Jagiellonia Białystok 2 - 1 Górnik Łęczna

2

Górnik Łęczna

1

• To już wszystko z mojej strony, za uwage dziękuje Kuba Seweryn.

• Jagiellonia bardzo szczęśliwie pokonuje Górnika Łęczna 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Piątkowskiego. Goście mieli sporo okazji na to, żeby doprowadzić choćby do remisu, ale zatrzymał ich wracający do bramki Jagi Bartłomiej Drągowski. Trzy punkty zostają w Białymstoku i Jagiellonia wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli!

• KONIEC MECZU!!!

• Dośrodkowanie w pole karne Mierzejewskiego dobrze wybija Augustyniak.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Już prawie dwie upłynęły!

• Augustyniak bezsensownie stracił piłkę w środku pola, ale po składnej kontrze Górnika zdołał zablokować strzał Mraza!

• Kontratak Jagiellonii!!! Piątkowski na wolne pole do Dzalamidze, ten uderza płasko obok bramki!!!

• Znowu było groźnie!!! Drągowski odbił przed siebie uderzenie z dystansu Rudika, ale Hasani nie zdołał skutecznie dobić!

• Wreszcie jakaś kontra Jagiellonii! Samotnie popędził na bramkę rywala Mackiewicz, ale zza pola karnego uderzył obok bramki!

• Hasani!! Po zgraniu piłki głową Kosowianin został zablokowany przed bramką przez Tarasovsa!

• Po składnej akcji gości Mierzejewski zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Bonin przed polem karnym świetnie minął dwóch graczy Jagiellonii, ale jego słabe uderzenie bez większego trudu odbił Drągowski.

• Pięć minut do końca. Czy Jagiellonia obroni skromną przewagę?

• Odbite uderzenie zza pola karnego Mierzejewskiego obronił, a w zasadzie przyjął nogą Drągowski.

• Nowak uderza prosto w mur Jagiellonii.

• Zdaniem sędziego Madera zablokował ręką przed polem karnym strzał z dystansu jednego z górników. Rzut wolny i żółta kartka.

• Bonin przed polem karnym z łatwością minął Augustyniaka, ale jego strzał zablokował Tarasovs.

• Bonin tuż przy linii pola karnego przewrócił się w starciu z Tymińskim. Sędzia nie widział żadnego faulu.

• Trzecia zmiana w Górniku. Schodzi Nikitović, wchodzi Rudik.

• Kolejna próba gości z dystansu. Bożić uderza prosto w ręce Drągowskiego.

• ... oraz Hasani za Cernycha.

• W Górniku Prieto za Bożoka...

• Zmiany w obu zespołach. W Jagiellonii debiutuje Augustyniak, zmieniając Romanczuka.

• Piątkowski! W kontrataku Jagiellonii Dzalamidze znowu dobrze dośrodkował w pole karne, ale Piątkowski 'na wślizgu' uderzył niecelnie!

• Katastrofalne podanie Drągowskiego do Cernycha, ale ten zamiast uderzyć na bramkę praktycznie oddał piłkę. Fair play?

• Po błędzie Tymińskiego Bonin znowu miał okazję wejść z piłką w pole karne. Tym razem wyłożył piłkę Cernychowi, ale ten został zablokowany.

• Potężne zderzenie Nikitovicia z Mackiewiczem. Sędzia szybko przerwał grę, ale chyba obejdzie się bez interwencji medycznej.

• Z rzutu wolnego dla gospodarzy Gajos wystawił piłkę Tymińskiemu, ale ten huknął obok bramki!

• Rzut wolny dla Jagiellonii i żółta kartka dla Bielaka za ostry faul na Grzybie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bożoka pada łupem Drągowskiego.

• Cernych zdobywa rzut rożny dla gości.

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Niki Dzalamidze, Piątkowski uderza głową w samo okienko bramki Prusaka!!!! Co za gol! Co za drugi gol lidera klasyfikacji strzelców!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Mateusz Piątkowski!!!

• Druga zmiana w Jagiellonii. Schodzi Popchadze, wchodzi Tymiński.

• Popędził z piłką około 30 metrów Mackiewicz, ale jego zagranie w pole karne pada łupem Prusaka.

• Jeszcze jeden celny strzał z dystansu Nowaka, ale tym razem prosto do 'koszyczka' Drągowskiego.

• Madera!!! Centra Mackiewicza z rzutu rożnego niespodziewanie spadła pod nogi ustawionego w polu karnym Madery, ale ten uderza sytuacyjnie obok bramki Prusaka!

