Korona Kielce

2

Wisła Kraków

3

• KONIEC! Fantastyczne doznania zapewnili nam piłkarze w ostatniej minucie meczu. Wisła wygrywa w Kielcach 3:2. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE już w następnej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Za uwagę dziękuję debiutujący Michał Kowalski.

• Co za końcówka! Chrapek z karnego bardzo pewnie i mamy 3:2! Wisła wywozi z Kielc 3 punkty!! Co za emocje!

• Ależ dramaturgia! Miśkiewicz ratuje Wisłę przed utratą trzeciej bramki, krakowianie wychodzą z kontrą, Sarki podaje do Burligi, ten gubi piłkę, zaczyna dryblować i jest faulowany! Rzut karny!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Małeckiego zastępuje Burdenski.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Pojedyncze próby zrywów podejmowane przez obie drużyny nie dają rezultatów. W tym meczu chyba już nic się nie wydarzy. Piłkarze są bardzo zmęczeni.

• Groźna sytuacja pod bramką Małkowskiego. Malarczyk nie był pewny czy wybijać futbolówkę czy zostawić ją bramkarzowi, a za jego placami czyhał już Sarki.

• Niedokładne dośrodkowanie Bunozy. Wisła chyba odpuściła i stara się tylko utrzymać remis.

• Mocny strzał z dystansu Sarkiego zablokowany przez obrońce i mamy rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

• Świetne dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony boiska, tam kompletnie niepilnowany w pole karne wbiega Sobolewski i pięknym strzałem głową pokonuje bezradnego Miśkiewicza. Mamy wyrównanie! 2:2

• Lisowski strzelił jakby chciał naśladować Sebastiana Janikowskiego, naszego polskiego kopacza w NFL. Wysoko nad bramką.

• Po faulu Bunozy na Gołębiewskim rzut wolny dla Korony z 25 metrów.

• Boguskiego zastępuje Łukasz Burliga. Patryk Małecki będzie teraz najbardziej wysuniętym piłkarzem Wisły.

• Vlastimira Jovanovicia zastępuje Przemysław Trytko. Korona chcę i musi atakować!

• Golański nadepnięty przez Bunozę zwija się z bólu. Nie ma jednak kartki. Sędzia pozwala na walkę na boisku w granicach rozsądku.

• Dobra okazja na bramkę wyrównująca dla Korony. Bardzo niedokładnie jednak Sobolewski. To musiał być lepszy strzał!

• Rzeczone uzupełnianie płynów to nie tylko nasz "ekstraklasowy" wymysł! Podobną sytuację mieliśmy przecież podczas sobotniego spotkania o Superpuchar Niemiec. Europa czerpie z nas pełnymi garściami, dobrze, że nie uczą się od nas stylu gry :)

• Mamy przerwę w grze. Piłkarze uzupełniają płyny, jest naprawdę upalnie.

• Wydaje się, że goście coraz lepiej zaczynają sobie radzić z Koroną. Druga bramka Garguły bardzo uspokoiła graczy Franciszka Smudy. Kielczanie muszą ruszyć do zdecydowanego ataku, jeżeli chcą marzyć o jakiejś zdobyczy punktowej.

• Była szansa na dogranie do niepilnowanego Chrapka, Boguski jednak zatracił się we własnym dryblingu i stracił piłkę.

• Korona Kielce - Wisła KrakówKorona Kielce - Wisła Kraków

• Ojrzyński wymienia skrzydła. Za Kiełba wchodzi Łukasz Sierpina. Zaskakująca to zmiana.

• Obchodzącego dzisiaj urodziny Michała Janotę zastępuje Stąporski. Pierwsza zmiana w szeregach Korony.

• Z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego z boiska schodzi strzelec dwóch goli - Łukasz Garguła. Swoje zrobilł ;)

• Co za mecz Garguły, pierwszy strzał prostym podbiciem zablokowany przez Malarczyka, piłka wraca do środkowego pomocnika Wisły, a poprawka już bezbłędna! Znakomity mierzony strzał!! Małkowski bez żadnych szans! 2:1 dla gości z Krakowa!

• Ładnie środkiem ruszyła Wisła, piłkę na skrzydle przyjął Małecki, pomknął przed siebie w swoim stylu i bardzo dobrze dośrodkował do Boguskiego, który jednak głową ponad bramkę. To była okazja na druga bramkę dla "Białej Gwiazdy"! Może gdyby na szpicy był Paweł Brożek to piłka zatrzepotała by w siatce...?

• Ładnie do woleja złożył się Piotr Malarczyk, na walorach artystycznych się jednak skończyło bo z celnym strzałem miało to nie wiele wspólnego.

• Początek drugiej połowy bardzo podobny do początkowych minut spotkania. Dużo niedokładności i walki w środku pola, ale nie wiele z tego wynika. Żadna z drużyn nie ma pomysłu na zdobycie drugiej bramki.

• Kolejna strata Patryka Małeckiego. Nie idzie dziś popularnemu "Małemu". Jego niedokładne zagranie znowu kończy akcję Wisły.

• Kiełb chciał wpaść w pole karne, ograł Głowackiego i Stolarskiego ale jego strzał z ostrego kąta dobrze broni MIśkiewicz. Dobrze wygląda gra Jacka Kiełba.

• Kibice Korony na meczu z Wisłą

• Rzut rożny dla gospodarzy. Ilość stałych fragmentów jest zdecydowanie na rękę Koronie.

• Piłkarze i trenerzy już na boisku. Oby to był lepszy mecz niż w pierwszej połowie. Ruszamy!

• Według informacji jednego z fanpage'ów Korony Kielce, na "młynie" kibiców gospodarzy zawitał dziś Maciej Korzym. Oj bardzo nam brakuje Maćka na boiskach Ekstraklasy...

• Sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. Do przerwy w Kielcach gospodarze remisują z krakowską Wisła 1:1. Korona ma przewagę i zagraża gościom przede wszystkim swoimi stałymi fragmentami gry. Wisła stara się rozgrywać piłkę, robi to jednak bardzo niedokładnie - dużo szczęścia mają podopieczni Franciszka Smudy, że udało im się szybko wyrównać! Zapraszamy na dalszy ciąg relacji już za około 15 minut

• Ładna klepka Wisły, jednak bardzo niedokładne ostatnie dogranie Stolarskiego.

• Dwie minuty doliczone przez sędziego z Warszawy. Piłkarze pewnie dużo by dali żeby znaleźć się już w swoich szatniach.

• Strata piłki Chrapka, z kontrą ruszają gracze Korony jednak Jovanović zatrzymany przez Nalepę. Wydawało się, że młody wiślak czysto wybijał piłkę, sędzia Stefański uznał jednak, że było to niebezpieczne zagranie.

• Ładne rozegranie piłki na lewym skrzydle Wisły. "Poklepali" piłką Chrapek z Małeckim, ten drugi próbował ciekawego dośrodkowania na krótki słupek, niecelnie uderzał jednak Boguski i nie ma nawet rzutu rożnego.

• Niepotrzebny faul Bunozy z lewej strony boiska. Będzie kolejna szansa na wbicie piłki w pole karne Wisły.

• Zderzenie głowami Nalepy i Gołębiewskiego. Obaj piłkarze opatrywani za linią boczną boiska. Gołębiewski dokończy mecz w opatrunku.

• Ależ odpowiedź Wisły! Garguła z dystansu, piłka rykoszetem trafia w piętę Stano i wpada w samo okienko bramki strzeżonej przez Małkowskiego! Może teraz ten mecz stanie się ciekawszy! 1:1

• Michał Miśkiewicz po kolejnym zamieszaniu w polu karnym Wisły broni strzał głową Pavola Stano, wobec dobitki Pawła Golańskiego zachował się jednak fatalnie i puścił piłkę po ziemi przy krótkim słupku. 1:0

• Sobolewski z łatwością mija na "zamach" Nalepę, asekurujący go Gordan Bunoza blokuje jednak jego dośrodkowanie i mamy rzut rożny.

• Małecki zupełnie bez pomysłu, zamiast zagrać do uskrzydlającego akcje Pawła Stolarskiego decyduje się na strzał z 40 metrów. Z wiadomym skutkiem. Bardzo mizernie wygląda gra gości.

• Dużo niedokładności ze strony Wiślaków. W całym meczu dłużej udało im się rozegrać piłkę zaledwie raz. Czyżby dalej mieli "ciężkie nogi"?

• Gordan Bunoza starał się uruchomić podaniem Łukasza Gargułę, zrobił to jednak bardzo niedokładnie. Od bramki Małkowski.

• Na boisku opatrywani są Emmanuel Sarki i Tomasz Lisowski. Co ciekawe lewy obrońca Korony sam sobie zrobił krzywdę... faulując Nigeryjczyka ;)

• Lewą stroną rozpędzał się Janota, piłkę wybił mu jednak Stolarski. Skrzydłowy reklamował jeszcze faul reprezentanta naszej młodzieżówki - sędzia Stefański był jednak nieubłagany. Czysty wślizg prawego obrońcy Wisły.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Wisły i znowu ratuje sytuację Miśkiewicz. Na spalonym był jednak Lenartowski.

• Po wybiciu Stjepanovicia rzut rożny dla gospodarzy.

• Głowacki na wysokości środka boiska fauluje Gołębiewskiego.

• W końcu niezła akcja pod bramką Małkowskiego! Z prawej strony piłkę dostał Rafał Boguski, idealnie dograł ją do Garguły jednak były zawodnik GKS Bełchatów nie zakończył jej ani dobrym strzałem ani też dokładnym dograniem.

• Stolarski próbował wymienić piłkę z Sarkim, ta jednak ląduje za linią boiska. Aut dla Korony.

• Stjepanović nieprzepisowo zatrzymuję szybkiego Janotę.

