Jagiellonia Białystok 2 - 3 Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok

2

Pogoń Szczecin

3

• Portowcy zepsuli święto w Białymstoku po niezwykle emocjonującym meczu. Działo się w dzisiaj naprawdę wszystko, choć Jagiellonia miała znacznie więcej sytuacji podbramkowych, to jednak skuteczniejsi okazali się goście i to oni wracają do domu z kompletem punktów! To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Ekstraklasa.net!

• KONIEC MECZU! Pogoń pokonuje w Białymstoku Jagiellonię 3:2!

• Jeszcze rzut rożny, kotłuje się w szesnastce Pogoni.

• Rzut wolny dla Jagiellonii z 40 metrów. Ostatnia szansa dla białostoczan, pod bramkę rywala biegnie Jakub Słowik.

• Straus z dystansu uderza równie mocno, co niecelnie.

• Portowcy zyskują sekundy wymieniając piłkę na połowie Jagiellonii.

• Cztery minuty doliczone do tego niezwykle emocjonującego meczu.

• Marcin Borski reaguje na okrzyk Frączczaka i przerywa akcję Jagiellonii, gdy Balaj wychodził sam na sam z bramkarzem... Gorąco na ławkach trenerskich.

• Kontratak wyprowadzany przez Gajosa i genialny powrót Murayamy!

• Żółta kartka dla Frączczaka.

• oraz Straus za Popchadze.

• Dwie zmiany w Jagiellonii. Plizga za Kupisza...

• Żółta kartka dla Pazdana za przerwanie bardzo groźnej akcji Pogoni.

• Dośrodkowanie Popchadze i niecelny strzał głową Pazdana. Do końca meczu 5 minut.

• Tosik wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• GOOOOOOOOLLL!!! Niesamowite! Centra z lewej strony boiska i Michał Pazdan pakuje piłkę do własnej siatki!!! Pogoń bardzo blisko zwycięstwa!

• Tchami nie zrozumiał się ze swoimi kolegami. Piłka leniwie opuszcza boisko.

• Kontratak Pogoni i wrzutka w kierunku nabiegającego Frączczaka, ale szybszy okazuje się Słowik.

• Kupisz zagrywa wprost w ręce Janukiewicza.

• Rzut rożny dla Jagiellonii po ofiarnej interwencji Koja.

• Potężną bombę Balaja odbija Janukiewicz!!!

• Quintana minął dwóch rywali został ostro potraktowany przez Frączczaka tuż przed polem karnym. Szansa dla Jagi, do bramki mniej więcej 22 metry.

• Ława odważnie uderzył z powietrza. Brawa tylko za odwagę, bo wykonanie było już bardzo słabe.

• Centra Quintany w szesnastkę Pogoni ze stojącej piłki i odgwizdany faul Pazdana na Janukiewiczu.

• . a drugą Michał Koj.

• Dwie żółte kartki dla Pogoni w jednej akcji za faule taktyczne. Jedną ogląda Rogalski...

• Murayama zakręcił się z piłką w polu karnym rywala, trochę się pogubił i w efekcie od bramki zacznie Słowik.

• Rogalski potężnie uderza z rzutu wolnego! Piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Słowika!

• A Jagiellonii mało! Piątkowski w pole karne do Quintany, ten miał przed sobą tylko Janukiewicza, ale uderzył słabszą prawą nogą bardzo mizernie!!!

• Faul na Koju w walce o górną piłkę. Nie zgadza się z tą decyzją Stokowiec.

• Wszędobylski Pazdan przerywa kolejną akcję Pogoni. A trybuny na Stadionie Miejskim w Białymstoku szaleją!

• CO ZA GOOOOOOOOOOOLLLL!!! QUINTANA! Niewiarygodne techniczne uderzenie Hiszpana z ostrego kąta, Janukiewicz totalnie zaskoczony i remis w Białymstoku!!!

• Festiwal niedokładnych podań graczy Stokowca. Przerzut piłki na lewą stronę w pole karne do Tchamiego, Kameruńczyk uderza głową, jednak niedokładnie.

• Bardzo groźną piłkę przez całe pole bramkowe posłał Frączczak. Jaga ma szczęście, że nikt jej nie przeciął.

• Pietruszka za Lewandowskiego. Zmiana na lewej stronie obrony Pogoni. Nowy gracz zaopiekuje się teraz niezmordowanym Kupiszem.

• Kupisz strzela z dystansu - piłka mija bramkę Pogoni.

• Kupisz wypuszcza Tosika na prawej stronie, a ten dośrodkowuje zbyt wysoko dla wszystkich zgromadzonych w polu karnym.

• Idiotyczne zagranie Murayamy, który posłał świecę w kierunku własnego pola karnego. Dopadli do niej żółto-czerwoni i zza pola karnego niecelnie uderzył Piątkowski.

• Głupia strata Gajosa, atakuje Pogoń, ale Pazdan dobrze odczytał zamiary rywala.

• Bardzo ładna akcja dwójkowa Popchadze z Quintaną na lewym skrzydle. Gruzin dośrodkowuje piłkę w pole karne, strąca ją Balaj, jednak Albańczyk nie mógł tym strzałem pokonać Janukiewicza!

• Druga zmiana w Pogoni. Rogalski zastępuje Ouedraogo.

• Byłoby bardzo groźnie, gdyby podanie Ławy do uciekającego Lewandowskiego było celne. Tak się jednak nie stało.

• Tchami mógł wyjść sam na sam ze Słowikiem, ale źle opanował piłkę i ta padła łupem Martina Barana.

• Brawa z trybun dla Pazdana, który dość efektownie wygrał pojedynek główkowy z Robakiem.

• Faul w ofensywie pędzącego Tchamiego na Tosiku. Piłka dla gospodarzy.

• Lewandowski złapany na spalonym. Lewy obrońca Pogoni gra dzisiaj bardzo ofensywnie.

• Pogoń spokojnie buduje atak pozycyjny. Przyjezdni nie mają już komfortowego prowadzenia. Wynik szybko stał się ponownie sprawą otwartą.

• Kolejna pewna interwencja Słowika na przedpolu. Bramkarz Jagiellonii był jeszcze faulowany przez Koja.

• Kupisz blokuje Lewandowskiego i jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Po akcji Kupisza Popchadze był sam w polu karnym, ale nie opanował piłki!

• Dobrze rozegrany rzut rożny przez Pogoń, ale niecelnie głową uderza Golla.

• Robak strzela z dystansu - Słowik paruje piłkę na rzut rożny!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pierwsza akcja Jagi w drugiej połowie. Popchadze zagrywa przed bramkę, a tam Koj pakuje piłkę do własnej siatki!!! 1:2! Czy będzie 'remontada'?

• Akahoshi zza pola karnego uderza wprost w ręce Słowika!

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Balaj zmienia Norambuenę! Piotr Stokowiec stawia na atak.

• Wracamy na murawę. Wracają też piłkarze obu drużyn. Będzie jedna zmiana w Jagiellonii, bo gotowy do gry jest Bekim Balaj.

• Wynik nie oddaje przebiegu spotkania, ale w piłce najważniejsza jest skuteczność, co idealnie zaprezentowali piłkarze Dariusza Wdowczyka, którzy dzięki temu prowadzą 2:0. Czy Portowcy dowiozą ten wynik do końca meczu?

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Pogoń Szczecin prowadzi w Białymstoku 2:0!

• GOOOOOOOOLLL! Kontratak Pogoni, w polu karnym znakomicie z piłką odwraca się Akahoshi i pokonuje Słowika! Bramka do szatni i 0:2!

• Tchami w indywidualnej akcji wymusił rzut wolny około 40 metrów od bramki Słowika.

• No tak, norma - gdy się chwali piłkarzy, to po chwili mamy serię niedokładnych podań w ich wykonaniu...

• Gramy w tę i z powrotem! Dośrodkowanie Kupisza zatrzymuje się na Golli. Efektowny mecz mamy dziś w Białymstoku!

• Odpowiedź Portowców, podanie w pole karne Robaka, a tam bardzo przytomnie zachował się Baran.

• Ajezusmariaaaa! Na prawym skrzydle pojawił się Jakub Tosik, zagrał na 13. metr do nieobstawionego Gajosa, a pomocnik Jagiellonii uderzył płasko centymetry obok słupka bezradnego Janukiewicza!!!

• Tchami w szybkim ataku bardzo łatwo minął Barana, jednak późniejsze dośrodkowanie Kameruńczyka wypada zostawić bez komentarza.

• Kupisz skutecznie podwojony w narożniku boiska. Po chwili kolejny faul na Quintanie, a sędzia prawdopodobnie zapomniał kartek z szatni.

• Dośrodkowanie Akahoshiego pewnie łapie Jakub Słowik.

• Norambuena blokuje szarżującego Lewandowskiego. Korner dla zespołu Wdowczyka.

• Szturm Jagiellonii na bramkę gości chwilowo minął. Cisza przed burzą?

• Bardzo nieudany stały fragment gry w wykonaniu Kupisza. Piłka zatrzymała się na pierwszym piłkarzu rywala.

• Z dystansu niecelnie uderza jeden z Portowców. Do celu było naprawdę daleko.

• Sędzia nie gwizdnął faulu na Quintanie i pierwsze 'pozdrowienia' dla PZPNu z nowych trybun Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

• Odważna robinsonada na przedpolu Janukiewicza! Golkiper Pogoni w efektowny sposób wyjaśnia sytuację.

• Kupisz faulowany 30 metrów przed bramką Janukiewicza. Podopieczni Stokowca mocno przycisnęli swojego rywala. Pachnie golem.

• Niespodzianka w polu karnym Pogoni, gdzie Frączczak wygrywa pojedynek główkowy z Pazdanem.

• Jeszcze jeden korner dla Jagiellonii po zablokowanej 'główce' Gajosa.

• Gajos główkuje z kilku metrów i stojący przed bramką Koj wybija na rzut rożny! Było groźnie.

• Koj zmienia kontuzjowanego Hernaniego. Zła informacja dla Pogoni!

• Odpowiedź Jagiellonii, Kupisz z prawej strony w pole karne, odbita piłka, niecelny strzał z dystansu Tosika!

• Akahoshi spróbował szczęścia z dystansu! Obok bramki.

• Znowu Quintana! Hiszpan dostał świetne podanie od Kupisza, jednak ponownie uderzył za wysoko!

• Jeszcze jedna dobra okazja Piątkowskiego, który z narożnika pola karnego uderza obok bramki!

• Piątkowski po raz kolejny zatrzymany przez Hernaniego. Polak ma spore kłopoty dzisiaj z Brazylijczykiem.

• Ależ to mógł być gol!!! Quintana po stracie Frączczaka prowadził piłkę przez całe boisko i z 16 metrów uderzył ponad bramką!!!

• Baran chciał długą piłką uruchomić Norambuenę. Zagrał jednak zdecydowanie zbyt mocno.

• Nieudany długi cross Ouedraogo.

• Gajos chciał się wcisnąć między Hernaniego i Lewandowskiego. Został przewrócony, a gwizdek arbitra milczy.

• Próba z dystansu Gajosa, piłka odbita od Piątkowskiego wychodzi poza plac gry. Od bramki Janukiewicz.

• Teraz Hiszpan chciał popisać się świetnym podaniem do Piątkowskiego, jednak Golla był bardzo czujny!

• W odpowiedzi kontratak zmarnowany przez Quintanę.

• Pazdan zatrzymał Frączczaka w polu karnym.

• Akcja przeniosła się na połowę gospodarze. Fragment tzw. 'kopaniny'.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Niemrawy pressing Jagiellonii.

• Z kornera dla gości wyszła kontra gospodarzy. Quintana nie potrafił wygrać pojedynku z rywalem na lewym skrzydle.

• Szczecinianie zaatakowali gospodarzy na ich połowie. Gracze Wdowczyka poczuli krew. Teraz rzut rożny po akcji Akahoshiego.

• Baran uprzedził Robaka. Aut dla Pogoni w środku pola.

• Na spalonym Piątkowski. Trzeba uczciwie przyznać, że defensywa białostoczan absolutnie nie popisała się przy akcji bramkowej Pogoni. Murayama był zupełnie niepilnowany.

• GOOOOOOOOLL! Pogoń prowadzi! Dośrodkowanie Akahoshiego trafia na kolano (!) Murayamy, a ten strzela pierwszego gola w tym meczu!

• Bardzo ostre wejście od tyłu Norambueny na nogi Tchamiego. To powinna być żółta kartka, ale Marcin Borski zdecydował się tylko na upomnienie słowne.

• Po dośrodkowaniu Quintany najwyżej w polu karnym wyskoczył Hernani i wyjaśnił sytuację.

• Kupisz faulowany blisko narożnika boiska. Będzie groźnie.

• Piotr Stokowiec od początku meczu 'na nogach'. Dariusz Wdowczyk spokojnie obserwuje wszystko z ławki rezerwowych.

• Pierwsza fantastyczna szansa dla Jagiellonii! Kupisz z prawej strony dogrywa w pole karne do Piątkowskiego, a ten uderza niecelnie! Ponadto był jeszcze na spalonym.

• Zupełnie nieudane wznowienie gry przez Janukiewicza. Aut dla Jagiellonii.

• Kontra gospodarzy, Kupisz z Norambueną nie potrafili jednak przedostać się prawą stroną.

• Pogoń od początku w ataku, Jaga wybija piłkę z pola karnego.

• Już na spalonym złapany zdążył zostać Murayama.

• Pierwszy gwizdek arbitra Borskiego i zaczynamy! Jagiellonia przy piłce!

• Gospodarze zagrają dzisiaj w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, z kolei szczecinianie będą ubrani w całości na biało.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego! Efektowna oprawa białostockich ultrasów!

• W pozostałych rozegranych do tej pory meczach 5. kolejki Ekstraklasy: Zagłębie - Cracovia 0:1, Górnik - Ruch 2:2, Zawisza - Podbeskidzie 2:2.

• - My też sobie mówimy, że gra nam się układa, ładnie się prezentujemy, jednak tych trzech punktów nam nie przybywa. Wyjazd do Białegostoku jest kolejną szansą. O motywację swoich zawodników jestem spokojny, byle zachowali boiskową dyscyplinę. Chciałbym, byśmy wrócili do tego, co było na początku: konsekwentna gra w obronie, a więc i zachowanie zera w tyłach. Z przodu coś na pewno wpadnie, bo akcje potrafimy sobie stworzyć. Jak wszyscy będą zdyscyplinowani - powinno być dobrze - to słowa trenera Pogoni Szczecin, Dariusza Wdowczyka.

• Na kilka minut przed rozpoczęciem meczu Jagiellonia zajmuje w tabeli 5. miejsce z 7 punktami na swoim koncie. Pogoń, która do tej pory zgromadziła ledwie 5 punktów, jest jedenasta.

• - Nie ma łatwych czy wymarzonych rywali. Liga jest wyrównana i łatwiej można by było wskazać, z kim by się nie chciało grać. Trzeba tak samo podejść do Pogoni Szczecin, jak i do Legii Warszawa. Pogoń pokazała na początku sezonu, że potrafi grać w piłkę i jest zespołem nieobliczalnym. Nasza forma nie jest do końca ustabilizowana, ale mamy nadzieję, że uda nam się wygrać po efektywnej i efektownej grze - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

• Dzisiaj Jagiellonia Białystok po raz pierwszy występuje na nowej części Stadionu Miejskiego. W związku z tym na trybunach zamelduje się niespełna 7 tysięcy widzów!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin!