Górnik Zabrze

2

Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik nie patrzył na rywali i zapewnił sobie szóste miejsce na koniec rundy zasadniczej!

• Schodzi także Skrzypczak, pojawia się Nowak.

• Roberta Jeża zmienia Bartosz Iwan.

• Wisiała bramka w powietrzu dla Górnika Zabrze i tak się stało. Niekryty Magiera wyśmienicie dośrodkował w pole karne, a tam Robert Jeż zdobywa drugą bramkę w tym meczu.

• Gol! Górnik Zabrze! Druga bramka Roberta Jeża!

• A Pawłowski pojawia się w Zawiszy za Kamińskiego.

• Zmiana w Górniku Zabrze . Sobolewskiego zmienia Gancarczyk.

• Znowu bliski zdobycia gola był Barisić, ale zabrakło mu kilku centymetrów by skierować piłkę do siatki.

• Dośrodkowanie Kamińskiego, a w polu karnym do piłki doszedł Alvarinho. Zawodnik Zawiszy przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zmiana w Zawiszy Bydgoszcz. Z boiska schodzi Wójcicki, pojawia się Pulhac.

• Dobry odbiór Rafała Kurzawy, który podał do Radosława Sobolewskiego, ale jego uderzenie zablokował defensor Zawiszy Bydgoszcz.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Robert Jeż, ale bez powodzenia. Gospodarze grają słabiej niż przed przerwą.

• Okazja Górnika Zabrze. Madej na lewej stornie do Kurzawy, a ten dobrze wypatrzył Gergela. Słowak uderzył wprost w Sandomierskiego.

• Kibice Górnika domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką Majewskiego. Sędzia nie pokazał jednak na jedenasty metr.

• Górnik Zabrze - Zawisza BydgoszczGórnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz

• Łukasz Madej walczył na lewej stronie z Micaelem. Pomocnik Górnika Zabrze padł na murawę, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Teraz mógł odpowiedzieć Górnik Zabrze. Daleka piłka do Skrzypczaka, ale szybszy był Grzegorz Sandomierski.

• Rzut wolny wykonywał Alvarinho, piłkę przedłużył Drygas, a niepilnowany Barisić pokonał Steinborsa.

• Gol! Mamy wyrównanie! Barisić!

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla zawodnika Górnika Zabrze. Ukarany nią został Mariusz Magiera.

• Akcja ofensywna Górnika Zabrze. Z piłką przedzierał się Skrzypczak, ale poradził sobie z nim Wójcicki.

• Zmiana w drużynie Zawiszy Bydgoszcz. Drygas pojawia się za Predescu.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Górnik Zabrze prowadzi zasłużenie. Od pierwszej minuty, gdy piłkę do siatki skierował Jeż to gospodarze przeważają w tym meczu. Ciężko doszukać się jakieś sytuacji bramkowej Zawiszy Bydgoszcz, który wyglądał na bardzo oszołomionego po stracie gola.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy zasłużenie prowadzi Górnik Zabrze!

• Erik Grendel dobrze wypatrzył Roberta Jeża, ale ten przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Dwa kolejne rzuty rożne dla Zawiszy Bydgoszcz. Bez większego zagrożenia.

• Rzut wolny z lewej strony dla Zawiszy Bydgoszcz. Dośrodkowywał Mica, ale piłkę złapał bez problemów Steinbors.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze z około dwudziestu pięciu metrów. Do piłki podszedł Magiera, ale uderzył wprost w Sandomierskiego.

• Mica ostro fauluje Madeja. Żółta kartka.

• Tym razem groźnie było pod bramką Górnika Zabrze. Dośrodkowanie z prawej strony i bliski pokonania Steinborsa był Josip Barisić. Piłka do bramki jednak nie wpadła, a grę rozpocznie bramkarz gospodarzy.

• W Zawiszy Bydgoszcz stara się być aktywny Mica, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę Górnika Zabrze.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Roberta Jeża. Na dalszym słupku stał Adam Danch, ale nie zdołał skierować piłki do bramki.

• Kolejna dobra piłka z formacji obronnej w kierunku Skrzypczaka, ale osamotniony napastnik Górnika Zabrze stracił ją w walce z obrońcami Zawiszy.

• Górnik Zabrze zdominował wydarzenia na boisku. Tym razem Skrzypczak wycofał piłkę do Magiery, ale ten przeniósł ją nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Madeja w pole karne, tam Kurzawa zdołał tylko napierać na obrońcę gości, który wybił piłkę poza boisko.

• Daleka piłka Magiery do Skrzypczaka. Tym razem napastnik gospodarzy nie był na spalonym, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Znowu akcja Górnika Zabrze! Grendel chciał zagrać na wolne pole do Skrzypczaka, ale napastnik gospodarzy był na spalonym.

• Rzut wolny dla Zawiszy po faulu Szeweluchina na Wójcickim. Na uderzenie z około 35 metrów zdecydował się Mica, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

• Znowu było blisko! Skrzypczak dobrze ruszył do piłki po wyrzucie z autu, zgrał ją na krótki słupek, ale uderzenie Madeja obronił Sandomierski!

• To powinna być kolejna bramka dla Górnika Zabrze! Skrzypczak w polu karnym do Roberta Jeża, a ten wycofał do Erika Grendela! Uderzenie pomocnika gospodarzy o kilka centymetrów minęło słupek!

• Zawisza Bydgoszcz stara się odpowiedzieć Górnikowi Zabrze, ale defensywa gospodarzy gra na razie bez zarzutu.

• Po starciu z Łukaszem Nawotczyńskim na boisku leżał Łukasz Madej. Sędzia nie widział jednak przewinienia zawodnika z Bydgoszczy.

• I mamy pierwszą bramkę! Fantastycznie w polu karnym odnalazł się Robert Jeż, który bardzo dobrze wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony Łukasza Madeja.

• Gol! Górnik Zabrze obejmuje prowadzenie! Robert Jeż!

• Jest pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała!

• Już za kilka chwil początek meczu Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz! Piłkarze wyszli właśnie na murawę.

• Jeśli Zawisza Bydgoszcz wygra z Górnikiem Zabrze, a zwycięstwa nie odniesie PGE GKS Bełchatów, to awansuje na przedostatnie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

• Górnik Zabrze w poprzedniej kolejce uległ w Szczecinie Pogoni 1:3. Zawisza Bydgoszcz rozgrywał swoje spotkanie na własnym stadionie z Cracovią. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 0:3.

• – Przy dobrym wyniku i układzie innych spotkań jesteśmy jeszcze w stanie kogoś przeskoczyć w tabeli, dzięki czemu jest szansa zagrać z bezpośrednimi przeciwnikami walczącymi o utrzymanie na własnym boisku. Mamy więc teraz w głowach tylko mecz z Górnikiem, bo chcemy wygrać i zmazać plamę po dwóch ostatnich porażkach. Jest w nas duża sportowa złość, bo jesteśmy ambitnymi ludźmi. Założyliśmy sobie w styczniu cel, jakim jest utrzymanie Zawiszy w Ekstraklasie, i będziemy go realizować krok po kroku – powiedział piłkarz Jakub Wójcicki.

• - Ostatnie dwa mecze, 6 straconych punktów, 5 straconych bramek, nie można grać tym samym składem, nas jest dużo i potrzeba zmian, żeby nadać jeszcze innego rytmu zespołowi. Pamiętajmy, że wiele spotkań przed nami i za chwilę będziemy grać co trzy dni, będzie potrzebna rotacja. Jest kilku piłkarzy, którzy ostatnio nie grali a dają pozytywne sygnały gotowości do wystawienia - mówi Mariusz Rumak.

• Do meczu z Zawiszą Bydgoszcz piłkarze Górnika Zabrze przystąpią osłabieni brakiem Błażeja Augustyna i Rafała Kosznika, którzy muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek.

• Bilans bezpośrednich spotkań ligowych przemawia na korzyść Górnika Zabrze, który wygrał siedemnaście meczów, siedem razy padł remis, a cztery razy zwyciężał Zawisza Bydgoszcz. Jesienią w Bydgoszczy podopieczni Józefa Dankowskiego wygrali 2:1, a bramki zdobywali Bartosz Iwan i Roman Gergel. Na listę strzelców w drużynie Zawiszy wpisał się Kamil Drygas.

• Ławka rezerwowych Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek, Pulhac, Marić, Drygas, Strąk, Pawłowski, Świerczok

• Ławka rezerwowych Górnik Zabrze: Kasprzik, Słodowy, Nowak, Gancarczyk, Gwaze, Iwan, Łuczak

• - Wszystko zależy od nas, a w zasadzie od naszych głów. W wielu meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, że potrafimy strzelać bramki. To fakt, że przytrafiały nam się głupie błędy, po których traciliśmy punkty. Nie róbmy jednak psychozy. Wierzę, a nawet jestem pewny, że jesteśmy w stanie zagrać dobre spotkanie i wygrać – przekonuje Józef Dankowski, szkoleniowiec Górnika Zabrze.

• - Teraz wszystko w naszych rękach i nogach. Wszystko zależy od nas samych, nie musimy się oglądać na innych, czekać na wyniki naszych rywali. Zrobimy wszystko, by wygrać i znaleźć się w ósemce – powiedział Pavels Steinbors, bramkarz Górnika Zabrze.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ZABRZE - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze

Stawka tego spotkania dla Górnika Zabrze jest bardzo wysoka. Jeśli "Trójkolorowi" chcą myśleć o grze w pierwszej ósemce i zachować szanse na walkę o czołowe lokaty, nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Na ten moment ekipa Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego zajmuje ósme, czyli ostatnie premiowane grą w górnej części tabeli miejsce, ale ma na koncie czterdzieści "oczek". Zabrzan może wyprzedzić jeszcze Podbeskidzie, które gra u siebie z Lechem Poznań. Jeżeli przegra, to Górnik niezależnie od wyniku z Zawiszą i tak zostanie w ósemce. Ale w Zabrzu raczej nikt nie myśli o pozostawieniu tej kwestii do rozstrzygnięcia przez Kolejorza.

Zawisza Bydgoszcz na pewno nie awansuje do czołowej ósemki. Po fantastycznej serii meczów bez porażki, podopieczni Mariusza Rumak podnieśli w dwóch ostatnich kolejkach porażki, ale nadal mają bardzo duże szanse na utrzymanie. Bydgoszczanie mają na koncie dwadzieścia dziewięć punktów, ale po ich podziale znacznie skrócą dystans dzielący ich do wyżej rozstawionych rywali. Pomogą im w tym na pewno punkty zdobyte w Zabrzu.