Lech Poznań

3

Górnik Zabrze

1

• Za nami dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej na murawie istniał tylko Górnik, który zasłużenie prowadził 1:0. Jednak po golu wyrównującym Lech nabrał wiatru w żagle i ostatecznie zwyciężył 3:1. Mimo zwycięstwa kibice na koniec pożegnali trenera Rumaka kolejnymi okrzykami nawołującymi do dymisji. W Poznaniu obejrzeliśmy dziś ciekawe widowisko. Za uwagę dziękują Bartosz Grzelak i Wojciech Maćczak.

• Pan Szymon Marciniak kończy mecz. W szlagierowym meczu Lech pokonuje u siebie Górnika Zabrze 3:1!

• Teraz Przybylski znalazł się oko w oko z Gostomskim, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lecha.

• Żółta kartka dla Formelli za niesportowe zachowanie.

• Trzy minuty dłużej potrwa mecz w Poznaniu.

• I strzelca gola zmienił teraz Formella.

• Z lewej strony boiska dośrodkowywał Łukasz Trałka. Piłki nie sięgnął Ślusarski, ale na długim słupku czekał już Teodorczyk, który nie miał problemu z wykończeniem akcji.

• No to mamy po meczu, 3:1! Strzelcem gola Łukasz Teodorczyk!

• Zapowiadała się groźna kontra Lecha. Słusarski w kluczowym momencie zagrał jednak pod nogi obrońcy,

• Próbują coś skonstruować Górnicy, ale czy starczy czasu i sił?

• Górnik blisko wyrównania, Oziębała przerzucił piłkę nad Gostomskim, ale futbolówka w ostatniej chwili została wybita.

• Trener Zając daje szansę Cupriakowi, który zmienił Zacharę.

• Coraz więcej strat po stronie Górnika. Mniej aktywni są też boczni obrońcy. Czyżby zabrakło sił?

• Rozpędza się Lech. Akcje Kolejorza są coraz groźniejsze. Gospodarze mają chrapkę na kolejne bramki.

• Zmiana w Górniku. Za Madeja wchodzi Oziębała.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową przedłużył Teodorczyk. Dopadł do niej stojący przy dłuższym słupku Kamiński i z bliska wpakował do bramki!

• Gooool! 2:1 Kamiński!

• Ślusarski za Hamalainena.

• Rykoszet po strzale Murawskiego. Będzie rożny.

• Po dośrodkowaniu Lovrencicsa w polu karnym trochę bilardu, ale ostatecznie wyjaśniają zabrzanie.

• Kolejny stały fragment dla Kolejorza.

• Douglas jednak ponad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Lecha z około 22 metrów. Czy spróbuje Douglas? We wcześniejszych meczach pokazywał, że ma nieźle ułożoną lewą stopę.

• Po ładnej wymianie z klepki z dystansu uderzał Murawski. Wprost w ręce Steinborsa.

• To nie jest najlepszy mecz Lovrencicsa. Bramka jednak nieco zamazuje ten obraz.

• Po wybiciu piłki przez Gostomskiego ta trafiła do Teodorczyka. Jego dośrodkowanie spadło na głowę Douglasa. Ten zagrał na długi słupek gdzie zupełnie niekryty Lovrencics wpakował futbolówkę do siatki.

• Gooool, 1:1! Lovrencics kończy akcję strzałem z woleja!

• Nieudane dośrodkowanie Teodorczyka. Od bramki Steinbors.

• Wrzutka na krótki róg. Przedłużyć chciał Nakoulma, ale wybili obrońcy.

• Kontrowersyjna decyzja arbitra. Gostomski miał wznawiać od bramki ale będzie rzut rożny.

• Faul Możdżenia przy linii bocznej. Dośrodkowywał Mączyński, ale lechici wybijają na aut.

• Zmiana w Lechu. Douglas za Linettego.

• Na boisku mało płynnej gry. Oba zespoły notują dużo strat. Na ten moment nic nie zapowiada bramek.

• Kolejna akcja Lecha przerwana przez piłkarzy Górnika w zarodku.

• Mamy przerwę w grze z uwagi na uraz Trałki. Tymczasem na telebimie pojawiła się informacja odnośnie liczby kibiców. Na INEA Stadionie mamy dziś 16037 widzów.

• Po rzucie rożnym wybijają zabrzanie.

• beikus@... - nie ma problemu :) Rezerwowi Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Oziębała, Łuczak, Cupriak, na boisko z ławki wszedł już Gancarczyk. Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Duglas, Drewniak, Ślusarski, Wołąkiewicz, Formella, Injac.

• Znów ładnie pograli lechici. Aktywny w środku boiska był Linetty. Piłka trafiła do Możdżenia. Płaskie dośrodkowanie wybite jednak na róg.

• Po wrzutce Lovrencicsa strzelał głową Trałka. Zdecydowanie za wysoko.

• Ładna akcja Lecha. Dośrodkowanie Hamalainena zablokowane. Będzie róg.

• Gostomski naciskany wybija na aut.

• Hamalainen myślał, że jest faulowany i złapał futbolówkę w ręce. Sędzia odgwizdał przewinienie Fina.

• Przejęcie Henriqueza. Lovrencics zagrał do Teodorczyka. Ten z lewej strony zszedł do środka i oddał strzał. Piłka strasznie mu zeszła i trafiła pod nogi Kosznika...

• Rozpoczęcie drugiej części spotkania.

• Gwizdy witają na boisku piłkarzy Lecha.

• Przez niemal całą pierwsza połowę kibice domagali się dymisji trenera Mariusza Rumaka. Jego podopieczni grają dziś fatalnie. Mało w grze Kolejorza akcji oskrzydlających, wszystkie zagrania z łatwością czytają rywale. Szkoleniowiec Lecha musi coś zmienić jeżeli chce odwrócić losy spotkania. Z kolei Górnik gra swoje i pewnie prowadzi. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kosznika, który gra pewnie nie tylko w defensywie. Jego wejścia ofensywne raz po raz sieją popłoch wśród poznańskich defensorów.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Górnik prowadzi w Poznaniu z Lechem 1:0 po golu Nakoulmy.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowych 45.

• Kolejne świetne przejęcie Kosznika. Poszedł za akcją i zdołał oddać strzał. Piłkę odbił Gostomski. Kosznik dobijał, ale znów zdołał obronić bramkarz gospodarzy. Będzie rzut rożny. Przy okazji ucierpiał golkiper poznaniaków.

• Prostopadła piłka od Madeja do Nakoulmy. Ten znalazł się oko w oko z Gostomskim. Minął golkipera Lecha i uderzył na bramkę. Z linii wybił jednak Możdżeń! Pachnie golem na 2:0!

• Zmiana w zespole Górnika - Gancarczyk zastępuje Pandżę.

• Po raz kolejny pachniało bramką dla Górnika. Po dwójkowej akcji Olkowskiego z Nakoulmą lewą nogą strzelał ten pierwszy. Niewiele zabrakło!

• Możdżeń podaje... na aut.

• Świetna kontra Lecha. Lovrencics zagrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne. W ostatniej chwili interweniuje Kosznik!

• Żółta kartka dla Madeja za faul na Trałce.

• Ponownie ofensywne wejście Kosznika. Wyłapuje Gostomski.

• Teraz z daleka próbował Nakoulma. Przy całkowicie biernej postawie defensorów Lecha miał okazję pokonać Gostomskiego. I on nie potrafił jednak trafić w bramkę.

• Za nami pół godziny gry pod znakiem sporej przewagi Górnika. Zabrzanie mądrze rozgrywają piłkę, bardzo dobrze radzą sobie w odbiorze, widać, że wiedzą, co chcą grać. Bazują na szybkich skrzydłach, zwłaszcza podłączających się do akcji Koszniku i Olkowskim. A Lech? Poza chaosem i nieporadnością póki co nie pokazał nic.

• Aleeeż akcja Gónika. Lewą stroną na obieg poszedł Kosznik. Płasko zagraną piłkę wybili lechici, ale dopadł do niej Mączyński którego uderzenie nie trafiło w światło bramki. Brawa dla Górnika, to była naprawdę ładna akcja zabrzan!

• Ważne przejęcie Kosznika. Przejął piłkę po zagraniu Murawskiego.

• Ależ parada Steinborsa. Najpierw piękna wymiana piłki między Teodorczykiem a Linettym. Po chwili na strzał zza linii pola karnego decyduje się ten drugi, ale golkiper Górnika paruję futbolówkę do boku.

• Piękna akcja Górnika. Najpierw do Madeja świetnie zagrał Mączyński. Po chwili skrzydłowy Górnika szukał prostopadłym zagraniem Nakoulmy, ale piłkarz rodem z Burkina Faso nie sięgnął piłki.

• Górnik sprawia dużo lepsze wrażenie. Jest drużyną lepiej zorganizowaną, szybko odzyskuje piłę, do akcji często podłączają się boczni obrońcy. Wygląda to naprawdę nieźle.

• Do wybitej przed pole karne piłki dopadł Możdżeń. Silny strzał obronił Steinbors. Po chwili zza szesnastki próbował jeszcze Lovrencics, ale zabrakło precyzji

• Po kontrataku strzał oddał Teodorczyk. Odbita o obrońcy piłka przeszła ponad poprzeczką. Będzie rzut rożny.

• Po prostopadłym podaniu Murawskiego sędzia wskazał pozycję spaloną Możdżenia.

• Do akcji ofensywnej podłączył się Kosznik. Zagrał z Madejem, którego dośrodkowanie na aut wybił Trałka.

• Po zgraniu z linii pola karnego z około 20 metrów uderzał Murawski. Płaski strzał odbił Steinbors!

• Mączyński wrzucał w pole karne z rzutu wolnego. Strzał zdołał oddać Sobolewski, ale posłał piłkę obok słupka.

• Żółta kartka dla Trałki za faul na Nakoulmie w środkowej strefie boiska.

• Fatalne zagranie Możdżenia. Nie atakowany przez nikogo dośrodkował... za bramkę.

• Nad bramką uderzał teraz Madej.

• Próbowali teraz poznaniacy. Po zagraniu Henriqueza głową strzelał Teodorczyk, ale to nie mogło sprawić problemów Steinborsowi.

• Przewaga Górnika udokumentowana bramką! Przejęcie Kosznika, futbolówka trafia do Zachary, którego strzał broni Gostomski. Przy dobitce Nakoulmy był już jednak bez szans. Festiwal błędów po stronie Lecha wykorzystują świetnie grający goście!

• 1:0 dla Górnika. Nakoulma strzelcem gola!

• Świetnie podłączył się Olkowski. Dośrodkował po ziemi. Sporo szczęścia mieli lechici bowiem nikt z gości nie zamykał akcji.

• Z groźną kontrą ruszył Lech. Lovrencics do Hamalainena, ale poradził sobie Pandża.

• Dwie bardzo ważne interwencje zaliczył teraz golkiper Lecha, ale błędy popełnili obrońcy zespołu gospodarzy. W pierwszej oszukać przeciwnikom dał się Ceesay, w drugiej natomiast żaden z lechitów nie zdołał przeszkodzić Przybylskiemu.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minęli się wszyscy zawodnicy co pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo.

• Po efektownym zagraniu przed szansą zabrzanie W ostatniej chwili napastników gości uprzedził Gostomski. Po chwili groźny strzał Przybylskiego. Ponownie fenomenalnie zachowuje się bramkarz Lecha!

• Zapowiadał się groźna kontra Lecha. Murawski do Henriqueza, ale Panamczyk wyprzedzony przez Olkowskiego.

