Jagiellonia Białystok 3 - 1 Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok

3

Śląsk Wrocław

1

• To był dobry, ciekawy mecz, w którym więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Piotra Stokowca i to oni zasłużenie zdobywają 3 punkty! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Jagiellonia pokonuje Śląsk 3:1!

• Jeszcze spięcie drobne między Balajem a Grodzickim po faulu na Albańczyku.

• Od bramki rozpocznie grę Kelemen, to już ostatnie sekundy pojedynku.

• Gajos faulowany w narożniku pola gry. Już nic nie odbierze Jagiellonii trzech punktów, a żółtą kartkę ogląda jeszcze Mila za protesty.

• Popchadze wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Po centrze Mili piłka pada łupem Porębskiego, po czym Stevanovic zagrywa ją do Barana.

• Ukah obrywa łokciem od Kaźmierczaka, a sędzia dyktuje rzut wolny dla Śląska. Być może miał rację.

• Dzwigała opatrywany na boisku, a Paweł Gil dolicza do tego meczu 4 minuty.

• W autokarze Śląska, w drodze powrotne może być dzisiaj całkiem niezła szamotanina. Rafał Gikiewicz jest w składzie wrocławian i tylko na ławce, więc być może dowiemy się od niej z mediów.

• Plizgaaaa!!! Popchadze na lewej stronie zagrał w drugie tempo, w stylu Łukasza Piszczka, do nadbiegającego Plizgi, ale ten nieznacznie się pomylił!!!

• Ostre wejście Grodzickiego w nogi Balaja, ale sędzia nie pokazuje obrońcy Śląska drugiej kartki.

• Już wszystko w porządku z włoskim Nigeryjczykiem. Gra wznowiona.

• Leży na boisku Ukah, który ucierpiał w starciu z Paixao.

• Teraz bramkarz Jagiellonii pewnie interweniuje po akcji i 'świecy' w pole karne Tadeusza Sochy.

• Piłka trafia w dużym zamieszaniu jednego z graczy Śląska i trafia wooooolno w ręce Barana.

• Plaku w starciu z Tosikiem wywalczył rzut rożny. Nieco ponad pięć minut do końca.

• Żółta kartka dla Plizgi za faul na Dudu.

• Quintana przy wielkiej owacji opuszcza plac gry! W jego miejsce Dźwigała!

• Socha zmienia Cetnarskiego w ekipie Śląska!

• Mój apel: Dajcie Quintanie udział w Turbokozaku i zakończmy ten program pogrążający naszych ligowców!

• Kapitalne podanie na wolne pole do Quintany, zaspała obrona Śląska, a Hiszpan najpierw położył Kelemena, potem zabawił się z Pawelcem i trafił do pustej bramki z około trzech metrów!!!! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Dani Quintana!!! Cóż to jest za cudak!

• Fatalnie pogubił się Balaj po znakomitym przechwycie i podaniu Pazdana na wolne pole. To byłą dobra okazja do podwyższenia wyniku!

• Po zejściu Ostrowskiego to właśnie Hołota jest prawym obrońcą Śląska.

• Hołota fauluje mijającego go Gajosa. Żółta kartka.

• Boisko opuszcza walczący jak lew Mackiewicz, w jego miejsce Gajos.

• Kelemen odważnym piąstkowaniem wyjaśnia sytuację po szarży Karola Mackiewicza.

• Przygotowany do gry Maciej Gajos.

• Spięcie Plizgi z Dudu. Znowu musiał interweniować niczym dobry pedagog Paweł Gil.

• Plaku za Patejuka. Druga zmiana w Śląsku w tym meczu.

• Mackiewicz nie był w stanie minąć na lewym skrzydle Hołoty.

• Marco Paixao i Ugo Ukah upomniani przez arbitra za jakieś spięcie poza grą. Na boisku pojawi się za chwilę Plaku.

• Balaj nie opanował piłki będąc tyłem do bramki w szesnastce Śląska, a to mogła być dobra okazja dla Jagi. Wcześniej Albańczyk, który gra dziś dobry mecz, skiepścił kontrę Żółto-Czerwonych.

• Kelemen wyszedł poza pole karne i zagrał piłkę do... Pazdana! Ten z dystansu posłał piłkę minimalnie nad pustą bramką Śląska!

• Balaj wyłożył piłkę Grzybowi na strzał zza szesnastki, ale kapitan Jagi został zablokowany. Chwilę później Mackiewicz wywalczył rzut rożny.

• Sebastian Mila zmienia Ostrowskiego! Ofensywna zmiana w Śląsku!

• Pazdan! Reprezentant Polski uprzedził Cetnarskiego, gdy ten miałby znakomitą sytuację na strzał z kilkunastu metrów!

• Hołota zza pola karnego uderza wprost w ręce Barana. Wcześniej efektownie przedarł się z piłką Paixao.

• Balaj nie sięgnął piłki zagranej przez Tosika. W przeciwnym razie, wyszedłby sam na sam z Kelemenem!

• Hołota dostał podanie w pole karne, ale wypychany przez Ukaha nie był w stanie celnie uderzyć piłki z ostrego kąta na bramkę rywala.

• Głupia strata Patejuka, ale dośrodkowanie Plizgi z prawego skrzydła przerywa Pawelec.

• Nie ma gola dla Śląska! Fatalny błąd Ukaha i błyskawiczna kontra Śląska, ale genialnie broni Baran strzał Hołoty!!! Później w ogromnym zamieszaniu obronną ręką wychodzą gospodarze!

• Uderzenia z dystansu Patejuka i Kaźmierczaka zablokowany, a kontratak Jagi faulem przerywa Pawelec. Żółta kartka.

• Po dośrodkowaniu Hołoty, Patejuk uderzył z bardzo ostrego kąta ponad bramką przeciwnika,

• Po źle rozegranym kornerze, Tosik nie pozwolił uciec z kontrą Paixao i delikatnie przewrócił Portugalczyka.

• Potężny strzał z dystansu Popchadze i Kelemen znakomicie przenosi piłkę nad poprzeczkę!!!

• Z rzutu wolnego z 30 metrów uderza bezpośrednio na bramkę Barana Kaźmierczak! Golkiper Jagi jednak pewnie łapie piłkę.

• Dobra centra Plizgi z rzutu wolnego i jeden z gospodarzy zdołał strącić w tłoku piłkę tuż obok słupka wrocławskiej bramki!

• Leży na murawie Mackiewicz ostro potraktowany przez Ostrowskiego. Młody gracz Jagi szybko się jednak podnosi.

• Wznawiamy grę!

• Jedna zmiana w Jagiellonii. Za igrającego z ogniem i słabo spisującego się Waszkiewicza wchodzi Jakub Tosik.

• Obie drużyny wracają już na plac gry!

• Wprawdzie to goście pierwsi wyszli na prowadzenie, ale po chwili gospodarze odpowiedzieli trafieniami Quintany i Plizgi, dzięki czemu po pierwszych 45 minutach to Jaga jest bliższa zwycięstwa! Dobry mecz w Białymstoku!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Jagiellonia prowadzi ze Śląskiem 2:1.

• Ładna akcja Jagiellonii i po dośrodkowaniu Mackiewicza ofiarną interwencję gości musiał ratować Grodzicki.

• Na spalonym Paixao.

• Do dobrej sytuacji strzelckiej doszedł po centrze Cetnarskiego Grodzicki, ale uderzył głową obok bramki i nie naprawił swojego błędu z 31. minuty.

• Ukah ładnie zablokował w polu karnym Stevanovicia. Po chwili goście wywalczyli rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu Ostrowskiego, Paixao zgrał piłkę głową do Hołoty, który spróbował strzału przewrotką i posłał piłkę ponad bramką. Dobra akcja Śląska!

• Teraz z kolei Hołota został za linią obrony Jagiellonii, co zostało dostrzeżone przez sędziego asystenta.

• Po dośrodkowaniu Patejuka, Popchadze odbija piłkę na rzut rożny.

• Na spalonym złapany Bekim Balaj.

• Po dośrodkowaniu Cetnarskiego z rzutu wolnego faulowany w polu karnym był obrońca Jagiellonii, Porębski. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Skrzydłowy Jagiellonii najpierw nie popisał się nie potrafiąc dograć na czystą pozycję Mackiewiczowi, ale po chwili dostał piłkę jeszcze raz w narożniku pola karnego i mocnym strzałem przełamał palce Kelemena! 2:1 dla Jagiellonii! Mamy mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Dawid Plizga!!!

• Hiszpan tę bramkę zadedykował siedzącemu na ławce Alexisowi Norambuenie.

• GOOOOOOOOOOLLL!!! Quintana wykorzystuje pewnie jedenastkę!!! Remis w Białymstoku!!!

• Żółta kartka dla Grodzickiego.

• Karny dla Jagiellonii!!! Po centrze Quintany Balaj uprzedził Grodzickiego i został przez niego sfaulowany!

• Zamieszanie na boisku, długą piłkę na czystą pozycję dostaje Paixao, ale zdążył go dogonić i uprzedzić Ukah!

• Porębski nie potrafił wybić piłki głową w odpowiednim kierunku, pada ona łupem ostatecznie Patejuka, ten strzela z dystansu, a piłka po rykoszecie wpada do bramki Barana! Śląsk prowadzi w Białymstoku!

• GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Sylwester Patejuk!

• Krzyk Patejuka słychać było nawet w drugiej części Białegostoku, ale efekt przyniósł. Żółta kartka dla Waszkiewicza.

• Pawelec efektownie poradził sobie z naciskającym go Balajem.

• Mają sporo kłopotów Waszkiewicz i Porębski z komunikacją i wyprowadzeniem piłki w tym spotkaniu. To może się źle skończyć dla gospodarzy.

• Groźny atak Śląska, ale w dobrej sytuacji do uderzenia z woleja w piłkę nie trafił dobrze Patejuk.

• Paixao nie sięgnął piłki zagranej do niego na czystą pozycję. 20 minut dobrej gry w Białymstoku, ale wciąż 0:0.

• Dobre tempo meczu, ale też sporo niedokładności. Porębski źle zagrywa do Waszkiewicza i Paixao znalazł się w dobrej sytuacji do zaatakowania bramki Barana. Portugalczyk minął Ukaha, ale bramkarz Jagi zdołał mu wygarnąć piłkę spod nóg.

• Ładna kontra Jagiellonii, Mackiewicz dostał podanie w tempo i zdecydował się na strzał z okolic narożnika pola karnego. Młody białostoczanin posłał piłkę obok bramki.

• Szeroki repertuar antypolicyjnych piosenek na Stadionie Miejskim.

• Dudu miał okazję do dobrej centry w pole karne, ale zagrał wprost do Grzyba. W międzyczasie jakieś spięcie na trybunie Ultra, gdzie pojawiła się policja.

• Plizga już składał się do strzału w idealnej sytuacji do zdobycia wyniku, ale sędzia Gil przerwał akcję, dopatrując się faulu Balaja na Dudu, który bardzo efektownie wyłożył się na murawę.

• Do bezpańskiej piłki przed polem karnym Jagiellonii dopadł Cetnarski i uderzył płasko na bramkę Barana, który nie dał się zaskoczyć.

• Dobre odebranie piłki przez Grzyba i Mackiewicza, skrzydłowy Jagiellonii popędził do linii końcowej i dośrodkował w kierunku Balaja, który jednak został uprzedzony przez Grodzickiego.

• Byłaby świetna okazja dla Jagiellonii, ale sędzia uznał, że Plizga w momencie podania Mackiewicza był na spalonym.

• Dudu skutecznie w defensywie zatrzymał atakującego Waszkiewicza.

• Mackiewicz stracił piłkę w narożniku boiska na rzecz gości.

• Poprzeczka!!! Po dośrodkowaniu Cetnarskiego najlepiej ustawiony w polu karnym okazał się Kaźmierczak, ale jego strzał głową trafił tylko w poprzeczkę bramki Barana!!!

• Patejuk w pojedynku z Pazdanem zdołał wywalczyć korner dla Śląska.

• Głupia strata Dudu, ale Quintana nie był w stanie wypuścić Plizgi na wolne pole.

• Zagrali pressingiem pod polem karnym rywala gospodarze i Grodzicki musiał ratować się wybiciem na aut.

• Dobre piąstkowanie Kelemena po centrze Plizgi, na strzał z woleja decyduje się Quintana, ale uderza na wiwat.

• Balaj poradził sobie z Grodzickim, ale swojego stopera dobrze asekurował Dudy. Rzut rożny dla Jagi.

• Paixao do Cetnarskiego i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są dziś Rafał Grzyb (Jaga) oraz Przemysław Kaźmierczak (Śląsk).

• Sędzia Paweł Gil wyprowadza oba zespoły na boisko!