• Lewą stroną ruszył Kiełb, został jednak zatrzymany przez Stolarskiego. Krakowianie kompletnie nie radzą sobie z pressingiem Korony.

• Chrapek fatalnie traci piłkę na osiemnastym metrze, tą przejmuje Kiełb, który pokusił się o techniczny strzał na bramkę Miśkiewicza. Po raz kolejny nie wiele brakowało!

• Korona dużo lepiej weszła w mecz. Wiślacy starają się uspokoić grę w środku pola - wszystko jednak bardzo niedokładnie i przy piłce znowu piłkarze Leszka Ojrzyńskiego.

• Ależ zamieszanie pod bramką Wisły! Nalepa bardzo nie pewnie interweniuje po wrzucie z autu, piłka spada pod nogi Malarczyka, który nie wykorzystuje znakomitej sytuacji na strzelenie gola!

• Dobra akcja Kielczan z prawej strony boiska, niezłe dośrodkowanie, nie zakończone jednak strzałem głową.

• Wiślacy starali się szybko wymienić piłkę, zrobili to jednak bardzo niedokładnie. Mimo to obrońca gospodarzy bardzo niedokładnie wybijał piłkę w powietrze na czym skorzystać mógł Michał Chrapek. Na miejscu był jednak Małkowski.

• Bardzo słaby strzał Lisowskiego z kilkunastu metrów. Ten zawodnik przyzwyczaił nas do dużo lepszych uderzeń lewą nogą!

• Paweł Sobolewski ruszył środkiem boiska starając się rozpocząć akcję gospodarzy, szybko został jednak zatrzymany faulem przez Stjepanovicia.

• Już w pierwszej minucie arbiter upomina przepychających się Lisowskiego i Chrapka.

• Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego! Ruszamy!

• W Kielcach bardzo upalnie, aż trudno nie zacytować tutaj klasyka i powiedzieć, że "pogoda nie sprzyja grze w piłkę..". Mamy jednak nadzieje na bardzo dobry mecz!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę. Jeszcze parę chwil dzieli nas od rozpoczęcia spotkania na Arena Kielce!

• Franciszek Smuda rozmawia ze swoim byłym podopiecznym.

Ciekawe zdjęcie z Twittera Żelka Żyżyńskiego. Franciszek Smuda rozmawia ze swoim dawnym podopiecznym :)

• Skrzydłowy gospodarzy - Michał Janota obchodzi dzisiaj swoje 23. urodziny. Czy były zawodnik Feyenoordu Rotterdam sprawi sobie na boisku prezent w postaci bramki?

• Zgodnie z zapowiedziami, w składzie meczowym Wisły Kraków nie ma jeszcze Pawła Brożka, który dopełnia formalności ze swoim byłym klubem i jeszcze nie podpisał kontraktu. Nawet gdyby tak się stało nie zagrałby w dzisiejszym spotkaniu, bo jak powiedział trener krakowian Franiszek Smuda - Brożek musi jeszcze nadrobić 3-4 tygodniowe zaległości motoryczne i treningowe. Dla "Franza" nie ma zmiłuj ;)

• Ławka rezerwowych gości: Gerard Bieszczad, Marko Jovanović, Łukasz Burliga, Fabian Burdenski, Cezary Wilk, Dawid Kamiński

• Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza - Patryk Małecki, Ostoja Stjepanović, Łukasz Garguła, Michał Chrapek, Emmanuel Sarki - Rafał Boguski

• Ławka rezerwowych: Oleksij Szlakotin, Radek Dejmek, Kamil Kuzera, Paweł Zawistowski, Łukasz Sierpina, Przemysław Trytko, Mateusz Stąporski

• Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Jacek Kiełb, Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Michał Janota, Paweł Sobolewski - Daniel Gołębiewski

• Mamy już składy obu drużyn! Gospodarze wybiegną na boisko w identycznym zestawieniu jak w meczu ze Śląskiem. W drużynie z Krakowa kilka roszad - narzekającego na uraz kostki Jovanovicia na środku obrony zastąpi Michał Nalepa, w jego miejsce cofnięty zostanie Łukasz Garguła, który z konieczności występował ostatnio w ataku, natomiast na "szpicy" zagra wracający po drobnych problemach zdrowotnych Rafał Boguski.

• W swoich inauguracyjnych spotkaniach obie drużyny przystąpiły do gry bez... nominalnego napastnika i zgodnie musiały zadowolić się bezbramkowymi remisami. Przypominamy, że w 1. kolejce "Biała Gwiazda" zremisowała u siebie z Górnikiem Zabrze, zaś dzisiejsi gospodarze podzielili się punktami z drużyną Sląska Wrocław. Na grę w ustawieniu Barcelony czy reprezentacji Hiszpanii jest więc chyba trochę za wcześnie.

• Już za nieco ponad godzinę początek ostatniego meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Kielcach miejscowa Korona podejmie drużynę Wisły Kraków i już teraz możemy spodziewać się prawdziwego meczu walki. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE na portalu ekstraklasa.net!