Jagiellonia Białystok

1

Widzew Łódź

0

• Po słabej pierwszej połowie, druga część gry była jednostronną dominacją Jagiellonii, która za sprawą rezerwowego Macieja Gajosa w 78. minucie spotkania dopięła swego i zdobyła bramkę na wagę trzech punktów! Widzew przegrywa po raz 10. z rzędu na wyjeździe w tym sezonie i to jest już 22. mecz łodzian bez zwycięstwa na wyjeździe. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec spotkania! Jagiellonia - Widzew 1:0!

• Do końca meczu pozostały sekundy.

• Paweł Drażba zmienia Daniego Quintanę.

• Kontra Widzewa po złym zagraniu Pazdana, ale ten zdążył wrócić i zablokować Rybickiego.

• Jeszcze pięć minut pogramy w tym meczu.

• Kasprzak za wcześnie chciał się teraz wymienić koszulkami z Quintaną i ma szczęście, że nie dostał drugiej żółtej kartki.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny, ale Pazdan nie trafia czysto w piłkę na dziesiątym metrze!

• Popcjhadze efektownie minął Rybickiego i Augustyniaka i wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Widzewa.

• Jagiellonia Białystok - Widzew ŁódźJagiellonia Białystok - Widzew Łódź

• Quintana we własnym polu karnym poturbowany przez Rybickiego. Rzut wolny.

• Norambuena czysto wybija piłkę, a sędzia liniowy dopatruje się faulu Chilijczyka. Szansa dla Widzewa.

• Kartka dla Kasprzaka za trzymanie za koszulkę Norambueny.

• Mielcarz łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Quintanę.

• Seria rzutów rożnych dla Jagiellonii, tym razem bez wymiernych efektów.

• Rybicki zmienia A. Visnakovsa.

• Powinno być 2:0!!! Gajos kapitalnie uruchomił piłkę, który przegrał pojedynek z Mielcarzem!!!

• Plizga pogubił się w polu karnym i nie opanował długiej piłki w szesnastkę.

• Co za wejście pomocnika Jagi!!! To właśnie on dopadł do dośrodkowania Quintany z rzutu rożnego i szczupakiem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Maciej Gajos!!!

• Gajos zablokowany tuż przed polem karnym gości. Korner.

• Na spalonym Dawid Plizga.

• Maciej Gajos zmienia Mateusza Piątkowskiego.

• Byłaby świetna szansa dla gospodarzy, gdyby Tosik w przewadze umiał dokładnie dośrodkować płasko do Balaja, tymczasem gracz Jagi zagrał wyraźnie za plecy Albańczyka.

• Była szanse na szybkie akcje dla Jagiellonii, ale najpierw za długo piłkę holował Quintana, a chwili później zagapił się Piątkowski.

• Popchadze skutecznie zatrzymuje kontratak Widzewa.

• Po stałym fragmencie gry dla Jagiellonii omal z ostrego kąta Mielcarza nie zaskoczył Martin Baran! Golkiper jednak odbija piłkę!

• Kolejny faul Okachiego. Nigeryjczyk musi mieć się na baczności.

• Na spalonym złapany jeden z dwójki Plizga-Balaj.

• Po dośrodkowaniu Popchadze omal samobója nie wbił Nowak, ale piłka minimalnie minęła bramkę!

• Zmiana w Widzewie. Patryk Stępiński wchodzi na boisko w miejsce Veljko Batrovicia.

• 4799 widzów ogląda dzisiejszy mecz. Tymczasem jakiejś kontuzji doznał Alen Melunović, który jest opatrywany przez lekarzy Widzewa.

• Balaj!!! Świetne podanie do Albańczyka na bok pola karnego, jednak ten uderza minimalnie niecelnie w kierunku długiego rogu bramki Mielcarza!

• Wrzutka Quintany pada łupem Mielcarza.

• Balaj wyszedłby sam na sam z Mielcarzem gdyby nie świetna interwencja Nowaka na środku obrony.

• Dobre piąstkowanie Barana po centrze w pole karne.

• Korner dla Widzewa.

• Zmiana w Jagiellonii. Balaj w miejsce Rafała Grzyba. Do środka pola pewnie cofnie się Norambuena.

• Plizga wpadł w pole karne, gdzie zabrakło mu dokładności, żeby oddać celny strzał, albo podać do Quintany. Gracz Jagi wykonał coś pomiędzy.

• Nawet Eduards Visnakovs cofa się już żeby pomagać przy powstrzymywaniu Quintany

• Przygotowany do wejścia na boisko jest Bekim Balaj.

• Jeszcze ucierpiał w tym starciu gracz Widzewa i jest opatrywany przez lekarzy. Tosik zresztą również.

• Quintana poradził sobie z Visnakovsem i dośrodkował przed bramkę, gdzie Tosika uprzedził Kaczmarek.

• Fatalne dośrodkowanie Alexisa Norambueny. Piłka poza boiskiem.

• Pazdan po ładnej kombinacji z Piątkowskim znalazł się w pole karnym, ale nie potrafił już zagrać celnie do któregoś z partnerów w polu bramkowym! Coraz groźniej pod bramką Widzewa. Gol wisi w powietrzu!

• Żółta kartka dla Plizgi za niebezpieczne zagranie.

• Ależ szansa dla Jagiellonii! Świetna akcja indywidualna Piątkowski i byłby gol dla gospodarzy, gdyby nie interwencja na linii bramkowej Mrozińskiego!!!

• Teraz w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Quintana, ale Hiszpan nie był w stanie wygrać pojedynku z Mielcarzem i uderzył obok jego bramki!

• Szansa dla Jagi!!! W polu karnym Tosik szukał Piątkowskiego, ale odbita piłka trafiła do Alexisa, który spudłował!

• Dośrodkowanie Kaczmarka z rzutu wolnego okazało sie zbyt mocne i trafiło do bramkarza Jagiellonii.

• Żółta kartka dla M. Barana za faul taktyczny na Melunoviciu. Słowak nie zagra w pierwszym meczu wiosną, bowiem to dla niego czwarte napomnienie.

• Plizga dostał świetne podanie w pole karne, gdzie jednak spodziewał się odważniejszego wyjścia Mielcarza i stracił piłkę, bowiem bramkarz Widzewa sprytnie uciekł od kontaktu z rywalem.

• Dośrodkowanie A. Visnakovsa trafia w ręce Krzysztofa Barana.

• Pierwsza okazja dla gości! Aleksejs Visnakovs jednak zostaje zatrzymany w polu karnym przez Barana!

• Wznawiamy grę!

• Obie drużyny wracają już bez zmian na plac gry.

• Jagiellonia ma inicjatywę, ale Widzew sporadycznie z kontrataku jest groźniejszy od drużyny Piotra Stokowca. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak bracia Visnakovsowi i do przerwy bramek w Białymstoku brak.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy 0:0 w Białymstoku.

• Martin Baran dobrze zatrzymuje pędzącego A. Visnakovsa.

• W rzeczywistości, w defensywie Widzew gra nie trójką lecz piątką w obronie, bowiem bardzo głęboko cofają się Kaczmarek i A. Visnakovs.

• Gospodarze dziś bardzo często dośrodkowują w pole karne z bocznych stref boiska. Póki co, w większości są to zagrania niecelne.

• Przy stałych fragmentach łodzianie w defensywie spisują się dzisiaj bardzo dobrze. Kolejna odbita przez nich centra.

• Mroziński uprzedził w polu karnym Plizgę. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Norambueny w pole karne.

• Nowak poradził sobie z dośrodkowaniem Quintany. W kontrataku gości z dystansu uderza Augustyniak, ale Baran nie miał problemów z interwencją.

• Dzisiejszy mecz na razie jest potwierdzeniem, że atak pozycyjny Jagiellonii kuleje przeciwko defensywnie usposobionym rywalom.

• Tosik dwukrotnie centrował w pole karne, ale ani razu pilka nie dotarła do Piątkowskiego.

• Grzyb niezwykle groźnie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Piątkowskiemu zabrakło dosłownie kilku centymetrów, żeby uprzedzić Mielcarza!

• Na rozluźnienie atmosfery podwójne zadaszenie stadionu w wykonaniu ekipy NC+. Fot. jagiellonia.netjagiellonia - widzew

• Po akcji Popchadze zablokowany w polu karnym został Quintana.

• Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego Quintany.

• Pół godziny gry za nami.Jagiellonia atakuje częściej, ale Widzew z kontry stwarza znacznie groźniejsze okazje.

• Popchadze bardzo nieprzyjemnie uderzył z dystansu i Mielcarz musiał się ratować odbiciem piłki w siatkarskim stylu na rzut rożny!

• Okachi brzydko fauluje rozpędzonego Plizgę i ogląda żółtą kartkę.

• Baran!!! Kolejna dobra akcja Widzewa, Kaczmarek dośrodkowuje w piłkę na drugą stronę do Aleksejsa Visnakovsa, którego strzał z woleja z bliskiej odległości kapitalnie na poprzeczkę paruje bramkarz Jagiellonii!

• Sędzia nie odgwizdał faulu na Pazdanie i po chwili sam na sam z Baranem znalazł się Eduards Visnakovs, ale uderzył obok bramki!!!

• Sędzia liniowy chyba pomylił soczewki kontaktowe przed meczem, bo znowu podejmuje niezrozumiałą dla wszystkich decyzje, dopatrując się zagrania ręką.

• Zaostrza się to spotkanie. Dwa faule w jednej akcji Melunovicia i kartka dla tego zawodnika.

• Kasprzak tak wyprowadzał kontrę gości, że po chwili na skrzydle ładnym przyjęciem piłki popisał się chłopiec do podawania piłek.

• Kolejny faul Pazdana, sądząc po minie sędziego, ostatni przed żółtą kartką.

• Norambuena zagrał trochę zbyt mocno w pole karne do Michała Pazdana i ten zdemolował wychodzącego Mielcarza. Potężnie zbudowany golkiper Widzewa szybko sie jednak pozbierał.

• Tosik dośrodkował piłkę gdzieś w okolice budowy Stadionu Miejskiego.

• Złe dośrodkowanie Quintany z rzutu rożnego, po chwili sędzia dopatrzył się faulu Hiszpana na Kaczmarku.

• Plizga poradził sobie na skrzydle z Kaczmarkiem, po czym w polu karnym piłka nie doszła do Piątkowskiego. Tylko rzut rożny.

• Leży na boisku poturbowany w starciu z Piątkowskim Krystian Nowak, ale jego powrót do pełni sił to kwestia niedługiego czasu.

• Popchadze zablokował zagranie Visnakovsa w polu karnym. Łotysz zasygnalizował zagranie ręką, ale sędzia Frankowski był innego zdania.

• Krótki fragment Gangnam Style puszczony w trakcie meczu oznacza, że organizatorzy poradzili sobie z awarią nagłośnienia.

• Jagiellonia zdaje się przejmować kontrolę nad tym spotkaniem.

• Jeśli komuś brakowało tradycyjnego hymnu Jagiellonii przed meczem, to informujemy, że ma to związek z awarią nagłośnienia, która do tej pory nie została naprawiona;.

• Quintana huknął z dalekiego dystansu, ale piłka w dość znacznej odległości minęła bramkę Widzewa.

• Składna akcja Jagiellonii! Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Plizga, na pełnej szybkości płasko wrzucił ją w polu karne, gdzie Piątkowskiego uprzedził Mielcarz.

• Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucał Popchadze - bez powodzenia.

• Centra Michała Pazdana w pole karne Widzewa, gdzie przytomnie interweniował Augustyniak.

• Dobrze w polu karnym ustawiony był Ukah, ale Jaga nie potrafiła wyprowadzić kontry.

• Rzut rożny dla gości, którzy dobrze weszli w to spotkanie.

• Martin Baran kapitalnym wślizgiem powstrzymuje w polu karnym Eduardsa Visnakovsa, który próbował skorzystać z dużego błędu Popchadze.

• Popchadze minimalnie zbyt mocno zagrał w pole karne do Piątkowskiego. Od bramki grę wznowi Maciej Mielcarz.

• Piątkowski nie opanował piłki w polu karnym rywala.

• Cztery minuty gry za nami i wiemy, że Jagiellonia nie rozpoczęła tego spotkania tak dobrze, jak meczu z Wisłą Kraków. Wtedy to Rafał Grzyb zaskoczył dośrodkowaniem Miśkiewicza już w trzeciej minucie pojedynku.

• Pierwsza okazja dla gości! Prostopadłe podanie w pole karne dostał E. Visnakovs, ale jego uderzenie w kierunku drugiego rogu pewnie broni Krzysztof Baran!

• Na boisku tymczasem centrę Jakuba Tosika z prawej stroni pewnie łapie Mielcarz.

• Na trybunach mamy także skromną, ale głośną grupę kibiców Widzewa.

• Przy odgłosach pracujących przy budowie stadionu maszyn, zaczynamy mecz!

• Kapitanami obu drużyn są Maciej Mielcarz (Widzew) i Rafał Grzyb (Jagiellonia). Zobaczymy, kto będzie miał większego pecha w piątek trzynastego.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Na trybunach antykomunistyczne pieśni z okazji rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego.

• Około siedmiu minut do rozpoczęcia pojedynku.

• Co ciekawe, na trybunach dzisiaj znajduje się asystent selekcjonera Adama Nawałki, Bogdan Zając. Jeśli miałbym przewidywać, to dzisiaj będzie on obserwował przede wszystkim takich graczy jak Michał Pazdan, Dawid Plizga, Krzysztof Baran oraz Bartłomiej Kasprzak.

• Piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi pan Bartosz Frankowski z Torunia. 27-letni arbiter prowadził w tym sezonie trzy spotkania Widzew (dwa z Legią i jedno z Cracovią) i wszystkie te mecze łodzianie przegrali. Jagiellonia z kolei pod okiem i gwizdkiem Frankowskiego wygrała na wyjeździe ze Śląskiem 3:2 i przegrała w Kielcach z Koroną 1:4.

• - Nie ulega wątpliwości, że czeka nas ciężkie spotkanie. Zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy na to przygotowani. Nie da się ukryć, że nasze mecze z zespołami z dolnej części tabeli nie do końca nam wychodziły, dlatego w drużynie jest stan wielkiej gotowości i alarmu. Na pewno będzie to ciekawe i emocjonujące widowisko, bo Widzew w ostatnich meczach zbierał dobre recenzje, mimo że wyniki nie były najlepsze. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale podchodzimy do tego spotkania, jakby Widzew był liderem i innej opcji nie ma. Bardzo chcemy ten mecz wygrać, z tego względu, żeby dobrze spędzić święta i przerwę zimową. Mówi się, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz i dlatego z takim poczuciem chcielibyśmy ten czas spędzać i to jest szalenie ważny mecz dla nas. Nie lekceważymy rywala, jesteśmy gotowi, czekamy z niecierpliwością i bardzo chcielibyśmy, żeby ten mecz był już dzisiaj - to z kolei wypowiedź trenera Jagiellonii, Piotra Stokowca.

• Co powiedzieli przed tym spotkaniem trenerzy obu drużyn? Oto opinia szkoleniowca gości, Rafała Pawlaka: - Ostatnie dwa mecze na wyjeździe pokazały, że mamy pomysł, jak zagrać na wyjeździe. Możemy prowadzić, strzelić bramkę. W dwóch meczach zabrakło nam w sumie 4 minut, żebyśmy mieli dwa remisy. Uważam, że nakreślamy dobrą taktykę, realizujemy ją na boisku. Mogą się przydarzyć błędy indywidualne. Zabrały nam one punkty w tych meczach. Stwarzamy sytuację do strzelenia bramek, szwankuje gra obronna. Nad tym też pracujemy. Życzyłbym sobie, żebyśmy w Białymstoku mieli tyle okazji do zdobycia bramki, co w Zabrzu.

• W ekipie Rafała Pawlaka nie zobaczymy dzisiaj kontuzjowanych Jakuba Bartkowskiego i Jonathana de Amo Pereza oraz odsuniętych od osiemnastki meczowej od dłuższego czasu Hachema Abbesa i Kevina Lafrance'a. Z kolei Lewon Hajrapetjan rozwiązał dzisiaj kontrakt z łódzkim klubem.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Maciej Krakowiak, Patryk Stępiński, David Kwiek, Łukasz Staroń, Povilas Leimonas, Karol Tomczyk, Mariusz Rybicki

• W białostockim zespole brakuje dziś tylko kontuzjowanych Jonatana Strausa, Niki Dzalamidze oraz Jana Pawłowskiego.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jakub Słowik, Adam Dźwigała, Maciej Gajos, Tomasz Porębski, Adam Waszkiewicz, Paweł Drażba, Bekim Balaj.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Widzew ponownie gra trójką w obronie, z kolei w Jagiellonii jedna zmiana - Tosik za Waszkiewicza na prawej stronie defensywy.

• Zarówno w pierwszym meczu obu klubów w tym sezonie, jak i w ostatnim pojedynku tych drużyn w Białymstoku obie drużyny dzieliły się punktami. W szóstej kolejce obecnego sezonu Jagiellonia, dzięki bramce Piątkowskiego w doliczonym czasie gry, zremisowała z Widzewem 1:1, z kolei rok temu, w stolicy Podlasia, to gol Mariusza Stępińskiego w ostatniej akcji meczu pozwolił łodzianom na wywiezienie jednego punktu (2:2). Poniżej prezentujemy skrót właśnie tego spotkania, z kolei aby obejrzeć fragmenty meczu z tego sezonu z Łodzi, należy kliknąć w link.

• Zapraszamy do naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania ->>> LINK

• W ostatniej kolejce obie drużyny zanotowały remisy. Jagiellonia podzieliła się punktami w Szczecinie z Pogonią (1:1), z kolei Widzew bezbramkowo zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław.

• Znacznie lepsze nastroje panują w Białymstoku, bowiem Jagiellonia będzie dzisiaj walczyła o awans do pierwszej ósemki. Do tego zespołowi Piotra Stokowca, który po 20 meczach ma na swoim koncie 29 punktów, potrzebne jest pewne zwycięstwo dzisiaj przeciwko łodzianom oraz porażka jednego z dwóch zespół znajdujących się w tabeli tuż przed Jagą - Zawiszy Bydgoszcz lub Ruchu Chorzów.

• Goście tego spotkania są aktualnie czerwoną latarnią Ekstraklasy. Widzew w dwudziestu meczach zgromadził zaledwie 15 punktów i traci po dwa oczka do wyprzedzających go ekip Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Zagłębia Lubin. Co gorsza, podopieczni Rafała Pawlaka koszmarnie prezentują się w tym sezonie na wyjazdach, gdzie przegrali wszystkie dziewięć dotychczas rozegranych pojedynków. Aby wydostać się ze strefy spadkowej przed przerwą zimową, widzewiacy muszą nie tylko pokonać dzisiaj Jagiellonię, przełamując tym samym niechlubną serię 21 meczów na wyjeździe bez zwycięstwa, ale też liczyć na porażki Zagłębia oraz Podbeskidzia w tej kolejce.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu otwierającego 21. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku miejscowa Jagiellonia podejmie zespół Widzewa Łódź.