Lech Poznań

4

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu. Lech był zdecydowanie lepszy. Kibice mogą być usatysfakcjonowani. Po blamażu w Szczecinie dziś to Kolejorz gromi!

• Ależ kapitalna akcja Kownackiego! Najpierw urwał się defensorom, potem zagrał fenomenalnie do Linettego, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do bramki!

• 4:0! Pogrom w Poznaniu. Sędzia kończy mecz.

• Po indywidualnej akcji w świetnej sytuacji znalazł się Izvolt. Jego strzał z bliskiej odległości minął jednak dłuższy słupek bramki strzeżonej przez Gostomskiego.

• Kibice na stojąco oklaskują strzelca dwóch goli. W miejsce Pawłowskiego wchodzi Bednarek.

• Po rożnym dla Piasta Lech przeszedł do natychmiastowej kontry. Lechici przekombinowali i od bramki Szumski.

• Faulował Douglas. Sędzia uciął sobie pogawędkę ze Szkotem. Obyło się jednak bez kartki.

• Rabiola zmienia Badię.

• Świetne podanie zagraniem z woleja zaprezentował Douglas a Pawłowski płaskim strzałem zza pola karnego podwyższył wynik.

• Goooooool! Już 3:0 na Bułgarskiej. Szymon Pawłowski podwyższa prowadzenie.

• Douglas podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrał świetną prostopadłą piłkę do Teodorczyka, którego strzał odbił Szumski.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego spokojnie łapie Szumski.

• Druga zmiana w zespole z Gliwic. Kędziora w miejsce Jurado.

• Fatalna strata Heberta na rzecz Teodorczyka. Sytuację w porę uratował Nikiema.

• Próba z daleka w wykonaniu Linettego. Strzał jednak bardzo niecelny.

• Podgórski z wolnego, ale wybijają lechici.

• Największą zasługę przy tej bramce miał młody Kownacki, który najpierw minął obrońcę a potem kapitalnie dośrodkował na piąty metr. Teodorczyk jedynie dołożył nogę i wpakował futbolówkę do siatki.

• 2:0! Łukasz Teodorczyk!!! Chyba po zawodach.

• Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Podgórski. Do piłki skoczyło kilku zawodników Piasta, ale strzał oddany przez jednego z nich był bardzo niecelny.

• Claasen ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Podgórskim.

• Przejęcie Trałki, kapitalne prostopadłe podanie Kownackiego sprawiło, że Teodorczyk miał okazję do zagrania piłki wzdłuż linii piątego metra. W ostatniej chwili obrońca.

• Zmiana w Piaście. Izvolt w miejsce Murawskiego.

• Teraz ze sporej odległości próbował Podgórski, ale jego strzał po koźle był zbyt lekki. W dodatku leciał wprost w ręce Gostomskiego.

• Zapowiadana zmiana, Kownacki w miejsce Hamalainena.

• Do gry przygotowuje się już młody Kownacki. Tymczasem róg dla Piasta bez konsekwencji dla gospodarzy.

• Dwa groźne strzały Lecha. Najpierw z daleka huknął Możdżeń. Po chwili Szumskiego sprawdził strzałem z woleja Trałka. Golkiper gości interweniował bez zarzutu.

• Fin powoli wraca do gry. Nadal jednak kuleje. Chyba potrzebna będzie zmiana.

• Chwila przerwy. W polu karnym Piasta leży Hamalainen.

• Pierwsza zmiana w meczu. Claasen w miejsce Lovrencicsa.

• Długa piłka do Teodorczyka, który mijając kilku rywali zszedł do środka pola karnego. Próbował wystawić futbolówkę przed linię 16 metra lecz tam nie było nikogo, kto mógłby skończyć akcję strzałem.

• akcja szybko przeniosła się pod bramkę Lecha. Jurado popędził lewą stroną, zszedł do środka i oddał mocny strzał, który na klatkę przyjął Arboleda. To musiał boleć...

• Powinno być 2:0! Kapitalną wrzutkę Lovrencicsa strzałem głową kończył Teodorczyk. Sytuację w ostatniej chwili uratował kapitalną interwencją Szumski!

• Teraz kilka wrzutek gospodarzy, ale radzą sobie z nimi podopieczni Marcina Brosza.

• Gerard Badia teraz próbował zaskoczyć Gostomskiego strzałem za kołnierz, ale nie trafił w bramkę.

• Piast zaczyna grać trochę odważniej. Czyżby męska rozmowa w szatni?

• W odpowiedzi Teodorczyk. Podobny sytuacja jak w meczu ze Śląskiem. Tym razem piłka powędrowała obok bramki.

