Korona Kielce

1

Lech Poznań

0

• I koniec, sensacja w Kielcach! Korona po golu Daniela Gołębiewskiego wygrywa z grającym przez większość meczu w osłabieniu Lechem 1:0. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję Damian Wiśniewski.

• Ostatnia zmiana w meczu. Trojanowski za Sobolewskiego.

• Był Lech w polu karnym gospodarzy, ale ci dobrze sobie z tym poradzili. Coraz bliżej sensacji w Kielcach!

• Cztery aż minuty sędzia dolicza do tego meczu.

• Goooooooooool! Daaaaniel Goooołębiewski, 1:0! Kapitalnie z lewej strony dośrodkował Pilipczuk, a głową do bramki trafił właśnie Gołębiewski.

• Całkiem dobrym uderzeniem z dystansu popisał się teraz Janota, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Ostatnia zmiana trenera Rumaka. Formella za Injaca.

• A teraz to Linetty złapał jakąś kontuzję. Piłkarz Lecha musiał na chwilę opuścić murawę.

• Leżał przed chwilą na murawie Injac, po jednym ze starć, ale już jest gotowy do gry.

• Ładną akcję przeprowadzili gospodarze, ale za długo piłkę holował Golański i ostatecznie ją stracił.

• Brzydki mamy teraz okres gry. Dużo strat, mało gry piłką. Za dużo chaosu z obu stron.

• Kompletnie nieudana wrzutka Jovanovicia

• Druga zmiana trenera Pachety. Janota za Kiełba.

• Dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego, ale za krótkie, wyjaśniają obrońcy.

• Zatrzymany teraz w polu karnym rywala Jovanović.

• Groźnie teraz wyglądała akcja gości, w porę jednak interweniował Pilipczuk, Tylko corner.

• Leży teraz we własnym polu karnym Manuel Arboleda. Żółta kartka dla Pilipczuka.

• Sporo prostych błędów popełnia dzisiaj Lech. Tak jak teraz, gdy Gostomski niedokładnie dogrywał do Arboledy

• Zmiana także w Koronie, Gołębiewski za Korzyma.

• Druga zmiana w L:echu. Ślusarski za Teodorczyka.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony z rzutu rożnego, Małkowski wyjaśnia sytuację.

• Początek tej drugiej połowy zdecydowanie dla kielczan. To oni stworzyli sobie już parę sytuacji do strzelenia gola i dłużej utrzymują przy piłce. Ułatwia im to oczywiście gra w przewadze jednego zawodnika.

• To znów MUSIAŁ być gol dla gospodarzy! Kolejne dośrodkowanie z prawej strony i znów w polu karnym gubi się Kiełb!

• Kapitalna wrzutka Sobolewskiego z prawej strony, ale Kiełb nie trafia czysto w piłkę i od bramki goście.

• Ależ zamieszanie pod bramką Lecha! Błąd popełnił Arboleda, piłkę przejął Korzym, zagrał w szesnastkę, ale tam Kiełba uprzedził obrońca.

• Kolejna okazja kielczan! Wrzutka Sylwestrzaka z lewej strony i strzał głową Pilipczuka. Kolejny raz jednak na wysokości zadania staje Gostomski.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego i strzał głową Teodorczyka, Bardzo jednak niecelny.

• Mamy gwizdek sędziego, Korona wznawia grę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie nie było nam dane zobaczyć choćby jednej bramki, ale nie ma co narzekać - oglądamy naprawdę ciekawy mecz. Tym bardziej nie trzeba chyba nikogo zapraszać na drugą połowę. Spotkamy się za około kwadrans.

• Dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony, łapie piłkę bramkarz.

• Strzał Markovicia sprzed szesnastki, ale mocno niecelny.

• I znowu blisko gola!. Z rzutu wolnego uderzał Barry Douglas, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• To MUSIAŁ być gol dla Korony! Po podaniu Korzyma w idealnej sytuacji do strzelenia bramki był Pilipczuk, ale genialnie jego uderzenie obronił Gostomski.

• Ależ szans dla Lecha! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Lovrencsics, a minimalnie z piłką minął się Arboleda. To mógł być gol!

• Wrzutka Pilipczuka z lewej flanki, łapie futbolówkę Gostomski.

• Dobre dośrodkowanie Golańskiego z cornera, a potem nieznacznie niecelny strzał głową Pilipczuka.

• Dobra wrzutka w szesnastkę w wykonaniu Pilipczuka, tam do strzału doszedł Korzym, ale uderzył za lekko.

• Nieporozumienie teraz Sylwestrzaka i Pilipczuka. Mogła być naprawdę groźna akcja.

• Niezły strzał Sylwestrzaka sprzed szesnastki, ale za lekki. Piłka w rękach bramkarza.

• Żółta kartka dla Jovanovicia, za głupi faul na Lovrencsicsu

• Faul na Pilipczuku w środkowej strefie.

• Znów było blisko gola dla Korony! Długie zagranie Sylwestrzaka do Pilipczuka, ten starał się dogrywać jeszcze do będącego w świetnej pozycji kolegi, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Arboleda.

• Zmianę mamy teraz, Douglas za Murawskiegop

• Dośrodkowanie Sylwestrzaka z lewej strony, strzał głową Sobolewskiego, ale tym razem to Gostomski spokojnie interweniuje.

• Strzelał Teodorczyk z narożnika szesnastki, spokojnie piłkę złapał Małkowski.

• Trener Rumak po czerwonej kartce dla Kamińskiego nie zdecydował się na żadną zmianę personalną, przesuną za to Rafała Murawskiego na środek defensywy.

• Długo teraz piłkę rozgrywają goście, Korona czeka na błąd i możliwość do kontry.

• Pilipczuk wychodził teraz na czystą pozycję po zgraniu Korzyma, sędzia odgwizdał jednak spalonego.

• Akcja Korony lewą stroną, futbolówka wychodzi jednak na aut bramkowy.

• Blisko gola! Strzał z rzutu wolnego w wykonaniu zawodnika Korony i tylko poprzeczka! Gospodarze w natarciu.

• Tak jest! Czerwona kartka dla obrońcy Lecha!

• Ależ błąd Kamińskiego! Strata piłki na rzecz Korzyma, a ten padł przed polem karnym. Będzie czerwień?

• Groźne teraz zagranie w pole karne gospodarz z prawej flanki, nikt jednak nie doszedł do piłki. Od bramki Małkowski

• Sprzed pola karnego po zgraniu Teodorczyka uderzał Murawski, ale pomocnik ten nie trafił w światło bramki

• Lovrencsics wrzucał z rzutu wolnego, kompletnie nieudanie.

• Ależ było groźnie! Golański świetnie dośrodkował z prawej strony w szesnastkę, a tam z dobrej pozycji przestrzelił Pilipczuk.

• Pierwsze dłuższe zagranie ze strony Sylwestrzaka, piłka w rękach Bramkarza.

• Pan Marcin Borski gwiżdże po raz pierwszy, mecz rozpoczynają goście...

• Piłkarze już wchodzą na boisko. Czekamy na świetny mecz!

• W dwóch innych dzisiejszych spotkaniach padło łącznie aż 11 goli. Miejmy nadzieję, że widowisko w Kielcach również nas nie zawiedzie i również będziemy świadkami wielu goli.

• Jednych i drugich łączy niejako osoba Jacka Kiełba, obecnie piłkarza Korony, który kiedyś przez trzy lata grał w Lechu.

• Priorytety obu ekip są rzecz jasna skrajnie odmienne. Lech zwyciężając dzisiaj może przybliżyć się do pierwszej trójki, Korona liczy na trzy punkty, które pomogą jej oderwać się nieco od strefy spadkowej.

• Drużyny te mierzą się w tym sezonie oczywiście już po raz drugi. Poprzednim razem poznaniacy przy Bułgarskiej wygrali 2:0.

• Po poprzedniej kolejce zdecydowanie bardziej zadowoleni mogli być kibice dzisiejszych gospodarzy, zwyciężyli oni na własnym boisku z Widzewem 2:1. Lech, również u siebie, tylko zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin.

• Na uwagę zasługuje szczególnie obecność na ławce drużyny Mariusza Rumaka 16-letniego Dawida Kownackiego. Zawodnik ten ma okazje stać się najmłodszym debiutantem tego sezonu.

• Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądą: Małecki, Malarczyk, Janota, Gołębiewski, Lenartowski, Trojanowski, Zawłocki.

• Na ławce rezerwowych gości znaleźli się: Kotorowski, Douglas, Trałka, Pawłowski, Ślusarski, Kownacki, Formella

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu ekip. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi.

• Witamy z Areny Kielc! Już za około 40 minut zmierzą się tutaj drużyny Korony oraz poznańskiego Lecha. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.