Lech Poznań

2

Korona Kielce

0

• Korona spadła na ostatnią pozycję w tabeli. Lech przerwał serię trzech remisów w lidze i awansował na piątą lokatę. Piłkarze Mariusza Rumaka zrobili pierwszy krok by odzyskać zaufanie kibiców. Za wspólnie spędzony czas i czujność dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Niesiony fantastycznym, ogłuszającym, dopingiem przez całe spotkanie Kolejorz odniósł "tradycyjne" zwycięstwo na własnym boisku z Koroną Kielce. Dlaczego tradycyjnie? Jak wspomniałem na początku relacji, Lech wygrał tu ostatnie pięć meczów z kieleckim zespołem na "zero z tyłu". Dobre spotkanie, goście próbowali coś zdziałać w ofensywie, ale nie mieli wystarczajacych argumentów. Oraz szczęścia w pierwszych minutach.

• Przewrotka Bartosza Ślusarkiego, lecz nie trafia w piłę, strzał Mariusza Kamińskiego z woleja zablokowany i jeszcze jedna próba zabkolowana. Daniel Stefański kończy mecz!

• Akcja lewą stroną Vojo Ubiparipa i... rzut rożny. To może być ostatnia akcja meczu.

• Bartosz Ślusarski musi poczekać na bramkę przynajmniej do następnej kolejki. Strzela bardzo niecelnie.

• Trzy minuty doliczone.

• Mariusz Rumak dokonuje ostatniej roszady: za Gergo Lovrencicsa wpuszcza Szymona Drewniaka.

• Łukasz Trałka strzela z dystansu metr obok bramki Wojciecha Małeckiego.

• Węgier szuka w polu karnym Bartosza Ślusarskiego by i ten wpisał się na listę strzelców. Póki co bezskutecznie.

• Kamil Drygas za Szymona Pawłoewskiego.

• Nieprawdopodobne! Bartosz Ślusarki nie trafia z 5 metrów do bramki. Źle się złożył do zagrania Gergo Lovrencicsa!

• Indywidualna akcja Szymona Pawłowskiego, który strzela wprost w Wojciecha Małeckiego. Ten nie chciał ryzykować i piąstkował piłkę.

• Pavol Stano poszedł do ataku. Nie zdołał jednak opanować podania od Pawła Sobolewskiego.

• Pojedynek Vojo Ubiparipa z Vlastimirem Jovanoviciem na... remis. Najpierw napastnik Lecha zdołał dośrodkować i piłka do niego wróciła, a po chwili faulował zawodnika Korony.

• Dziesięć minus, plus to co doliczy arbiter, do zakończenia spotkania. Czy Koronę stać na zryw?

• I Szymon Pawłowski dał się złapać....

• Łukasz Sierpnia szukał miejsca do strzału i zwlekał z zagraniem. Po kilku podejściach oddał piłkę i poszła centra w pole karne do Przeymysława Trytki. Ten był na spalonym.

• Wojciech Małecki ratuje Koronę! Sytuacja sam na sam z Bartoszem Ślusarskim i paruje strzał napastnika Lecha na korner! Zmarnowana "setka".

• Składna akcja Lecha lewą stroną z podaniem na obieg do Luisa Henriqueza. Ten szukał podaniem w polu karnym Bartosza Ślusarskiego, lecz wmieszał się w to obrońca Korony.

• Ostatnia zmiana w Koronie: za słabo spisującego się Daniela Gołębiewskiego pojawia się Przemysław Trytko.

• Dziesiąty korner dla Lecha. Marcin Kamiński z 4 metrów trafia w rozpaczliwie interweniującego Wojciecha Małeckiego!

• Lech od kilku minut przebywa w pobliżu pola karnego Korony. Szymon Pawłowski za lekko podaje przed pole karne do partnera.

• Ryzykowne zachowanie Łukasza Sierpiny, który kiwał się z trzema przeciwnikami w pobliżu swojego pola karnego. Na jego szczęścia nie stracił piłki.

• Fatalne dośrodkowanie Gergo Lovrencicsa. Od bramki Wojciech Małecki.

• Bez zagrożenia, lecz zapoczątkowało to kontrę Lecha. Vojo Ubiparip zablokowany!

• Dobrej centry nie wykorzystał Radek Dejmek. Sędzia... wskazuje na drugi narożnik.

• Paweł Sobolewski powstrzymany przez Gergo Lovrencicsa na lewej stronie, ale zyskał korner dla Korony.

• Szymon Pawłowski na kilkumetrówym spalonym.

• Lech Poznań - Korona Kielce

• 2/2 Strzały celne/niecelne 1/1

• Składna akcja trzech lechitów i Bartosz Ślusarski powstrzymany przez obrońców Korony. Kontra i Kamil Sylwestrzak wstrzeliwuje piłkę w "16" Lecha. A mógł strzelać.

• Aut dla Korony na wysokości pola karnego Lecha. Bilard w polu karnym i nieczyste uderzenie Michała Janoty z 11 metrów. Od bramki Krzysztof Kotorowski.

• Druga zmiana w Koronie: Łukasz Sierpnia pojawia się za Jacka Kiełba.

• Szybko rozegrany rzut wolny i Radek Dejmek wybija piłkę na rzut rożny po centrze Szymona Pawłowskiego.

• Węgier faulowany przez Jacka Kiełba na prawej stronie. Nieco wcześniej Bartosz Ślusarki padł w polu karnym przy starciu z Pavolem Stano. Bez "jedenastki".

• W geście fair play Korona oddaje piłkę gospodarzom.

• Jacek Kiełb leży na murawie. Niezbędna jest pomoc medyczna. Ostro walczył z nim o piłkę Gergo Lovrencics.

• Krzysztof Kotorowski łapie piłkę po solowej akcji jednego z zawodników gości. Po chwili dalekim wyjściem uprzedza Daniela Gołębiewskiego.

• Jacek Kiełb siał zniszczenie... murawy. Niecelne uderzenie z 20 metrów i jeszcze zahaczył o kępkę trawy.

• Za mocne podanie na lewą flankę do Kamila Sylwestrzaka. Nawet z kondycją Usaina Bolta nie doszedłby do piłki.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Bartosza Ślusarskiego, ale ten był na spalonym.

• Goście nie mają pomysłu na grę w ofensywie. Ratują się najczęściej wybiciami na uwolnienie.

• Bartosz Ślusarski traci piłkę przed polem karnym Korony. Kontra gości przerwana również na 25 metrze

• Lech Poznań - Korona KielceLech Poznań - Korona Kielce

• Słabe roegranie i jeszcze gorsze uderzenie z dystansu Mateusza Możdżenia. Korona jakoś radzi sobie z opresji.

• Akcja Lecha prawą stroną i zagranie Gergo Lovrencicsa zablokowane. Po chcili poprawka i Radek Dejmek wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

• Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Vojo Ubiparipa. Po chwili gra wznowiona i Lech w komplecie.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Zwracam honor: za Pawła Golańskiego zagra Radek Dejmek.

• Bartosz Ślusarski za Łukasza Teodorczyka.

• Goście o dziwo bez zmian. W Lechu będzie jedna.

• I powoli wracamy na drugą połowę. Piłkarze Korony na murawie mają naradę i mobilizują się na drugie trzy kwadranse. Gospodarze wychodzą baaardzo powoli na boisko.

• Jak na polskie warunki bardzo dobre 45 minut. Już w pierwszych akcjach mogła paść bramka dla obu stron. Z czasem Lech lepiej się prezentował, ale do strzelenia bramki potrzebował pomocy Pavola Stano. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Vojo Ubiparip, który popisał się pięknym szczupakiem. Oby druga połowa była równie ciekawa. Wracamy za kilkanaście minut.

• KONIEC pierwszej połowy. Lech prowadzi z Koroną 2:0 po trafieniach Pavola Stano (samob.) i Vojo Ubiparipa.

• Żółta kartka dla Pawła Golańskiego.

• Indywidualna akcja Michała Janoty i akcja spaliła na panewce.

• GOL, VOJO UBIPARIP

• Odpowiedź gości niemal natychmiastowa. Daniel Gołębiewski próbował strzelać przewrotką, lecz nie trafił w piłkę.

• Seria niefortunnych zdarzeń przed polem karnym Korony. Ostatecznie Łukasz Trałka strzela anemicznie i piłkę prawie łapał Wojciech Małecki, lecz przed bramkarzem trącił obrońca!

• SAMOBÓJ PAVOLA STANO!!!

• Gergo Lovrencics strzela zza pola karnego obok słupka. Piłka po drodze odbija się od Piotra Malarczyka. Korner.

• Kolejna akcja gospodarzy i znowu korner.

• Marcin Kamiński przejął piłkę zagrywaną do Daniela Gołębiewskiego i dobrym podaniem rozpoczął kontrę. Kasper Hamalainen źle się zachował i traci futbolówkę.

• Łukasz Trałka niezgodnie z przepisami powstrzymał na prawej stronie Jacka Kiełba.

• Kontra Korony po przechwycie i na spalonym. zdaniem sędziego, był piłkarz gości.

• Odpowiedź Kolejorza i znowu zabrakło centymetrów Vojo Ubiparipowi. Ostatecznie seria dwóch kornerów.

• Jacek Kiełb zakręcił w "16" obrońcą Lecha i.. sam się zagubił w akcji. Strata a zapowiadało się groźnie. Powinien lepiej rozegrać tę akcję.

• Atak pozycyjny gości przed polem karnym rywala i na minimalnym spalonym Kamil Sylwestrzak.

• Dobre podanie w pole karne do Vojo Ubiparipa w "16" i napastnik Lecha nie zdołał "skleić" piłki.

• Dobry przerzut na prawą stronę do Mateusza Możdżenia przez Łukasza Trałkę. Piłka odbiła się od murawy przed obrońcą Lecha i wyszła na aut.

• Gergo Lovrencics zza linii końcowej zagrywa piłkę w pole karne Korony. Arbiter widział to zdarzenie jak na dłoni. Od bramki Wojciech Małecki.

• Nieco ponad kwadrans za nami. Po mocnym początku tempo lekko siadło.

• Pavol Stano wykorzystał dobre dośrodkowanie Michała Janoty i lekkim strzałem głową w sam środek bramki nie sprawił problemów bramkarzowi Lecha.

• Marcin Kamiński faulem przerwał ciekawie zapowiadającą się akcję Vlastimira Jovanovicia.

• Niezła centra w "16" Szymona Pawłowskiego na głowę... zawodnika Korony i zza 16 kiksuje Mateusz Możdżeń. Po chwili Wojciech Małecki łapie piłkę po mocnym dośrodkowaniu.

• Łukasz Teodorczyk faulowany przez Pavola Stano. Do bramki Korony ponad 30 metrów.

• Przerwa w grze: obrońca Korony dostał piłką w splot słoneczny i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Paweł Golański przerwał akcję lewą stroną Vojo Ubiparipa.

• Szymon Pawłowski traci piłkę 30 metrów od bramki Korony i naraził swój zespół na kontrę. Przerwaną faulem przez Mateusza Możdżenia.

• Atak pozycyjny gości na własnej połowie zakończony niecelnym odegraniem przez Vlastimira Jovanovicia. Łukasz Teodorczyk w roli prawoskrzydłowego przytrzymany, ale po chwili Mateusz Możdżeń ograł w dziecinny sposób Kamila Sylwestrzaka. Ostatecznie bez zagrożenia.

• Szaleńczy początek. Ciekawe na jak długo starczy zawodnikom sił? Korona nie przyjechała się tutaj bronić.

• Vlastimir Jovanowvić bliski powodzenia, ale podobnie jak Vojo Ubiparip, nie zdołał skierować piłki do siatki z bliska! Jeszcze dośrodkowanie z lewej strony i piłka w rękawicach Krzysztofa Kotorowskiego.

• Co zrobił Paweł Sobolewski? Dostał piłkę na wolne pole i wbiegł w "16" po czym... zgubił piłkę! Ostatecznie korner dla gości.

• Lech zaczął z wysokiego C i już powinien prowadzić. Korona miała dużo szczęścia.

• Vojo Ubiparip doszedł do dośrodkowania na 3. metrze, ale nie zdołał głową skierować piłki do siatki! Świetna centra z prawej strony Georgo Lovrencicsa.

• Pierwsza połowa rozpoczęta przez Kolejorza i mogło być 1:0! Wojciech Małecki wybija piłkę pod nogi Szymona Pawłowskiego, a ten widząc daleko wysuniętego bramkarza chciał go przelobować. Bezskutecznie!

• Korona Kielce nie wygrała na wyjeździe od... 17 spotkań. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

• Obie jedenastki już wychodzą na murawę w asyście dziecięcej eskorty i sędziów. Za kilka chwil rozpocznie się mecz!

• Koszulki piłkarzy Korony KielceKoszulki piłkarzy Korony Kielce

• TRENERZE
    BANDA ŚWIRÓW
    DZIĘKUJEMY
    Tak brzmi napis na koszulkach rozgrzewających się piłkarzy Korony.

• Gospodarze będą chcieli podtrzymać zwycięską serię nad Koroną. W ostatnich pięciu spotkaniach wygrywali na Bułgarskiej bez straty gola.

• Za jedną z bramek jest pusty sektor – to pokłosie "afery transparentowej" w czwartkowym meczu z Żalgirisem. Ale jest na nim banner: zwycięstwami i zaangażowaniem odzyskacie nasze zaufanie.

• Kilkanaście minut temu zakończyło się spotkanie w Szczecinie, w którym Pogoń zremisowała 2:2 ze Śląskiem Wrocław, chociaż gospodarze prowadzili do przerwy dwiema bramami. Ozdobą meczu był gol przewrotką Przemysława Kaźmierczaka.

• Włodarze poznańskiego klubu, w ramach przeprosin, postanowiła sprzedawać bilety na to spotkanie za złotówkę. Fani Kolejorza z chęcią przystąpili do tej akcji – stadion będzie zapełniony do ostatniego miejsca.

• Sławomir Grzesik z przymusu postawił w bramce na Wojciecha Małeckiego, który zastępuje pauzującego za kartki Zbigniewa Małkowskiego. Ponadto na lewej obronie jest Kamil Sylwestrzak.

• Zarówno Mariusz Rumak i Sławomir Grzesik postanowili namieszać w składzie. Trener gospodarzy wystawił tylko jednego nominalnego defensywnego pomocnika, Łukasza Trałkę. Przed nim wystąpią Kasper Hamalainen z Szymonem Pawłowskim. Manuel Arboleda jest na ławce rezerwowych, a na prawej obronie zagra od pierwszej minuty Mateusz Możdżeń. Jak te zmiany wpłyną na grę? Przekonamy się za dwie godziny.

• Rezerwowi Korona: Ołeksij Szlakotin, Marcin Cebula, Łukasz Sierpina, Przemysław Trytko, Bartosz Kwiecień, Tomasz Lisowski, Radek Dejmek

• Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Patryk Wolski, Bartosz Ślusarski, Kamil Drygas, Szymon Drewniak, Manuel Arboleda

• Która z tych drużyn przełamie dzisiaj czarną serię? Na relację NA ŻYWO ze spotkania Lech – Korona zaprasza Państwa Tomasz Górski.

• Natomiast Korona zremisowała tylko jedno spotkanie (0:0 ze Śląskiem). Dwa pozostałe, z Wisłą u siebie oraz Widzewem, przegrała (odpowiednio 2:3 u siebie i 1:2 w Łodzi).

• Obu drużynom nie wiedzie się w lidze: Kolejorz zremisował trzy spotkania po 1:1 z Ruchem i Cracovią oraz bezbramkowo z Zagłębiem. Na domiar złego w fatalnym stylu pożegnał się z Ligą Europejską ulegając Żalgirisowi Wilno. Nie pomogło zwycięstwo na Bułgarskiej 2:1 – w pierwszym spotkaniu piłkarze Mariusza Rumaka przegrali 0:1.

• Kilka dni temu Leszka Ojrzyńskiego na stanowisku trenera kieleckiej drużyny zastąpił (tymczasowo) Sławomir Grzesik.

• Drugie niedzielne spotkanie w T-Mobile Ekstraklasie rozpocznie się za 35 minut, gdzie będący ostatnio w słabej formie Lech podejmie na własnym boisku Koroną Kielce, która również zmaga się z czarną serią.