Lech Poznań

1

Legia Warszawa

1

• Ostatecznie oba zespoły strzeliły po golu i mamy remis 1:1. To wynik sprawiedliwy, patrząc na to, że do przerwy przewagę miał Lech, a później do głosu doszli legioniści.

• Hit Ekstraklasy był wspaniałym widowiskiem. Jak na polskie warunki obejrzeliśmy bardzo dobry, żywy mecz, mnóstwo akcji obu zespołów, walkę do samego końca. Krótko mówiąc było to, czego oczekujemy po meczach piłki nożnej.

• Koniec meczu!

• Murawski upada w polu karnym, ale o jedenastce nie ma mowy. Rożny dla Lecha.

• Wawrzyniak trafił wślizgiem w nogi Linettego, żółta kartka dla legionisty.

• Ślusarski obił jednego z obrońców i wywalczył korner.

• Schodzi również Łukasz Trałka, który zostawił dzisiaj mnóstwo zdrowia na boisku. Zastępuje go Dimitrije Injac.

• Zmiana w Lechu - strzelca bramki Gergo Lovrencsicsa zastępuje Bartosz Ślusarski.

• Ostatnia zmiana w Legii, Kucharczyk za Ojamę.

• Żółta kartka dla Kebby Ceesaya.

• A w Lechu szykują się Ślusarski i Injac.

• Do wejścia przy linii bocznej gotowy Kucharczyk.

• Po dośrodkowaniu Furmana z wolnego w słupek trafił Vrodljak! Nawet jakby padła bramka, nie mogła zostać uznana - zawodnik był na spalonym.

• Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego wprost na głowę Ceesaya. A poprawka pada łupem Douglasa.

• Było groźnie pod bramką Lecha, wchodzącego w pole karne z lewej strony Wawrzyniaka powstrzymał Wołąkiewicz.

• Ceesay zszedł do środka, szukał pozycji do oddania strzału, ale w końcu przyłożył akurat tam, gdzie stał Wojciech Skaba.

• Świetna interwencja Kamińskiego, który przerwał rajd Ojamy.

• A teraz mamy kolejną roszadę, Wawrzyniak za Koseckiego.

• Małe sprostowanie - wejście Linettego to oczywiście druga zmiana w tym meczu, bo w pierwszej połowie na boisku pojawił się Bereszyński.

• Akcja Legii zakończona strzałem Dwaliszwilego. Nieudanym, bo skutecznie przeszkadzał mu Kamiński.

• POLUB NAS NA FB!

• Przypominamy o głosowaniu na najlepszego zawodnika dzisiejszego meczu! Póki co w plebiscycie prowadzi Łukasz Teodorczyk nad Jakubem Koseckim.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu - Linetty za Pawłowskiego.

• Z dwudziestu pięciu metrów niecelnie uderzył Lovrencsics.

• Strzał Murawskiego blokuje Vrdoljak.

• Ambitnie poszedł teraz Brzyski! Najpierw przeciął podanie Teodorczyka, później widowiskowo minął Trałkę, po czym leżąc już na murawie poradził sobie z Ceesay'em. Zdołał odegrać do Koseckiego, ale jego już powstrzymał Kebba. Zaimponował tą akcją lewy obrońca Legii.

• Lovrencsics uderza prosto w plecy Dossy Juniora. A całą akcję zapoczątkował Łukasz Trałka, który świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Dwaliszwilego.

• Ceesay dobrze blokuje dośrodkowanie Brzyskiego. Tomek sugerował zagranie ręką rywala, ale gwizdek sędziego Stefańskiego milczy.

• Vrdoljak faulował wychodzącego z kontrą Hamalainena, żółta kartka dla kapitana Legii.

• Wyśmienita okazja dla Legii! W sytuacji sam na sam z Ojamą świetnie broni Gostomski!

• Przed chwilą dostaliśmy informację na temat frekwencji - niemal 38,5 tysiąca widzów siedzi dzisiaj na trybunach. To nieco mniej niż przed rokiem, ale stadion i tak jest niemal zapełniony.

• Świetne prostopadłe podanie Murawskiego w kierunku Teodorczyka, ale wychodzącego na czystą pozycję Łukasza w ostatniej chwili uprzedził Skaba.

• Ale nam się zrobił mecz! Mnóstwo akcji, piłka co chwilę przenosi się z jednego pola karnego w drugie. Ledwo nadążam z pisaniem.

• Strzał Dwaliszwilego, rykoszet i rzut rożny. Po stałym fragmencie zamieszanie, jednak bez konsekwencji.

• Lechici poszli do końca i prawie się to opłaciło, gdyż błąd przy wybiciu popełnił Skaba. Trafił w jednego z poznaniaków, ale na szczęście dla gości piłka trafiła później do Brzyskiego.

• Było sporo zamieszania w polu karnym Lecha, ale obrońcy gospodarzy zdołali w porę to wybić.

• Teraz jeden z legionistów faulowany tuż przed linią pola karnego, będzie wolny dla "Wojskowych".

• Kontratak Legii, dośrodkowanie z prawej strony kończy się wybiciem Wołąkiewicza.

• Teraz okazję mógł mieć Kamiński, ale przekombinował w polu karnym rywala.

• Odpowiedź Lecha również w bardzo dobrym stylu! Strzelał Teodorczyk, ale w bramce dobrze spisał się Skaba!

• I kolejna wyśmienita okazja dla Legii, tym razem pudłuje Brzyski!

• Chwilę grozy przeżyli teraz obrońcy Lecha! Myśleli chyba, że Dwaliszwili jest na spalonym, ale gdy Gruzin dostał podanie, sędzia puścił grę. Próbował go naciskać Wołąkiewicz, ale akcję zmarnował sam legionista, posyłając piłkę obok bramki.

• Lovrencsics zdecydował się na strzał ze stałego fragmentu, ale spudłował.

• Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie rajdu Teodorczyka.

• Mamy ogromne emocje na początku drugiej połowy, oby pozostało tak do końca!

• Węgier świetnie wszedł w pole karne, nawinął Rzeźniczaka i strzałem w długi słupek pokonał Skabę. A więc znów remis na Bułgarskiej!

• GOOOOOOL!!! BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ LECHA!!! GERGO LOVRENCSICS!!!

• Wyśmienicie rozpoczęła drugą połowę Legia! Pod dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego piłkę w górę podbił Trałka, a później Jodłowiec z metra wpakował ją głową do siatki! Nie przeszkodził mu w tym Wołąkiewicz, który przegrał pojedynek siłowy.

• GOOOOL!!! TOMASZ JODŁOWIEC W ZAMIESZANIU PAKUJE PIŁKĘ DO BRAMKI!!!

• Gwizdek sędziego Stefańskiego rozpoczyna drugą połowę!

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Bliżej strzelenia gola byli lechici, którzy przez całą pierwszą połowę mieli lekką przewagę. Legia jakby cofnięta, nieco przyczajona, jakby czekająca, by rywal się wyszumiał. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie.

• Mecz rozpoczął się z wysokiego "C" od kilku efektownych akcji, ale później oba zespoły zwolniły. Widać walkę, agresje i ogromne zaangażowanie, ale póki co nikt nie potrafił pokonać bramkarza rywala.

• Przerwa.

• O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa meczu.

• Świetnie spisał się teraz Hamalainen, po rajdzie którego piłka trafiła dosyć przypadkowo do Teodorczyka. Ten zwolnił akcję i odegrał do tyłu do Murawskiego, a intencje kapitana Lecha bardzo dobrze odczytał Jodłowiec, wystawiając nogę w idealnym momencie.

• Seria niepewnych zagrań obrońców Lecha - najpierw Douglas nie zdołał odebrać piłki Koseckiemu (wytrącił go tylko z rytmu), a później dziwnie do góry zagrywał Kamiński. Na szczęście dla gospodarzy sytuację wyjaśnił Wołąkiewicz.

• Przy wyprowadzaniu kontry efektownie piłkę przyjął Murawski, ale później zagranie do Pawłowskiego przechwycili legioniści.

• Trałka ukarany żółtą kartką za faul na Koseckim.

• Ceesay wpakował się na Koseckiego bez piłki. Sędzia Daniel Stefański kartki nie pokazuje, ale wyraźnie daje sygnał, że więcej czegoś takiego tolerował nie będzie.