• Trałka zagrał za linię obrony do Teodorczyka. Teo był jednak na spalonym.

• Wydawało się w tej sytuacji, że Kamyk już za moment straci piłkę, ale na szczęście dla lechitów do końca akcji utrzymał się na nogach.

• Prawą stroną próbowali lechici, ale Murawski za mocno grał do Możdżenia. Od bramki goście.

• Ważna interwencja Kamińskiego, który ubiegł Nakoulmę. Po chwili sędzia jednak pokazał, że zawodnik Górnika był na spalonym.

• Od rzutu wolnego ze środka wznawiają lechici. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Zaczął Górnik.

• Warto również dodać, że dziś zmarła legenda polskiej piłki, Gerard Cieślik.

• Spotkanie poprzedzi minuta ciszy da uczczenia pamięci Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera po obaleniu reżimu komunistycznego.

• Piłkarze właśnie wychodzą na boisko. Wyprowadza ich Pan Szymon Marciniak z Płocka.

• Spiker przedstawia składy obu zespołów. Za moment zawodnicy pojawią się na boisku.

• Wita się z państwem również Wojciech Maćczak. Razem z Bartkiem będziemy dzisiaj dla was relacjonować to spotkanie i mamy nadzieję, że czeka nas w miarę ciekawe widowisko.

• Rzut okiem na tabelę. Aktualnie Górnik jest tuż za Legią. Ma osiem punktów przewagi nad Lechem. Jeżeli poznaniacy chcą walczyć o tytuł to dziś zwycięstwo jest konieczne. Innego scenariusza nie wyobrażają sobie fani Kolejorza, którzy coraz liczniej zapełniają stadion przy Bułgarskiej.

• Są również zawodnicy Górnika.

• Na boisku pojawili się lechici.

• Warto dodać, że gości ze Śląska w tym meczu poprowadzi Bogdan Zając, dotychczasowy asystent Adama Nawałki. Wszystko ze względu objęcie przez Nawałkę posady selekcjonera reprezentacji Polski. Zając będzie wprawdzie jego asystentem, ale dostał pozwolenie na pracę w Górniku podczas spotkań z Lechem i Wisłą. Przedmeczowe zapowiedzi wskazują na to, że nowy selekcjoner mimo wszystko pojawi się na INEA Stadionie w poszukiwaniach kandydatów do gry w kadrze. Jego wybrańcy pojawią się zresztą w Poznaniu już nie długo. To właśnie tutaj Polska podejmie Irlandię 19 listopada.

• Bramkarze Górnika wyszli na rozgrzewkę. Powitani zostali gromkimi brawami ze strony przybyłych z Zabrza kibiców.

• Znamy już składy obu zespołów. O ile zestawienie Górnika nie było wielką niewiadomą o tyle zaskoczył nas trener Mariusz Rumak. W wyjściowym składzie sporo zmian. Za Huberta Wołąkiewicza na środku obrony zagra Kebba Ceesay. Z kolei jego miejsce na prawej stronie defensywy zajmie Mateusz Możdżeń. W środku pomocy Szymona Drewniaka zastąpi powracający do gry Łukasz Trałka zaś na lewej stronie operował będzie Karol Linetty.

• Zeszłoroczne starcie przy Bułgarskiej zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. Miejmy nadzieję, że dziś oba zespoły zaprezentują dobry futbol przynoszący bramki. O brak mobilizacji nikogo nie można podejrzewać. Wszak zarówno Lech jak i Górnik w poprzedniej kolejce przegrały swoje spotkania. Tym meczem będą chciały udowodnić swoim fanom, że porażki z minionej serii gier były jedynie wpadkami.

• Z INEA Stadionu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić relację live ze spotkania pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze. W Poznaniu dziś niemal cały dzień padał deszcz. Przed godziną opady jednak ustały. Obie drużyny zbadały już murawę i niebawem rozpoczną przedmeczową rozgrzewkę.