• Odpowiedź Jagiellonii! Po dośrodkowaniu Dzalamidze Piątkowskiego uprzedził Bielak, a uderzenie z dystansu Romanczuka zostało zablokowane! Korner.

• Znowu kapitalna akcja Bonina, po której celnym technicznym uderzeniem z 16 metrów popisuje się Cernych! Drągowski odbija piłkę!

• Mraz wkręcał piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, uchylił się przed nią Gajos i jakimś cudem zdołał odbić nogą Drągowski! Jagiellonia się sypie!

• Kolejna kontra Górnika! Bożok w pole karne do Cernycha, tego blokuje jednak Tarasovs i jest rzut rożny.

• Goście szybko po przerwie doprowadzają do remisu! Piłka na skrzydło do Bonina, ten mija idących wślizgiem 'na raz' Tarasovsa oraz Popchadze i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonuje Drągowskiego! Remis!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Bonin!!!

• Błąd obrony Jagiellonii, Cernych w pole karne do Bożoka, a ten szukał lepiej ustawionych kolegów, ale ich po prostu nie znalazł.

• Wznawiamy grę w Białymstoku!!!

• Jagiellonia grała słabo, to Górnik był zdecydowanie lepszym zespołem i był bliżej zdobycia gola na 1:0, ale jak już uderzył w ostatnich sekundach z dystansu Piątkowski, to nie było co zbierać. Do przerwy Jaga lepsza od Górnika 1:0.

• Koniec pierwszej połowy!!!

• Coś absolutnie fantastycznego!!! Piątkowski genialnym uderzeniem z 35 metrów trafia pod poprzeczkę bramki Prusaka!!! Co nie udało się Mrazowi, udało się Piątkowskiemu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!!! CO ZA BRAMKA!!!

• Drągowski!!! Kolejne niezłe uderzenie zza szesnastki Nowaka i bramkarz Jagi odbija piłkę!

• Bonin uderzył z powietrza z niemalże zerowego kąta dość wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

• W kontrze gospodarzy Gajos usiłował wypuścić na czystą pozycję Piątkowskiego, ale tego skutecznie uprzedził przed szesnastką Prusak.

• Gajos z rzutu wolnego uderzył w światło bramki, ale bardzo pewnie złapał piłkę Prusak!

• Fantastycznie wyszedł z kontrą Mackiewicz, który pogonił z piłką przez pół boiska i został sfaulowany przed polem karnym przez Mierzejewskiego. Żółta kartka.

• Atakuje Górnik, ale po dwóch dośrodkowaniach z prawej strony boiska najlepiej ustawiony był Madera.

• Drągowski łapie dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tymczasem fatalnie dysponowanego Tuszyńskiego zmienia już teraz Dzalamidze.

• Drągowski ratuje Jagę!!! Po zagraniu ze skrzydła Cernych poradził sobie z dwoma stoperami Jagi, ale jego strzał bliska doskonale wyczuł i obronił Drągowski!

• Nowak! Kąśliwy strzał z dystansu pomocnika Górnika bezpiecznie odbija Bartłomiej Drągowski!

• Wreszcie dobra akcja Jagiellonii! Mackiewicz wykorzystał błąd Mierzejewskiego i wbiegł w pole karne, po czym dograł piłkę przed bramkę do Piątkowskiego. Ten jednak został dwukrotnie zablokowany przez Bożicia!

• Jagiellonia próbowała teraz wyjść z szybką kontrą, ale ta zakończyła się stratą Gajosa.

• Kolejna strata kiepsko spisującego się Tuszyńskiego i od razu asystent trenera Probierza pobiegł w kierunku rozgrzewających się rezerwowych. Będzie jakaś zmiana już w pierwszej połowie?

• Znowu poprzeczka! Ależ to mógł być gol! Mraz huknął z około 35 metrów, ale piłka trafiła w poprzeczkę, w okolice spojenia ze słupkiem!!!

• W kontrataku gości Mraz zdołał celnie zagrać w pole karne do Cernycha, ale ten zupełnie nie opanował piłki.

• Poprzeczka!!! Po złej interwencji Tarasovsa, Bożok zagrywa w pole karne do Cernycha, którego przepiękny wolej zatrzymuje się na poprzeczce bramki Drągowskiego!

• Prosta strata w środku pola Tuszyńskiego, z kontrą Górnika popędził Bonin, ale jego płaski strzał zza pola karnego był zupełnie nieudany!

• Blisko!!! Piłkę w polu karnym znowu dostał Cernych, ale jego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów minęło bramkę Jagi!