• Długie dogranie Wołąkiewicza w kierunku Pawłowskiego wydawało się za mocne, ale Szymon poszedł do końca i wywalczył korner.

• W polu karnym Legii piłkę zgubił Hamalainen.

• Po stałym fragmencie do piłki doszedł Dossa Junior, ale później przechwycili ją w powietrzu lechici. Wybili przed pole karne, gdzie efektownego uderzenia próbował Brzyski. Nie trafił w bramkę.

• Do wykonania rożnego szykuje się Furman, przy okazji obrzucany z trybun czym się da, przede wszystkim serpentynami.

• Lovrencsics próbował huknać z dystansu, ale zablokował go Jodłowiec.

• Spóźniona interwencja Murawskiego i faul na Koseckim. Skrzydłowy Legii upadł nieco teatralnie, co nie zmienia faktu, że kapitan Lecha przewinił w tej sytuacji.

• Lech Poznań - Legia WarszawaLech Poznań - Legia Warszawa

• Lechici dwukrotnie wchodzili w pole karne Legii, ale nie dali sobie rady ze zmasowanym kryciem. Najpierw piłkę stracił otoczony trzema rywalami Murawski, a chwilę później z ilością zwodów przesadził Teodorczyk.

• I ponownie skutecznie w powietrzu interweniował Jakub Rzeźniczak, tym razem wybijając piłkę w aut.

• Dośrodkowanie Szkota z kornera wybija Rzeźniczak. Będzie powtórka.

• Douglas obił piłkę o Bereszyńskiego i wywalczył rzut rożny.

• Oczywiście ekslechita wchodził na boisko wygwizdany przez kibiców gospodarzy, którzy mają mu za złe odejście do Warszawy.

• Kosecki już wrócił na boisko, a Broź nie wróci - zastępuje go Bereszyński.

• Dogranie do Teodorczyka przecina Dossa Junior. Później jeszcze Pawłowski chciał wywalczyć korner, ale nie udało się. Od bramki Skaba.

• W ostatnim czasie legioniści mają pecha do takich sytuacji. Przypomnijmy, że w Trabzonie na samym początku meczu Skaba omal nie znokautował Rzeźniczaka, a później w głupiej sytuacji kontuzji doznał Żyro.

• Na murawie leżą teraz Broź i Kosecki, którzy... wpadli na siebie podczas przerywania akcji Lecha. Obaj na chwilę schodzą z murawy, ale zaraz powinni wrócić.

• Rzeźniczak dobrze przecina dośrodkowanie lechitów.

• Wydawało się, że Ojamaa uciekł Ceesay'owi, ale Gambijczyk w końcowej fazie akcji świetnie odebrał mu piłkę.

• Ojamaa widowiskowo popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne, gdzie piłkę głową strącił Kosecki. Adresatem zagrania był Dwaliszwili, ale futbolówka padła łupem obrońców Lecha, bodaj Wołąkiewicza.

• Okres spokojniejszej gry obu zespołów. Trzeba przyznać, że pierwsze 20 minut stoi pod znakiem przewagi Lecha - Legia póki co się broni i nie stwarza sytuacji. Mecz wygląda zatem zupełnie inaczej niż dwa ostatnie pojedynki tych klubów.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa do piłki w powietrzu zdołał doskoczyć Hamalainen, jednak strzał Fina pozostawia wiele do życzenia. Zresztą ciężko mu było zrobić coś więcej, gdyż skuteczne przeszkadzali w tym legioniści.

• Kolejny rożny dla Lecha, ostatni mało nie skończył się golem.

• Murawski zagrywał w kierunku Teodorczyka, bliżej do piłki miał jednak Dossa Junior. Legionista nie ryzykował straty i wybił piłkę w aut.

• Na spalonym Dwaliszwili.

• Jakub Kosecki wdał się w dyskusje z arbitrem, na co ten wyraźnie pokazał, że czegoś takiego tolerował nie będzie. Kolejna taka sytuacja skończy się kartką.

• Gostomski naciskany przez Ojamę niepewnie wybijał piłkę, ale błędu nie popełnił.

• Zapachniało golem dla Lecha! Z 25 metrów w słupek przyłożył Douglas!

• Teraz jeden z legionistów zagrywał ręką, wolny dla Lecha.

