Jagiellonia Białystok 2 - 3 Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok

2

Legia Warszawa

3

• Nie można odmówić Jagiellonii zaangażowania, ale piłkarze Piotra Stokowca wyraźnie zobaczyli, jak bardzo piłkarsko odbiegają od najlepszej drużyny w Polsce. Legia wygrywa absolutnie zasłużenie i powiększa przewagę w ligowej tabeli. Jagiellonia po tej kolejce będzie zajmować piąte miejsce. To tyle z naszej strony, za uwagę z zimnego Białegostoku dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Legia Warszawa wygrywa w Białymstoku 3:2!

• Dziwne zachowanie sędziego Musiała, który w końcówce zmienił kryteria swojego sędziowania. Gdyby Pinto był tak ukarany, jak teraz Pazdan, to Legia grałaby w dziesiątkę...

• Ten mecz za chwilę się zakończy. Legia wywalczy w Białymstoku trzy punkty.

• Legia nie dopuszcza nawet do 'gry na aferę' w wykonaniu Jagiellonii. Widać doświadczenie międzynarodowe podopiecznych Urbana.

• 'Gramy do końca!' śpiewają kibice, ale akurat tego nie mogą odmówić swoim piłkarzom.

• Żyro wywalczył rzut rożny dla mistrzów Polski.

• Cztery minuty pograją sobie jeszcze zawodnicy w tym spotkaniu. Wiara w Białymstoku wciąż jest!

• Kolejny raz wielką robotę wykonał przed polem karnym Piątkowski, który wyłożył piłkę rezerwowemu Pawłowskiemu, a ten dość szczęśliwie pokonuje Skabę! 2:3 i wciąż zacięta walka na Stadionie Miejskim!

• GOOOOOOOOOOOOLLL!! Jan Pawłowski przywraca Jagiellonii nadzieję!

• Nic z tego. Jodłowiec jest dzisiaj bezbłędny.

• Na pewno nie teraz, ale jest kolejny korner po kiksie Łukasika.

• Jeszcze rzut rożny dla Jagiellonii. Jak nie z gry, to może ze stałego fragmentu gry?

• Do centry Brzyskiego dopadł na krótkim słupku Mikita, ale nie potrafił skierować piłki w światło bramki gospodarzy. Przewaga Legii jest dzisiaj bezdyskusyjna.

• Ogromne zamieszanie w szesnastce Legii, ale defensorzy z Warszawy poradzili sobie z przepychającą się dwójką Balaj - Piątkowski.

• Dobre piąstkowanie Skaby po dośrodkowaniu Gajosa wyjaśnia sytuację w polu karnym Legii.

• Bezpańska piłka spada na 16. metr pod nogi Henrika Ojamyy, jednak Estończyk ponownie uderza niecelnie.

• Dominik Furman z kolei zwalnia ze 'służby' Portugalczyka Helio Pinto.

• Pawłowski za Strausa, co oznacza, że na placu gry Jagiellonia ma trzech typowych napastników.

• Faul w ofensywie Popchadze na Broziu.

• Do zmiany przygotowani Dominik Furman (Legia) oraz Jan Pawłowski (Jagiellonia)

• Znów zapomnieli obrońcy Jagiellonii o Radoviciu! Serb zupełnie niepilnowany dochodzi do świetnej centry Brzyskiego i głową nie daje żadnych szans Słowikowi! 3:1 dla Legii i jest już chyba pozamiatane!

• GOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Miroslav Radovic!!!

• Mógł być remis!!! Piątkowski jakimś cudem poradził sobie z Rzeźniczakiem i uderzył na bramkę Skaby, który przenosi jednak piłkę ponad poprzeczkę!

• Popchadze zablokowany na lewym skrzydle i tylko aut dla gospodarzy.

• Doigrał się Pinto. Faul na Gajosie i w pełni zapracowana przez cały mecz żółta kartka.

• Balaj ścigał się do piłki z Jodłowcem, jednak szybszy Legionista, który zagrywa głową do Skaby.

• Potężny strzał Mikity z dystansu trafia w Ukaha, a poprawka Radovicia z równie daleka mija bramkę Słowika.

• Patryk Mikita już na placu gry w miejsce kontuzjowanego Saganowskiego.

• Piatkowski nieźle rozegrał futbolówkę z Tosikiem na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie tego drugiego nie dotarło do Balaja.

• Napastnik Legii jest teraz opatrywany poza linią boczną, ale przygotowany do wejścia na boisko jest już Mikita.

• Leży na murawie Saganowski, który ucierpiał w jednym ze starć z rywalem.

• Słabiutki strzał głową Żyry trafia w ręce golkipera Jagiellonii.

• Ugo Ukah może ma problem z przecinaniem podań do Saganowskiego, ale w górnych pojedynkach jest dzisiaj nieomylny.

• Żyro, po wymianie piłki z Saganowskim, uderzył zaskakująco na bramkę Słowika, ale ten nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę na korner!

• Jodłowiec przejął piłkę na połowie rywala zagraniem 'na wyprzedzenie', ale nie był w stanie jej dokładnie dograć do wychodzącego Ojamyy.

• Legia rządzi i dzieli w środku pola. Jagiellonia ma kłopot z odebraniem piłki rywalom, a tak ciężko będzie doprowadzić do remisu.

• Co za okazja dla Legii! Saganowski został wypuszczony sam na sam ze Słowikiem, ale lewą nogą uderzył nieczysto i obok słupka jagiellońskiej bramki!

• Piątkowski wreszcie wygrał pojedynek z Rzeźniczakiem w polu karnym przeciwnika, zgrał piłkę do Balaja, jednak Albańczyk z ostrego kąta posłał piłkę wysoko nad bramką!

• Popchadze zmienia Plizgę. Stokowiec odpowiada na zmianę Jana Urban i wzmacnia lewą flankę.

• Kombinacyjna akcja Legii zakończona bardzo mizernym strzałem Ojamyy.

• Tosik dośrodkowuje piłkę wprost w ręce Skaby. Przygotowany do wejścia naboisko Popchadze.

• Obrońcy Legii górują w starciach powietrznych przy stałych fragmentach gry dla Jagiellonii.

• Kolejne przewinienie Helio Pinto w środku pola. Wciąz bez kartki dla tego zawodnika.

• Żyro postraszył swoim strzałem gołębie na Stadionie Miejskim.

• To mogła być jedenastka dla Legii! Gajos popychał w polu karnym skaczącego do górnej piłki Saganowskiego, ale sędzia Musiał nakazuje grać dalej.

• Ojamaa za Kucharczyka. Kontrataki Legii będą jeszcze groźniejsze z szybkim Estończykiem na skrzydle.

• Szansa teraz na szybki atak dla gospodarzy, zmarnowana przez Quintanę, który niecelnie podawał do Piątkowskiego.

• Znowu było groźnie. Kontry Legii wyglądają imponująco, ale teraz Saganowskiego zablokował w polu karnym Ukah!

• NIESAMOWITE!!! Rzut wolny dla Jagiellonii źle wykonany przez Plizgę spowodował świetną kontrę Legii! Saganowski i Radovic wyszli na samego Słowika, ale Polak źle zagrał do Serba, który miałby pustą bramkę!

• Na spalonym Michał Kucharczyk. Zagapił się piłkarz Wojskowych.

• Uderzenie Piątkowskiego trafia w schowaną rękę odwróconego Rzeźniczaka. Nie ma mowy o karnym.

• Dużo bezpośrednich piłek i, co z tym idzie, także niedokładności w obu zespołach.

• Żyro przy opanowywaniu piłki pomógł sobie ręką. Wychwycił to sędzia Musiał, bo musiał. Był bardzo dobrze ustawiony.

• Pazdan zagrywa długą piłkę w kierunku Plizgi, ale tego uprzedził Skaba.

• Jagiellonia przeszła na system 4-4-2. Do środka pola powędrował Maciej Gajos, który w pierwszej połowie był ofensywny pomocnikiem.

• Wznawiamy grę!

• Bekim Balaj zastępuje Tomasza Bandrowskiego. Piotr Stokowiec nie ma nic do stracenia.

• Wracamy na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Są tam też piłkarze Jagi i Legii. Wśród gospodarzy będzie jedna zmiana.

• Legia przez 44 minuty była zdecydowanie bardziej dojrzałym zespołem. Podopieczni Jana Urbana w pełni kontrolowali przebieg meczu i prowadzili 2:0. Ale błąd Rzeźniczaka i jeden stały fragment gry sprawia, że ten mecz wciąż jest otwarty. W drugiej połowie będą wielkie emocje!

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia przegrywa z Legią 1:2 po pierwszych 45 minutach!

• Plizga dośrodkowuje w kierunku bramki Skaby z bardzo ostrego kąta, nikt nie przecina tego zagrania i piłka wpada do bramki! Gol kontaktowy tuż przed przerwą! Lepiej to nie mogło się ułożyć dla emocji w drugiej połowie! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Dawid Plizga!

• Quintana miał dobrą okazję do wejścia w pole karne, ale silniejszy i bardziej zdecydowany okazał się Rzeźniczak. Obrońca Legii zagapił się jednak w narożnika boiska, a efektem tego jest faul na Quintanie i rzut wolny.

• Najpierw Żyro, potem Kucharczyk nie potrafili wykorzystać okazji na stworzenie kolejnej sytuacji pod bramką Jagiellonii.

• Piłkarze Legii biegają z piłką, a Jagiellończycy za piłką. Różnica jednej litery, ale jakże wyraźna w przebiegu meczu.

• Legia spokojnie pogrywa sobie piłką. Plan na ten mecz piłkarzom Stokowca zupełnie się rozpadł. Będzie musiał coś zmienić w przerwie szkoleniowiec Jagi, ale na razie jego podopieczni muszą skupić się na tym, żeby ten wynik nie był jeszcze gorszy.

• Tosik długim zagraniem szukał w polu karnym Plizgi, jednak ten źle obliczył tor lotu piłki i jej nie przejął.

• Lepiej ten mecz się nie może toczyć dla Legii. Trzeba jednak pochwalić skuteczność piłkarzy gości. Dwie sytuacje, obie zamienione na gole.

• Nic z tego jednak nie wyszło. Po chwili kolejną stratę w tym meczu notuje Quintana. Piłka dla Legii.

• Broź faulowany przez Strausa na prawym skrzydle. Stały fragment gry dla Legii.

• Składna akcja podopiecznych Urbana. Brzyski dośrodkowuje w kierunku Saganowskiego, jednak przerywa to zagranie Ukah.

• Groźna centra Quintany pod samą bramkę Skaby, ale ten bardzo dobrze interweniuje, a w dodatku któryś z Jagiellończyków złapany na spalonym.

• Teraz już nie mogło upiec się Brzyskiemu, który sfaulował Quintanę w pobliżu pola karnego gości. Żółta kartka i groźna sytuacja dla Jagi.

• Przesadził teraz Tomasz Musiał. Plizga ucieka Pinto i jest faulowany taktycznie przez gracza Legii, ale sędzia tylko słownie go upomina.

• Fatalne zachowanie Tosika, który najpierw koszmarnie stracił piłkę blisko własnego pola karnego, a następnie dał się bardzo łatwo ograć Michałowi Żyrze. Ten wykłada piłkę Saganowskiemu, który pakuje piłkę w opuszczonej przez Słowika bramce! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Marek Saganowski!!!

• Złe przyjęcie piłki przez Gajosa zaprzepaszcza szansę na składny atak gospodarzy.

• Efektowne są dzisiaj pojedynki Piątkowskiego z Rzeźniczakiem. Dużo twardej, męskiej gry, ale póki co górą przeważnie gracz Wojskowych.

• Było groźnie!!!! Plizga dobrze dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Daniego Quintany, jednak ten odchylony nie był w stanie zmieścić piłki w siatce! Mógł być remis!

• Błąd jagiellońskiej defensywy, która nie upilnowała Radovicia po świetnym zagraniu z lewej strony boiska i zgraniu piłki głową przez Saganowskiego. Serb uderza w okienko bramki Słowika! 1:0 dla mistrzów Polski!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Miroslav Radovic wyprowadza Legię na prowadzenie!

• Brzyski nie porozumiał się zupełnie z Żyrą, ale Legia wciąż przy piłce...

• Nie układa się na razie gra w ofensywie Żółto-Czerwonym. Okazji do kontry było znacznie więcej niż niezłych ataków zespołu Jagiellonii.

• Dzisiaj Piotr Stokowiec ma na nosie znane (choć nie tak bardzo jak marynarka) z jego pracy w Polonii Warszawa okulary. Dla szkoleniowców Jagi są to takie małe 'derby'.

• Saganowski został złapany na spalonym. Pierwsza tak sytuacja w tym meczu.

• Łukasik chciał popisać się dalekim przerzutem do Żyry, ale skierował piłkę raczej do Jana Urbana niż do swojego kolegi z zespołu.

• Od pierwszych minut trwa bardzo głośny doping dla miejscowej drużyny. Kibice Jagiellonii spełniają swoje przedmeczowe zapowiedzi.

• Piłkarze Urbana często zagrywają piłki za plecy Jonatana Strausa. Młody obrońca Jagiellonii spisuje się jednak bez zarzutu.

• Żyro chciał wymusić rzut wolny po starciu z Tosikiem, jednak Tomasz Musiał nie dał się nabrać.

• Groźna kontra Jagiellonii! Pinto idealnie zagrał do... Plizgi, ten uruchomił Piątkowskiego, jednak strzał osamotnionego napastnika Jagi minął bramkę Skaby!

• Agresywnie, ale fair gra Jagiellonia po stracie piłki.

• Prosta strata Quintany w środku pola, ale i natychmiastowy odbiór Hiszpana.

• 10 minut gry za nami. Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść gości, ale jeszcze nie było sytuacji pod którąkolwiek z bramek.

• Broź otrzymał znakomite podanie na skrzydle, ale pogubił się w swojej szarży i został powstrzymany przez Strausa i Grzyba.

• Straus odciął Kucharczyka od podania na wolne pole. Dobra interwencja gracza gospodarzy.

• Zagranie w pole karne do Saganowskiego, jednak byłego reprezentanta Polski zdążył uprzedzić Słowik.

• Jodłowiec przy wyprowadzaniu piłki nastrzelił Plizgę, ale na jego szczęście futbolówka nie znalazła się w posiadaniu zawodnika Jagiellonii.

• Pazdan efektownie zatrzymuje szarżującego Brozia.

• Radovic nie przebił się przez Pazdana, ale piłka ciągle w okolicach pola karnego Jagiellonii.

• Spokojnie w swoich szeregach obronnych gospodarze. Tosik starał się uruchomić na prawym skrzydle Quintanę, ale ten nie opanował piłki.

• Bramkarz Jagi bezpośrednio na aut. Nieudane wznowienie.

• Tosik na swojej stronie skutecznie powstrzymał Michała Żyrę. Od bramki zacznie grę Słowik.

• Gajos dośrodkowuje w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony Jodłowiec wybija skutecznie futbolówkę.

• Złe rozegranie stałego fragmentu gry, jednak gracze Stokowca utrzymują się przy piłce.

• I właśnie jedna z takich szans się nadarzyła. Bandrowski do Plizgi, ten zgrywa do Piątkowskiego, a odbite uderzenie napastnika Jagi z dystansu wylatuje na rzut rożny!

• Legia stara się rozgrywać piłkę, natomiast gospodarze od początku nastawieni są na kontrataki.

• Drobne nieporozumienie w szeregach białostockiej defensywy wyjaśnia Jakub Słowik.

• Legia w pierwszych minutach ma spory problem z celnością krótkich podań.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i zaczynamy! Jagiellonia przy piłce!

• Efektowna oprawa białostockich ultrasów na trybunach. Za chwilę początek spotkania!

• Pan Tomasz Musiał wyprowadza piłkarzy obydwu drużyn na murawę Stadionu Miejskiego Białymstoku! Jagiellonia dzisiaj zagra w żółto-czerwonych strojach, natomiast Legia Warszawa na biało-czarno. W tle hymn Jagi "W mieście Białystok..."

• Tak było ostatnio, a jak będzie dzisiaj? Wyrażajcie swoje opinie w komentarzach!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Tomasz Musiał z Krakowa, co pozwala nam mieć nadzieję na naprawdę twardą walkę.

• Dla tych, co nie wiedzą - dzisiejsze spotkanie transmitowane jest wyłącznie na antenie Canal+Sport.

• Na trybunach nowej części Stadionu Miejskiego w Białymstoku zbierze się dzisiaj komplet siedmiu tysięcy osób. Trybuny będą wypełnione po same brzegi.

• Rezerwowi warszawskiej Legii: Wienczatek, Ojamaa, Wawrzyniak, Mikita, Cichocki, Furman, Raphael Augusto. Jan Urban nie może dzisiaj skorzystać z kontuzjowanych: Koseckiego, Dossy Juniora, Dwaliszwilego, Astiza, Kuciaka, Sulera, Efira, Bereszyńskiego oraz Vrdoljaka.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: K. Baran, M. Baran, Balaj, Popchadze, Pawłowski, Norambuena oraz Dzalamidze (po raz pierwszy od grudnia!). Poza składem zespołu Piotra Stokowca znaleźli się Drażba, Mackiewicz, Porębski oraz kontuzjowany Modelski.

• Dwadzieścia minut do rozpoczęcia pojedynku, a obok prezentujemy składy wyjściowe obydwu drużyn. Jedenastka Jagiellonii identyczna do tej ze zwycięskiego meczu z Podbeskidziem. Z kolei w Legii kilka zmian, głównie wymuszonych.

• W ostatnim sezonie oba zespoły solidarnie pokonywały swojego przeciwnika na wyjazdach. W Warszawie Jagiellonia zwyciężyła 2:1 po golach Plizgi oraz Frankowskiego, z kolei w Białymstoku pewne zwycięstwo odnieśli podopieczni Urbana, którzy wygrali 3:0 po trafieniach Jodłowca, Kucharczyka i Dwaliszwilego.

• Bilans ligowy obu drużyn w XXI wieku to 12 meczów, z których Jagiellonia wygrała 3, Legia 5, a czterokrotnie padał remis. W bramkach lepsi są Legioniści 14:9.

• - Przed nami bardzo prestiżowe spotkanie. Przyjeżdża do nas lider oraz aktualny mistrz Polski, ale myślę, że to my podnieśliśmy rangę tego spotkania poprzez nasze ostatnie dobre występy, zarówno pod względem gry, jak i wyników. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania wobec tego meczu są bardzo duże. Doskonale wiemy, że wszystkie bilety zostały sprzedane i możemy się spodziewać bardzo żywiołowego dopingu. Myślę, że te oczekiwania zmobilizują nas do tego, żeby rozegrać bardzo dobre spotkanie. My również oczekujemy od siebie sporo i na pewno podejdziemy do tego spotkania bardzo ambitnie - to z kolei wypowiedź drugiego trenera Jagiellonii, Łukasza Smolarowa. Więcej TUTAJ

• Co powiedział przed tym spotkaniem szkoleniowiec Legii, Jan Urban? - Jagiellonia pokazała się z dobrej strony na początku sezonu, choć głównie grała na wyjazdach. W dwóch występach na własnym stadionie zdobyła trzy punkty, ale po okazałym 6:0 z Ruchem Chorzów. Takie wyniki zdarzają się rzadko. W Białymstoku zazwyczaj Legii było bardzo trudno, choć w ubiegłym sezonie akurat wygraliśmy spokojnie (3:0 - PAP). Na pewno czeka nas niełatwe spotkanie.

• Jak już wspomniałem, Legia jest aktualnym mistrzem Polski i liderem obecnych rozgrywek. Piłkarze Jana Urbana przed tą kolejką mieli 18 punktów, 4 więcej od ich dzisiejszego rywala. Jagiellonia po 8. kolejkach zajmowała w tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 14 'oczek'. Zapowiada się więc znakomite widowisko, szczególnie że obie drużyny lubią i potrafią grać ofensywną piłkę.

• Dobry wieczór Państwu z mroźnego Białegostoku, gdzie miejscowa Jagiellonia zmierzy się w hicie 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z aktualnym mistrzem Polski i liderem rozgrywek - Legią Warszawa!