Jagiellonia Białystok

2

Lech Poznań

0

• Cóż z przewagi optycznej Lecha, cóż z większej ilości sytuacji bramkowych tego zespołu, jak w futbolu skuteczność jest najważniejsza. To Quintana i Plizga zdobyli gole tego wieczora i to Jagiellonia po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie zdobywa trzy punkty! To tyle z Białegostoku! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Plizga wywalcza korner, ale to już jest koniec! Jagiellonia pokonuje Lecha 2:0!

• Skuteczność, to różni dzisiaj oba zespoły.

• Trzy minuty doliczone!

• Jezusmaria BARAN!!! Niesamowite jak to nie wpadło!!! Hamalainen i Ślusarski z kilku metrów nie byli w stanie pokonać białostockiej ośmiornicy!!!!

• Murawski z dystansu uderza nad bramką Barana!

• Możdżeń za Drewniaka.

• Jeden z bardzo nielicznych ataków Jagiellonii, Norambuena zamiast zagrać do niepilnowanego Popchadze, robi coś jeszcze lepszego i wypuszcza w bój Plizgę! Kamiński nie przerwał tej piłki, Plizga nie dał szans Gostomskiemu i 2:0!!! Dobrze grający Lech wypunktowany w stolicy Podlasia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Dawid Plizga!!!

• Bardzo brzydkie wejście Linettego na nogi Tosika. Żółtko.

• Ukah przerywa niezwykle groźną kombinację Lechitów.

• Lech bije w ostatnich minutach głową w żółto-czerwony mur.

• Za swoje faule w dzisiejszym meczu wygwizdywany niemiłosiernie przez publiczność jest Kebba Ceesay. Dla niego to raczej jednak nic nowego.

• Wprowadzony Porębski tworzy teraz z Ukahem duet stoperów, a do środka pola przesunięty został Michał Pazdan.

• Gajos traci piłkę w polu karnym Lecha.

• Potężnie piłką oberwał opatrywany teraz Porębski, a dzisiejszy mecz ogląda dokładnie 5427 widzów.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, ale Jagiellończycy ofiarnie blokują strzały Lechitów!

• Jagiellonia Białystok - Lech PoznańJagiellonia Białystok - Lech Poznań

• I właśnie Hiszpan opuszcza plac gry przy owacji białostockich kibiców! W jego miejsce Tomasz Porębski.

• Żółta kartka dla Quintany za faul na Murawski. Hiszpan nie zagra za tydzień z Piastem, bo to jego czwarta kartka.

• Kolejny hokejowy zamek w wykonaniu Kolejorza.

• Kultura gry wciąż po stronie Lecha, któremu dzisiaj wyraźnie brakuje szczęścia. Piłkarze Rumaka nie są w stanie trafić do bramki Barana. Gospodarze z kolei bardzo zaciekle walczą w defensywie.

• Bartosz Ślusarski zastępuje Łukasza Teodorczyka! Nie gra jednak Mariusz Rumak dwoma napastnikami.

• Tosik włączył się do akcji ofensywnej, ale nie porozumiał się z partnerami i stracił.

• Na spalonym Teodorczyk, dzięki czemu Piotr Stokowiec przeprowadza drugą zmianę! Maciej Gajos w miejsce bardzo dobrego, ale też bardzo zmęczonego Niki Dzalamidze!

• Lovrencsics!!! Skrzydłowy Lecha zabawił się z trzema przeciwnikami, ale zamiast strzelać lewą nogą szukał jeszcze Teodorczyka i zagrał niecelnie!

• Złe przyjęcie piłki nie pozwoliło Kamińskiemu na oddanie strzału z dystansu. W odpowiedzi przed polem karnym Lecha zablokowany został Piątkowski.

• Plizga dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Ukah fauluje Gostomskiego. Dzalamidze tymczasem wraca na plac gry.

• Dzalamidze ma jeszcze problem z jakimś swoim mięśniem. Jaga w dziesiątkę przez moment.

• Błąd Ceesaya, który obrońca Lecha musi ratować faulem na Dzalamidze. Żółta kartka.

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska Adam Dźwigała, a w jego miejsce Jakub Tosik.

• Poprzeczka!!! Nie ma ostatnio szczęścia obrońca Lecha!!! Piękny strzał!