• Mocno zakotłowało się pod bramką Legii! Dośrodkowanie z kornera obrońcy wybili przed pole karne do Pawłowskiego, po jego strzale Skaba odbił piłkę do boku, wprost pod nogi Łukasza Trałki. Bardzo ostry kąt i duża ilość obrońców Legii nie pozwoliła jednak na oddanie skutecznego strzału.

• Pawłowski na prawej stronie wywalczył rzut rożny, obijając piłkę o Dossę Juniora.

• Kolejne nieporozumienie w Legii, Vrdoljak adresował prostopadłe podanie akurat tam, gdzie nie było żadnego warszawiaka.

• A teraz Kosecki łatwo ograł Douglasa, później jednak zagrywał do nikogo.

• Douglas faulował Koseckiego na połowie Legii. To pierwszy mecz Szkota przeciwko "Wojskowym", ale widać koledzy uświadomili mu, że stawka jest bardzo wysoka.

• Rożny dla Legii i pewna interwencja Kebby Ceesay'a w powietrzu.

• Rajd Jodłowca środkiem boiska dobrze powstrzymany przez blok Wołąkiewicza.

• Ależ zmarnowali akcję lechici! Rozpoczęło się od Hamalainena, który wyszedł środkiem boiska z kontratakiem, rozegrał piłkę z Lovrenciscsem, ale gdy Węgier mu ją oddał, pojawił się błąd w przyjęciu. A prawą flanką uciekał niepilnowany Pawłowski, gdyby dostał podanie - mogło być 1:0!

• Bardzo ambitnie rozpoczęli gospodarze, poznaniacy agresywnie walczą w odbiorze.

• Pierwszy strzał w tym meczu - sprzed pola karnego uderzał Lovrencsics, za lekko, by zaskoczyć Skabę.

• A tak prezentuje się kocioł Lecha. Lech - Legia

• I zaczęli!

• Jedna z rac, odpalonych przez poznaniaków wylądowała w stosie serpentyn. Race na stadionie - jak najbardziej, ale po co to rzucać na boisko?

• Teodorczyk i Hamalainen już ustawieni na środku boiska. Na początek meczu jednak jeszcze trochę poczekamy - trwa sprzątanie serpentyn.

• Rezerwowi Legii: Wienczatek, Wawrzyniak, Kucharczyk, Bereszyński, Kopczyński, Pinto.

• Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Arboleda, Linetty, Drewniak, Ślusarski, Henriquez, Injac.

• Oba zespoły już na murawie, podczas wyjścia na boisko poleciała masa serpentyn i konfetti. Widowiskowe powitanie zawodników obu drużyn.

• legionistal3@... - Tak prezentuje się sektor gości z perspektywy trybuny prasowej. Lech - Legia

• Spiker na stadionie przedstawia w tej chwili skład Legii. Ciężko jednak usłyszeć cokolwiek innego poza gwizdami poznaniaków.

• Przede wszystkim liczymy dzisiaj na dobre widowisko w wykonaniu dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu. Hity Ekstraklasy mają to do siebie, że często rozczarowują, ale mamy nadzieję, że tym razem będziemy usatysfakcjonowani poziomem spotkania.

• Kto dziś będzie górą? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• W zeszłym sezonie Lech dwukrotnie przegrał z Legią, można zatem liczyć, że poznaniacy będą dzisiaj wyjątkowo zmotywowani, by zrewanżować się za te spotkania, które de facto odebrały im szanse na mistrzowski tytuł. Legia z kolei marnie radzi sobie w Lidze Europejskiej, a dzisiaj będzie chciała odbudować zaufanie kibiców zwycięstwem.

• Pojedynki tych zespołów zawsze wyjątkowo elektryzują środowisko kibiców, nie inaczej jest tym razem. Stadion Lecha powoli się zapełnia, mecz prawdopodobnie obejrzy komplet, czyli ponad 40 tysięcy fanów.

• Przed nami wyjątkowy mecz, wyjątkowe widowisko - mecz Lech - Legia. Takich tłumów pod poznańskim stadionem nie widziałem już dawno, takich korków na ulicach stolicy Wielkopolski nie było ostatnio przy żadnym ligowym spotkaniu. Przed nami piłkarskie święto!

• Dobry wieczór państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.