Korona Kielce

1

Ruch Chorzów

4

• To już wszystko z dzisiejszego meczu. Za śledzenie relacji dziękuje Marcin Tabor.

• Bohaterem meczu bezsprzecznie Janoszka który zdobył trzy bramki. Niebiescy w znakomitych humorach wracają na Górny Śląsk, a Korona musi się zabrać do pracy jeśli nie chce na dłużej zakotwiczyć w dolnych rejonach tabeli

• I koniec meczu! Ruch Chorzów pokonuje Koronę Kielce 4-1! Zasłużone zwycięstwo gości!

• Czerwona kartka! Marković brutalnie fauluje Mrowca wchodząc mu nakładką prosto w twarz! Zawodnik zaraz po wejściu na murawę otrzymuje opatrunek lecz reaguje na to z uśmiechem

• No i zapowiadana zmiana. Mrowiec za Babiarza

• Kibice Ruchu świętują w swoim sektorze. Kibice gospodarzy natomiast powoli opuszczają stadion

• Będziemy mieli ostatnią zmianę. Do wejścia szykuje się Adrian Mrowiec

• Chorzowianie już niemal pewni zwycięstwa. Mecz był szybki i ciekawy. Akcje z obu stron lecz Ruch Chorzów zaprezentował się dziś o wiele lepiej i zasłużenie zmierza po trzy punkty

• Zmiana w koronie. Za Sobolewskiego wchodzi Marković

• Gooooool 4-1! Klęska Korony, a bramkę strzela Kuświk po dośrodkowaniu Dziwniela!

• Zmiana w zespole Ruchu. Schodzi bohater Łukasz Janoszka a w jego miejsce wchodzi Maciej Jankowski

• Kontra Ruchu i Kuświk! Lecz napastnik za długo myślał i ze strzału nici a do bezpańskiej piłki doszedł Babiarz lecz broni Małkowski!

• Golański dośrodkowuje do Stano a ten głową trafia w słupek! Korona mogła teraz złapać kontakt z Niebieskimi!

• Strzał Smektały zablokowany przez Gołębiewskiego

• Wydaje się że Chorzowianie kontrolują wydarzenia boiskowe

• Pilipczuk uderzał z pola karnego na bramkę Buchalika lecz zrobił to bardzo niecelnie

• Kuświk mógł zaliczyć wejście smoka! Smektała wycofał mu piłkę na 15 metr lecz broni Małkowski!

• Korzym po raz drugi! Tym razem głową lecz znów niecelnie. Gdyby nie jego przerwa w grze to pewnie wykorzystałby którąś z sytuacji

• Ależ Korzym się pięknie złożył do strzału! Uderzył przewrotką lecz niecelnie!

• Od bramki Buchalik

• Kontra Ruchu i strzał Smektały lecz broni Małkowski. Pomocnik Ruchu mógł jeszcze bliżej podholować piłkę, a na pewno ułatwiłoby mu to zadanie

• Janoszka rozgrywa kapitalne zawody! Nie dość że zdobył już trzy bramki to jest bardzo aktywny i uczestniczy w każdej akcji ofensywnej Ruchu

• Janoszka kompletuje hat-tricka! Dośrodkowanie z rożnego Starzyńskiego a młody "Ecik" idzie w ślady ojca i zdobywa bramkę głową która powiększa przewagę Niebieskich!

• Druga połowa jak na razie przebiega podobnie jak pierwsza. Ruch ma więcej z gry a Korona próbuje atakować lecz robi to z mizernym skutkiem

• Jovanović do Janoty lecz ten oddaje bardzo słaby strzał na bramkę.

• Sobolewski strzela na bramkę lecz Buchalik spokojnie łapie piłkę.

• Gdyby teraz Babiarz lepiej przyjął piłkę mógłby oddać strzał na bramkę który pewnie zakończyłby się golem!

• Niebiescy swobodnie wymieniają piłkę na połowie gospodarzy

• Korona Kielce - Ruch ChorzówKorona Kielce - Ruch Chorzów

• Piłka w rękach Buchalika który spokojnie wznawia grę długim podaniem

• Koroniarze starają się przejąć inicjatywę i ofensywnie podeszli do drugiej połowy.

• Szybka akcja na jeden kontakt drużyny Niebieskich lecz złe podanie w kierunku Janoszki

• I rozpoczynamy drugą połowę!

• Mamy jedną zmianę. Za Piwowara, Gołębiewski

• Na boisko wychodzą już gospodarze. Czekamy jeszcze na Niebieskich i rozpoczynamy drugą połowę

• W szatni Ruchu Chorzów pewnie z goła odmienne nastroje. Goście mają bardo dużą przewagę, konstruują szybkie i ciekawe akcje, a do tego prowadzą 2:1 po bramce "do szatni"

• Trener Juan José Rojo Martín musi pobudzić swoich zawodników jeśli Korona nie chce ponieść ósmej porażki w sezonie

• Zawodnicy Korony nawet nie rozpoczęli od środka. Sędzia zaprasza zawodników do szatni

• Bramka Łukasza Janoszki! Złe dośrodkowanie Starzyńskiego lecz Niebiescy nadal utrzymywali się przy piłce i do piłki doszedł Janoszka który daje zasłużone prowadzenie swojej drużynie!

• Smektała faulowany z boku boiska. Szansa na bramkę "do szatni"

• Gracze Korony na połowie Ruchu lecz złe dośrodkowanie i Buchalik ma piłkę w rękach

• Bardzo kąśliwy strzał Babiarza! Piłka o centymetry mija bramkę Małkowskiego!

• Janoszka nie opanował piłki w polu karnym. Korona próbowała kontry lecz robi to powoli i bez pomysłu

• Świetna akcja Ruchu! Surma na skrzydło do Smektały ten po ziemi w pole karne lecz ani Kwiatkowski ani Janoszka nie zdołali zamknąć tej akcji. Fantastyczna wymiana piłek pomiędzy Niebieskimi.

• Korzym znów źle. Nie wszedł jeszcze w mecz

• Złe dogranie Korzyma i piłka w rękach Buchalika

• Sylwestrzak naciskany przez Kwiatkowskiego lecz radzi sobie obrońca gospodarzy

• Zła decyzja sędziego. Zawodnik Korony mógł wyjść sam na sam lecz arbiter odgwizdał spalonego którego nie było

• Korona nie może odzyskać piłki. Ich akcje są szybko niwelowane przez obrońców

• Niebiescy w dalszym ciągu mają przewagę i przebywają na połowie Korony. Sprawiają jak na razie lepsze wrażenie

• Gooooool Janoszka! Dośrodkowanie z rzutu wolnego do źle wybitej piłki dochodzi Smektała i wstrzela ją na piąty metr a tam Janoszka dostawia nogę. Remis!

• Marcin Malonowski bliski pokonania własnego bramkarza! Lecz gdyby nie on to Korzym mógł zdobyć bramkę na 2:0. Róg

• Gospodarze naciskani teraz przez piłkarzy Niebieskich.

• Kontuzja strzelca bramki Przemysława Trytki. Na boisku pojawia się Maciej Korzym!

• Gooool dla Korony! Szybka kontra gospodarzy i po dośrodkowaniu Janoty nogę dostawił Trytko i Buchalik bez szans! Bardzo szybkie otwarcie wyniku!

• Starzyński bardzo niecelnie dośrodkował i piłka wylądowała poza linią boczną. Rozpocznie bramkarz

• Łukasz Smektała faulowany. Stały fragment gry dla gości

• Dośrodkowanie Smektały, piłka w rękach Małkowskiego

• Tym razem rożny dla Korony

• Rożny dla Ruchu lecz bez korzyści dla gości. Kontra Korony zatrzymana przez obrońców.

• Zamieszanie w polu karnym i z piłką wychodzą chorzowianie lecz bez zagrożenia dla Korony

• Faul Smektały na Pilipczuku. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu łapie Buchalik

• Babiarz niecelnie do Kwiatkowskiego. Była szansa na szybką kontrę

• Niebiescy tracą piłkę i to gospodarze rozpoczynają atak pozycyjny

• Godzina 18:00 a więc zaczynamy! Rozpoczęli goście.

• Drużyny wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie stron boiska

• Obie drużyny zagrają ustawieniem 4-5-1. Zapowiada się ciekawa walka o środek pola

• Sędziemu Musiałowi pomagać dziś będą na liniach Radosław Siejka oraz Sebastian Mucha. Arbitrem technicznym będzie dziś Sebastian Krasny

• W ostatniej kolejce Ruch zremisował na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko Biała 0:0 natomiast Korona również na wyjeździe uległa Pogoni Szczecin 3:2

• Niebiescy pod wodzą Jana Kociana jeszcze nie przegrali. Drużyna Korony postara się przerwać tą imponującą serie. Ruch siedem razy w tym sezonie remisował natomiast Korona siedem razy przegrała. Czy po tym meczu którejś z drużyn będziemy mogli zapisać liczbę "osiem"?

• Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 2-1 dla Korony

• Ruch zajmuje 9 miejsce w tabeli z dobytkiem 16 punktów, Korona jest na miejscu 13 i ma cztery oczka mniej

• Urodziny obchodzi dziś Marek Szyndrowski. Zobaczymy czy wraz z kolegami z drużyny sprawi sobie prezent w postaci zwycięstwa.

• W wyjściowym składzie Ruchu znalazł się natomiast Łukasz Surma. Pomocnik zaliczy dziś swój 428 mecz w ekstraklasie przez co wskoczy na drugie miejsce w liście zawodników z największą ilością meczów w ekstraklasie.

• Kibiców Korony cieszy fakt, że Maciej Korzym dochodzi do pełni sił po ciężkiej kontuzji. Dziś zaczyna mecz na ławce lecz bardzo prawdopodobne, że zobaczymy go na boisku

• Nieobecni w drużynie "Niebieskich" to Marek Zieńczuk, Artur Gieraga oraz Kamil Włodyka

• W Koronie zabraknie Rafała Zawłockiego, Kamila Kuzery, Tomasza Lisowskiego i Jacka Kiełba. Za czerwoną kartkę pauzuje ponadto Radek Dejmek

• Ławka rezerwowych Ruchu Chorzów : Krzysztof Kamiński, Maciej Jankowski, Michał Helik, Martin Konczkowski, Grzegorz Kuświk, Adrian Mrowiec, Łukasz Tymiński

• Ławka rezerwowych Korony Kielce : Wojciech Małecki, Piotr Malarczyk, Vanja Marković, Mateusz Janiec, Bartosz Kwiecień, Daniel Gołębiewski, Maciej Korzym

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Pan Tomasz Musiał z Krakowa

• Będzie to mecz 14 kolejki w której odbyły się już następujące mecze : Górnik 0-1 Cracovia, Pogoń 4-0 Piast, Wisła 3-0 Widzew.