• Co zrobi Barry Douglas, który z Legią trafił w słupek?

• Linetty faulowany bardzo blisko narożnika pola karnego. Będzie okazja dla Lecha.

• Dźwigała dość teatralnie pada w polu karnym po złym opanowaniu piłki. Sędzia Raczkowski nie dyktuje jedenastki.

• Po dośrodkowaniu Quintany z rzutu rożnego i interwencji przyjezdnych będzie z kolei rzut wolny.

• Stracił piłkę Linetty, ale Piątkowski to nie jest człowiek do wyprowadzania kontr Jagiellonii.

• Spóźniony Murawski brzydko potraktował Ukaha. Musi uważać kapitan Lecha, bo on jako jedyny ma żółtą kartkę na koncie.

• W górnych pojedynkach we własnym polu karnym białostoczanie dzisiaj niepodzielnie panują.

• Plizga uderza z dystansu i pewnie broni Gostomski! Nie był to zły strzał, ale interwencja lechity naprawdę dobra.

• Lovrencsics wywalczył kolejny rzut rożny.

• Jaga ma gigantyczne problemy. Lech na poważnie dokręcił śrubę.

• Słupek!!! Quintana nie opanował piłki przed polem karnym, dopadł do niej Drewniak i potężnie ostrzelił słupek bramki Barana! To mógł być piękny gol!

• Lovrencsics centruje w pole karne, gdzie Dzalamidze bezpiecznie wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny.

• Teodorczyk!!! Hamalainen świetnie uruchomił z pierwszej piłki swojego napastnika, z piłką minął się Pazdan, a Teodorczyk, celując w samo okienko w świetnej sytuacji się pomylił!!!

• Teodorczyk na raty starał się zaskoczyć Barana w polu karnym, jednak dwukrotnie został zablokowany. Jaga ma jednak problem z wyjściem z połowy.

• Teraz z kolei Hamalainen nie przedarł się przez Ukaha. Dobry mecz tego stopera.

• Ukah znów okazał się sprytniejszy od Teodorczyka. W kontrataku Ceesay czyściutko zatrzymał uciekającego Dzalamidze.

• Wrzutkę Plizgi z prawego skrzydła pewnie chwyta Gostomski.

• Dzalamidze w ataku gospodarzy nie wiedział co zrobić z piłką i w końcu zagrał krótko do Dźwigały. 18-latek zdecydował się na strzał z dystansu i posłał piłkę nad bramką.

• Błąd w opanowaniu piłki Norambueny i Teodorczyk zostaje zablokowany w polu karnym Jagiellonii. Wcześniej dobrą okazję do prostopadłego podania do Plizgi miał Quintana, ale zrobił to niedokładnie.

• Piątkowski do Quintany i jedziemy!

• Jagiellonia - Lech

• Obie drużyny wracają na murawę Stadionu Miejskiego. Za chwilę początek drugiej części spotkania. Nie ma zmian poza tą dokonaną z przymusu przez Mariusza Rumaka jeszcze przed przerwą.

• Lech w pierwszych 30 minutach grał mądrzej od Jagiellonii, ale w 21. minucie goście nadziali się na świetną kontrę białostoczan. Dzalamidze kapitalnie uruchomił Quintanę, a ten nie dał szans Gostomskiego. W ostatnim kwadransie to Jaga była groźniejsza, ale pomimo okazji z obu stron wynik do przerwy się nie zmienił. W drugiej połowie na pewno będą gole.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Lechem Poznań 1:0!

• Centrostrzał Douglasa wędruje nad bramką Krzysztofa Barana. To już ostatnie sekundy.

• Na spalonym Dzalamidze.

• Linetty!!! Świetna kombinacyjna akcja Lecha! Hamalainen krótko do Teodorczyka, ten dość przypadkowo zgrywa piłkę do Linettego, a rezerwowy Lecha uderza wyraźnie obok słupka! Mógł być remis!

• Dośrodkowanie Norambueny pada łupem Gostomskiego. Sędzia Raczkowski, z uwagi na zamieszanie z serpentynami, dolicza do pierwszej połowy 3 minuty.

• Quintana nieźle dwukrotnie centrował w szesnastkę Lecha, ale tam najlepiej ustawieni byli Kamiński i Wołąkiewicz. Przy drugiej okazji ten drugi zagrywa piłkę głową do Gostomskiego i wyjaśnia sytuację.

• Zachęca do przyciśnięcia rywala trener Lecha, Mariusz Rumak. Tymczasem uciekającego Plizgę fauluje taktycznie Rafał Murawski i sędzia Raczkowski wyciąga pierwszy kartonik w tym meczu.

• Świetna akcja dwójkowa Dzalamidze z Popchadze. Dwaj Gruzini rozmontowali defensywę gości, ale ten drugi poszedł śladami Waszkiewicza i bardzo niecelnie zagrał w pole karne. Piątkowski znów mógł tylko wzruszyć ramionami.

• Pierwsza zmiana w Lechu! Kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego zmienia Karol Linetty. Uraz mięśnia uda skrzydłowego Kolejorza.

• Zupełnie nieudane podanie Dzalamidze na wolne pole w kierunku Piątkowskiego. Chwile później Gruzin, który popisał się świetną asystą przy golu Quintany nie utrzymał równowagi przy linii końcowej i jego mizerna centra padła łupem Gostomskiego.

• Jeszcze jedno niecelne dośrodkowanie Waszkiewicza. Inna sprawa, że w polu karnym był tylko dobrze pilnowany Piątkowski.

• Plizga kontra Ceesay na lewej flance - silniejszy i sprytniejszy obrońca Lecha i piłka wychodzi poza plac gry.

• Quintana! Plizga idealnie zacentrował na głowę Hiszpana, jednak ten trafia wprost w Gostomskiego z kilku metrów! Co za sytuacja!

• Faul spóźnionego Lovrencsicsa na Dzalamidze. Kibice protestują, a arbiter wstrzymuje sie od kartek. Groźny stały fragment gry!

• Plizga włączył do akcji Waszkiewicza, jednak ten swoim dośrodkowaniem przerzucił wszystkich graczy ustawionych w polu karnym.

• Lech prezentuje zdecydowanie wyższą kulturę piłkarską, ale to grająca błyskawiczne kontry Jagiellonia jest na prowadzeniu.

• Fenomenalny cross Murawskiego na prawe skrzydło do Lovrencsicsa, skrzydłowy Lecha zagrywa przed bramkę w stronę Teodorczyka, ale to podanie świetnie przerwał Krzysztof Baran!

• Niepotrzebnie zaczęli zabawę pod własnym polem karnym podopieczni Stokowca, ale na ich szczęście Popchadze był faulowany przez Teodorczyka.

• Lovrencsics dopadł do bezpańskiej piłki w narożniku pola karnego i huknął bez zastanowienia ponad bramką gospodarzy!

• Dośrodkowanie Hamalainena po kilku podaniach ekipy Rumaka zablokowane. Korner.

• Waszkiewicz nie był w stanie minąć Lovrencsicsa, ale zdołał wywalczyć aut. Po chwili jednak gracze Stokowca tracą futbolówkę.

• Piątkowski odwrócił się z piłką po podaniu Quintany, uderzył z okolic linii pola karnego, jednak dokładnie tam, gdzie stał Gostomski!

• Indywidualna szarża Quintany, jednak Hiszpan z 20 metrów uderza w obrońcę Lecha.

• Ostre zagranie nakładką Hamalainena, zwija się z bólu Ukah, a arbiter Raczkowski upomina słownie Fina.

• Ceesay włączył się do akcji ofensywnej i uderzył z dystansu. Pewnie broni Baran.

• Teraz plan ekipy Stokowca jest jasny. Jaga cofnięta czyha na możliwości kontry.

• Na spalonym w momencie zagrania był Piątkowski, ale na jego szczęście piłkę zabrał mu idealnie wychodzący Quintana. Obrona Lecha totalnie zaskoczona i gospodarze na prowadzeniu.

• Kapitalna kontra białostoczan po zablokowanym strzale Drewniaka! Dzalamidze genialnym podaniem uruchamia Quintanę, a ten w pojedynku z Gostomskim nie daje mu żadnych szans! 1:0 dla Jagiellonii!!!!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Dani Quintana!!!!!!

• Uderzenie z bardzo dalekiego dystansu Murawskiego zablokowane i będzie korner dla Kolejorza.

• Fatalny błąd Popchadze i Pazdana, Teodorczyk wpada w pole karne i posyła piłkę zewnętrzną częścią stopy obok bramki Barana!

• Piątkowski przytomnie zgrał piłkę do Quintany pod polem karnym, ale ten jej nie opanował. Mogło być ciekawie. Mecz jest prawdziwą wymianą ciosów!

• W odpowiedzi Lech! Pawłowski mógł zagrać do wychodzącego sam na sam Teodorczyka, ale uwikłał się w pojedynek z Pazdanem i to starcie przegrał w polu karnym!

• Po dośrodkowaniu Popchadze piłka przypadkowo spada pod nogi Dźwigały, który zupełnie się pogubił w polu karnym!

• Dzalamidze nie potrafił ograć Ceesaya na lewym skrzydle, ale uzyskał chociaż rzut rożny.

• Ceesay zatrzymał na swojej stronie Popchadze.

• Kwadrans gry za nami. Więcej porządku w grze Lecha, ale Jagiellonia też jest groźna.

• W kontrze Jagiellonii Gostomski łapie dośrodkowanie Plizgi.

• Pawłowski zakręcił Waszkiewiczem i dośrodkował dobrze w kierunku Teodorczyka, ale tego zdołał uprzedzić Pazdan!

• Defensywa Jagiellonii popełnia na początku sporo prostych błędów. Lovrencsics zaskakująco uderza z dystansu, ale obok bramki.

• Piątkowski po długim podaniu Quintany zdołał wywalczyć rzut rożny. Złe rozegranie Jagiellonii i strata.

• Lechici centrowali teraz w szesnastkę raz za razem, ale defensywa gospodarzy zachowała się bez zarzutu.

• Szybka akcja Lecha, Ukah zatrzymuje Teodorczyka, ale piłka trafia do Lovrencsicsa, który bez zastanowienia uderza. Odbita piłka wylatuje na korner.

• Pada w pojedynku z Douglasem na prawym skrzydle Dzalamidze. Sędzia, ku wściekłości trybun, nie widział faulu.

• Odpowiedź Jagi!!! Quintana zagrał w tempo do rozpędzonego Dzalamidze, a ten przy asyście obrońców strzelił płasko wprost w ręce Gostomskiego!

• Plizga odpuścił Douglasa, ten z łatwością zacentrował w szesnastkę, gdzie złe wybicie Popchadze trafiło do Lovrencsicsa, jednak Węgier uderzył zbyt lekko z 16 metrów by zaskoczyć Barana! Pierwsza akcja Lecha!

• Pawłowski urwał się na prawym skrzydle Popchadze, jednak nie potrafił zagrać celnie w pole karne Jagiellonii!

• Seria niedokładnych długich podań z obu stron.

• Służby porządkowe uporały się szybciutko z bałaganem i wznawiamy grę.

• Deszcz żółto-czerwonych serpentyn i ponownie mecz przerwany na krótką chwilę.

• Zaczynamy!!!

• Jagiellonia zagra dziś na żółto-czerwono, z kolei Lech ubrany jest w białe koszulki i niebieskie spodenki. Kapitanami obu drużyn są Michał Pazdan (Jaga) i Rafał Murawski (Lech).

• Paweł Raczkowski wyprowadza 22 zawodników na murawę białostockiego stadionu!

• No dobrze, jupitery świecą niemal na 100%, piłkarze obu zespołów przygotowani do wyjścia na plac gry.

• "Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą" na Ultrze - trybunie najbardziej zagorzałych sympatyków Jagi.

• 'Trwa naprawa oświetlenia. Już się jedna żarówka zapaliła' - brzmi komunikat spikera. 'Idą' kolejne!

• Czekamy spokojnie, kibice Jagiellonii rozgrzewają się śpiewami, ale na razie nie widać, żeby coś się zaczęło pozytywnego dziać z jupiterami od strony budowy części obiektu. Być może to właśnie z powodu prac dwa słupy z jupiterami odmówiły posłuszeństwa. I od razu jest propozycja nazwy dla nowego Stadionu Miejskiego - Old Trafo.

• Mecz nie zostanie rozpoczęty do momentu ich ponownego włączenia i rozpalenia, a na razie jest z tym problem.

• Houston, mamy problem! W Białymstoku zgasła część świateł!

• Niespełna 10 minut do rozpoczęcia spotkania!

• W pozostałych meczach 14. kolejki Ekstraklasy: Górnik - Cracovia 0:1, Pogoń - Piast 4:0, Wisła - Widzew 3:0, Zagłębie - Lechia 1:3, Ruch - Korona 1:4, Zawisza - Legia 3:1, Śląsk - Podbeskidzie 4:0. W tym momencie, przed rozpoczęciem spotkania, Jagiellonia jest w tabeli jedenasta, a Lech szósty.

• Tak z kolei było na Słonecznej przed rokiem:

• - Czeka nas pojedynek z Lechem Poznań. Jesteśmy gotowi na walkę, bo czeka obie drużyny ciężki bój. Jesteśmy w tej chwili w takiej sytuacji, że nie ma dla nas znaczenia, czy gramy z Lechem Poznań, czy z kimkolwiek innym. Oczywiście, Lech został przez nas rozpracowany i mamy swoje spostrzeżenia, analizy i plan na ten mecz. Nie ma dla nas jednak znaczenia, czy to jest Lech, czy inna drużyna. Jesteśmy skoncentrowani, pełni sportowej złości i tak wyjdziemy na ten mecz, bo ostatnio marginalne rzeczy decydowały o naszych niepowodzeniach i zamierzamy to odwrócić - to z kolei słowa trenera Jagiellonii Białystok, Piotra Stokowca.

• - Pomimo tego, że Jagiellonia średnio się spisuje i w tym sezonie przegrała u siebie cztery mecze, jest to rywal, który ma swoją piłkarską jakość. Przygotowując się do tego spotkania myślę jednak o swojej drużynie. Skupiam się na tym, co nie wyszło w ostatnich meczach i co należy poprawić - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Lecha, Mariusz Rumak.

• Mariusz Rumak, oprócz wspomnianego Trałki, dzisiaj nie skorzysta z Manuela Arboledy, Daylona Claasena, Tomasza Kędziory, Vojo Ubiparipa oraz Jasmina Buricia.

• Rezerwowi poznańskiego Lecha: Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez, Karol Linetty, Dmitrije Injac, Dariusz Formella, Mateusz Możdżeń, Bartosz Ślusarski.

• Poza składem drużyny Piotra Stokowca znaleźli się Karol Mackiewicz, Filip Modelski oraz kontuzjowani Rafał Grzyb, Martin Baran, Jonatan Straus oraz Jan Pawłowski.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Jakub Tosik, Tomasz Porębski, Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos, Paweł Drażba, Bekim Balaj.

• Jedynie zawieszonego w Lechu Łukasza Trałkę zastępuje dziś Szymon Drewniak.

• Znamy składy obu drużyn! Nie ma żadnych niewymuszonych zmian w porównaniu do ostatniego pojedynku zarówno Jagiellonii, jak i Lecha.

• W ostatnim sezonie w meczach Jagiellonii z Lechem zawsze wygrywali goście. W Poznaniu Jagiellonia Tomasz Hajty zwyciężyła 2:0 po bramkach Pazdana oraz Norambueny, natomiast wiosną w Białymstoku lepszy okazał się Lech, który triumfował 1:0 po trafieniu Gergo Lovrenscicsa.

• Dużo gorsze nastroje panują w Białymstoku. Jaga w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych zanotowała aż cztery porażki i tylko jeden remis. Zawodnicy Piotra Stokowca wypadli przez to po raz pierwszy z pierwszej ósemki ligowej klasyfikacji i dość rozpaczliwie potrzebują punktów, aby nie stracić dystansu do górnej 'połówki', która jest celem Żółto-Czerwonych na ten sezon.

• Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być goście z Poznania. Podopieczni Mariusza Rumaka, po bardzo kiepskim początku ligi, w ostatnich pięciu meczach zdobyli 11 punktów i zajmują dość bezpieczną, szóstą lokatę w ligowej tabeli.

• Czternasta kolejka T-Mobile Ekstraklasy, witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z Białegostoku, gdzie miejscowa Jagiellonia powalczy o ligowe punkty z wicemistrzem Polski, Lechem Poznań!