Jagiellonia Białystok 2 - 0 Ruch Chorzów

Jagiellonia Białystok

2

Ruch Chorzów

0

• Jagiellonia dość pewnie i na pewno zasłużenie pokonuje Ruch 2:0 po bramkach Frankowskiego i Tuszyńskiego! Żółto-czerwoni kończą fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i na koniec zostawiam dość ważną klubową statystykę Jagiellonii.

• KONIEC MECZU!

• Drągowski pewnie broni słabiutki strzał Efira z kilkunastu metrów.

• W Białymstoku dość zimno, ale na 'sektorze gospodarzy, ale gości' gorąco .

• Tuszyński dostał dobre podanie na wolne pole, ale oddał mało sensowny strzał z dystansu, który obronił Putnocky! Cztery minuty doliczone!

• Tuszyński w indywidualnej akcji został łatwo powstrzymany przez Oleksego, ale jeszcze zdołał powalczyć skutecznie o rzut rożny.

• Tuszyński! Dobre podanie prostopadłe do napastnika Jagiellonii, ale ten został zablokowany przez naciskającego go Helika.

• Na spalonym złapany Oleksy.

• Przerwa w grze. Wymiana pękniętej piłki.

• Do dośrodkowania z rzutu rożnego Tymińskiego doszedł w polu karnym Madera, ale jego strzał głową minął bramkę rywala!

• Kowalski zmienia Zieńczuka w Ruchu.

• Niezła centra z rzutu wolnego Starzyńskiego tylko dzięki ofiarnej interwencji Tuszyńskiego nie zmierzała w światło bramki Drągowskiego.

• Ruch męczy się w ataku pozycyjnym, Jagiellonia z kolei czeka tylko na kontrataki. W jej szeregach Świderski zastępuje Mackiewicza.

• Dzisiejszy mecz ogląda 10 068 widzów.

• Żółta kartka dla Romanczuka za ostre wejście na rywala.

• Żółta kartka dla Kuświka.

• Visnakovs miał szansę na szybką odpowiedź, ale w sytuacji sam na sam z Drągowskim uderzył nad poprzeczką!

• Pół minuty po wejściu na boisko Tuszyński dostał znakomite prostopadłe podanie od Pawłowskiego i mocnym płaskim strzałem pokonał Putnocky'ego!!! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

• Tym, który rzeczywiście jest poturbowany, jest Rafał Grzyb, którego zmienia Romańczuk Rekordzista Jagi w kwestii występów w Ekstraklasie opuszcza boisko (147. meczów)

• Tuszyński za zmęczonego Frankowskiego, który jednak nie ma żadnego urazu.

• Na spalonym złapany Zieńczuk. Będą nawet dwie zmiany w Jagiellonii.

• Jakiś problem zdrowotny ma Przemysław Frankowski. Może być potrzebna zmiana. Już przygotowany do gry jest Tuszyński.

• Moment dominacji Ruchu. Jaga próbuje wyprowadzać kontry, ale na razie jej się to nie udaje.

• Sędzia Kwiatkowski dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Pawłowskiego na Heliku.

• Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla Ruchu. Strzał z bliska Helika zostaje zablokowany i kolejny korner. Ten już nie przyniósł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

• Schodzi z boiska Babiarz, a w jego miejsce Efir.

• Będzie zmiana w Ruchu. Przygotowany do gry Efir.

• Faulowany przez Grodzickiego Grzyb nie podnosi się z boiska. Przerwa w grze.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mackiewicza nie dociera do żadnego z jego kolegów. Po chwili wstrzelenie piłki przez Tymińskiego łapie Putnocky.

• Znowu trzymał Pawłowskiego Helik. Tym razem, jako że przed polem karnym, mu się to nie upiekło. Żółta kartka.

• Żółta kartka dla spóźnionego Mackiewicza za faul na Grodzickim.

• Piłka za linię obrony w kierunku wychodzącego Konczkowskiego pada łupem Drągowskiego.

• Tak rozpoczęli drugą połowę kibice Jagiellonii.

• Na spalonym złapany Karol Mackiewicz.

• Wznawiamy grę w Białymstoku!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie ma żadnych zmian.

• Wydaje się, że Jagiellonia jest dzisiaj minimalnie lepsza od Ruchu, w związku z czym jej prowadzenie po bramce Frankowskiego jest raczej zasłużone, choć w ostatnich sekundach pierwszej części gry Ruch był blisko wyrównania. W drugiej połowie też powinno być sporo emocji.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Ruchem 1:0!

• Nieuznany gol Ruchu Chorzów! Po błędzie Strausa Konczkowski świetnie dograł piłkę przed bramkę do Kuświka, który trafił do siatki, ale zdaniem sędziego był ofsajd!

• Sebastian Madera próbował z własnej połowy wyprowadzić kontrę gospodarzy, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i zatrzymał go Grodzicki.

• Rafał Grzyb przy próbie uderzenia zza pola karnego najpierw został zablokowany, a następnie jego poprawka poszybowała obok bramki.

• Rzut wolny dla Ruchu z okolic narożnika boiska. Starzyński zdecydował się na strzał bezpośredni i uderzył celnie, ale bardzo pewnie i bezpiecznie odbił piłkę Drągowski!

• Długą piłkę w kierunku Kuświka znakomicie przeciął Pazdan. Rzut rożny dla Ruchu skutkował tylko dośrodkowaniem w ręce Drągowskiego.

• Putnocky! Kolejna bardzo dobra akcja lewym skrzydłem Mackiewicza i płaskie zagranie na środek pola karnego, do którego doszedł Frankowski, ale jego nieczysty strzał broni Putnocky!

• Ostre starcie Modelskiego z Babiarzem. Pomocnik Ruchu nie potrzebował jednak pomocy medycznej.

• Nieudane płaskie dośrodkowanie Tymińskiego z prawego skrzydła. Na szczęście pomocnika Jagiellonii goście nie potrafili wyprowadzić kontrataku.

• Ostry faul Babiarza na Grzybie i zasłużona żółta kartka.

• Piłka już po drugiej stronie boiska, a tam się znalazł Pawłowski. Jego soczyste uderzenie z daleka pewnie broni Putnocky!

• Próba odpowiedzi Ruchu. Zieńczuk z dystansu uderza bardzo niecelnie!

• W kontrataku Jagiellonii znakomite podanie na wolne pole dostał Mackiewicz, rozpędzony przebiegł z piłką około 30 metrów, po czym wyłożył ją zamykającemu akcję Frankowskiemu, a ten z trudem, ale pokonał Putnocky'ego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Przemysław Frankowski!!!

• Płaski celny strzał z dystansu Jana Pawłowskiego pewnie broni Putnocky.

• Visnakovs próbował strzału z dystansu, ale został dobrze zablokowany przez gospodarzy.

• Akcja Jagiellonii zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Jana Pawłowskiego.

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Jagiellonii dzięki interwencji Madery.

• Tymczasem po murawie stadionu w Białymstoku, ale poza boiskiem, biega sobie kot. Czarny kot.

• Centra Zieńczuka tym razem nie znalazła żadnego adresata.

• Próbował wkręcać piłkę z rzutu rożnego Starzyński, ale Drągowski czujnie przerzucił piłkę na rzut rożny!

• Blisko samobója Madera! Po płaskiej ostrej centrze Zieńczuka stoper Jagi odbił piłkę tuż obok bramki!

• Powtórki nie pozostawiają wątpliwości. Helik ewidentnie trzymał Pawłowskiego. Żenująca decyzja arbitra.

• Po rzucie rożnym strzał głową Pazdana odbija przed siebie Putnocky, a zmierzającego do dobitki Pawłowskiego ewidentnie fauluje jeden z graczy Ruchu. Sędzia nakazuje grać dalej!!!

• Jan Pawłowski zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii.

• Putnocky! Dobra akcja Jagi, ale mocne uderzenie z kilkunastu metrów Tymińskiego doskonale broni Putnocky! Co więcej, nie wiedzieć czemu, sędzia nakazuje grę od bramki.

• Dobre podanie Kuświka na prawą stronę pola karnego do rozpędzonego Visnakovsa, ten uderza płasko z kilkunastu metrów, ale broni na raty Drągowski!

• Dośrodkowanie Zieńczuka na pierwszy słupek, gdzie piłkę wybija dobrze ustawiony na pierwszym słupku Modelski.

• Starzyński dobrze zagrał w pole karne do Visnakovsa, ale ten zdołał tylko wywalczyć korner.

• Pierwsze długie podanie w kierunku rozpędzonego Frankowskiego przerywa Putnocky.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Łukasz Surma (Ruch).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Rezerwowi Ruchu: Wojciech Skaba, Roland Gigołajew, Jakub Kowalski, Michał Efir, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Maciej Urbańczyk.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Taras Romanczuk, Patryk Tuszyński, Przemysław Mystkowski, Igors Tarasovs, Karol Świderski, Pawieł Sawickij.

• Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu drużyn.

• W dzisiejszy wieczór Jagiellonia walczy tylko o utrzymanie się na podium po rundzie zasadniczej. Niebiescy z Chorzowa mają za to okazję jeszcze wskoczyć na miejsca 9-12, które mogą dać im cztery mecze na własnym stadionie w rundzie dodatkowej.

• Witamy serdecznie z Białegostoku, gdzie zostanie rozegrany mecz 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia zmierzy się z Ruchem Chorzów.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - RUCH CHORZÓW

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 1:0

Pewna walki o mistrzostwo Polski Jagiellonia zagra z walczącym o utrzymanie Ruchem Chorzów. Białostoczanie już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie możliwość gry o najwyższe cele. Ekipa z Białegostoku w ostatnim czasie nie zanotowała jednak rewelacyjnych rezultatów - remis z GKS-em Bełchatów i Wisłą, porażka z Pogonią i Podbeskidziem. Wszystko to sprawiło, że drużyna Michała Probierza spadła na trzecie miejsce i do drugiego Lecha traci pięć punktów.

Jagiellonia zmierzy się z Ruchem Chorzów, którego sytuacja w tabeli nie jest zadowalająca. "Niebiescy" na pewno w tym sezonie będą bili się o utrzymanie. Zajmują bowiem trzecie od końca miejsce i mają na koncie trzydzieści trzy "oczka". Wygrana z Jagiellonią poprawi ich sytuację przed drugą częścią sezonu.