1

Lechia Gdańsk

0

• Koniec! Trzy punkty zostają w Kielcach!
    Nie był to za ciekawy mecz, ale gospodarze zrobili więcej w drugiej połowie aby wygrać i im się to udało. Z mojej strony to tyle. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

• Janota! Znów zmarnował setkę ten piłkarz!

• Trzy minuty doliczył sędzia

• Janota! Pomocnik Korony nie wykorzystał idealnej sytuacji!

• Kiełb uderzył głową po wrzutce z prawej strony, ale niecelnie

• Korzym faulował rywala w okolicach linii środkowej.

• Żółta kartka dla Kiełba za faul na Maderze

• Madera faulował Kiełba. Po chwili mieliśmy strzał Sylwestrzaka, ale fatalny

• Wiśniewski dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka znalazła się ostatecznie w rękach Małkowskiego

• Teraz goście są dłużej przy piłce. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Grzelczak dośrodkowywał w szesnastkę gospodarzy, bez efektu

• Zmiana w Lechii. Grzelczak za Makuszewskiego

• Jovanović! Zawodnik Korony znów świetnie uderzył sprzed szesnastki, kapitalnie broni Bąk!

• Rzut wolny dla gospodarzy

• Korona lepiej zaczęła drugą połowę i dzięki ładnemu uderzeniu Jovanovicia sprzed szesnastki prowadzi. Czy utrzyma ten wyni?

• A teraz zmiana u gości. Sadaev za Frankowskiego

• Zmiana w Koronie, Pilipczuk za Trytkę

• Goooooooool! 1:0, Jovanović

• Rzut rożny mieli koroniarze, ale słabo go rozegrali. Teraz jednak przed nimi kolejna szansa z cornera.

• Było groźnie! Tym razem Golański dośrodkował ciut lepiej, piłkę zgrał Korzym, a blisko gola był Sobolewski

• Teraz Golański dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zrobił to fatalnie.

• Korona Kielce - Lechia Gdańsk

• Rzut wolny mieli goście, ale w jego efekcie od bramki zacznie Małkowski.

• Żółta kartka dla Malarczyka, za faul na rywalu

• I od razu zmiana. Janota za Markovicia

• Sędzia daje znak, goście wznawiają grę.

• I mamy koniec pierwszej połowy. Jak na razie oglądamy marne widowisko i mamy bezbramkowy remis. Na tę chwilę to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Jeden z piłkarzy Lechii leży przed własną szesnastką

• A teraz zablokowano strzał Kiełba/

• Frankowski uderzył sprzed szesnastki, ale został zablokowany.

• Deleu uderzył z dystansu i choć zrobił to nieźle, to jednak niecelnie.

• Mogło być ciekawie pod bramką gości, ale Trytko został zablokowany przez obrońców

• Rzut wolny dla Lechii, blisko pola karnego gospodarzy

• Vranjes dośrodkowywał z prawej strony, ale nic z tego nie wynikło

• Trochę chaosu mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią na dłużej utrzymać się przy piłce.

• Nieudana wrzutka Golańskiego z prawej strony

• Długie zagranie od Deleu do Wiśniewskiego, ale ten drugi był na spalonym

• Było trochę zamieszania pod bramką Bąka po wrzutce Golańskiego, ale goście opanowali sytuację.

• Golański oddał strzał z dystansu, ale pomylił się dość mocno

• Zamieszanie w szesnastce gospodarzy. Małkowski wypuścił piłkę z rąk, ale Lechia nie potrafiła z tego skorzystać.

• Dośrodkowanie w szesnastkę Lechii, ale jeden z koroniarzy był na spalonym.

• Jeden z gości leży kontuzjowany na boisku.

• Jacek Kiełb uderzył teraz sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.

• Ależ było groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z piłkarzy Lechii oddał strzał głową i nieznacznie się pomylił!

• Frankowski oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, ale mieliśmy rykoszet i teraz będzie corner.

• Makuszewski został przed chwilą zatrzymany na skraju szesnastki gospodarzy.

• Wiśniewski uderzył głową po dośrodkowaniu Deleu, ale wprost w bramkarza.

• Trytko zgrywał teraz piłkę w stronę Korzyma, ale zrobił to nieznacznie niedokładnie.

• Makuszewski dośrodkowywał z prawej strony, ale nic z tego nie wynikło

• Teraz z kolei mogło być groźnie pod bramką Lechii. Po rzucie wolnym piłkę zgrywał Dejmek, jednak żaden z gospodarzy do niej nie doszedł.

• Poprzeczka! Wiśniewski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę!

• Będzie groźnie pod bramką Korony. Rzut wolny dla gości blisko szesnastki Małkowskiego.

• Strzał z dystansu Piotra Wiśniewskiego i na raty piłkę wyłapał Zbigniew Małkowski.

• Fatalne uderzenie Vranjesa z dystansu...

• Długie zagranie Piotra Malarczyka w kierunku Przemysława Trytki, ale najszybszy bramkarz Mateusz Bąk.

• Dwa rzuty rożne dla Lechii w krótkim odstępie czasu. Było groźnie, ale zablokował uderzenie jeden z graczy gospodarzy.

• Sędzia Jakubik daje znak, zaczynamy!

• Piłkarze już wychodzą na boisko, czekamy na emocjonujące spotkanie!

• Już tylko kilka minut do rozpoczęcia spotkania. Na jaki wynik stawiacie?

• Ten mecz jest oczywiście szalenie ważny, jeśli chodzi o walkę o pierwszą ósemkę ligową. Jeśli Korona dziś przegra, to może to być jej koniec marzeń o grupie mistrzowskiej. Jej strata do ósmego Zawiszy wynosi cztery oczka.

• Gdy obie te drużyny zagrały ze sobą w rundzie jesiennej, to padł remis 2:2. Korona prowadziła nawet 2:0 po dwóch trafieniach Michała Janoty, ale Lechia po golach Piotra Grzelczaka i Pawła Dawidowicza wyrównała jeszcze przed przerwą.

• W poprzedniej kolejce oba te zespołu bezbramkowo remisowały. Korona na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a Lechia u siebie z krakowską Wisłą. W tabeli ligowej kielczanie są na miejscu 11 i tracą trzy punkty do dziewiątych gdańszczan.

• Jako, że do pierwszego gwizdka mamy jeszcze troszkę czasu, zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj.

• Ławka rezerwowych Korony: Małecki, Pilipczuk, Janota, Stano, Cebula, Ałdaś, Chiżniczenko

• Ławka rezerwowych Lechii: Rosa, Bieniuk, Grzelczak, Kostrzewa, Oualembo, Sadaev, Stolarski

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Zachęcam do zapoznania się z nimi.

• Witamy z Kolporter Areny! Już za pół godziny rozpocznie się pierwsze spotkanie 25 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się drużyny Korony Kielce i Lechii Gdańsk. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam serdecznie, Damian Wiśniewski.