Jagiellonia Białystok

2

Cracovia

1

• To jest mimo wszystko zasłużone zwycięstwo Jagiellonii, która straciła kuriozalną bramkę, następnie trzy razy trafiała w obramowanie bramki Pilarza, aż w końcu dopięła swego i wygrała ten mecz 2:1! Jaga zostaje liderem Ekstraklasy, Cracovia bez punktów zostaje w strefie spadkowej. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje Cracovię 2:1 i zostaje liderem Ekstraklasy!

• Jagiellonia zyskała sporo cennych sekund rozgrywając piłkę w narożniku połowy rywala.

• Znakomite zachowanie Tuszyńskiego w narożniku boiska, fauluje go od tyłu Marciniak, ale sędzia nie pokazuje mu drugiej kartki.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego Przybyła.

• To się nazywa powrót po kilkumiesięcznej absencji! Quintana genialnie uruchomił Grzyba, ten zagrał przed bramkę, gdzie Tuszyński trafił w słupek, ale doskonałą sytuacyjną dobitką popisał się Michał Pazdan! 2:1 dla Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! MICHAŁ PAZDAAAAN!

• Teraz za to niezła centra Jasińskiego, ale rozpędzony Pawłowski nie dopadł futbolówki w polu karnym!

• Nieudana wrzutka z lewej strony boiska Jasińskiego. Piłka dla Cracovii.

• Po rzucie rożnym dla gości dobrze interweniują we własnym polu karnym gospodarze, wybijając piłkę.

• Potężny strzał z dystansu Budzińskiego i Słowik odbija piłkę ponad poprzeczkę!

• Kontra Jagiellonii. Quintana groźnie w pole karne do Grzyba, ale ten nie opanował futbolówki!

• Szybka akcja Jagi po przechwycie! Frankowski minimalnie zbyt mocno zagrał na obieg do Quintany, ten dopadł piłkę, ale zagrał ją w ręce Pilarza.

• Jeszcze raz spróbował Gajos szczęścia z dystansu, ale tym razem nieczysto trafił w piłkę i uderzył bardzo niecelnie.

• Ostatnia zmiana w Cracovii i znowu dotyczy skrzydła. Nykiel za Zejdlera.

• Prosta strata Quintany na własnej połowie. Aż złapał się za głowę Michał Probierz.

• Kartka dla Gajosa za faul taktyczny na Dudzicu. 6780 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

• Quintana mocno uderza z dystansu, ale broni Pilarz, który bezpiecznie odbija piłkę do boku!

• Schodzi z boiska Nika Dzalamidze, a w jego miejsce Jan Pawłowski.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Daniego Quintany w ataku pozycyjnym Jagi.

• Znowu groźnie poczynała sobie Cracovia! Po podaniu Budzińskiego na piąty metr skutecznie interweniował Rafał Grzyb.

• Budziński!!! Przepiękne uderzenie techniczne pomocnika Pasów o centymetry mija okienko bramki Słowika!

• Dobra akcja Cracovii! W kontrataku Dudzic poradził sobie z Jasińskim i strzelił w krótki róg, ale Słowik odbił piłkę nogami! Chwilę później bramkarz Jagi złapał piłkę po mocnej wrzutce rozpędzonego Zejdlera!

• Dudzic zmienia Zjawińskiego.

• Sympatyczne 'Franek, Franek łowca bramek' na trybunach, tymczasem żółtą kartke za niesportowe zachowanie ogląda Rymaniak.

• Zmiana w Jagiellonii! Schodzi Mateusz Piątkowski, wchodzi Przemysław Frankowski!

• Niebywałe!!! Po doskonałej centrze Daniego Quintany Sebastian Madera uderza świetnie głową, ale trafia tylko w spojenie słupka z poprzeczką!

• Będzie debiut w Jagiellonii. Wejdzie Frankowski z nr 21. Tomasz Frankowski? Nie, pozyskany dziś z Lechii Przemysław Frankowski.

• Tuszyński! Strzela przewrotką po dośrodkowaniu Jasińskiego, jednak doskonale broni Pilarz!!!

• Budziński z zaskakującą swobodą wpadł z piłką teraz w pole karne JAgi, ale jego podanie do Rakelsa przeciął Madera.

• Piątkowski samolubnie uderza z dystansu i zostaje zablokowany, ale po chwili piłka dochodzi do Dzalamidze, ten zagrywa przed bramkę, gdzie centymetrów zabrakło Tuszyńskiemu, aby skierować ją do bramki!

• W Jagiellonii wracający po kontuzji Michał Pazdan wchodzi w miejsce Filipa Modelskiego.

• Steblecki zmienia w zespole gości Cetnarskiego.

• Gajos świetnie w środku pola poradził sobie z rywalami i przy bierności obrońców Cracovii oddał płaski strzał zza pola karnego, którym zaskoczył Pilarza! Remis w Białymstoku!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Maciej Gajos!

• Fatalny kiks w polu karnym Dąbrowskiego, ale na jego szczęście piłka wpadła wprost w ręce Pilarza.

• Jagiellonia przez chwilę zamknęła rywali przed ich polem karnym. Dzalamidze miękko wrzucił na głowę Piątkowskiego, ale ten odchylony uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Pilarza.

• Quintana usiłował zagrać w uliczkę w szesnastkę do Modelskiego, ale Zejdler się w tym połapał i przerwał akcję.

• Kontratak Cracovii chyba po faulu na Dzalamidze, Zejdler rozwiązał ją indywidualnie, zszedł do środka i uderzył prawą nogą, ale niecelnie.

• Madera świetnie przerwał prostopadłe podanie Budzińskiego do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa.

• Jest pierwsza żółta kartka w tym meczu. Dla Adam Marciniaka za faul na Modelskim.

• Dzalamidze w polu karnym nie najlepiej opanował piłkę i Żytko zdołał mu ją odebrać.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Za chwilę druga część spotkania.

• Tymczasem w przerwie meczu mamy miły akcent, a mianowicie niespodziewane oświadczyny na murawie. Oświadczyny zaakceptowane oczywiście :)

• Na razie Pasy prowadzą po kuriozalnej bramce Rakelsa, ale w końcówce pierwszej części gry zdecydowanie wykorzystały swój limit farta na to spotkanie. W drugiej połowie na pewno będzie ciekawie.

• Do przerwy w Białymstoku 0:1.

• Stare grzechy wracają!!! Niczym Bekimn Balaj w meczu z Piastem, teraz Maciej Gajos dosłownie z metra trafia w słupek bramki Pilarza!!!

• Nieprawdopodobne! Piątkowski!!! Po genialnej akcji indywidualnej lewym skrzydłem Dzalamidze, Piątkowski dostaje piłkę pięć metrów przed bramką Pilarza, ale to bramkarz Cracovii wygrywa ten pojedynek!!!

• Znowu komedia pomyłek w obronie gospodarzy, ale piłkę przejmuje ostatecznie Słowik.

• Po dobrej szybkiej akcji gospodarzy, Quintana z prawego skrzydła zagrywa przed pole karne do Grzyba, ten zwodzi obrońcę i potężnie uderza, ale trafia w jednego z gości!

• Nie sięgnął teraz Tuszyński dośrodkowania Gajosa z narożnika boiska.

• Aut dla Jagiellonii, wrzuca daleko oczywiście Jasiński, a strzał Wasiluka odbity od obrońcy wychodzi na korner.

• Dobra centra Quintany, ale Rymaniak doskonale i ofiarnie uprzedził w polu karnym składającego się do 'szczupaka' Tuszyńskiego!

• Po źle odbitym przez defensywę Pasów dośrodkowaniu Quintany, Gajos uderza z pierwszej piłki ponad poprzeczką!

• Groźne uderzenie z daleka Budzińskiego dość wyraźnie mija bramkę Słowika.

• Gajos! Pomocnik Jagiellonii kapitalnie zabrał się z piłką po podaniu Quintany i huknął z dystansu, ale Pilarz z trudem odbił piłkę!

• Dwie groźne centry z prawej strony boiska w pole karne Pasów, ale wszystko wyjaśnione na korzyść prowadzących w tym meczu gości.

• Piłka w bramce Cracovii po pięknym strzale Piątkowskiego, ale sędzia Przybył dopatrzył się faulu w ofensywie gospodarzy! Wciąż 0:1!

• Dzalamidze zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii.

• Mizerna wrzutka Zejdlera pada łupem Słowika.

• Zaraz chyba będzie wszystko w porządku. Tak, Jaroszyński wraca na boisko.

• Jakaś chyba poważniejsza kontuzja Jaroszyńskiego, który zwija się z bólu. Błyskawiczna reakcja lekarzy.

• Długa piłka w pole karne gospodarzy, którą musiał łapać Słowik.

• Do dośrodkowania Quintany dopada w polu karnym Madera, ale uderza głową bardzo niecelnie!

• Tuszyński bardzo walecznie wywalczył dla gospodarzy rzut rożny.

• Fatalne nieporozumienie Modelskiego z Maderą w polu karnym Jagi, do bezpańskiej piłki dopada Zejdler i wycofuje do Rakelsa, który pewnie pakuje piłkę do pustej bramki! Cracovia na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Deniss Rakels!

• Teraz z daleka próbuje Tuszyński, ale jego strzał również jest blokowany. Po chwili napastnik Jagi zagrywa piłkę za linię obrony do Quintany, ale tego zatrzymuje Pilarz!

• Uderzenie z dystansu Marciniaka trafia w głowę Modelskiego, a do odbitej piłki zdążył jeszcze Słowik, uprzedzając Rakelsa.

• W polu karnym Jagi w powietrzu króluje Wasiluk, piłka spada przed pole karne do Budzińskiego, którego strzał zostaje zablokowany, a chwilę później poprawkę Zjawińskiego warto pozostawić bez komentarza.

• Sprytne, krótkie rozegranie i ostra centra Zejdlera muśnięta przez Wasiluka wychodzi na kolejny rzut rożny.

• Rzut rożny dla Pasów po zablokowanej centrze Zjawińskiego.

• Teraz sędzia dopatrzył się ręki, ale w wykonaniu Dzalamidze.

• Tuszyński w świetnej kontrze zagrał minimalnie zbyt lekko do wychodzącego na czystą pozycję Piątkiowskiego! Zamiast setki dla Jagi tylko korner!

• Tuszyński przedarł się prawym skrzydłem, centrował w pole karne, gdzie cały stadion dopatrzył się zagrania ręką jednego z rywali. Sędzia nie przerywa gry i każe grać od bramki.

• Drobne zamieszanie w okolicach sektora kibiców Jagiellonii, gdzie w związku z jakimś transparentem interweniuje ochrona.

• Kwadrans za nami. Bez goli, ale jest to żywe, ciekawe widowisko.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Jaroszyńskiego.

• Quintana centrował piłkę z rzutu wolnego, ale Madera został w polu karnym uprzedzony przez jednego z rywali.

• Kontra Cracovii, Zejdler popędził lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę zdołał wybić Maciej Gajos.

• Na spalonym złapany Dzalamidze.

• Cetnarskiiii!!! Po znakomitej akcji oskrzydlającej na prawej stronie niepilnowany znalazł się Zjawiński, doskonale dograł płasko przed bramkę do świetnie ustawionego Cetnarskiego, ale ten w idealnej okazji fatalnie pudłuje!

• Ciekawostka - rolę prawoskrzydłowego w Cracovii pełni dziś Dariusz Zjawiński, który będzie miał dzięki temu bardzo dużo zadań defensywnych.

• Wasiluk! Po daleeeeekim wrzucie piłki z autu Jasińskiego obrońca Jagiellonii głową uderza obok krakowskiej bramki!

• Quintana ostro potraktowany przez faulującego taktycznie Dąbrowskiego. Upomnienie od arbitra.

• Rakels i Zejdler poradzili sobie z Modelskim na lewym skrzydle, ale płaską centrę tego drugiego wybija Madera.

• Duży błąd Modelskiego, ale sam obrońca Jagi go naprawia zabierając piłkę Rakelsowi w polu karnym.

• Cracovia stara się od początku przejąć na murawie inicjatywę.

• Zejdler w kombinacyjnej akcji Pasów został złapany na spalonym.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kibice Jagiellonii śpiewają właśnie hymn narodowy.

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia). Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu przy ulicy Słonecznej!

• A jednak jest zmiana w Cracovii! Deniss Rakels zastępuje w ostatniej chwili Dawida Nowaka! Czyżby kontuzja?

• Jagiellonia Białystok - Cracovia

• Kilka zmian w zespole Jagiellonii. Jakub Słowik wskakuje do bramki w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Barana, ponadto niespodziewanie na ławce rezerwowych Jagi znaleźli się rekonwalescent Michał Pazdan i pozyskany dziś z Lechii Przemysław Frankowski.

• Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Krzysztof Nykiel, Tomislav Mikulić, Sebastian Steblecki, Przemysław Kita, Bartłomiej Dudzic, Deniss Rakels.

• Rezerwowi Jagiellonii: Bartłomiej Drągowski, Jonatan Straus, Michał Pazdan, Jan Pawłowski, Martin Baran, Damian Kądzior, Przemysław Frankowski.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn na to spotkanie! Tymczasem właśnie na murawie Michał Probierz otrzymał od zarządu Jagiellonii pamiątkową koszulkę za poprowadzenie Jagiellonii w stu meczach ligowych.

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów, leniwie zaczynają schodzić się kibice. W Białymstoku nie pada, pogoda wręcz jest idealna do gry.

• Cracovia również rozpoczęła od dwóch niełatwych spotkań, ale nie wyszła z nich obronną ręką. Na inaugurację przegrała w Zabrzu z Górnikiem 2:0, by później ulec 1:3 warszawskiej Legii. Nie oznacza to bynajmniej, że ekipa z Krakowa nie ma powodów do zadowolenia. Pierwszy, nieco humorystyczny, jest taki, że 3:1 z Legią to i tak lepszy wynik niż parę dni później zanotował z tą samą ekipą szkocki Celtic. Drugi, zupełnie poważny plus, to jedyny zdobyty w tym sezonie gol. Padł on po pięknej akcji z wymianą licznych podań, której klasa wyrastała ponad standardy naszej Ekstraklasy o kilka poziomów. Takich bramek nie powstydziłaby się Barcelona. Paradoks polega na tym, że dopiero po odejściu Wojciecha Stawowego jego zespół nawiązał do hiszpańskiego giganta

• Jak w dwóch pierwszych kolejkach zaprezentowali się piątkowi rywale? Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia ma na pewno Jagiellonia, która pomimo fatalnego wyniku w ostatnim przedsezonowym sparingu odbudowała się i z możliwych sześciu, zainkasowała cztery punkty. Udało jej się to w pojedynkach z wymagającymi rywalami. Najpierw u siebie zremisowała z faworyzowaną Lechią, z którą nawet prowadziła 2:0, by później ograć 3:1 zdobywcę Pucharu Polski na jego własnym boisku.

• Witamy z Białegostoku. Dzisiaj miejscowa Jagiellonia zmierzy się z Cracovią. Zapraszamy na relację na żywo!