Korona Kielce

2

Górnik Zabrze

2

• 70 minut totalnej kopaniny, a potem niesamowita transformacja tego spotkania w znakomite widowisko. Cztery bramki, zwroty akcji i sprawiedliwy remis, który raczej nie raduje nikogo. Korona nadal będzie ostatnia, natomiast Górnik pozostanie na trzecim miejscu. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Podział punktów w Kielcach!

• Dobra interwencja Małkowskiego wyjaśnia zagrożenie po wrzutce Mączyńskiego.

• Rzut wolny teraz dla Górnika około 30 metrów od bramki gospodarzy. Arbiter doliczył 3 minuty.

• Golański z rzutu wolnego zagrywa piłkę wprost w ręce Steinborsa.

• Sylwestrzak zmienia Markovicia.

• 'Jakby ktoś wyłączył ten mecz w 70. minucie, to w życiu by nie uwierzył, że na koniec było 2:2". Nie da się z tym nie zgodzić, co za fantastyczna wymiana ciosów w ostatnich 20 minutach tego meczu!!!

• Bramka po rzucie rożnym! Wrzutka na długi słupek, gdzie Mączyński wygrywa pojedynek główkowy z Lenartowskim i wykłada piłkę przed bramkę Gancarczykowi, który dopełnia formalności! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Gancarczyk!!!

• Uderzenie Sobolewskiego z rzutu wolnego zablokowane. Zabrzanie będą mieli rzut rożny.

• Kontra Korony, fenomenalne, genialne podanie Kiełba na wolne pole do Pilipczuka, a ten ze spokojem pokonuje Steinborsa!!! Korona na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOLLL!!! PILIPCZUK!

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Golańskiego, Korona zdobyła tylko rzut rożny.

• Łukasiewicz za Augustyna.

• Kiełb w idealnej sytuacji nie trafił w piłkę przed bramką Steinborsa!

• Fatalny strzał Markovicia.

• Nakoulma strzela płasko zza pola karnego. Broni Małkowski! Wreszcie zaczął się na poważnie ten mecz!

• Golański pokazał to, co umie bardzo dobrze! Z około 16 metrów potężnie uderzył tak, że Steinbors nie miał szans na interwencję! Błyskawiczne wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOOLLLański!!!

• Świetna akcja indywidualna Mosznikowa, który zabawił się na lewym skrzydle z Malarczykiem i wyłożył piłkę na 10. metr do niepilnowanego Nakoulmy, który płaskim strzałem nie daje szans Małkowskiemu! Wielu graczy Korony w polu karnym, żadnego przy Nakoulmie i 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Nakoulma!

• Słabe dośrodkowanie Kosznika, defensywa Korony wybija piłkę jednak na rzut rożny.

• Kiełb ograł Kosznika i uderzył płasko z około 20 metrów. Broni Steinbors.

• Trytko za Gołębiewskiego. Zamienił stryjek maczetę na kijek :)

• Madej uderza z dystansu w słupek bramki Korony! Małkowski stał jak zamurowany!

• Na trybunach kibice jednej z drużyn śpiewają 'Balkanice' zespołu Piersi

• Zachara po wrzutce Olkowskiego omal nie pokonał głową Małkowskiego! Zaskakujący strzał mija nieznacznie bramkę Korony!

• Korona zaczęła grać odważniej i co chwilę zdobywają stałe fragmenty gry w pobliżu pola karnego.

• Co się zaczęło dziać. Po rzucie rożnym dla Korony dobrze interweniuje w tłoku Steinbors, a po chwili Lisowski uderza z daleka na wiwat.

• Strzał zza pola karnego Trojanowskiego odbija Steinbors, ale piłka chyba i tak nie leciała w światło bramki.

• Żółta kartka dla Stano za twardy faul taktyczny na Madeju.

• Skrzypczak opuszcza boisko, w jego miejsce Zachara.

• Małkowski dobrze piąstkuje po centrze Gancarczyka z rzutu rożnego.

• Celny strzał Sobolewskiego! Głową! Z kilkunastu metrów! Wprost w Małkowskiego. To i tak sukces w tym meczu.

• Drugie ostre wejście w tej połowie Golańskiego i żółta kartka.

• Obraz meczu się nie zmienia. Korona cofnięta, Górnik w słabiutkim ataku pozycyjnym. Ten mecz powinno skończyć teraz, zaliczyć 0:0 i dać wszystkim, w szczególności piłkarzom, święty spokój.

• Bardzo ostre wejście Golańskiego na nogi Nakoulmy. To mogła być nawet kartka, tymczasem sędzia Raczkowski nie dopatrzył się przewinienia.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Na razie bez zmian.

• Po trzy strzały z obu stron, po jednym celnym, to się ledwo da oglądać. Szczególnie zawodzi walczący o ścisłą czołówkę Górnik, bo po Koronie nie można było się cudów spodziewać. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie, oby lepiej...

• Koniec pierwszej połowy. Słaby mecz w Kielcach i 0:0.

• Gra ofensywna Korony przynosi gospodarzom co najwyżej kolejne rzuty rożne, z których też jest dziś niewiele pożytku.

• Rajd Nakoulmy zatrzymany przez defensywę Korony.

• Niezła interwencja Steinborsa w jego polu bramkowym po dośrodkowaniu Golańskiego.

• Górnicy długimi momentami utrzymują się przy piłce, ale najgroźniejsze sytuacje tworzą z kontry. Koronie nie udaje się ani jedno, ani drugie. Stąd bezbramkowy remis.

• Była szansa na groźną akcję dla gości, ale zaprzepaścił ją fatalnie dośrodkowujący Kosznik.

• Pół godziny przeciętnego meczu w Kielcach za nami. Groźniejsze, choć nieliczne sytuacje do tej pory stworzył Górnik.

• Gancarczyk już na placu gry w miejsce Szeweluchina.

• Janota z dystansu uderza wysoko nad bramką.

• Kontuzja pachwiny Szeweluchina. Koniec meczu dla Ukraińca.

• Bardzo ładna, składna akcja Górnika zakończona uderzeniem z 20 metrów Sobolewskiego, które nieznacznie minęło bramkę Korony! Małkowski byłby bezradny!

• Jeszcze jeden rzut rożny zdołał wywalczyć Pilipczuk.

• Adam Nawałka ma ciągle jakieś zastrzeżenia do gry swoich podopiecznych. Pacheta także dyryguje swoimi piłkarzami przy linii bocznej.

• Na spalonym złapany Lenartowski.

• Kosznik z lewej strony boiska dobrze dostrzegł niepilnowanego Olkowskiego w polu karnym, ale ten w niezłej sytuacji uderzył w obrońcę Korony!

• Dośrodkowanie Golańskiego nie dociera do żadnego z zawodników Korony w polu karnym.

• Spokojnie rozgrywa piłkę zespół Adama Nawałki.

• Żółta kartka dla Mosznikowa za brutalny faul na zawodniku Korony.

• Z rzutu rożnego dla Korony zrobiła się kapitalna kontra gości! Madej idealnie wykłada piłkę Skrzypczakowi, ale ten przegrał pojedynek z Małkowskim!!!

• Pilipczuk wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Niezbyt imponujące tempo tego spotkania na początku.

• Było groźnie! Dobrze uderzył zza pola karnego Trojanowski, jednak Steinbors dobrze odbija piłkę!

• Przebojowy rajd Prejuce'a Nakoulmy, który wpadł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, w efekcie czego ją stracił.

• Pierwsza dobra interwencja Steinborsa po dośrodkowaniu w pole karne.

• Faul Pilipczuka na Olkowskim na skrzydle.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn, wyprowadzani przez Pawła Raczkowskiego z Warszawy, wychodzą na plac gry.

• Rezerwowi Korony: Małecki, Sylwestrzak, Sierpina, Kiełb, Trytko, Piwowar, Szmalec. Dzisiaj trener Pacheta nie skorzysta z Angielskiego, Jovanovicia, Korzyma, Kuzery, Stąporskiego oraz Sobolewskiego.

• Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Zachara, Małkowski, Gancarczyk, Iwan, Cupriak. Poza składem Danch, Magieraz, Przybylski oraz Kopacz.

• Składy wyjściowe obu drużyn. Ciekawostka, po raz pierwszy w tym sezonie poza pierwszą jedenastką Górnika znalazł się Zachara.

• Podopieczni Pachety z bardzo mizernym dorobku czterech punktów są obecnie 'czerwoną latarnią' polskiej Ekstraklasy. Z kolei Górnik zajmuje czwarte miejsce z 15 punktami na koncie, ale przy zwycięstwie może awansować na pozycję wicelidera.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce podejmie Górnika Zabrze!