Jagiellonia Białystok 0 - 3 Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok

0

Legia Warszawa

3

• Absolutnie zasłużone zwycięstwo Legii, która przyjechała do Białegostoku, jak po swoje, i po bramkach Żyry, Radovicia oraz Kucharczyka wywozi trzy punkty z Podlasia. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Legia pewnie zwycięża w Białymstoku 3:0!

• Żółta kartka dla Astiza za faul na Piątkowskim.

• Efektowny rajd lewym skrzydłem Dzalamidze, który ostatecznie zostaje zatrzymany przez wracającego Rzeźniczaka.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Dośrodkowanie na jedenasty metr do niepilnowanego Rzeźniczaka, który uderza jednak na wiwat.

• Rzut rożny dla Legii po interwencji Martina Barana.

• Kontratak Legii zakończony fatalnym dośrodkowaniem Pinto, który zagrał za plecy Saganowskiego.

• Żółta kartka dla Vrdoljaka za niesportowe zachowanie.

• Legia kończy emocje w tym meczu za sprawą Kucharczyka, który pięknym szczupakiem strzela gola numer trzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Kucharczyk!

• Siłowy pojedynek Romanczuka z Dudą w polu karnym Jagiellonii, górą gracz gospodarzy i zdaniem sędziego bez faulu.

• Słowik! Bramkarz Jagiellonii zatrzymuje w pojedynku sam na sam Ondreja Dudę, a po chwili broni także strzał z dystansu Kucharczyka!

• Zmiana. Pinto za Koseckiego.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Wasiluka za domniemany faul taktyczny na Koseckim! Mocno kontrowersyjna decyzja sędziego. Kosecki w swoim stylu wystrzelił z procy w powietrze

• Mamy dzisiaj komplet 7435 widzów na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

• Znakomita interwencja na przedpolu Jakuba Słowika, który uprzedził pędzącego na bramkę Kucharczyka!

• Niesamowite!!! Po kapitalnej wrzutce Gajosa, Tuszyński uderza głową, ale trafia tylko w słupek bramki Kuciaka!!!

• Dwójkowa akcja Dzalamidze z Gajosem sprawiła, że w polu bramkowym Legii stworzyło się spore zamieszanie, które mistrzowie Polski zdołali jednak wyjaśnić.

• Prosta strata Dzlaamidze na własnej połowie, Kucharczyk już starał się zagrać w pole karne do świetnie ustawionego Koseckiego, ale tego doskonale uprzedził Baran.

• Saganowski z pierwszej piłki doskonale zgrał piłkę w pole karne do Dudy, ale ten został zablokowany.

• Minął się fatalnie z piłką Kuciak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Słowak szybko się pozbiegał i zdołał złapać futbolówkę po zgraniu piłki głową przez Tuszyńskiego.

• Był rzut wolny dla Jagi, ale po wybitej przez defensywie Legii centrze Gajosa będzie z kolei korner.

• Żółta kartka dla sfrustrowanego Koseckiego za faul na Grzybie.

• Dzalamidze zza szesnastki uderza około metra nad bramką Kuciaka.

• Wasiluk! To była szansa dla Jagi, ale po rzucie rożnym jej wychowanek uderzył głową ponad poprzeczką!

• Astiz wybija piłkę na rzut rożny po centrze Piątkowskiego.

• Romanczuk próbował uderzenia z dystansu i choć skiksował, to piłka jeszcze trafiła do Gajosa, który z 25 metrów strzelił wyraźnie obok bramki.

• Jodłowiec z dystansu uderza w sam środek bramki, wprost w ręce Słowika.

• To byłą trzecia zmiana w Jagiellonii, a tymczasem poturbowany w starciu z Dudą został Jasiński. Były gracz Floty szybko jednak wstaje i wraca do gry.

• Ten sam piłkarz opuszcza plac gry. W jego miejsce Nika Dzalamidze.

• Frankowski ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Frankowski ambitnie odebrał piłkę na połowie Legii Vrdoljakowi i zagrał przed pole karne do Gajosa, którego strzał po rykoszecie wyszedł na rzut rożny.

• Godzina gry za nami. Wciąż zasłużone prowadzenie Legii 2:0.

• Dynamiczna akcja Brzyskiego przerwana przez Wasiluka. Tymczasem jest problem z jednym kibiców Jagi. Wezwana pomoc medyczna na trybuny.

