3

Górnik Zabrze

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• Całkowicie zasłużone zwycięstwo poznaniaków. Lech był po prostu zespołem lepszym i udowodnił to na boisku. Ciekawe, czy w dwóch pozostałych meczach jesieni poznaniacy spiszą się równie dobrze.

• Koniec meczu.

• Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w Lechu: Douglas zastępuje Lovrencsicsa.

• Keita strzelał nożycami prosto w ręce Steinborsa.

• W ostatnich spotkaniach Lech kilkakrotnie tracił punkty tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Tej przewagi chyba nie da się jednak roztrwonić.

• Jevtić zagrał na lewo do Keity, ten dośrodkował do Lovrencsicsa, który jednak nie zdołał przyjąć piłki. Ta odbiła się od klatki piersiowej Węgra i trafiła do obrońców Górnika.

• Teraz powinno być 4:0! Po dograniu Lovrencsicsa Kownacki spudłował z kilku metrów!

• Lech cały czas jest stroną przeważającą, prowadzi grę i szuka okazji do zdobycia kolejnej bramki.

• Ze świetną kontrą wychodził Lech, piłkę dostał Jevtić, który jednak próbował ciąć do środka i nadział się na obrońcę rywala.

• Dzieje się, cały czas sporo dzieje się na Inea Stadionie. Mecz był zapowiadany jako hit kolejki i rzeczywiście spełnia oczekiwania.

• Piękna interwencja Steinborsa, bramkarz Górnika któryś raz w tym meczu ratuje swój zespół! Tym razem obronił groźny strzał głową Hamalainena po dośrodkowaniu Henriqueza.

• Żółta kartka dla Gancarczyka. Chyba w końcu obrońca Górnika powiedział sędziemu kilka słów za dużo.

• Zmiana również w zespole poznańskiego Lecha. Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki Szymon Pawłowski, a zastępuje go Muhamed Keita.

• .. a Mateusza Zacharę zastępuje Konrad Nowak. Pytanie tylko, czy te roszady nie następują ciut za późno.

• Józef Dankowski próbuje odmienić losy spotkania, dokonując dwóch zmian. W miejsce Iwana wchodzi Oziębała..

• Po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu wolnego prawy obrońca Lecha pokonał Steinborsa strzałem głową. Chyba jest już po meczu.

• GOOOOOL!!! CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE!!! TOMASZ KĘDZIORA!!!

• Kilka minut temu zakotłowało się w polu karnym Lecha, a teraz podobna sytuacja miała miejsce pod bramką Steinborsa. Szeweluchin próbował zablokować Hamalainena i umożliwić interwencję swojemu bramkarzowi, ale ten miał ogromne problemy, zdołał jedynie wybić piłkę pod nogi Kamińskiego. Ten uderzał, ale trafił w leżącego bramkarza. W końcu grę przerwał sędzia, który gdzieś tam dojrzał spalonego.

• A teraz Pawłowski uderzał niecelnie z osiemnastu metrów.

• Hamalainen wyłożył piłkę Pawłowskiemu, ten uderzał z dystansu zbyt lekko, by zaskoczyć Steinborsa.

• Po dośrodkowaniu Jevticia Kownacki musnął piłkę głową, ale nie zdołał skierować jej w stronę bramki.

• Ależ teraz zakotłowało się pod bramką Lecha! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła kilku zawodników Lecha i trafiła do Dancha. Zablokować próbował go Pawłowski, ale bardzo niefrasobliwie dał się minąć rywalowi. Jego pierwszy strzał obronił Burić, drugi odbił się od nogi Henriqueza, a później grę przerwał sędzia.

• Dobra okazja dla Lecha, niewiele brakowało, by było 3:0! Lovrencsics zagrał na obiego do Henriqueza, ten dobrze dośrodkował w pole karne, a tam niewiele brakło, by do piłki zdążył Hamalainen. Mogło już być po meczu!

• Hamalainen między dwóch obrońców do Kownackiego, ten jednak nie zdołał opanować piłki.

• Roszada w składzie "Kolejorza" spowodowana jest najpewniej licznymi spięciami Czeczena z Gancarczykiem. Skorża bał się pewnie, że jego zawodnik może obejrzeć drugą żółtą kartkę i osłabić zespół.

• Zmiana w zespole Lecha: boisko opuszcza Sadajew, zastępuje go Kownacki.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Przerwa.

• Sędzia Frankowski przedłużył pierwszą połowę o minutę.

• Jevtić dośrodkował ze stałego fragmentu w boczną siatkę.

• Niezły kontratak Lecha zakończony niezbyt dobrym i w dodatku zablokowanym strzałem Lovrencsicsa. Rożny dla Lecha.

• Podanie Hamalainena w kierunku Sadajewa przechwycił Szewieluchin.

• Błąd Lovrencsicsa, który skutkował zmarnowaniem niezłej akcji. Gdyby dobrze zagrał na dobieg do Hamalainena, ten mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam ze Steinborsem.

• Teraz nieudane dośrodkowanie Lovrencsicsa, który posyła piłkę prosto w ręce Steinborsa

• Jevtić zagrał w pole karne dl Hamalainena, ten świetnie minął obrońcę Górnika i doszedł do piłki. Wychodzący Steinbors zdołał go zatrzymać, ale wybił piłkę pod nogi Szymona Pawłowskiego, który skierował piłkę do pustej bramki. Lech prowadzi już dwoma bramkami!

• GOOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI PODWYŻSZA NA 2:0!!!

• Gancarczyk faulowany przez Sadajewa. Czeczen musi uważać, bo to już któreś jego spięcie z ekslechitą, a przecież ma na koncie żółtą kartkę.

• Złe dośrodkowanie Kosznika, prosto pod nogi Arajuuriego.

• Burić wyszedł z bramki i uprzedził Zacharę, który wpadł na trzymającego piłkę golkipera Lecha. Sędzia Frankowski ukarał go za to żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa niepewnie interweniował Steinbors, na szczęście dla niego piłka trafiła pod nogi Kosznika.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa z rzutu wolnego trafia prosto na głowę jednego z obrońców Górnika.

• Iwan zagrywa na lewo do Kosznika, a podanie przecina Lovrencsics.

• Ależ teraz Jevtić huknął z dystansu! A w bramce Górnika świetnie Steinbors!

• Sadajew przegrał walkę o piłkę z Gancarczykiem.

• Taka decyzja arbitra jeszcze bardziej napięła sytuację na boisku. Przed chwilą Trałka przepychał się z Iwanem przy wykonywaniu rzut sędziowskiego.

• Żółta kartka dla Czeczena. Co ciekawe, Gancarczyk nie został ukarany.

• Krótkie spięcie Sadajewa z Gancarczykiem wyjaśnia sędzia Frankowski.

• Kolejne dośrodkowanie Henriqueza w pole karne Gónika, tym razem piłkę wybija Gancarczyk. Ciekawe, że parę lat temu obaj panowie rywalizowali o miejsce na lewej obronie "Kolejorza".

• Szewieluchin dobrze przeczytał podanie Jevitica do Hamalainena i przeciął je. Chwilę później Danch oddał piłkę rywalom, co skończyło się dośrodkowaniem Henriqueza. Na szczęście dla zabrzan nieudanym.

• Błąd Buricia, który zagrał piłkę w plecy Sobolewskiego, ten jednak nie był w stanie tego wykorzystać.

• Lech swoim zwyczajem szybko objął prowadzenie. Ciekawe, czy tym razem poznaniacy zdołają utrzymać je do końca spotkania.

• Bardzo ładna akcja Lecha zakończona zdobyciem gola. Sadajew zgrał piłkę głową do Lovrencsicsa, ten dośrodkował z prawej strony na głowę Hamalainena, który nie dał szans Steinborsowi. Lech dotychczas nie miał przewagi, ale mimo to obejmuje prowadzenie.

• GOOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!!

• Pierwsza okazja dla Lecha i to od razu bardzo groźna! Po podaniu Hamalainena groźnie uderzał Sadajew, w bramce Górnika jednak bardzo dobrzespisał się Steinbors.

• Na spalonym złapany został Mateusz Zachara.

• Kosznik zagrywa do Iwana, ten oddał celny strzał prosto w ręce Buricia.

• Lovrencsics miał trochę problemów z zatrzymaniem Kosznika na boku boiska, jednak pomógł mu Kędziora, wybijając piłkę spod nóg zawodnika Gónika.

• Nieźle rozwijającą się akcję Lecha przerywa Danch, odbierając piłkę Hamalainenowi.

• Naciskany przez Sadajewa Steinbors wybija piłkę w aut

• Dobra akcja Gónika, Iwan z prawej strony wrzucił piłkę na dwudziesty metr do Jeża, a ten uderzał niecelnie.

• Początek meczu.

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji w Poznaniu wymieniona została murawa. Ciekawe, czy na nowej nawierzchni podopieczni Macieja Skorży zagrają lepiej.

• Ławka rezerwowych Górnika: Mateusz Kuchta, Maciej Mańka, Mariusz Magiera, Wojciech Łuczak, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Przemysław Oziębała.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Hubert Wołąkiewicz, Jan Bednarek, Barry Douglas, Szymon Drewniak, Muhamed Keita, Dawid Kownacki.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn. W Lechu po długiej przerwie do bramki wraca Jasmin Burić, który po raz ostatni zagrał w Ekstraklasie na początku sierpnia.

• Słabiej wygląda sytuacja Lecha, pałętającego się ostatnio w okolicy środka tabeli. Poznaniacy mają ostatnio skłonność do tracenia punktów w końcówkach meczów. Tak było chociażby przed tygodniem w Gliwicach, gdzie po trzech minutach prowadzili 1:0, a ostatecznie przegrali 2:3, tracąc ostatniego gola w 86. minucie meczu.

• Przed nami bardzo ciekawe spotkanie pomiędzy zespołami, które aspirują do gry o czołowe pozycje w Ekstraklasie. Póki co lepiej wychodzi to zabrzanom, którzy przed rozpoczęciem aktualnej serii spotkań mieli tyle samo punktów co druga w tabeli Wisła Kraków.

• Dzień dobry, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam wszystkich, którzy to niedzielne popołudnie postanowili spędzić, śledząc naszą relację na żywo z meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze.