to oznacza początek lepszej passy dla lubinian?