• Bonin świetnie wdarł się prawą flanką w pole karne Jagiellonii i zagrał celnie do Cernycha przed bramkę Drągowskiego. Litwin został zablokowany, a w dodatku sędzia uznał, że Bonin wybiegł z piłką poza plac gry.

• Uderzenie Piątkowskiego z 16 metrów zostało zablokowane, ale po chwili Modelski zdołał z piłką wbiec w pole karne, jednak jego zagranie przed bramkę na raty złapał Prusak!

• Dziesięć minut gry za nami w Białymstoku. Delikatna przewaga Jagiellonii, ale bez okazji bramkowych i goli.

• Nowak także szybko po interwencji medycznej wraca na plac gry.

• Teraz na murawie zwija się z bólu Tomasz Nowak, a szybką żółtą kartkę po powrocie do Ekstraklasy ogląda Popchadze.

• Kolejna nie najlepsza centra z rzutu wolnego. Gajos zagrywa w ręce Prusaka.

• Popchadze dośrodkowuje w pole karne, gdzie piłkę zgrywa głową Tuszyński. Stoperzy poradzili sobie jednak z Mateuszem Piątkowskim.

• Kiepską centrę Mackiewicza pewnie wybijają z szesnastki goście z Łęcznej.

• Leży na murawie Taras Romanczuk po starciu z rywalem, ale po chwili wraca do gry. Rzut wolny dla Jagiellonii.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Z dystansu ponad bramką uderza Taras Romanczuk!

• Odważny rajd Grzegorza Bonina prawym skrzydłem, jednak zawodnik z Górnika wychodzi z piłką poza plac gry.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Veljko Nikitović (Górnik Łęczna).

• Sędzią tego meczu będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

• Rezerwowi Górnika: Silvio Rodić, Paweł Sasin, Filipp Rudik, Shpetim Hasani, Wołodymir Tanczyk, Filip Burkhardt, Josu Prieto.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Michał Pawlik, Rafał Augustyniak, Karol Świderski, Pawieł Sawicki.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Do jedenastki Jagiellonii wracają Mateusz Piątkowski i Bartłomiej Drągowski, z kolei 'drugi debiut' w ekipie z Białegostoku notuje George Popchadze.

• Trener Michał Probierz właśnie odebrał pamiątkową koszulkę z okazji prowadzenia Jagiellonii w 150. meczu oficjalnym.

• Górnik Łęczna notuje za to zupełnie odwrotną serię, bowiem ekipa Jurija Szatałowa zwyciężyła dwa ostatnie mecze ligowe, dzięki czemu jest na dziewiątej pozycji ze stratą ledwie punktu do pierwszej ósemki.

• Jagiellończycy będą z pewnością chcieli przerwać serię dwóch porażek z rzędu, tym bardziej, że dzisiaj po raz 150. w meczu oficjalnym poprowadzi ich trener Michał Probierz. Zwycięstwo Jagiellonii praktycznie zapewniłoby jej udział w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy po zakończeniu rundy zasadniczej.

• Faworytem tego meczu wydaję się być gospodarze. Jagiellonia Białystok w ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Białostoczanie tracą siedem oczek do prowadzącej Legii Warszawa, ale też mają taką samą przewagę nad dolną ósemką tabeli, którą otwiera jej dzisiejszy rywal Górnik Łęczna.

• Witam bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - GÓRNIK ŁĘCZNA

Białostoczanie walczą o przełamanie

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:0

Białostoczanie, którzy wiosnę w Ekstraklasie rozpoczęli z rozmachem, powoli zaczynają opadać z sił. Po dwóch zwycięstwach - z Legią Warszawa 3:1 i Śląskiem Wrocław 1:0, "Jaga" awansowała nawet na pozycję wicelidera, którą w ciągu dwóch ostatnich kolejek utraciła. Dwa tygodnie temu podopieczni Michała Probierza dość niespodziewanie przegrali z Koroną Kielce 1:2, a tydzień później stracili trzy punkty w Poznaniu po tym, jak zostali pokonani przez Lecha 2:0. Obecnie Jagiellonia to trzecia siła naszej ligi, która do wicelidera z Poznania traci dwa punkty.

Rywalem Jagiellonii będzie Górnik Łęczna, który jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów ligi. Bilans beniaminka w 2015 roku to dwa zwycięstwa, remis i porażka. Ostatnio drużyna Jurija Szatałowa pokonała u siebie Cracovię 2:1, dzięki czemu zajmuje ósme, ostatnie w grupie mistrzowskiej miejsce z przewagą jednego punktu nad dziewiątym Piastem.

Pierwsze spotkanie obu ekip w tym sezonie zakończyło się bezbramkowym remisem.