• Ależ szansa Badii! Świetne dośrodkowanie lewą nogą w wykonaniu Podgórskiego a Badia przy biernej postawie obrońców przeciął lot piłki stojąc pięć metrów od bramki. Jak on tego nie trafił?!

• Polub nas na Facebooku!

• Chwila chaosu wyjaśniona przez Możdżenia. Lech ruszył z kontrą, po której w polu karnym znalazł się Lovrencics. Węgier nie przedarł się jednak przez linię defensywną gości.

• Podgórski próbował prostopadłego zagrania do Jurado. W porę zorientowali się jednak obrońcy Lecha.

• Piast próbuje rozgrywać. Goście robią to jednak niedokładnie i bardzo wolno. W ten sposób nie da się wygrać w Poznaniu.

• Akcja Piasta prawą stroną zapowiadała się ciekawie, ale zepsuł ją Szeliga niecelnym dośrodkowaniem.

• Długie podanie Kamińskiego do Możdżenia. Lechita nie przejął.

• W środku boiska faulowany Trałka.

• Linetty z Hamalainenem rozpoczynają drugie czterdzieści pięć minut.

• Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy. Piłkarze już na boisku. Sędzia za moment da znak do wznowienia gry.

• Po pierwszej połowie Lech zasłużenie prowadzi. Piłkarze "Kolejorza" byli wyraźnie lepszym zespołem i tą przewagę udokumentowali jedną bramką. Piast ma szczęście, że nie było ich więcej.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Strzał Podgórskiego za lekki, by zaskoczyć Gostomskiego, choć ten miał trochę problemów ze złapaniem piłki.

• Trochę zamieszania pod bramką Piasta, Szumski odbija strzał Pawłowskiego.

• Hamalainen świetnie wyszedł prawą stroną boiska, dograł do Lowrencsicsa, który obrócił się z piłką i zagrał przed pole karne. Tam był Pawłowski, który zdecydował się strzał. Piłka odbita od obrońców wróciła pod nogi skrzydłowego Lecha, który wszedł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Szumskiego.

• GOOOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

• Po uderzeniu Podgórskiego z rzutu wolnego piłka mija bramkę Lecha.

• Linetty spod linii koncowej zagrywał w środek, piłkę sięgnął Szumski, ale nie zdołał wybić jej z pola karnego. Trafiła do Hamalainena, ten wycofał w kierunku Lovrencsicsa, który jednak spudłował.

• Pierwsze pół godziny gry wyraźnie dla Lecha. Piast w zasadzie ogranicza się do interwencji w obronie i kilku nieudanych dośrodkowań, a to poznaniacy prowadzą grę i są coraz bliżej gola.

• Akcja Pawłowskiego, który bardzo dobrze przedzierał się przez obronę rywala, wszedł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału, bo uprzedził go wychodzący z bramki Szumski.

• Uzupełnienie odpowiedzi na jedno z poprzednich pytań - kibice Piasta pojawili się właśnie na stadionie.

• Badia uderzał z 30 metrów, piłkę łapie Gostomski.

• Teodorczyk po podaniu Hamalainena wychodzi na pozycję i pokonuje Szumskiego, ale gol nie zostaje uznany! Napastnik Lecha był na spalonym.

• Niedokładne dośrodkowanie Podgórskiego, piłka nad bramką Gostomskiego.

• Lovrencsics zagrał prostopadłą piłkę do Hamalainena, a ten oddał zbyt lekki strzał. Powinien podawać na bok do Teodorczyka!

• Linetty świetnie ograł Osyrę, później chciał zagrać do Teodorczyka, ale wyszedł mu z tego marny strzał. Podsumowując - odbiór świetny, ale później brakło dokładności.

• Jurado świetnie zatrzymany przez Kamińskiego na boku boiska.

• Teodorczyk! Po dośrodkowaniu Pawłowskiego oddał efektowny strzał, ale nie trafił do bramki Szumskiego! Zdecydowanie najlepsza sytuacja poznaniaków w tym meczu!

• Stały fragment gry, trochę zamieszania na 11. metrze pod bramką Piasta, ale obyło się nawet bez strzału.

• Rajd Pawłowskiego zakończony dośrodkowaniem, zablokowanym przez Hanzela. Rzut rożny dla Lecha.

• Po błędzie obrońców Piasta piłka trafiła przed pole karne do Możdżenia, ale ten stracił ją na rzecz Nikiemy.

• mj98@ - nie ma kibiców Piasta, sektor gości pusty.

• Teodorczyk po podaniu Hamalainena miał świetną okazję do pokonania Szumskiego, ale przestrzelił z 16 metrów!

• Linetty zgrywa do boku do Lovrencsicsa, ten wstrzelał piłkę w pole karne w kierunku młodego pomocnika, ale ta nie przebiła się przez gąszcz nóg.

• Herbert dobrze zatrzymuje rajd Pawłowskiego, wybijając piłkę spod nóg pomocnika Lecha.

• Nieudane dośrodkowanie Szeligi, piłka daleeeko obok bramki Gostomskiego.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa głową strzelał Hamalainen. Nad bramką, a za nim nabiegał jeszcze Łukasz Teodorczyk. Trzeba było zostawić mu piłkę, bo miał lepszą pozycję.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego piłkę na róg wybił Osyra.

• Pawłowski dobrze przyjął, obrócił się z piłką, ale później źle dogrywał do Hamalainena. Zabrakło ostatniego podania!

• Możdżeń do wychodzącego prawą stroną Pawłowskiego. Ten jednak nie dał rady w pojedynku biegowym z Klepczyńskim, który zdołał wybić mu piłkę, która następnie trafiła pod nogi Szumskiego.

• Niewiele brakowało, a mielibyśmy samobójczego gola! Zagranie Hamalainena w kierunku Teodorczyka przeciął Badia, ale zrobił to tak niefortunnie, że wyszedł mu bardzo groźny strzał. Szumski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Po dośrodkowaniu Możdżenia piłkę dobrze piąstkował Szumski. Przed polem karnym przejął ją Linetty, ale chwilę później stracił.

• Dośrodkowanie Podgórskiego do Jurado przecina Arboleda.

• Zamieszanie pod bramką Piasta, ostatecznie piłkę wybił Nikiema.

• Piast zaczyna i od razu celny strzał na bramkę Gostomskiego, ze środka boiska uderzał Jurado.

• Zaczynamy!

• Chwila ciszy dla Jerzego Danielewicza, zmarłego niedawno byłego lekarza lechitów.

• Oba zespoły już na murawie, Piast dzisiaj na czerwono, a Lech w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

• Polub nas na Facebooku:

• Diablo5555 - mecze z lig zagranicznych najczęściej relacjonujemy na podstawie transmisji telewizyjnych, choć na przykład na dwóch ostatnich finałach LM mieliśmy swojego człowieka.

• Została jeszcze chwila do rozpoczęcia meczu, zapraszamy do przeczytania zapowiedzi.

• Ławka rezerwowych Piasta: Dariusz Trela, Jan Polak, Csaba Horvath, Pavol Cicman, Matej Izvolt, Rabiola, Wojciech Kędziora

• Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Luis Henriquez, Dimitrije Injac, Daylon Claasen, Dawid Kownacki

• Jeżeli chodzi o Piasta, to tu mamy dwie roszady w pierwszym składzie. Pauzującego za kartki Matrasa zastąpi Szeliga, a miejsce Izvolta zajął Badia. To pierwszy występ w podstawowym składzie tego sprowadzonego zimą zawodnika.

• Tenn_Krejzii - ja oglądam na stadionie ;)

• Liczba zmian w poznańskim zespole nie jest żadnym zaskoczeniem. O tym, że możemy spodziewać się wielu roszad pisaliśmy m. in, tutaj:

• Wbrew wcześniejszym zapowiedziom klubu w kadrze meczowej poznaniaków zabrakło miejsca dla Paulusa Arajuuri. Fin trenował już z pełnym obciążeniem, ale ostatecznie sztab szkoleniowy uznał, że nie znajduje się jeszcze w optymalnej formie i nie da mu dziś szansy gry.

• Znamy już składy obu zespołów. W zestawieniu Lecha aż pięć zmian w porównaniu do meczu w Szczecinie - wracają wykartkowani Linetty, Douglas i Teodorczyk, pauzującego Wołąkiewicza zastąpił Arboleda, a na prawej obronie zagra Możdżeń.

• Więcej o historii dotychczasowych pojedynków obu zespołów można poczytać w oddzielnym artykule na ten temat.

• Uda się? Ostatnie pojedynki z Piastem pozwalają myśleć o tym z optymizmem. Pod wodzą Mariusza Rumaka poznaniacy trzykrotnie mierzyli się z zespołem Marcina Brosza. Efekt? Trzy zwycięstwa i bilans 9:0.

• Lech Poznań, który przed tygodniem dostał solidne lanie od Pogoni Szczecin, podejmuje na własnym boisku zespół Piasta Gliwice. Piłkarze "Kolejorza" traktują dzisiejsze spotkanie jako szansę na odbudowanie zaufania kibiców.

• Dzień dobry państwu! W sobotnie popołudnie ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.

• Wszystkich kibiców Lecha zapraszamy na specjalny profil na Facebooku!