• Dobry strzał z rzutu wolnego Gajosa, ale piłka minimalnie mija bramkę Kuciaka!

• Będzie zmiana w Legii. Przywołany z rozgrzewki Helio Pinto.

• Tuszyński faulowany około 25 metrów od bramki Kuciaka. Szansa dla Jagi.

• Kosecki opatrywany przez lekarzy Legii. Powinien jednak wrócić na plac gry.

• Żółta kartka dla Wasiluka za brzydki faul na Koseckim.

• Jasiński zmienia Modelskiego.

• Astiz uprzedził Piątkowskiego po centrze Frankowskiego. Po chwili Romanczuk ładnym podaniem uruchomił Grzyba, a po krótkim zamieszaniu Gajos uderza zza pola karnego tuż nad poprzeczką!

• Piłka za linię obrony do Rzeźniczaka, ten wrzucił płasko piłkę z prawego skrzydła, ale wprost w ręce Słowika.

• Fatalny błąd Modelskiego, który długą piłkę od Jodłowca zgrał pod nogi Brzyskiego, ten wycofał futbolówkę do nabiegającego Dudy, który został zablokowany. Rzut rożny.

• Dla Michała Kucharczyka jest to setny występ w koszulce Legii w Ekstraklasie.

• Wznawiamy grę!

• Jagiellonia drugą połowę rozpocznie z jedną zmianą. W miejsce Strausa na boisku melduje się Romanczuk.

• ... z kolei Kucharczyk zastępuje Żyrę.

• Będą dwie zmiany w Legii. Z boiska schodzi Radović, w jego miejsce Duda...

• Statystyki via Ekstrastats: Posiadanie piłki:36%-64% Strzały: 5/10 Celne: 2/4 Rożne: 2/6

• Jak można było przypuszczać, ambitna Jagiellonia pod względem piłkarskim jest tłem dla Legii, która bardzo pewnie prowadzi 2:0. Goście mogli prowadzić wyżej, Jaga też miała swoje szanse, ale 0:2 to jest wynik na pewno zasłużony. Gospodarze bez Quintany nie są w stanie przeciwstawić się rywalom.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:2.

• Legia utrzymała piłkę w okolicach pola karnego, ale skończyło się to fatalnym strzałem Żyry z kilkunastu metrów.

• Minuta doliczona.

• Żółta kartka dla Martina Barana za faul od tyłu na Vrdoljaku.

• Akcja Jagiellonii. Dobrze się rozpoczęła, bo efektowną piętką Tuszyńskiego, gorzej zakończyła, bo słabiutką centrą Frankowskiego.

• Słowik łapie piłkę po centrze Żyry.

• Wbiegający w pole karne Jagiellonii Żyro został złapany na spalonym.

• Modelski upomniany przez arbitra za swoją grę przeciwko Koseckiemu. Następnym razem będzie kartka za kolejny faul.

• Składna akcja Legii, ale dośrodkowanie Brozia skutecznie przerywa Modelski.

• Legia postanowiła się zabawić w polu karnym Jagiellonii, ale kończy się to niecelnym strzałem Koseckiego 'spod siebie'.

• Niepilnowany na skrzydle Saganowski otrzymał piłkę i starał się ją dośrodkować do Żyry, ale ten został umiejętnie wyblokowany przez Wasiluka.

• Świetna akcja Radovicia, który założył siatkę Grzybowi i zagrał prostopadle do Żyry, ten szukał przed bramką Saganowskiego, ale bez skutku.

• Zmiana ustawienia Jagiellonii. Pazdan przeszedł do środka obrony, Wasiluk na lewą obronę, Straus na lewe skrzydło, a Gajos do środka pola. Dużo, jak na jeden raz.

• Groźnie. Prostopadłe podanie do Żyry, ten uderza z 16 metrów ponad poprzeczką!

• Żyro zdążył już wrócić na boisko, a uderzenie Grzyba z dystansu wędruje ponad poprzeczką!

• Opatrywany na murawie jest Michał Żyro, który ucierpiał we wcześniejszej akcji Wojskowych.

• Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka za protesty.

• Znowu szansa dla Piątkowskiego w kontrataku! Ten jednak źle zabrał się z piłką i uderzył z dystansu niecelnie.

• Faul taktyczny Macieja Gajosa na Koseckim i zasłużona żółta karta.

