Jagiellonia Białystok 6 - 0 Ruch Chorzów

Jagiellonia Białystok

6

Ruch Chorzów

0

• Wynik mówi wszystko. Jagiellonia dzisiaj była o sześć klas lepszym zespołem od Ruchu! Pozycja Jacka Zielińskiego chyba jest już nieaktualna! To tyle z Białegostoku, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec!!! Jagiellonia gromi bezlitośnie Ruch!

• Quintana wykłada piłkę Balajowi, a ten mocnym płaskim strzałem ustala wynik meczu! 6:0!!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Bekim Balaj!!!

• Kuświk w ostatniej akcji meczu uderza w boczną siatkę.

• Kuświk znalazł się w niezłej sytuacji w polu karnym Jagiellonii, ale i jemu nie udało się strzelić honorowego gola dla Ruchu. Dwie minuty doliczone.

• Szansa dla Włodyki, który poradził sobie z Tosikiem, ale w najważniejszym momencie uderzył obok bramki Słowika!

• Kolejna świetna okazja do kontry dla Jagiellonii. Drażba jednak zbyt długo holował piłkę, zamiast dograć ją do Balaja lub Gajosa i w efekcie ją stracił.

• Kwiatkowski za Jankowskiego w zespole z Chorzowa.

• Dobra interwencja Kamińskiego. Do końca dziesięć minut, ale zwycięzcę to my chyba znamy.

• Kiks Babiarza po dośrodkowaniu Drażby. Korner dla Jagi.

• Drażba! Kolejny błąd Janoszki, który przepuszcza piłkę do rezerwowego Jagiellonii, jednak ten uderzył zbyt lekko, by pokonać Kamińskiego!

• Niezła akcja Drażby na prawym skrzydle, młody Jagiellończyk posyła piłkę w pole karne do Quintany, a Hiszpan w trudnej sytuacji uderzył technicznie. Oraz niecelnie.

• Kuświk nie opanował piłki w szesnastce i skarcił go za to Ukah.

• Ustawiony na szesnastym metrze Jankowski popisał się beznadziejnym zagraniem i piłka trafia do Jakuba Słowika.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Paweł Drażba wchodzi w miejsce Dawida Plizgi.

• Starzyński z rzutu wolnego posyła piłkę na plac budowy. Na trybunach tymczasem mamy 6008 widzów.

• Kolejna kontra Jagiellonii, ale tym razem w polu karnym pogubił się w swoim dryblingu Dawid Plizga.

• Kontratak Jagiellonii po rzucie rożnym dla Ruchu. Piłkę przejmuje Grzyb, zagrywa za plecy do Quintany, ale Hiszpan z tego potrafił jeszcze stworzyć asystę do Balaja. Rezerwowy Albańczyk uderza płasko w długi róg bramki Kamińskiego i jest 5:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bekim Balaj!!! To już jest pięć do zera!

• Kontratak Ruchu Chorzów powstrzymany przez wracającego Bandrowskiego.

• Kuświk ukarany żółtą kartką za poturbowanie... Ugo Ukaha. Niemożliwe nie istnieje.

• W Ruchu Kowalski za Sultesa.

• Gromkie 'Dziękujemy!' dla Mateusza Piątkowskiego, którego zmienia Bekim Balaj.

• Quintana minimalnie niecelnie uderza z dystansu! Ależ to mógł być gol!

• Szybki atak Jagiellonii, Gajos z lewego skrzydła dostrzegł Plizgę, ale ten głową nie trafił w piłkę, a próbę Quintany łapie Kamiński!

• Po rzucie rożnym najwyżej wyskakuje Ukah, a całe zagrożenie wyjaśnia bardzo pewny dziś Jakub Słowik.

• Niezła akcja Ruchu, Sultes w polu karnym spod linii końcowej szukał Kuświka, ale skuteczną interwencją popisał się Pazdan.

• Na trybunach 'Jeden, dwa, trzy, cztery... MAŁO!'. Dla Jagi być może, dla Ruchu na pewno nie...

• Kontratak Jagiellonii! Piątkowski zgrywa klatką piersiową do Quintany, Hiszpan kapitalnym zagraniem 'w uliczkę' uruchamia Gajosa, a pomocnik Jagi w sytuacji sam na sam z Kamińskim nie daje mu żadnych szans! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Maciej Gajos!!! Ruch na kolanach!

• Korner dla Jagi przyniósł nieco zamieszania w szesnastce gości, ale nic konkretnego z niego nie wynikło.

• Kolejna akcja Jagiellonii! Plizga dośrodkowuje z prawej strony, pusty przelot notuje Kamiński, ale na jego szczęście poza linię końcową wybija Helik.

• Dawid Plizga z prawej strony znakomicie dostrzegł ustawionego przed polem karnym Daniego Quintanę. Hiszpan uderza technicznie, nie do obrony dla Kamińskiego! Jaga punktuje Ruch!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Dani Quintana po raz drugi!

• Pazdan nie był w stanie uratować Jagiellonii przed rzutem rożnym, ale ten zakończył się tylko autem po drugiej stronie dla gospodarzy.

• W Jagiellonii zmiana defensywna - za skrzydłowego wchodzi defensywny pomocnik, a w Ruchu wręcz przeciwnie za defensywnego pomocnika wchodzi napastnik. To wiele mówi o wyniku tego spotkania.

• W Ruchu też jedna zmiana. Kuświk za Tymińskiego.

• Wznawiamy grę!

• Karol Mackiewicz opuszcza plac gry w przerwie, w jego miejsce Tomasz Bandrowski. To może być kontuzja.

• Wracamy na murawę, gdzie powoli meldują się już zawodnicy obu drużyn.

• To jest dość wyrównane spotkanie, ale do tej pory o wyniku decyduje podwójne uderzenie piłkarzy Piotra Stokowca, między 19. a 21. minutą. W tym meczu dzieje się wiele i jeszcze wiele może się zdarzyć, bo okazji na kolejne gole naprawdę nie brakowało.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Jagiellonia Białystok prowadzi z chorzowskim Ruchem 2:0!

• Ukah i Pazdan na spółkę przerywają akcję Ruchu po błędzie Quintany.

• Słowik!!! Wybitna interwencja bramkarza Jagiellonii, który wygarnął piłkę Janoszce tuż przed bramką!!! To był murowany gol! Defensywa gospodarzy pogubiła się przy rzucie rożnym dla Ruchu. Zamieszanie ostatecznie wyjaśnia ponownie golkiper Jagi, który w polu bramkowym został sfaulowany przez Sultesa!

• Jeszcze raz doskonałym blokiem popisuje się Pazdan, który nie pozwolił na uderzenie rozpędzonemu Tymińskiemu przed polem karnym.

• Jagiellonia skupiona na własnej połowie chce już chyba dowieźć to dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

• Mackiewicz po raz kolejny zabawił się z Babiarzem, po czym wyłożył piłkę Quintanie, ale ten został zablokowany.

• Jeśli chodzi o stałe fragmenty gry, to Jagiellonia ma jeszcze wiele do poprawy.

• Piątkowski wywalczył rzut rożny.

• Mackiewicz! Młody białostoczanin dostał idealną piłkę w pole karne od Piątkowskiego, ale w świetnej sytuacji uderzył ponad poprzeczką!

• I jeszcze raz Starzyński, ale tym razem daleko od celu.

• Poprzeczka! Znowu Starzyński z dystansu i tym razem do bramki kontaktowej zabrakło bardzo niewiele!

• Groźnie! Włodyka poradził sobie na skrzydle z Tosikiem, piłka trafia na szesnasty metr do Starzyńskiego, którego ofiarnie blokuje Pazdan!

• Gajos doskonale uruchomił na prawym skrzydle Mackiewicza, który ściął do środka i uderzył lewą nogą wprost do 'koszyczka' Kamińskiego. Grzyb w międzyczasie wrócił już do gry.

• W jednym ze starć boiskowych ucierpiał Rafał Grzyb, który ma nieznaczne rozcięcie na czole i zakładany jest mu opatrunek. Jaga przez chwilę w dziesiątkę.

• Po centrze Quintany z narożnika boiska piłka zaliczyła pusty przelot przez pole karne przyjezdnych.

• Kontratak Jagiellonii. Plizga dośrodkowuje z prawej strony w kierunku Piątkowskiego, a wybiciem na rzut rożny musi ratować się Helik.

• Quintana nie do końca zrozumiał się z Piątkowskim i długa piłka od Hiszpana trafia do Krzysztofa Kamińskiego.

• To musi być prawdziwy cios dla Niebieskich, którzy do tej pory nie byli słabszym zespołem. Ale cóż, o to chodzi w piłce. Czy podopieczni Zielińskiego się jeszcze podniosą?

• Fenomenalna akcja indywidualna Hiszpana pod polem karnym Ruchu, wejście w szesnastkę i podcinka nad Kamińskim! Co ten Quintana wyprawia?! 2:0 dla Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Dani Quintana! Podwójny cios gospodarzy!!!

• W trudnej sytuacji w środku pola poradził sobie Mackiewicz, Plizga uruchomił świetnym podaniem Strausa, jego zaskakujący strzał lewą nogą z trudem odbił Kamiński, po czym bramkarz Ruchu został trafiony przez wybijającego piłkę Helika, a z całej sytuacji skorzystał Piątkowski, który z metra wpakował ją do siatki! Komedia pomyłek w zespole gości i Jagiellonia prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOLLL! Mateusz Piątkowski!!!!

• Plizga otrzymał piłkę na 30. metrze przed bramką rywala, pociągnął z nią do pola karnego i oddał strzał lewą nogą, który bez trudu obronił Kamiński.

• Dośrodkowanie Plizgi z rzutu rożnego pada łupem Krzysztofa Kamińskiego.

• Odłożona żółta kartka dla Babiarza za drugi taktyczny faul na Mackiewiczu.

• Gajos! Pomocnik Jagiellonii uderza z powietrza zza pola karnego i końcówkami palców broni Kamiński!

• Wielbłąd Pazdana naprawia Straus, który efektownie zatrzymał Sultesa w okolicach pola karnego.

• Tymiński stracił piłkę na rzecz Quintany, ratował się faulem taktycznym i mógł obejrzeć żółtą kartkę. Ale nie obejrzał.

• Znowu kopnięty Quintana. Hiszpan ma ciężkie życie w naszej Ekstraklasie. Co mecz otrzymuje sporą dawkę solidnych kopniaków.

• Nieudany długi cross Sultesa na lewe skrzydło do Włodyki. Od bramki zacznie Słowik.

• Na spalonym złapany Mateusz Piątkowski.

• Sędzia Raczkowski trochę się pogubił. Najpierw niepotrzebnie dał przywilej korzyści po faulu na Quintanie, a następnie wrócił do tej sytuacji, gdy Jaga konstruowała groźny atak.

• Ruch świetni sobie radzi z rozgrywaniem futbolówki na połowie gospodarzy. Jaga biega w środku pola zupełnie bez celu.

• Po absurdalnej stracie Tosika, stoperzy Jagi musieli rozpaczliwie blokować strzały Włodyki oraz Starzyńskiego. Ogromna nieodpowiedzialność prawego obrońcy Jagi.

• Fragment bardzo zaciętej walki w środku pola. Wydaje się, że ten mecz będzie obfitował w takie sytuacje.

• Chorzowianie nieco aktywniejsi w środku pola w pierwszych minutach i to oni od początku starają się narzucić swój styl gry rywalom.

• Starzyński zdecydował się na strzał z dystansu - piłka wysoko ponad bramką Słowika!

• Ruch w pierwszej akcji ofensywnej, jednak podanie Starzyńskiego nie dociera do Włodyki.

• Mackiewicz poradził sobie na skrzydle z Babiarzem, ale nie był w stanie celnie dośrodkować w pole karne. Piłka poza boiskiem.

• Piątkowski do Quintany i zaczynamy!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia gry. Za chwilę zaczynamy.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, wyprowadzani przez sędziego z Warszawy, Pawła Raczkowskiego. Około 6 tysięcy kibiców Jagiellonii na trybunach.

• W ostatnim meczu obu drużyn na tym stadionie było 1:0 dla Jagiellonii po bramce Daniego Quintany. To spotkanie zapadło w pamięć kibicom przede wszystkim ze względu na ostatni występ Tomasza Frankowskiego w Ekstraklasie. Czy dzisiejszy mecz też będzie długo wspominany? Wszystko w nogach piłkarzy.

• - „Jaga” gra kombinacyjną, ciekawą piłkę. Ma kilku bardzo dobrych piłkarzy. Nie wyszedł im pierwszy mecz na swoim, nowym stadionie z Pogonią Szczecin, więc spodziewam się, że tym bardziej zepną się na nas - to z kolei opinia szkoleniowca Ruchu, Jacka Zielińskiego.

• Piotr Stokowiec przed tym meczem się nie wypowiadał, ale w jego imieniu swoją opinię wyraził drugi trener Jagiellonii, Łukasz Smolarow: - Przed nami bez wątpienia kolejne ciekawe spotkanie. Myślę, że po tych dwóch ostatnich meczach odczuwamy pewien niedosyt i z dużą niecierpliwością czekamy na najbliższy pojedynek, aby wreszcie przyszło zwycięstwo, abyśmy mogli uradować białostocką publiczność.

• Rezerwowi Ruchu: Buchalik, Dziwniel, Kuświk, Kwiatkowski, Brodziński, Kowalski.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: K. Baran, Bandrowski, Balaj, Pawłowski, Norambuena, Porębski, Drażba.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Co ciekawe, w zespole Ruchu wystąpi dzisiaj tylko dwóch nominalnych obrońców, Piotr Stawarczyk i 18-letni Michał Helik. Na bokach obrony będą ich wspomagać Babiarz oraz Janoszka. W drużynie Jagiellonii dwie zmiany wymuszone: Plizga za sprzedanego Kupisza oraz Ukah za zawieszonego Barana. Poza tym jedna roszada taktyczna Piotra Stokowca - w miejsce Bandrowskiego zagra znacznie bardziej ofensywnie usposobiony Mackiewicz, a do środka pola cofnięty zostanie Gajos. Za mniej więcej 15 minut początek spotkania.

• Gdy już się wydawało, że Piotr Stokowiec zamienił tombak w złoto, przyszedł mecz z Pogonią Szczecin, który białostoczanie przegrali pomimo dobrej gry. Później przyszedł jeszcze uratowany w ostatnich sekundach remis z grającym w całkowicie niezgranym i w ostatniej chwili kompletowanym składzie Widzewem Łódź. Dwa ostatnie mecze sprawiły, że w Białymstoku pojawiło się znowu widmo gry z poprzedniego sezonu. Gry chwilami porywającej, a momentami dramatycznie bezradnej.

• Obie ekipy będą chciały tym meczem poprawić nastroje swoich kibiców. Ruch Chorzów w poprzedniej kolejce przegrał na swoim stadionie z nieprzewidywalnym Zagłębiem Lubin (dla której to ekipy było to pierwsze zwycięstwo w sezonie). Było to niemałe zaskoczenie zważywszy na fakt, że tydzień wcześniej chorzowianie urwali na wyjeździe punkt przewodzącemu wtedy w tabeli Górnikowi Zabrze. Pojawia się pytanie, które oblicze Ruchu zobaczymy w najbliższą niedzielę.

• Witamy z Białegostoku, gdzie za niespełna pół godziny miejscowa Jagiellonia zmierzy się z Ruchem Chorzów.