Jagiellonia Białystok 1 - 0 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

1

Zagłębie Lubin

0

• To był mecz dwóch godnych siebie rywali, ale ostatecznie to Jagiellonia sięgnęła po trzy punkty. Stało się tak za sprawą bardzo ładnego gola z dystansu Rafała Grzyba. Białostoczanie, dzięki minimalnemu zwycięstwu, wracają na siódme miejsce w tabeli i mają już 5 punktów przewagi nad dolną połową tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Jagiellonia pokonuje Zagłębie 1:0!!!

• Znów było groźnie! Dzinić zgrał piłkę głową przed bramkę do Papadopulosa, który nie trafił w nią czysto!

• Ależ szansa dla Zagłębia!!! Do bezpańskiej piłki na szesnastym metrze dopadł Kwiek, ale jego uderzenie w środek bramki pewnie obronił Krzysztof Baran!

• Goście męczą się w ataku pozycyjnym. Jaga skutecznie przerywa ich akcje.

• Faul w ofensywie Papadopulosa na Ukahu.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Po wrzutce Kwieka w bardzo trudnej sytuacji nad bramką Barana uderzył Arkadiusz Piech.

• Rajalakso z Perovuo dobrą minutę przetrzymali piłkę na połowie Zagłębia.

• Po drobnym zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii, Dani Quintana opuszcza boisko, w jego miejsce Sebastian Rajalakso. Kibice śpiewają Hiszpanowi 'Sto lat!' z okazji urodzin.

• Ależ gubią się pod własną szesnastką lubinianie, którzy dwa razy stracili tam piłkę na rzecz Balaja.

• W międzyczasie na boisku melduje się Papadopulos, w miejsce Piątka.

• Bardzo nieprzyjemne starcie Piecha ze Strausem. Gra przerwana.

• Przy aplauzie trybun Perovuo ośmieszył teraz trzech graczy Zagłębia. Ośmieszony Guldan ostro po chwili potraktował Quintanę i obejrzał żółtko.

• Quintana dośrodkował piłkę w miejsce, gdzie byli tylko lubinianie.

• Po dośrodkowaniu Perovuo z prawej strony boiska, Piątek wybija piłkę na rzut rożny.

• Faul taktyczny Piątka i żółta kartka. Szymon Marciniak prowadzi dzisiejszy mecz naprawdę dobrze.

• Zmiana także w Jagiellonii. Joel Perovuo wchodzi w miejsce zmęczonego Adama Dźwigały.

• 5 060 widzów dzisiaj na trybunach w Białymstoku.

• Janoszka zmienia Curto.

• Teraz z kolei obrońca Jagiellonii został zakręcony przez Abwo, jednak skrzydłowy Zagłebia uderzył potem fatalnie.

• Ukah idealnie przerywa kontratak Zagłębia.

• Kwiek uprzedzony przed polem karnym przez Grzyba. Mogło być groźnie.

• Faul taktyczny Strausa na Abwo. Żółta kartka dla lewego obrońcy Jagiellonii.

• Świetna centra Widanowa z prawego skrzydła, dopadł do niej nabiegający Piech, ale uderzył szczupakiem wyraźnie obok słupka.

• Cotra dośrodkowuje za linię końcową. Od bramki grę wznawia Baran.

• Quintana z kornera dośrodkował dobrze na pierwszy słupek do Balaja, ale ten głową uderzył nad poprzeczką.

• Do kombinacji na jeden kontakt Quintany z Dźwigałą nieświadomie dołączyli lubinianie, ale na ich szczęście tylko rzut rożny dla Jagiellonii.

• Kolejna zbyt długa centra Waszkiewicza.

• Trafiony ręką w twarz Quintana przez Cotrę. Faul, ale bez kartki, bo Szymon Marciniak uznał, że było to przypadkowe.

• Z rzutu rożnego nie było zagrożenia dla bramki gości.

• Po podaniu Quintany Gajos groźnie uderzył zza pola karnego! Po rykoszecie piłka nieznacznie minęła bramkę modlącego się o to Rodicia!

• Zmiana w Jagiellonii. Zmęczonego Piątkowskiego zastępuje Balaj.

• Piątkowski zablokowany w polu karnym przez Dzinicia. Piłkę przechwytuje Rodić.

• Straus dośrodkował w pole karne, gdzie Pazdan nie sięgnął piłki, mimo że wskoczył na plecy... Quintany.

• Guldan zza pola karnego trafia jednego z obrońców Jagiellonii.

• Dźwigała dobrze asekurował Ukaha po stracie Nigeryjczyka.

• Dobrze odczytali zamiary lubinian gospodarze. Podopieczni Piotra Stokowca solidnie się bronią przed natarciem gości.

• Quintana wślizgiem zatrzymał Cotrę. Rzut rożny dla Zagłębia.

• Dośrodkowanie Curto z rzutu wolnego na głowę Dżinicia, ale ten uderza wysoko nad jagiellońską bramką.

• Co zrobił Piątkowski!!! Sędzia nie podniósł chorągiewki, a biegnący sam na sam z bramkarzem napastnik Jagi wyraźnie odpuścił sytuację!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Abwo wprost w ręce Barana.

• Curto strzela z dystansu... na aut.

• Dźwigała! Pomocnik Jagiellonii obrócił się z piłką w polu karnym Zagłębia i z około 11 metrów uderzył ponad poprzeczką!

• Quintana z rzutu wolnego trafia jednak w głowę jednego z lubinian.

• Kolejny rzut rożny dla Jagiellonii, odbita piłka przed pole karne, gdzie Kwiek zagrywa ręką. Rzut wolny z 17 metrów!

• RODIĆ!!! Co za uderzenie z dystansu Daniego Quintany i cudowna parada bramkarza z Bałkanów!!! Parada kolejki!!!

• Nieustępliwość Adama Dźwigały w walce z Cotrą i rzut rożny dla Jagiellonii.

• Piątek wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Quintany, po chwili Hiszpana uratował po stracie Martin Baran.

• Dobry, choć niepozorny płaski strzał z dystansu Gajosa! Rodić z trudem odbija piłkę na rzut rożny!

• Curto zatrzymany w narożniku boiska przez Quintanę. Okazja do kontry Jagiellonii zaprzepaszczona przez Pazdana.

• Na spalonym Piątkowski.

• Cotra wybija piłkę po dośrodkowaniu Quintany z rzutu wolnego.

• Ostry faul Kwieka na Quintanie i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Abwo już faulowany przez Piątkowskiego i upomnienie dla napastnika Jagiellonii.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Zmiana w Zagłębiu. Abwo za Przybeckiego.

• To nie jest na razie wielkie widowisko. Zagłębie stwarzało głównie sytuacje po błędach w defensywie Jagiellonii. Obrona lubinian jest szczelniejsza, ale nie zapobiegła bramce Rafała Grzyba, który z dystansu pokonał Rodicia. Zobaczymy, jak goście zagrają po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Zagłębiem 1:0!!!

• Zagapił się fatalnie Martin Baran raz jeszcze i Piątek doskonale dograł do Piecha! Napastnik Zagłębia w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę nad bramką!!!

• Koncert gry Ukaha, który teraz uprzedził w polu karnym Piecha.

• Raz jeszcze Ukah! Tym razem Nigeryjczyk czysto zastopował Kwieka.

• Prosta strata Gajosa kończy się niegroźnie dla gospodarzy dzięki interwencji Ukaha.

• Quintana zmarnował szansę na kontratak Jagiellonii zagrywając nie w tempo do Dźwigały.

• Kolejny fatalny błąd Martina Barana! Słowak nie opanował piłki, przejął ją Piech, ale został zablokowany przez Ukaha!

• Dośrodkowanie Waszkiewicza dobrze zablkokowane przez Cotrę. Po chwilę próba z drugiej strony Strausa, równie nieudana.

• Pięć minut do końca pierwszej połowy. Jagiellonia wciąż prowadzi po celnym strzale z dystansu Rafała Grzyba.

• Maciej Gajos otrzymał dobre podanie w pole karne od Piątkowskiego, ale pod naciskiem obrońców oddał zbyt lekki strzał, by pokonać bramkarza.

• Bardzo niedokładny w swoich podaniach jest Martin Baran. Jak tego Słowak nie zmieni, to może drużynie narobić kłopotów.

• Wracający Quintana przerwał kombinację Piecha z Cotrą. Ważna interwencja Hiszpana.

• Fatalny kiks Piecha na skraju pola karnego rozbawił solidnie miejscową publiczność.

• Rodić opanowuje piłkę po nieudanej wrzutce Strausa.

• Kolejna strata Dźwigały przy próbie przyspieszenia gry pod polem karnym lubinian.

• Piątek zabrał piłkę przed własną szesnastką Dźwigale. Jagiellonia szybko ją jednak odzyskuje i buduje kolejny atak pozycyjny.

• Kontra Zagłębia zakończona bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Cotry. Strata piłki.

• Piątkowski ostro walczył o piłkę pod polem karnym Zagłębia. Sędzia Marciniak uznał nawet że za ostro.

• Jakiś uraz Daniego Quintany w starciu z rywalem. Hiszpan jednak pozbierał się bez interwencji służb medycznych.

• Po szybkim ataku Jagiellonii Rafał Grzyb otrzymał piłkę przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu pokonał Rodicia! Zaskoczony bramkarz Zagłębia został złapany dodatkowo na wykroku i 1:0 dla Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Rafał Grzyb!!!

• Przybecki okazał się szybszy od Strausa, ale jego wrzutkę zdołał odpowiednio odbić Martin Baran.

• Po drugiej stronie boiska kiepskie dośrodkowanie Manuela Curto kończy akcję Zagłębia.

• Po wybiciu piłkę przez Rodicia, Pazdan głową idealnie uruchomił Piątkowskiego, który wyprzedził Bilka, ale swoim strzałem z 16 metrów nie sprawił kłopotów Rodiciowi.

• W kontrataku Jagiellonii Dźwigała dobrze płasko dośrodkował w pole karne do Gajosa, ale ten przy próbie oddania strzału fatalnie skiksował.

• Fatalna strata Martina Barana, na strzał z dystansu decyduje się Aleksander Kwiek, ale uderza tak, że Krzysztof Baran nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• Piątkowski znalazł w polu karnym Quintanę, ale ten nie był w stanie ograć Dzinicia.

• Baran ratuje Jagiellonię!!! Zła interwencja jednego z gospodarzy pozwoliła Kwiekowi wyjść sam na sam z bramkarzem, ale lepszy w tym pojedynku okazał się Krzysztof Baran!!!

• Straus zdołał dogonić piłkę przed linią końcową, ale jego dośrodkowanie było już słabiutkie.

• Bardzo złe zagranie Ukaha omal nie skończyło się stratą piłki przed polem karnym. Gospodarze zdołali się jednak przed tym uratować.

• Dużo problemów dzisiaj ma w rozgrywaniu piłki Dani Quintana, który za każdym razem jest ściśle kryty przez zawodników gości.

• Cotra w akcji indywidualnej zakręcił Quintaną, ale został zatrzymany przez Waszkiewicza.

• Skupiony dziś Dzinić uprzedził w polu karnym Pazdana.

• Gajos z dystansu uderza wysoko nad bramką Rodicia.

• Bardzo groźne płaskie dośrodkowania Dźwigały i Strausa przeszyły tylko pole bramkowe Zagłębia!

• Waszkiewicz został zablokowany przez Cotrę przed polem karnym lubinian.

• Dużo niedokładności z obu stron.

• Dzinić bez problemu zatrzymał wychodzącego z kontrą Dźwigałę.

• Drobne nieporozumienie Strausa z Martinem Baranem i ten pierwszy musiał ratowac się wybiciem piłki na aut.

• Drobne zamieszanie w polu karnym Miedziowych. Ostatecznie odgwizdany faul Pazdana.

• Quintana groźnie uderza, a odbita piłka ku radości zaskoczonego Rodicia mija bramkę gości. Rzut rożny.

• Szarżujący Quintana faulowany przez Dzinicia. Rzut wolny dla Jagi, około 25 metrów do bramki Rodicia.

• Ostry faul Piecha na wybijającym piłkę Gajosie. Sędzia Marciniak upomina napastnika Zagłębia.

• Dziesięć minut gry za nami. Posiadanie piłki na pewno na korzyść gospodarzy, ale jeszcze bez groźnych sytuacji w Białymstoku.

• Dobry powrót Dzinicia przerwał akcję dwójkową Quintany z Piątkowskim.

• Zagłębiu na razie z trudem przychodzi utrzymanie się dłużej przy piłce.

• Niecelny strzał z bardzo dalekiego dystansu Adama Dźwigały.

• Zbyt wysokie dośrodkowanie obchodzącego dziś 27. urodziny Daniego Quintany w stronę Mateusza Piątkowskiego. Od bramki wznowi grę Rodić.

• Gramy na razie przede wszystkim w środku pola, gdzie gromadzi się spora grupa piłkarzy obu drużyn.

• Po kolejnym przejęciu piłki przez łysego pomocnika Jagi fatalnie dośrodkowywał Piątkowski.

• Już kilka przechwytów w środku pola zanotował Michał Pazdan.

• Spora ilość konfetti, niczym na La Bombonera w Buenos Aires, poszybowało z trybun Stadionu Miejskiego.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy! Jagiellonia przy piłce!

• Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Jiri Bilek (Zagłębie).

• Obie drużyny wychodzą na plac gry!

• To spotkanie poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka, któremu będą pomagać Paweł Sokolnicki oraz Krzysztof Nejman (obaj również z Płocka). Sędzią technicznym będzie Marek Karkut z Warszawy, a delegatem PZPN Januariusz Stodolny.

• - Obie drużyny zagrają o zwycięstwo i styl gry zejdzie na dalszy plan. Sama gra zejdzie na dalszy plan. Jeśli ma się nóż na gardle, to nikt nie przejmuje się wrażeniem artystycznym. Bardzo dobrze zaczęliśmy jesienny mecz z Jagiellonią. Szybko zdobyliśmy bramkę, później mieliśmy szansę, by dołożyć kolejnego gola. Rywale jednak gonili wynik i po naszym błędzie doprowadzili do wyrównania. Byliśmy rozczarowani wynikiem. Czy w tym czasie zmieniło się Zagłębie? Doszło kilku zawodników, ale na ocenę trzeba jeszcze trochę poczekać. Ja życzyłbym sobie, żebyśmy strzelali bramki w każdym następnym meczu, jeżeli moje marzenie się ziści, to może strzelimy gola Jagiellonii - mówił z kolei Orest Lenczyk, szkoleniowiec Zagłębia.

• - Przygotowujemy się do meczu z Zagłębiem Lubin, co tu dużo ukrywać, z drużyną, która jest aktualnie na fali. Zagłębie ma dobrą passę, dobrze gra w piłkę, jest dobrze zorganizowane, ale cieszę się właśnie z tego powodu, bo my potrafimy grać z mocnymi drużynami, a takim bez wątpienia jest aktualnie Zagłębie. Wracamy na właściwe tory, wydaje mi się, że wyczerpaliśmy już limit pecha, który gdzieś tam nas prześladował. Pokazaliśmy, że mimo przeciwności potrafimy grać w piłkę, widać to było nawet podczas pierwszej połowy na Legii. Dlatego też pełni optymizmu podchodzimy do tego spotkania. Małymi kroczkami idziemy cały czas do przodu, realizujemy swoje założenia taktyczne i mam nadzieje, że nie inaczej będzie tym razem. Wiemy, że to będzie trochę inny mecz. Wydaje mi się, że to może być trochę inny mecz, że to my możemy być stroną dominującą, a Zagłębie będzie szukało szans do szybkich ataków. Będą chcieli wykorzystać swoje atuty, szybkie skrzydła czy Piech, który potrafi utrzymać się przy piłce. Jesteśmy na to przygotowani. Ze spokojem, ale bardzo skoncentrowani czekamy na ten mecz. Zapraszam wszystkich kibiców, bo tak jak mówiłem potrafimy grać z silnymi drużynami - mówił przed tym spotkaniem trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

• W Zagłębiu nie zobaczymy dzisiaj Adama Banasia, Johana Bertilssona, Bartosza Rymaniaka oraz Piotra Azikiewicza.

• Kogo dzisiaj zabraknie w obu drużynach? W Jagiellonii nie zagra przede wszystkim były gracz Zagłębia, Dawid Plizga, który wraca do treningów po kontuzji stawu skokowego. Zawieszony za czerwoną kartkę jest Giorgi Popchadze, a urazy leczą także Filip Modelski, Jan Pawłowski oraz Tiago Targino. Poza składem, decyzją trenera, znaleźli się Roberts Savalnieks oraz Nuno Henrique.

• Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hładun, David Abwo, Adrian Błąd, Sebastian Bonecki, Ariel Famulski, Łukasz Janoszka, Michal Papadopoulos.

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Joel Perovuo, Bekim Balaj, Nika Dzalamidze, Sebastian Rajalakso, Jakub Tosik, Seweryn Michalski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Jagiellonii tylko jedna zmiana, Maciej Gajos zagra w miejsce zmęczonego meczem młodzieżowej reprezentacji Gruzji Niki Dzalamidze. W Zagłębiu podobnie, bo do składu wskakuje Miłosz Przybecki w miejsce Adriana Błąda.

• Zagłębie z kolei łatwo poradziło sobie z bydgoskim Zawiszą, triumfując aż 3:1 po bramkach Guldana, Abwo oraz Piecha. Dla gości honorowe trafienie zaliczył z kolei Masłowski.

• W poprzedniej kolejce Jagiellonia rozegrała to głośne i przerwane spotkanie na Pepsi Arenie z Legią. Przez 45 minut to właśnie białostoczanie byli drużyną lepszą, ale wynik utrzymywał się bezbramkowy, a co było potem, to chyba wszyscy już wiedzą. Przerwany mecz, walkower dla Jagiellonii.

• W spotkaniu obu drużyn rozegranym jesienią, w Lubinie padł remis 1:1. Zagłębie wówczas długo prowadziło 1:0 po bramce Davida Abwo, ale trafienie w samej końcówce Mateusza Piątkowskiego sprawiło, że ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

• Zagłębie Lubin z kolei jest obecnie czternaste i ma dziewięć punktów mniej od Jagiellonii, ale udany początek wiosny (siedem punktów w trzech meczach) drużyny Oresta Lenczyka sprawił, że w przypadku dzisiejszego zwycięstwa lubinianie na dobre dołączą do pościgu za grupą mistrzowską. Warunkiem są jednak tylko trzy punkty, o które na pewno gościom nie będzie dzisiaj łatwo.

• Dzisiejsze spotkanie jest bezpośrednim starciem dwóch drużyn walczących jeszcze o miejsce w pierwszej ósemce Ekstraklasy. Jagiellonia, w przeciwieństwie do swojego rywala, w tym gronie znajduje się praktycznie od pierwszej kolejki. Piłkarze Piotra Stokowca, po otrzymaniu trzech punktów za przerwane spotkanie z Legią Warszawa, obecnie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów. Jeśli białostoczanie dzisiaj zwyciężą, to odskoczą dziś od dolnej 'połówki' na pięć punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki T- Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin!