• Centra z rzutu wolnego w pole karne Zawiszy, Ziajka wyjaśnia.

• Łukowski za Wagnera.

• Doliczono 3 minuty.

• Cios za cios na boisku. Najpierw wrzutka do Wagnera, którego uprzedził jeden z obrońców, później kontra Jagi, ale Gajos stracił piłkę.

• I kolejny strzał z daleka. Próbował Masłowski, ale zrobił to jak jego kolega z drużyny, Mica, czyli fatalnie.

• Tym razem z dystansu Mica, ale fatalne uderzenie....

• Bomba Modelskiego, minimalnie nad bramką!

• Akcja Strausa, ale zatrzymany został on przez Carlosa.

• Teraz Zawisza stara się narzucić swój styl gry.

• Bardzo słaba wrzutka z wolnego Wagnera.

• Kartka dla Drygasa.

• Gajos powstrzymany na 6 metrze, ale wcześniej wydawało się, że faulowany był bramkarz Zawiszy czego nie dopatrzył się arbiter.

• Frankowski uciekł na lewej stronie, wrzucał, ale prosto w ręce Sandomierskiego.

• Porcellis umieszcza piłkę w siatce Jagiellonii, ale był na spalonym i gol został nieuznany.

• Tymiński z dystansu obok bramki.

• Ponownie oglądamy grę w środku pola.

• Świetna akcja Zawiszy! Carlos poklepał i ostatecznie znalazł się w świetnej sytuacji, ale uderzył obok słupka!

• Jaga gra o wiele lepiej w drugiej połowie niż w pierwszej. Zawisza cofnięty na własnej połowie.

• Straus bardzo ładnie zatrzymał Carlosa.

• Mica w miejsce Goulona.

• Frankowski na spalonym i od bramki Sandomierski.

• Wrzutka z prawej strony, pewnie łapie Sandomierski.

• Goulon zablokował uderzenie Gajosa.

• Jagiellonia od początku drugiej połowy stara się zaatakować.

• Oraz Frankowski za Tuszyńskiego.

• Romanczuk za Dzalamidze.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej części gry. Wracamy za około 15 minut.

• Dobra akcja Carlosa, ale strzał z dystansu prosto w bramkarza.

• Tym razem Wagner z rzutu wolnego w pole karny Jagiellonii, ale Drągowski po strzale jednego z piłkarzy także pewnie interweniuje.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Zawiszy, ale Sandomierski pewnie łapie piłkę.

• Bardzo senne spotkanie od kilku minut. Żadna z drużyn nie jest w stanie zagrozić bramce rywala.

• Piątkowski faulowany.

• Tempo meczu nieco siadło....

• Bardzo aktywny jest dziś Wagner. Kolejna jego próba z dystansu, ale bardzo fatalna.

• Gra toczy się w środku pola.

• Dośrodkowanie Wagnera z rzutu wolnego, ale pewna interwencja Drągowskiego.

• Masłowski z dystansu, ale Drągowski przeniósł ten strzał nad poprzeczkę!

• Dobra wrzutka Tymińskiego na głowę Piątkowskiego, który uderzył w środek bramki.

• Kolejna dobra akcja Wagnera, ale jego strzał bez problemów łapie Drągowski.

• Goście klepią sobie piłkę na własnej połowie. Bydgoszczanie nie kwapią się, aby zaatakować.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zawiszy, ale przeleciało wszystkich...

• Świetna interwencja Sandomierskiego, który zatrzymuje strzał Piątkowskiego!

• Dzalamidze do Modelskiego, ten starał się wrzucać, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Jagiellonia póki co gra strasznie ospale i to Zawisza lepiej wygląda.

• Zbyt mocne zagranie Madery do Piątkowskiego.

• Dynamiczna akcja Wagnera lewym skrzydłem - ostatecznie mamy korner dla bydgoszczan.

• Indywidualna akcja Goulona, ale ostatecznie fatalnie podawał do Ziajki i od bramki Jaga.

• Piątkowski wdał się w drybling, ale stracił piłkę.

• Na razie wyrównane spotkanie oglądamy w Białymstoku. Żadna z drużyn nie wyrobiła sobie póki co przewagi.

• Wagner na spalonym.

• Micael przecina podanie Piątkowskiego do Dzalamidze.

• Zawisza od początku stara się ostrym pressingiem zmusić gospodarzy do błędu.

• Początek meczu. Od środka Zawisza.

• Piłkarze już na środku boiska.

• W Białymstoku dzisiaj bardzo trudne warunki do grania w piłkę. Obecnie jest -7 stopni, a temperatura cały czas spada. Oby nam to nie zepsuło jakości spotkania.

• Rezerwowi Zawiszy: Witan – Ciechanowski, Álvarinho, Łukowski, Mica, Kadú.

• Rezerwowi Jagiellonii: Słowik – Baran, Romanczuk, Frankowski, Pawlik, Świderski, Kaczmarczyk.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest z pewnością Jagiellonia. W Białymstoku obawiają się jednak dwóch czynników zewnętrznych, które mogą zdecydować o losowości tego pojedynku. Pierwszym z nich jest siarczysty mróz, bowiem mówi się, że w dniu meczu na Stadionie Miejskim będzie bardzo niska temperatura w okolicach -10 stopni Celsjusza. Oprócz tego białostoczanie w tym sezonie nie mogą odpędzić od siebie pecha związanego z niekorzystnymi dla nich decyzjami arbitrów.

• Drużyna Rumaka z pewnością będzie chciała zrewanżować się Jadze za pierwsze spotkanie obu drużyn rozegrane w Bydgoszczy, kiedy to lepsi okazali się białostoczanie, zwyciężając 3:1.

• Zarówno Jagiellonia, jak i Zawisza, zdobyły do tej pory w listopadzie zaledwie po jednym punkcie. Białostoczanie, których sytuacja jest zdecydowanie lepsza, bowiem z 27 oczkami na koncie zajmują oni obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Michała Probierza od trzech kolejek notują jednak mały regres formy. Po porażkach z GKS Bełchatów i Ruchem Chorzów w miniony weekend udało im się jednak zremisować w Gdańsku z Lechią 1:1 w spotkaniu, które spokojnie mogło też zakończyć się zwycięstwem żółto-czerwonych.

• Witam serdecznie na relacji live z meczu 17. kolejki, gdzie na własnym boisku Jagiellonia Białystok podejmie Zawisze Bydgoszcz.