• Niesamowite!!! Piątkowski!!! Po fatalnym błędzie w obronie Legii Piątkowski wychodzi sam na sam z Kuciakiem, ale uderza prosto w ręce bramkarza gości!!!

• Słowik! Bramkarz Jagiellonii doskonale odbija precyzyjny plasowany strzał zza pola karnego Jakuba Koseckiego!

• Korner dla Legii. Radović przewraca się w polu karnym po starciu z obrońcą, ale karnego nie ma.

• Tuszyński zdobywa korner dla Jagiellonii.

• Brzyski dośrodkowuje z głębi pola w szesnastkę Jagiellonii, gdzie Radović rozpędzony wyskakuje i głową pokonuje bezradnego Słowika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Miroslav Radović!

• Moment bardzo kiepskich zagrań z obu stron w okolicach środka pola. 30-sekundowa negatywna reklama Ekstraklasy.

• Długa piłka Gajosa w pole karne Wojskowych, ale nie sięgnął futbolówki Piątkowski. Piłka dla Legii.

• Brzydki wślizg Jodłowca od tyłu na nogi Grzyba. Sędzi Frankowski przerywa grę, ale nie wyciąga kartki.

• Słowik!!! Znakomita interwencja! Po kolejnym dośrodkowaniu Brzyskiego, piłka ugrzęzła między Saganowskim a obrońcą Jagiellonii, a napastnik gości zdołał oddać strzał z bliska, ale bramkarz Jagi popisał się bardzo dobrą interwencją!

• Dobra interwencja Strausa na długim słupku, ale jest jeszcze jeden korner.

• Kolejny korner dla gości.

• Mimo niekorzystnego wyniku jest znakomity doping z Ultry zajmowanej przez najzagorzalszych sympatyków Jagiellonii.

• Tzw. chaos kontrolowany w defensywie Jagiellonii, ale w tej sytuacji wszystko kończy się dobrze dla graczy Probierza.

• Dośrodkowanie na długi słupek, gdzie znalazł się Kosecki, ale ten strzałem głową trafił w plecy obrońcy. Kolejny rzut rożny.

• Kolejna akcja Legii, Straus blokuje dośrodkowanie Brozia i korner.

• Kosecki został uruchomiony długą piłką za linię obrony, zagrał spod linii końcowej przed bramkę do rozpędzonego Żyry, a ten z bliska nie dał szans Słowikowi! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Michał Żyro!

• Tuszyński w narożniku boiska uwikłał się w walkę z trzema rywalami, zdołał dośrodkować, ale niedokładnie.

• Długa piłka w kierunku Piątkoeskiego, Astiz ofiarnie musi wybijać na aut.

• Raz jeszcze Frankowski! Tym razem z dystansu uderza ponad bramką Legii.

• Dobra odpowiedź Jagiellonii! Prostopadłe zagranie w pole karne do Frankowskiego, ten dopadł piłki, ale dośrodkował ją w ręce Kuciaka.

• Żyrooooooooo!!! Co za pudło! Powinno być 0:1, nieźle rozegrany rzut wolny, Radović w zamieszaniu głową zgrywa piłkę na drugi słupek, gdzie z najbliższej odległości Żyro katastrofalnie pudłuje!!!

• Legia w ataku pozycyjnym, Jagiellonia zdecydowanie cofnięta. Po dośrodkowaniu Radovicia spod linii końcowej, Modelski ratuje się wybiciem piłki na korner.

• Legia próbowała wyjść z kontrą, ale Grzyb z Modelskim w dość rozpaczliwy sposób opanowali sytuację.

• Brzyski przecina dośrodkowanie Piątkowskiego. Jest rzut rożny, choć gracz Jagi sygnalizował zagranie ręką.

• Po dośrodkowaniu Brozia piłka przedarła się na lewą część pola karnego do Radovicia, ten uderzył mocno, ale baaaaaardzo niecelnie.

• Saganowski teraz w niezwykle teatralny sposób starał się wymusić jedenastkę, ale sędzia Frankowski nakazuje grać dalej.

• Kolejny rzut wolny, szybko rozegrany przez Jagiellonię, piłka trafia na wolne pole do Piątkowskiego, a tego płaski strzał z dystansu broni pewnie Kuciak!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa ofiarnie wybija na aut szczupakiem Broź.

• Brzyski faulował na skrzydle Frankowskiego. Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy.

• Zaczynamy! Przy piłce Legia!

• Losowanie stron już za nami, przywitanie sędziów z trenerami także, czas na pierwszy gwizdek arbitra z Torunia.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry, w tle hymn Jagiellonii 'W mieście Białystok...'

• Piłkarze obu drużyn już w szatni po rozgrzewce. Sędzią spotkania będzie dzisiaj Bartosz Frankowski z Torunia. Kapitanami obu drużyn Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Ivica Vrdoljak (Legia).

• W związku z dzisiejszym meczem są dwie ciekawostki statystyczne. Z jednej strony Legia w ostatnich czterech meczach w Białymstoku potrafiła zdobyć osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy). Z drugiej za to identyczny bilans ma trener Michał Probierz, prowadząc Jagiellonią przeciwko Legii na Stadionie MIejskim. Dzisiaj jednak zdecydowanym faworytem są goście, więc to ta druga passa jest bliższa przerwania.

• - Zawodnikom jest bardzo trudno skupić się teraz na ekstraklasie i Lidze Europejskiej, bo choć fantastycznie zagrali z Celtikiem, pokonując go 6:1 w dwumeczu, odebrano im szansę na występ w Lidze Mistrzów. Nie jest łatwo się z tym pogodzić. Z drugiej strony, od pierwszej decyzji UEFA minął już tydzień, więc piłkarze mieli czas przystosować się do tej sytuacji i poradzić sobie z emocjami - mówił z kolei szkoleniowiec gości, Henning Berg.

• Co mówili przed meczem trenerzy obu drużyn? Oto opinia Michała Probierza: - Nastroje na pewno są bojowe. Chcemy powalczyć z nimi o punkty, choć zdajemy sobie sprawę, że Legia jest na polskie warunki prawdziwym ‘dream-teamem’, ale na pewno zrobimy wszystko, aby to spotkanie wygrać i jak najlepiej się zaprezentować.

• W Legii dzisiaj absolutnie skład jest najsilniejszy, choć trener Berg postawił na Marka Saganowskiego i Jakuba Koseckiego. W Jagiellonii z kolei trener Probierz ma znacznie trudniejszą sytuację, bowiem wypadli mu ze składu kontuzjowani Quintana, Madera oraz Baran, czyli trzy filary zespołu.

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Dossa Junior, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk, Bartosz Bereszyński, Helio Pinto, Orlando Sa.

• Rezerwowi Jagiellonii: Bartłomiej Drągowski, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze, Damian Kądzior, Povilas Leimonas, Radosław Jasiński.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Sporo zmian w Jagiellonii!

• Gospodarze mogą być za to zdenerwowani z innego powodu. W czterech ligowych spotkaniach sędziowie popełnili na niekorzyść Jagiellonii aż cztery poważne błędy. Gdyby nie one, żółto-czerwoni mogli mieć jeszcze więcej punktów w swoim dorobku. Dlatego też dzisiaj nie ma wątpliwości, że pan Bartosz Frankowski będzie pod uważną obserwacją miejscowych fanów i dużą presją z ich strony.

• Legia z pewnością będzie dziś niezwykle podrażniona swoją sytuację w europejskich pucharach. Przypomnijmy, legioniści sportowo wyeliminowali w 3 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Celtic Glasgow, wygrywając w dwumeczu 6:1, ale UEFA dopatrzyła się udziału nieuprawnionego zawodnika w zespole z Warszawy, Bartosza Bereszyńskiego i wyrzuciła Wojskowych z rozgrywek.

• Całkiem humorystyczny aspekt na rozgrzewce - przy wychodzeniu z tunelu gości, kibice Jagiellonii puścili ze swojego nagłośnienia hymn Ligi Mistrzów :)

• Po czterech rozegranych kolejkach zarówno Jagiellonia, jak i Legia mają na swoim koncie po siedem punktów. O ile goście mogą taki układ rzeczy uznać za małe rozczarowanie, to w przypadku żółto-czerwonych jest to całkiem obiecujący początek. Dzisiaj jednak przed podopiecznymi Michała Probierza zadanie niezwykle ciężkie. Jak sam szkoleniowiec Jagi podkreśla, Legia to jest 'dream-team' na polskie warunki, a to chyba mówi wszystko.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Legią Warszawa!