• Obie drużyny już są w tunelu prowadzącym na murawę Stadionu Miejskiego.

• Zapraszamy!

• Przypominamy, mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, o godzinie 18:10,ze względu na opóźnienie meczu Arsenal-Southampton, transmitowanego przez stację Canal+Sport. Można więc jeszcze sobie jeszcze spokojnie zrobić herbatę, coś do jedzenia i przygotować się do, miejmy nadzieję, wielkich piłkarskich emocji, porównywalnych z dzisiejszymi Derbami Liverpoolu.

• - Przystępujemy do konfrontacji ze Śląskiem Wrocław. Myślę, że szykuje się ciekawe widowisko, czego potwierdzeniem były ostatnie dwie potyczki z tym rywalem w tym sezonie. Faworytem na papierze jest Śląsk, który ma doświadczenie gry w europejskich pucharach. Są tam dobrze wyselekcjonowani zawodnicy, którzy nie tak dawno sięgali jeszcze po mistrzostwo Polski. My jednak mamy swoje plany, swoje ambicje. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że potrafimy grać z takim zespołem, jak Śląsk. Te nasze wygrane dwa spotkania jednak niewiele znaczą, bowiem zapisujemy nową kartę, to będzie nowy mecz. Bardzo skoncentrowani wyjdziemy na to spotkanie. Myślę, że to będzie pojedynek, w którym o zwycięstwie zadecydują detale, dlatego też przez ostatnie dwa tygodnie pracowaliśmy z wielką koncentracją i zaangażowaniem, żeby każdy szczegół w tym meczu dopieścić i żebyśmy kolejny raz zwycięsko wyszli z tej konfrontacji - to z kolei słowa trenera Jagiellonii, Piotra Stokowca.

• - Wcześniejsze mecze były rozgrywane we Wrocławiu, a teraz gramy na wyjeździe. Może to pomoże nam uzyskać lepszy wynik - mówił przed tym meczem szkoleniowiec gości, Stanislav Levy, który na temat Sebastiana Mili przyznał: - Sebastian trenuje z nami od wtorku. Wcześniej ćwiczył z trenerem Barylskim indywidualnie, ale decyzję, czy zagra od pierwszej minuty, podejmę po ostatnim treningu. Jestem zadowolony, bo mam więcej możliwości ustawienie zespołu.

• Tak wyglądał mecz ligowy obu drużyn w tym sezonie. Aby obejrzeć skrót z meczu pucharowego wystarczy kliknąć w link

• Rezerwowi Jagiellonii: Słowik, Tosik, Norambuena, Dźwigała, Gajos, Piątkowski, Gajko. Poza składem ekipy Piotra Stokowca znaleźli się kontuzjowani M. Baran, Dzalamidze, Pawłowski oraz Straus, natomiast miejsca w osiemnastce nie wywalczyli Bandrowski, Drażba czy Modelski.

• Ławka Śląska Wrocław: Gikiewicz, Gavish, Socha, Adamec, Mila, Dankowski, Plaku. W ekipie Stanislava Levy'ego brakuje zawieszonego za kartki Kokoszki.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Do ekipy Jagiellonii wraca Rafał Grzyb, z kolei w Śląsku Sebastian Mila tylko na ławce rezerwowych!

• Od razu informujemy, że mecz zacznie się z 10-minutowym opóźnieniem ze względu na opóźnienie meczu Arsenal-Southampton, transmitowanego przez stację Canal+Sport.

• Co ciekawe, Śląsk i Jagiellonia już dwukrotnie mierzyły się w tym sezonie, ale oba spotkania odbyły się we Wrocławiu i oba wygrała Jagiellonia. W 2. kolejce Ekstraklasy było 3:2 dla Żółto-Czerwonych, natomiast w 1/8 Pucharu Polski ekipa Stokowca ograła wrocławian 1:0.

• Ten mecz jest bardzo ważny w walce obu drużyn o pierwszą ósemkę ligowej tabeli. Wobec wczorajszych wyników oraz zwycięstwa Zawiszy Bydgoszcz w meczu z Widzewem 2:0, obie ekipy są sąsiadami w klasyfikacji Ekstraklasy. Śląsk z 21 punktami jest dziesiąty, natomiast Jagiellonia ma dwa punkty mniej i jest jedenasta.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław!