Jagiellonia Białystok 5 - 2 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

5

Wisła Kraków

2

• Defensywna wizytówka ligi, najlepsza obrona Ekstraklasy dostaje dzisiaj w Białymstoku pięć bramek. Wybitny mecz Jagiellonii w ofensywie i arcyważne dla tej drużyny trzy punkty. Świetny występ ekipy Stokowca, która przesuwa się do pierwszej ósemki przynajmniej na jeden dzień. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec spotkania!!! Jagiellonia gromi Wisłę Kraków 5:2!

• Po błędzie Waszkiewicza Małecki rozegrał piłkę z Brożkiem, po czym... podał ją do Krzysztofa Barana.

• Sędzia Jakubik dolicza do tego spotkania trzy minuty.

• Meksykańska fala na Stadionie Miejskim!

• Kolejna składna akcja Jagiellonii w tym meczu. Plizga wycofał piłkę do Tosika, który został uprzedzony, ale futbolówka trafia pod nogi Dźwigały, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale przy drugiej próbie nie daje szans Miśkiewiczowi! 5:2!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Adam Dźwigała!!!

• Strzał głową Głowackiego z kilkunastu metrów wprost w ręce Barana.

• Jakub Tosik za Alexisa Norambuenę.

• Dźwigała zgrał piłkę pod nogi Norambueny, który oddał celny strzał, ale wprost w ręce Miśkiewicza.

• Żółta kartka dla pyskującego Małeckiego, ku radości białostockich trybun.

• Za chwilę na boisku pojawi się także Jakub Tosik. Tymczasem za faul na Balaju żółtą kartką ukarany Jovanović.

• Druga roszada w ekipie żółto-czerwonych. Bekim Balaj za bohatera tego meczu, Mateusza Piątkowskiego!

• Baran!!! Ładna kombinacja Wisły zakończona strzałem z powietrza Sarkiego, po którym kapitalnym refleksem popisał się Baran!!!

• Adam Dźwigała za Daniego Quintanę. Pierwsza zmiana w Jagiellonii.

• Ależ okazja dla Wisły. Brożek bardzo inteligentnie zgrał nogą pilkę w polu karnym do Boguskiego, który w świetnej sytuacji uderza obok bramki gospodarzy!

• Małecki wycofał piłkę na 16. metr, gdzie jednak Sarki został zablokowany.

• Jagiellonia znalazła się w szesnastce Wisły, ale defensorzy gości potrafili zablokować zarówno uderzenia Quintany, jak i Piątkowskiego.

• Pazdan strącił piłkę głową w polu karnym rywala, ale Miśkiewicz nie miał problemów z interwencją.

• "Przypomnę, że Małecki ma na imię Patryk" spikera przy sami wiecie jakiej przyśpiewce miejscowych kibiców, rozbroiło całą trybunę prasową.

• Małecki zmienia Guerriera.

• Po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Głowackiemu, który pakuje piłkę do pustej bramki! 4:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Arkadiusz Głowacki!

• Uderzenie głową Pawła Brożka zablokowane przez jednego z jagiellończyków. Rzut rożny dla gości.

• Co za interwencja Barana! Bramkarz Jagiellonii kapitalnie przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową z kilku metrów Boguskiego!

• Ależ pogubiła się defensywa Wisły! Dośrodkowanie z prawej strony Plizgi do zupełnie pozostawionego Piątkowskiego i ten z łatwością pokonuje Miśkiewicza!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Mateusz Piątkowski po raz drugi!!!

• Quintana z rzutu wolnego celnie dośrodkował na głowę Piątkowskiego, ale ten z ostrego kąta nie pokonał Miśkiewicza!

• Ależ miał szansę Piątkowski!!! Napastnik Jagiellonii w kontrataku dostał znakomite podanie w pole karne od Quintany, ale lewą nogą uderzył potężnie ponad bramką Wisły!

• Jagiellonia Białystok - Wisła KrakówJagiellonia Białystok - Wisła Kraków

• Rajd Quintany w pole karny dobrze zatrzymany przez powracającego Bunozę.

• Boguski nie poradził sobie w polu karnym z Waszkiewiczem i stracił piłkę.

• Druga zmiana w Wiśle. Schodzi z boiska Piotr Brożek, w jego miejsce Emmanuel Sarki.

• Norambuena faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Jagi.

• Quintana wraca na boisko.

• Chrapek zagrywa w pole karne, ale wprost w ręce Krzysztofa Barana.

• Ucierpiał na prawym skrzydle Dani Quintana i jest teraz opatrywany przez lekarzy.

• Ukah kapitalnie zatrzymał wchodzącego w pole karne na pełnej szybkości Guerriera. Świetny mecz Nigeryjczyka do tej pory.

• Była szansa na kolejną bramkę Plizgi! Były gracz Zagłębia dostał dobre podanie w pole karne od Grzyba, ale jego mocny strzał minął słupek bramki Miśkiewicza!

• Kontra Jagiellonii. Piątkowski kapitalnie utrzymuje się przy piłce przed Jovanoviciem, po czym cudownie, piętą, uruchamia wchodzącego Plizgę. Ten uderza po długim rogu bezradnego Miśkiewicza i 3:1!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Dawid Plizga!!!

• W dzisiejszym meczu obserwujemy niezwykle dużo walki w środku pola.

• Garguła zacentrował na krótki słupek do Jovanovicia, ale ten nie umiał skierować głową piłki w światło bramki.

• Garguła wywalczył kolejny korner.

• Uderzył z woleja Guerrier po długiej piłce od Głowackiego. Niecelnie, ale sędzia Jakubik, ku zdziwieniu wszystkich, podyktował rzut rożny.

• Pytacie w komentarzach o frekwencje. Na moje oko, około 3,5 tysiąca.

• Faul w ataku Boguskiego na Popchadze.

• Wznawiamy grę!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Jedna zmiana w Wiśle. Boguski za Stjepanovicia.

• Dwa szybkie ciosy w wykonaniu gospodarzy długo sprawiały, że Wisła nie była w stanie zareagować. Dopiero stały fragment gry, błąd Barana i gol Brożka pozwolił ekipie Smudy złapać kontakt z rywalem. Druga połowa zapowiada się fascynująco.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Wisłą 2:1!

• Plizga otrzymał dobre podanie w pole karne od Quintany, ale w trudnej sytuacji uderzył niecelnie.

• Miśkiewicz bez trudu łapie dośrodkowanie Popchadze.

• Ewidentnie przytrzymywany przez Bunozę pod polem karnym był Plizga. Sędzia Jakubik puścił grę.

• Za sprawą złych podań Chrapka i Guerriera Wisła straciła dobrą szansę do szybkiej akcji.

• No, wyciął teraz Quintanę Głowacki, ale na swoje szczęście sędzia nie uznał tego za przewinienie.

• Na spalonym złapany Wilde Donald Guerrier.

• Fatalnie zmarnował okazję do kontry Piątkowski, który wywrócił się przy próbie podania do wychodzącego na czystą pozycję Quintany!

• Po rzucie rożnym dla gości i dośrodkowaniu Garguły, błąd popełnił Krzysztof Baran, a Paweł Brożek głową skierował piłkę do pustej bramki! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Paweł Brożek! Bramka kontaktowa dla Białej Gwiazdy.

• Guerrier w dobrej sytuacji zostaje zablokowany w polu karnym przez Ukaha. Korner.

• Szarżujący Quintana czysto zatrzymany przez Piotra Brożka w środku pola.

• Do centry Quintany w pole karne Wisły ponownie doszedł Piątkowski, ale tym razem nie dał rady szczupakiem oddać celnego strzału.

• Żółta kartka dla Głowackiego za faul na Piątkowskim. Być może trochę zbyt pochopna decyzja arbitra.

• Co mecz Jagiellonii w plebiscycie najwięcej głosów zdobywa Ugo Ukah. Mamy tu fanclub Nigeryjczyka? :)

• Strzał Guerriera zza pola karnego odbity przez defensywę Jagi, w kontrze Piątkowski nie porozumiał się z Plizgą, a szkoda, bo mogło być już 3:0!

• Krzysztof Baran uprzedził odważną interwencją przed polem karnym Michała Chrapka.

• Dośrodkowanie Popchadze trafiło do ustawionego w polu karnym Plizgi, ale ten nie opanował pilki.

• Pokrzykuje przy linii bocznej stylizowany na rycerza ninja Franciszek Smuda. Nie może mu się podobać to, co prezentuje jego zespół.

• Świetnie wymienili piłkę z lewej strony pola karnego Norambuena i Quintana, jednak strzał Chilijczyka, odbity, pada łupem Miśkiewicza.

• Dzisiaj ponownie Jagiellonia zyskała kilkunastu kibiców w sektorze budowlanym. Pozdrawiamy panów za bramką Barana.

• Na spalonym złapany Piątkowski.

• Nie rozumieją się dzisiaj partnerzy z Guerrierem. Ilość niecelnych podań do Haitańczyka jest ogromna.

• Poradzili sobie goście na prawej stronie, jednak dośrodkowanie Stjepanovicia na rzut rożny odbija Ukah.

• Była okazja do błyskawicznej kontry dla gości, ale Brożek nie był w stanie celnie odegrać piłki do Garguły.

• Wiślacy pod pressingiem popełniają sporo strat w tej pierwszej połowie.

• Waszkiewicz zablokował dośrodkowanie Bunozy.

• Quintana kapitalnie uwolnił się spod opieki rywali, ale nie potrafił w tempo zagrać do wchodzącego Plizgi.

• Składna akcja Wisły Kraków, ale na ewidentnym spalonym był Guerrier.

• Świetna centra lewą nogą Quintany z prawego skrzydła i wbiegający zza linii obrony Piątkowski głową pokonuje Miśkiewicza! 2:0 dla Jagi po kwadransie gry! Lepiej ten mecz nie mógł się rozpoczać dla gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Piątkowski!

• Na strzał z dystansu, z około 35 metrów zdecydował się Plizga, jednak Miśkiewicz pewnie łapie piłkę.

• Pierwsza żółta kartka. Stjepanović fauluje taktycznie Quintanę.

• Zdecydowanie zbyt łatwo przedostaje się Wisła pod pole karne Jagiellonii. Piotr Stokowiec nie może być z tego zadowolony.

• Głowacki uprzedził Norambuenę w walce o górną piłkę w polu karnym. "Tir zderzył się z Maluchem.

• Faulował jeszcze w ataku Guerrier. Dwóch zawodników Jagiellonii opatrywanych przez lekarzy klubu./

• Kapitalna wymiana piłki Wiślaków i ta trafia w pole karne do wchodzącego Pawła Brożka, którego doskonale blokuje jednak Ukah!!!

• Teraz Jagiellonia może grać z kontry, tak jak skutecznie czyniła to w meczach z Lechem czy Śląskiem Wrocław. Przed Wisłą ciężkie zadanie.

• Po centrze Plizgi zdołał oddać strzał tyłem głowy Pazdan, ale posłał piłkę ponad bramką Wisły!

• Faulowany na lewym skrzydle Norambuena. Jagiellonia może pójść za ciosem ze stałego fragmentu gry.

• Niesamowite, Grzyb starał się dośrodkowywać z trudnej pozycji z prawego skrzydła, a wyszła z tego kapitalna bramka! Miśkiewicz totalnie zaskoczony i Jagiellonia prowadzi z Wisłą 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Rafał Grzyb!!!

• System gry Wisły zdaje się momentami przekształcać w 4-4-1-1, z prawym pomocnikiem Stjepanoviciem i podwieszonym pod Pawła Brożka Gargułą.

• No i pierwsze niespodzianki. Piotr Brożek w środku pola obok Chrapka i Stjepanovicia, a na prawym skrzydle Garguła. W Jagiellonii Alexis Norambuena pełni rolę lewoskrzydłowego.

• Paweł Brożek do Garguły i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Rafał Grzyb (Jagiellonia).

• Wychodzą oba zespoły na plac gry!

• Ujemna temperatura w Białymstoku chyba skutecznie odstraszyła wielu kibiców, bowiem moje przewidywania dotyczące frekwencji, z tego co widzę, mogą być trudne do zrealizowania.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Krzysztof Jakubik z Siedlec. Co ciekawe, w trzech meczach tego sezonu z tym arbitrem Wisła zanotowała 3 remisy. Jagiellonia jeszcze nie miała z tym panem do czynienia w obecnych rozgrywkach, ale w poprzednim sezonie w czterech meczach trzykrotnie remisowała i raz przegrała. Jeśli te serie mają się utrzymać, to można śmiało u bukmachera stawiać na X.

• Kwadrans do rozpoczęcia spotkania, ale pewne jest, że kompletu na dzisiejszym meczu nie będzie. Spodziewam się około 3,5-4 tysięcy widzów.

• Franciszek Smuda przed tym spotkaniem się nie wypowiadał, ale oto opinia bramkarza Wisły, Michała Miśkiewicza: - Mamy teraz ciężki terminarz. Gramy już w poniedziałek bardzo daleko, w Białymstoku, a później czeka nas wyjazd do Poznania. Nie możemy tego zmienić, więc będziemy musieli się szybko zregenerować. Będziemy pracować w Grodzisku. Musimy jak najlepiej zagrać w tych dwóch spotkaniach poza własnym obiektem.

• - Nie ma co gadać, trzeba zacząć działać, same deklaracje, sama rozmowa, że chcemy nic nie znaczą, to trzeba pokazać. Powiem szczerze, że jestem bardzo zły na ten mecz z Lechią, można było więcej wykazać w nim determinacji, na to jestem zły na siebie i na zawodników. Jednak nie obrażam się na nikogo. Przed nami kolejne wielkie wyzwanie i koncentrujemy się na meczu z Wisłą - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

• W zespole Franciszka Smudy nie ma dzisiaj Nalepy, Czekaja oraz Chaveza.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Rafał Boguski, Patryk Fryc, Emmanuel Sarki, Patryk Małecki, Fabian Burdenski, Paweł Stolarski

• Piotr Stokowiec nie skorzysta dzisiaj z kontuzjowanych Dzalamidze, Strausa oraz Pawłowskiego. Ponadto w kadrze meczowej nie znaleźli miejsca Bandrowski oraz Mackiewicz.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jakub Słowik, Jakub Tosik, Adam Dźwigała, Tomasz Porębski, Maciej Gajos, Paweł Drażba, Bekim Balaj.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Największe niespodzianki to obecność Norambueny oraz Brożka, nominalnych skrajnych obrońców, którzy dzisiaj będą raczej występować w innej roli.

• Obie drużyny już się rozgrzewają na murawie Stadionu Miejskiego. Jagiellonia i Wisła przystąpią do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Gospodarze będą chcieli za wszelką cenę odkupić winy z czwartkowej porażki w kiepskim stylu z Lechią Gdańsk 0:1, tymczasem krakowianie będą chcieli podtrzymać dobrą passę po zwycięstwach nad Koroną Kielce i Śląskiem Wrocław.

• W pierwszym meczu obu drużyn, po dramatycznym pojedynku Wisła zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią 1:1. Co ciekawe, jest to ostatnia strata punktów przez Białą Gwiazdę na własnym stadionie. Kolejne mecze podopieczni Franciszka Smudy pewnie i często bardzo wysoko wygrywali.

• Teoretycznym faworytem tego pojedynku powinna być Wisła. Krakowianie są aktualnym wiceliderem tabeli, z 34 punktami na swoim koncie i mają 12 oczek więcej od swojego dzisiejszego rywala. Jagiellonia jest jedenasta, niemniej jednak Biała Gwiazda wygrała w tym sezonie tylko jeden mecz wyjazdowy. Miało to miejsce w drugiej kolejce, w Kielcach, gdzie ekipa Franciszka Smudy ograła Koronę 3:2.

• Witamy serdecznie z relacji na żywo z meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Kraków!