• Małkowski obronił strzał Pazdana! Było groźnie!

• Jacek Kiełb nie pomylił się z karnego i goool! Korona wygrywa już 4:1!

• Rezerwowy bramkarz Krzysztof Baran zastąpił Dawida Plizgę

• Karny dla Korony!

• Czerwona kartka dla Słowika za faul na Gołębiewskim!

• Ależ zamieszanie pod bramką Korony! Plizga zagrywał do Quintany, ten ledwo sięgnął piłkę i lekko strzelił, Małkowski szczęśliwie odbił futbolówkę, która odbiła się od słupka

• Korona stawia na obronę i kontry. Jagiellonia nie ma pomysłu na grę w ataku - ostatnie minuty w Kielcach są słabe i nudne

• Daniel Gołębiewski w miejsce Przemysława Trytko

• Mateusz Piątkowski w miejsce Adma Dźwigały

• Ależ blisko był Golański, by niemal z połowy boiska przelobować Słowika

• Sobolewski świetnie zagrał do Kiełba, który skusił się na strzał z ostrego kąta i przegrał pojedynek ze Słowikiem. Skrzydłowy Korony mógł podawać w pole karne, gdzie byli Pilipczuk oraz Trytko

• Quintana strzelał z rzutu wolnego i trafił w mur, rożny dla gości

• Znowu piłkę przejął Jovanović (jak przy drugiej bramce). Golański ruszył prawą stronę, świetnie zacentrował na długi słupek, gdzie Pilipczuk trafił do pustej bramki

• Goooool! 3:1 dla Korony, bramka Pilipczuka

• Jakub Tosik - za faul na Trytce. To czwarta żółta kartka dla gracza Jagiellonii, który nie zagra w meczu z Górnikiem

• Bekim Balaj za Nikę Dzalamidze

• Pawłowski uderzył z linii pola karnego i świetnie obronił jego strzał Małkowski

• Janota zagrał na lewą stronę do Pilipczuka, który najpierw wyłożył Ukaha, a potem świetnie zagrał do Trytki, a ten ładnym strzałem wykończył bardzo dobrą akcję Korony

• Gol! Korona prowadzi 2:1! Znowu Trytko!

• Fantastyczne podanie Quintany za plecy obrońców Korony do Plizgi, który w sytuacji sam na sam pokonał z zimną krwią Małkowskiego

• Dawid Plizga i gooooooool dla Jagiellonii!

• Zamieszanie w polu karnym Korony, jednak Małkowski zachował spokój i złapał pewnie piłkę

• Dani Quintana - za faul na Lisowskim

• Strzelał z dystansu Plizga, ale został zablokowany. Tylko rzut rożnym, po którym nie było zagrożenia

• Jovanović w słupek! Ależ huknął z 16. metrów Bośniak i zabrakło mu szcześcia

• Golański strzelał z rzutu wolnego nad poprzeczką

• Nika Dżalamidze - za faul na Golańskim

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Lisowskiego, doszedł do piłki Trytko, uprzedził Słowika, który jednak szczęśliwie interweniował, bo piłka spadła pod nogi Ukaha i ten wybił ją daleko poza własne pole karne

• Stracie rozgrywających: Janota - Quintana zakończona faulem zawodnika Korony

• Dżalamidze przedzierał się lewą stroną, do końca walczył z nim skutecznie Golański. Zawodnik Jagiellonii na koniec akcji wyłożył się na murawie i próbował wymusić rzut wolny. Nie udało mu się

• Strzelał głową Gajos, jednak obok bramki. Do piłki wyskoczył też Dźwiagała no i obaj gracze Jagiellonii przeszkodzili sobie wzajemnie

• Golański zagrał w pole karne, ale Trytko nawet nie ruszył do futbolówki, by przejąć jej lot i strzelić w kierunki bramki Jagiellonii

• Dobra centra Plizgi z rzutu wolnego, ale skończyło się na strachu dla kielczan. Bezskutecznie próbował dojść do piłki Pawłowski

• Dźwigała powalczył na środku boisku, przy linii bocznej i odzyskał piłkę dla gości. Ale na kontrę nie było szans

• Jovanović zabrał piłkę w środku pola Pawłowskiemu, zagrał do Sobolewskiego, który rozciągnął grę na lewą stronę do Pilipiczuka. Dośrodkowanie Ukraińca było jednak niedokładne

• Trytko i Pazdan ucierpieli w walce o piłkę, obaj już gotowi do gry

• Marković próbował zagrać do Trytki, tyle że niecelne zagranie Serba

• Plizga z pierwszej piłki do Pawłowskiego, ale niedokładnie i od bramki grę wznowił Małkowski

• Trytko strzelał z piętnastu metrów, ale prosto w ręce bramkarza Jagiellonii

• Wejście Sobolewskiego w pole karne z prawej strony, ale centra zablokowana

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego, od środka Korona.

• Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie. Za kilka sekund rozpoczynamy spotkanie w Kielcach!

• 40 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania.

• Rezerwowi Korony: Małecki, Malarczyk, Dejmek, Kiełb, Lenartowski, Gołębiewski oraz (uwaga!) Korzym. W drużynie Pachety nie zobaczymy dziś Kuzery oraz Trojanowskiego.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: K. Baran, Bandrowski, Popchadze, Balaj, Waszkiewicz, Piątkowski, Drażba. W zespole Piotra Stokowca brakuje dziś kontuzjowanych Martina Barana, Jonatana Strausa oraz Rafała Grzyba.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Jak już pisaliśmy (link), w obu zespołach bardzo dużo niespodzianek.

• - Dwa ostatnie treningi, które przeprowadziliśmy, były jednymi z najlepszych od kiedy tu jestem. Myślę, że jesteśmy teraz w najlepszym momencie, ale oczekuję tego, aby tak samo zawodnicy wyglądali w trakcie meczu. Jeśli tak nie będzie, to obróci to się przeciwko mnie - to z kolei słowa trenera Korony, Pachety.

• - Cieszymy się, że możemy ponownie stanąć do walki o ligowe punkty – czeka nas ciekawy przeciwnik, bo mecze z Koroną zawsze były interesujące. Korona po ostatnim zwycięstwie na pewno będzie chciała podtrzymać passę, my chcemy z kolei znowu dobrze zaprezentować się na wyjeździe, zaprezentować też nasz styl i skuteczną grę. Jesteśmy przygotowani do tego meczu - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec gości, Piotr Stokowiec.

• Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania (LINK)

• Co ciekawe, pomimo takiej, a nie innej sytuacji w lidze, nastroje w obu ekipach mogą być nieco odwrotne. Korona nabrała nadziei po ostatnim przerwaniu w Bydgoszczy passy 21 meczów bez zwycięstwa na wyjeździe, z kolei Jaga kontynuuje niechlubną serię trzech meczów bez wygranej w lidze. Obie drużyny będą z pewnością bardzo zmobilizowane.

• Jak wygląda sytuacja w tabeli obu drużyn? Korona z dziewięcioma punktami zajmuje dopiero 15. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając tylko Podbeskidzie. Z kolei Jagiellonia od początku sezonu nie wypadła z pierwszej ósemki, a obecnie okupuje szóstą lokatę z dorobkiem 15 oczek.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok!