Korona Kielce

2

Lech Poznań

2

• Zapraszamy na nasz portal relacje z kolejnych meczów, już o 18.00 hitowy pojedynek Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Lech wyraźnie przeważał w pierwszej połowie, ale w drugiej żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej okazji. gracze Korony mają jednak dobrze przygotowane stałe fragmenty gry i po dwóch rzutach rożnych zdobyli dwie bramki, zdobywając cenny punkt.

• Sędzia zakończył mecz od razu po bramce dla Korony, która rzutem na taśmę uratowała punkt.

• Ostatni rzut rożny wykonywał Golański. Kapo złożył się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę, która z kolei trafiła w kolano Sylwestrzaka i wpadła do bramki bezradnego Gostomskiego.

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Mamy wyrównanie! 2:2!

• Jovanovic uwołnił się w polu karnym i oddał strzał z dystansu ale kapitalnie broni Gostomski

• Kolejna żółta kartka dla Lechitów. Sadajew ukarany za wybicie piłki po gwizdku.

• Sędzia Jakubik doliczył 3 minuty. Czy Koronie uda się jeszcze zagrozić bramce gości?

• Żółta kartka dla Douglasa za faul taktyczny.

• Spore zamieszanie pod bramką Cerniauskisa. Formella dograł do Pawłowskiego, ale ten nie dał rady z bliska pokonać bramkarza gospodarzy.

• Dobre dośrodkowanie Janoty, ale Trytko był wyraźnie zaskoczony, że po raz pierwszy dostał celne podanie i nieczysto uderzył.

• Dobra szansa Lecha, ale Jevtić jednak przekombinował i wpadł prosto w obrońcę.

• Po kolejnym rożnym do strzału głową doszedł Malarczyk. Przeniósł piłkę kilka metrów nad bramką.

• Ostatniej zmiany dokonuje trener Skorża. Z boiska schodzi Lovrencsics, a zmienia go najczęściej wchodzący gracz Lecha w tym sezonie Dariusz Formella.

• Jedyny pomysł Korony na grę to stałe fragmenty gry wykonywane przez Pawła Golańskiego. Mają ich nawet sporo ale obrońcy Lecha dobrze sobie z nimi radzą.

• Kolejna strata Sadajewa. Napastnik Lecha niezbyt dobrze wszedł w mecz.

• Trener Skorża zmuszony był dokonać drugiej zmiany. Marcin Kamiński wyraźnie utyka, więc wchodzi za niego Paulus Arajuuri.

• Ofensywna zmiana w ekipie gospodarzy. Aankour wchodzi za Markovicia. Korona ewidentnie potrzebuje zastrzyku energii, bo póki co gra bardzo apatycznie.

• Sadajew w bramkowej sytuacji w polu karnym strasznie się pogubił i wyjechał za linię końcową.

• Kapo nie miał szans w pojedynku z trzema obrońcami gości i stracił piłkę.

• Pierwsza zmiana w Lechu. Mocno zmęczonego już Hamalainena zmienia Zaur Sadajew

• Sylwestrzak próbował z ostrego kąta zaskoczyć Gostomskiego, strzał jednak dużo za słaby.

• Ostre wejście Markovicia w Linettego, ale sędzia o dziwo puścił grę. Młody Lechita potrzebuje pomocy medyków.

• Pawłowski wystawił piłkę Hamalainenowi na 11 metrze, strzał Fina został jednak zablokowany przez Dejmka.

• Jevtić ładnie minął Kiełba i był faulowany przez Jovanovicia. Z wolnego dośrodkowywał Douglas ale obrońcy Korony oddalili zagrożenie

• Lechici wychodzili z kontrą 3 na 2, ale Lovrencsics marnuje akcję złym przyjeciem.

• Kiełb szarżował prawym skrzydłem, dośrodkował prosto w Kamińskiego ale jest rożny dla gospodarzy. Spore zamieszanie ale Gostomski wychodzi z opresji obronną ręką.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za niewidocznego dziś Chiżniczenkę wchodzi Przemysław Trytko.

• Spore zamieszanie w polu karnym Korony, piętką próbował Kędziora, ale pewnie łapie Cerniauskas.

• Zespoły już wróciły na boisko, gwizdek sędziego i liczymy na dalsze emocje!

• Tradycyjnie w przerwie zapraszam do komentowania oraz głosowania w naszym plebiscycie na najlepszego gracza meczu. Póki co prowadzi Kasper Hamalainen.

• Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando Lecha, który nie zraził się straconą bramką, kontynuował swoją grę i wrócił na prowadzenie.

• Sędzia Jakubik nie doliczył ani minuty i zakończył niezłą pierwszą połowę, w której wyraźnie przeważał Lech.

• Chiżniczenko zgrał głową do Kiełba, skrzydłowy Korony nie dał rady dwóm obrońcom gości i stracił piłkę po nieudanym dryblingu

• Dośrodkowywał Douglas, w polu karnym Trałka pozostawiony zupełnie bez opieki nie najlepiej się złożył i przeniósł piłkę nad bramką.

• Hamalainen pociągany za koszulkę przez Jovanovicia, sędzia poczekał na rozwój wypadków i po stracie Fina podyktował rzut wolny dla gości, a Bośniaka słusznie ukarał żółtą kartką.

• Kiełb urwał się Douglasowi na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Chiżniczenko nie wykazał się snajperskim nosem i piłkę wybił Kędziora.

• Korona chciała szybko odpowiedzieć, z dystansu uderzał Jovanovic, ale Gostomski ładnie wybił na rożny. Po dośrodkowaniu Golańskiego, główkował nad bramką Sylwestrzak.

• Bardzo ładną zespołową akcję Lecha pewnie wykończył Pawłowski i wyprowadził gości na prowadzenie

• GOOOOOOOOL! Pawłowski ogrywa Malarczyka i pewnie pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Cerniauskisa!

• Golański dośrodkowywał z wolnego, piłkę z głowy Malarczyka w ostatniej chwili zdjął Kamiński, ratując swój zespół

• Po raz pierwszy w tym meczu Korona utrzymuje się dłużej przy piłce, jednak nic z tego nie wynika

• Linetty założył siatkę Golańskiemu i wypuścił Douglasa lewą stroną, ale bardzo dobry powrót Kiełba przerwał akcję

• Nic nie zapowiadało bramki dla Korony, ale Golański zrehabilitował się za błąd i idealnie dośrodkował do Kapo. Francuz wykorzystał swoje warunki fizyczne i gapiostwo Wołąkiewicza i zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze.

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Golański dośrodkowuje z rożnego prosto na głowę Kapo i mamy wyrównanie!

• Fatalny błąd Dejmka, który źle przyjął piłkę przed własnym polem karnym. Do piłki dopadł Lovrencsics, jednak nie dał rady wykorzystać sytuacji sam na sam z Cerniauskasem

• Kolejny strzał z dystansu na bramkę Korony. Tym razem próbował Lovrencsics, pomylił się jednak o 2 metry

• 2 groźne strzały z dystansu Pawłowskiego. Oba paruje z problemami Cerniauskas. Po rzucie rożnym świetną okazję miał Kamiński ale znów kapitalnie interweniował litewski bramkarz.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy zmarnowany przez niedokładną wrzutkę Golańskiego.

• Jevtic przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne i płasko dośrodkował wzdłuż bramki. Piłka dotarła do Golańskiego, który niefortunnym wybiciem wyłożył piłkę Hamalainenowi na 5 metrze. Fin nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Hamalainen i 1:0 dla Lecha!

• Wołąkiewicz bardzo niedokładnie zagrywał do Lovrencsicsa. Dużo niedokładności z obu stron.

• Pierwsza akcja Korony. Kapo wymienił piłkę z Janotą, który fatalnie przerzucił na prawą stronę i aut dla Lecha

• Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika i zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach "Final Countdown". Czy to jakaś aluzja co do przyszłości Ryszarda Tarasiewicza?

• W pierwszym składzie gospodarzy wystąpi Olivier Kapo, który do tej pory rozegrał jedynie 60 minut, zobaczymy jak się dziś spisze. W Lechu uwagę zwraca brak klasycznego napastnika, najbardziej wysuniętym graczem będzie Kasper Hamalainen

• I ławka Korony: Małecki, Pilipczuk, Trytko, Ouattara, Aankour, Leandro, Sobolewski

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, czas poznać rezerwowych, zaczynając od gości: Buric, Arajuuri, Formella, Drewniak, Henriquez, Keita, Sadajew

• Do rozpoczęcia meczu pozostało 40 minut, w tym czasie zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi

• W pierwszym sobotnim meczu T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się z Lechem Poznań. Na ten mecz zaprasza Wojciech Adamczak.