Korona Kielce

3

Legia Warszawa

5

• Za uwagę dziękuje już Wam, Marek Koktysz. Mam nadzieję, że kolejne mecze, które będę komentował okażą się równie ekscytujące i otwarte! Do zobaczenia na Ekstraklasa.net!

• Co do piosenki "Bałkanica"... nie mogę w 100% stwierdzić, która ekipa kibiców to śpiewała. Nie komentowałem meczu prosto ze stadionu, więc ciężko mi było rozpoznać. Słyszałem w zasadzie "Będzie, będzie się działo" :)

• 14 strzałów Korony (w tym 7 celnych) i 22 Legii (w tym 9 celnych). To obrazuje jaki mieliśmy dzisiaj mecz. Oby same takie w Ekstraklasie!

• Ależ mieliśmy emocję w Kielcach! Dużo bramek, dużo akcji, dużo strzałów! To lubimy. Legia szybko ustawiła sobie ten mecz i przeciwnika. Korona popełniała za dużo błędów w defensywie, ale trzeba im oddać, że nie podłożyli się i starali się odrobić straty. Legia była dzisiaj poza zasięgiem. Na plus zdecydowanie Dwaliszwili, Brzyski i Kucharczyk w Legii oraz Janota, Sobolewski i Lenartowski w Koronie.

• KONIEC MECZU! WOW! ALE SIĘ DZIAŁO!

• danielos481 - wątpię, zajmie się tym ekspert od Jagiellonii Białystok, który obsługuje mecze tego klubu.

• Łukasik z pierwszej piłki na prawo do Kucharczyka, który strzela w zasadzie z zerowego kąta w boczną siatkę.

• 4 minuty doliczone. Ale tempo :)

• Lenartowski! Kolejny strzał tego zawodnika i znowu w ręce Skaby!

• Sobolewski dostał piłkę w polu karnym, uderzył mocno, piłka odbiła się od pleców Łukasika i wtedy dopiero wpadła do siatki.

• SOBOLEWSKI! Jeszcze walczą! 3:5!!!

• Radović ciekawie odgrywa do Pinto, ale Portugalczyk na spalonym. Dobre wejście.

• Malarczyk! Zawodnik Korony strzela głową po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. Obok. Ale próbują.

• Stano vs. Dossa. Na murawie leży legionista. Potrzebna pomoc medyczna.

• Znowu Kosecki! Tym razem tuż obok słupka!

• Kosecki strzela! Małkowski broni. Ależ dzisiaj rozstrzelana została Korona!

• Zapomniałem wprowadzić zmianę. Wybaczcie. Vrdoljak za Łukasika.

• Lenartowski strzela z dystansu, ale tak "na odwal się".

• Żółta kartka dla Brzyskiego za faul taktyczny.

• Nieudana próba dośrodkowania Radovicia. Wybija Korona, ale kontrę przerywa Brzyski.

• Takiego festiwalu strzeleckiego jeszcze w tym sezonie nie mieliśmy. To pierwszy mecz, w którym padło aż siedem bramek!

• Tak jak prosiliście - zdjęcie kibiców Legii w Kielcach.

• Kibice Legii w Kielcach.

• Szybki atak Korony. Janota zagrywa do wbiegającego z prawej strony pola karnego Sobolewskiego, a ten pewnie pokonuje Skabę strzałem przy dalszym słupku.

• SOBOLEWSKI! 2:5!!

• Broź w polu karnym gospodarzy. Odgrywa do Koseckiego, którego uprzedza obrońca!

• Kucharczyk znowu próbował tego swojego "strzało-podania", ale tym razem zatrzymała się ona na obrońcach.

• Mięciutko zagrywa Pinto do Kucharczyka, który nie zdążył już do tej piłki. Goście próbują sobie już coraz ciekawszych i kreatywniejszych rozwiązań.

• Korona chciałaby już skończyć ten mecz. W piłkę gra tylko Legia. Kibice gospodarzy już coraz cichsi, a Legii coraz głośniejsi!

• Kontra legionistów. Pędzi prawą stroną Kucharczyk, odgrywa nieco za plecy do Radovicia, który z kolei miękko wrzuca piłeczkę w pole karne. Tam strzału nożycami z powietrza próbuje Kosecki, ale trafia w obrońcę.

• Zmiana w Legii. Pinto zmienia Furmana.

• Pierwsi kibice opuszczają już stadion w Kielcach... nie są to fani Legii.

• Dwaliszwili otrzymuje bardzo dobre podanie w pole karne, bierze obrońcę na plecy, obraca się i puszcza "kanałkiem" piłkę Małkowskiemu. Legia gra na dużym luzie. Korona sięga dna.

• 5:1!!! Hattrick LADO!

• Kosecki miał wejście smoka. "Kosa" szybko wbiega w pole karne, na obieg idzie mu Brzyski, który dostaje od niego podanie. Lewy obrońca Legii podaje wzdłuż pola karnego, futbolówka trafia do Kucharczyka, który pewnie pokonuje golkipera gospodarzy. Kolejna asysta "Brzytwy"!

• 4:1!!!! Podręcznikowy atak. Kucharczyk!

• Kosecki zmienia Ojamę, który dzisiaj był wszędzie i bardzo chciał zdobyć gola!

• Kibicka - z tego co usłyszałem to Legii. Przerobili to odpowiednio na rzecz klubu, ale nie potrafię teraz tego powtórzyć.

• Ojamaa wykazał się efektowną "ruletą", podał do Brzyskiego, który strzelił słabo i bez problemów dla Małkowskiego.

• Kiełb zszedł z murawy bardzo wkurzony. Odkopał bidon i wszedł prosto do szatni.

• Kiełb schodzi. Za niego Sierpina.

• Ależ mecz w Kielcach! Rzut rożny dla Legii przechwycony przez bramkarza Korony. Są emocję!

• Kontra Legii! Radović wychodzi na dogodną pozycję, strzela, ale broni Małkowski!

• LENARTOWSKI! Strzał z dystansu, piekielnie mocny, ale trafia prosto w słupek!

• Janota dostaję kartkę, bo pokazał podkoszulek z dedykacją dla ojca.

• Janota odbiera piłkę Furmanowi blisko pola karnego. Oddaje do Stano, który pędzi w pole karne i w odpowiednim momencie oddaje ją koledze, który pewnie pokonuje Skabę takim pseudo-lobem.

• JANOTA! 1:3!!!

• Dobre, prostopadłe, otwierające drogę do bramki podanie do Dwaliszwiliego. Gruzin na spalonym według sędziów. Tak naprawdę chyba na nim nie był.

• Dobre dośrodkowanie Lisowskiego z rzutu wolnego strąca głową Stano! Skaba łapie!

• Furman znowu agresywnie walczy o odbiór piłki. Musiał go upomina, bo legionista ma już kartkę.

• Stano niedokładnie podaje do Janoty. Takie "kasztany" to dzisiaj jest znak charakterystyczny Korony Kielce.

• Wejście ofensywne Brozia. Dobrze i bez faulu powstrzymuje go Lisowski.

• LENARTOWSKI! Obok bramki Skaby! Próbował podkręcić piłkę, ale zrobił to dosyć nieudolnie i nie ma gola.

• Furman bardzo ostro wchodzi w Janotę. Jest pierwsza kartka.

• Kucharczyk wychodzi "sam na sam" z Małkowskim, ma jednak dosyć ostry kąt, więc schodzi do środka, zdążyli wywrzeć na nim presję obrońcy, napastnik nie popatrzył i zagrał w pole karne do... Kuzery. Ten wybił piłkę za linię końcową.

• Broź skasowany przez Janotę. Ciągle jednak Musiał nie wyciąga kartek.

• Kucharczyk mocnym podaniem wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Malarczyk przepuścił piłkę, bo myślał chyba, że złapie ją już Małkowski. Ale tam był Dwaliszwili, który wybiegł zza jego pleców i wślizgiem skierował piłkę w siatki!

• Dwaliszwili! Stanęli wszyscy i 3:0!!!

• Pierwsza akcja ofensywna Korony. Niecelne podanie kończy tą akcję i piłka jest w rękach Skaby.

• ... i Trojanowski za Pilipczuka.

• Przypominamy. Lenartowski za Trytko.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiany w Koronie. Lenartowski za Trytko i Trojanowski za Pilipczuka.

• Wracamy na kielecką murawę. Legioniści już na boisku. Korona pojawia się następna.

• To chyba nowa, ulubiona piosenka legionistów :] (oczywiście zaraz po "Ona tańczy dla mnie")

• Korona przez większość I połowy nie istniała. Legia bombardowała bramkę Korony, a żółto-krwiści nie potrafili w ogóle się postawić gościom. Gospodarze obudzili się w końcówce, dla nich ta połowa mogła trwać, bo wreszcie złapali dobry rytm.

• Koniec I połowy!

• Zakotłowało się w polu karnym Skaby. Pilipczuk zagrał w pole karne, ale tam żółto-krwiści nie potrafili skierować piłki do siatki!

• Brzyski powstrzymuje Janotę, z którym wymienia później parę gorzkich słów. Pomocnik Korony chyba (tak odczytuje z gestów) pokazał legioniście, że rozstrzygną tą sprawę poza murawą :)

• Ojamaa znowu aktywnie na lewej stronie. Znowu tworzy groźną sytuację i znowu wybiera strzał zamiast podania. Obija obrońców niemiłosiernie. Rożny dla Legii, ale nie było z niego zagrożenia.

• Dobre podanie wzdłuż pola karnego. Zamyka akcję Pilipczuk, ale zrobił to za późno i strzelił obok bramki.

• danielos481 - nie mamy jeszcze zdjęć z Kielc. Nie dysponujemy także liczbami ilu kibiców pojawiło się na stadionie. Kibice Legii zajmują cały górny sektor dla gości oraz troszkę dolnego.

• Rożny dla Korony. Odbitą piłkę strzela Pilipczuk, ale trafia w obrońców.

• Dossa starł się teraz z Juniorem, który ostro wychodził do górnej piłki. Trochę się zakotłowało, były przepychanki, ale ostatecznie tylko wolny dla Korony.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Korony stwarza okazję dla Legii, która wychodzi z kontrą. Czterech legionistów bierze udział w akcji. Radović wybiera ustawionego na lewej stronie Brzyskiego, który z kolei próbował podaniem po ziemi znaleźć Ojamę, ale jego podanie jest za mocne.

• Dośrodkowuje Furman. Do nieszczególnie groźnego i celnego strzału nogą dochodzi Junior. Kontra dla Korony nieudana.

• Kolejny rożny dla Legii. Korona w poważnych tarapatach.

• Sylwestrzak dośrodkowuje w pole karne. Wybija Dossa, potem trochę przeszkodzili sobie ze Skabą, ale ostatecznie wybili futbolówkę poza pole karne.

• Po tych szalonych minutach trochę nam się teraz uspokoiła gra. Legia częściej przy piłce, ale nie ma już lawinowych ataków.

• Statystyki mówią wszystko. 12 strzałów Legii i 0 Korony.

• Brzyski z rożnego. Krótko rozegra piłka, ale nie udaje się ta akcja Legii. Atakuje gospodarz tego meczu!

• Dwaliszwili trochę za mocno przerzucił piłkę do Kucharczyka na prawą stronę. Tylko rożny.

• Ojamaa płasko w pole karne, ale tym razem Dwaliszwili nie dał rady tej piłki złapać.

• Dośrodkowanie w pole karne Legii wybija głową Brzyski. Korona naciska.

• Pozbierali się już oboje. Wszystko w porządku. Kibice Wojskowych pewnie już się spocili ze strachu o kontuzję kolejnego bramkarza.

• Dośrodkowanie gospodarzy w pole karne Legii. Wyskakuje Skaba i Lisowski. Ucierpieli oboje. Potrzebna pomoc medyczna.

• Trochę szczęśliwie potoczyło się to dla Legii. Korona nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego. Ojamaa próbował strzału z niemal zerowego kąta, futbolówka odbija się od obrońców Korony i trafia do Dwaliszwiliego, który ma na plecach obrońcę, ale udaje mu się obrócić i strzelić!

• DWALISZWILI! 2:0! NOKAUT!

• Furman podał na lewą stronę do wbiegającego Brzyskiego, który z kolei wykłada piłkę w pole karne do Radovicia, który ustawiony jest za obrońcami. Podręcznikowo.

• RADOVIĆ! Co się odwlecze, to nie uciecze! Legia prowadzi!

• Kucharczyk strzela w słupek! Piłka odbija się jeszcze do Radovicia, który przekłada piłkę, żeby ominąć obrońcę, strzela! MAŁKOWSKI! ALE PARADA!

• Kibice zanucili teraz swoją wersję piosenki "Bałkanica" zespołu Piersi :)

• Kolejna wymiana Radovicia z Ojamą, ale tym razem zakończona strzałem. Niestety dla gości - niecelnym.

• Ojamaa dobrze znalazł podaniem Kucharczyka w polu karnym, ale legionista źle sobie przyjął piłkę. Korona przy piłce.

• Dobrze zerwał się do ataku Rzeźniczak, ale jego podanie zepsuł Broź, który próbował oddać piłkę Kucharczykowi. Oddał rezerwowym.

• Janota znakomicie znalazł w polu karnym Kiełba, który... chyba chciał strzelać klatką piersiową, ale ostatecznie po prostu obił sobie twarz.

• Dośrodkowanie Brzyskiego niecelne i kontra dla Korony!

• Radović dobrze znalazł się w polu karnym, nabrał na "przekładkę" obrońcę i próbował oddać futbolówkę na czystą sytuację dla Kucharczyka. Lisowski jednak ubiega piłkarza Legii!

• Udało się teraz wyrwać Koronie z własnej połowy, ale akcja ofensywna skończyła się niecelnym podaniem Kiełba, który trafia w Dossę.

• Furman strzela z dystansu! Mocne uderzenie przelatuje jednak obok bramki Małkowskiego.

• Korona na razie nie wygląda dobrze na tle Legii, która raz po raz straszy gospodarzy. Szczególnie niebezpieczny jest Henrik Ojamaa. Korona próbuje zawiązać akcje ofensywne długimi podaniami.

• Mocne dośrodkowanie Furmana z rzutu rożnego wybite przez obrońców.

• Ojamaa kiwa się na lewej stronie z Kuzerą, ale w sukurs idzie mu Kiełb i Estończyk traci piłkę. Piłka zaraz wraca jednak do Legii, znowu ma ją Ojamaa, który wywalczył rożny.

• Trytko wychodzi "sam na sam" ze Skabą, pokonuje bramkarza Legii... ale jest spalony!

• Ależ fatalnie zachował się teraz Radović! Legia przejmuje piłkę na połowie gospodarzy, Kucharczyk trąca piłkę do Dwaliszwiliego, a Gruzin wystawia piłkę Radoviciowi, który daje się prześcignąć obrońcy Korony!

• Furman dośrodkowuje z rożnego, wyskakuje do piłki Rzeźniczak, ale strzela niecelnie!

• Znakomity rajd Ojamy, Estończyk ścina w pole karne, gdzie na małej odległości wymienia piłkę z Radoviciem, w końcu strzela, ale tylko rożny!

• Głośno na sektorze gości. "Niepokonane miasto, niepokonany klub" zabrzmiał na stadionie w Kielcach.

• Błąd Janoty, odbierają legioniści, ale podanie do Dwaliszwiliego było za mocne.

• Ściga się z Brzyskim Kiełb, ale górą obrońca Legii. Za chwilę niedokładne zagranie Koroniarzy łapie Skaba.

• Dośrodkowanie Ojamy, przepuszcza piłkę Radović i Kucharczyk strzela z przewrotki, ale bardzo niecelnie.

• Szybko cofnięta piłka do obrony, ale zaraz długa piłka do Kucharczyka przecięta przez Kuzerę.

• Parafrazując internetowego klasyka: "Tomasz Musiał zaczął... no, ale to nie jest istotne, że zaczął.".

• Piłkarze wychodzą już z tunelu. Za chwilkę zaczynamy widowisko w Kielcach!

• Legia nie wygrała w Kielcach od 2010 roku. Czy dzisiaj przerwą tą fatalną passę?

• Na sektorze gości zasiądzie dzisiaj komplet kibiców Legii Warszawa.

• Ostatni mecz Korony z Legią na tym stadionie dostarczył nam wielu emocji. Żółto-krwiści wygrali 3:2, a mecz to była prawdziwa walka bokserska - cios za cios. Obyśmy dzisiaj doświadczyli czegoś podobnego.

• W porównaniu do poprzedniego, ligowego pojedynku z Podbeskidziem hiszpański trener Korony dokonał sporo zmian. W obronie zabraknie dzisiaj Radka Dejmeka, w pomocy braknie Stąporskiego, Sierpina zaczyna na ławce, podobnie Angielski, którego zastępuje dzisiaj Trytko.

• Poznaliśmy skład Korony na mecz z Legią. Ławka rezerwowych przedstawia się następująco: Małecki, Gołębiewski, Sierpina, Lenartowski, Trojanowski, Golański, Angielski.

• Wciąż nie znamy składu w jakim zagra dzisiaj kielecka Korona. Tymczasem przedstawiamy ławkę rezerwowych Legii: Oliwer Wienczatek, Mateusz Cichocki, Tomasz Jodłowiec, Daniel Łukasik, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Marek Saganowski.

• W zestawieniu "jedenastki" Legii próżno szukać wielkich niespodzianek. Może nieco dziwić brak Daniela Łukasika, który zaczyna mecz na ławce. Zawodnik uczestniczył w przedmeczowym spotkaniu z mediami, a zwykle tacy piłkarze grają później od początku. Urban jest jedna ponad schematami.

• Znamy już skład gości. Nasz typ tym razem się nie sprawdził.

• Witam wszystkich serdecznie na relacji LIVE z meczu 7. kolejki TME - Korona Kielce vs. Legia Warszawa. Marek Koktysz, kłaniam się do klawiatury.