4

Ruch Chorzów

2

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Wróćmy jeszcze do ostatniej bramki dla Lecha - tu bardzo dobrym podaniem obsłużony został Ślusarski, wyszedł do niego Kamiński, a napastnik Lecha zagrał do Claasena, który trafił do pustej bramki.

• Wydarli to zwycięstwo z gardła poznaniacy! Po wspaniałym ostatnim kwadransie podopieczni Mariusza Rumaka wygrali z Ruchem 4:2!

• KONIEC MECZU!

• GOOOL!!! CLAASEN DOBIJA RYWALA!!!

• Sędzia Musiał przedłużył drugą połowę meczu o trzy minuty.

• Po dograniu Gergo w słupek trafia Ślusarski! A dobitka Możdżenia w ręce Buchalika!

• Douglas przejął piłkę na własnej połowie, ruszył z kontratakiem, ale chyba niepotrzebnie zwolnił akcję, z której później nic już nie wyszło.

• Długa piłka na wolne pole do Ślusarskiego, ale bliżej miał Buchalik, który wybił ją w aut.

• Claasen do Hamalainena, ten do Gergo, który minął Stawarczyka i strzelił na 3:2! Poznaniacy w pięć minut strzelili dwa gole i ponownie prowadzą!

• GOOOOL!!! GERGO LOVRENCSICS!!!

• I kolejna akcja poznaniaków, w pole karne rywala przedzierał się Teodorczyk, ostatecznie zatrzymał go Buchalik.

• Była to ostatnia akcja Teo w tym meczu. Zastępuje go Ślusarski,

• Odpowiedź Ruchu - Jankowski wystawił piłkę Janoszce, ale ten strzelał za lekko, by zaskoczyć Gostomskiego.

• Znów było groźnie pod bramką Ruchu! Claasen dostał podanie z lewej strony, ale stał tyłem do bramki i nie zdołał oddać strzału.

• Hamalainen dograł wyśmienite prostopadłe podanie do Teodorczyka, ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam, uderzając w Buchalika, ale we właściwym miejscu znalazł się Murawski. Pomocnik Lecha dobił uderzenie kolegi i umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOL!!! RAFAŁ MURAWSKI!!!

• Kolejna roszada w ekipie z Chorzowa. Boisko opuszcza bohater meczu Grzegorz Kuświk, a zastępuje go Maciej Jankowski.

• POLUB NAS NA FB!

• Zmiana w Ruchu - Mrowiec zastępuje Tymińskiego.

• Trałka przewrócił się w polu karnym Ruchu, przy okazji faulując jednego z rywali.

• Lechici nie potrafią podnieść się po stracie drugiego gola. Czy podopiecznych Rumaka stać jeszcze na wyrównanie?

• Teodorczyk przytrzymywany przez Stawarczyka upada w polu karnym Ruchu, ale gwizdek sędziego Musiała milczy.

• Ni to dośrodkowanie, ni to strzał Lovrencsicsa i piłka ląduje w rękach Buchalika.

• Teodorczyk próbował wrzucać piłkę do Claasena, ale reprezentanta RPA uprzedził Malinowski.

• Pytaliście wcześniej o frekwencję, a moja szacunkowa ocena okazała się mocno zaniżona. Dostaliśmy przed chwilą oficjalny komunikat - na stadionie jest niespełna 25 tysięcy widzów.

• Wzorowy kontratak zespołu z Chorzowa. Surma świetnie rozprowadził akcję, dogrywając na prawo to Smektały, ten wrzucił piłkę w pole karne, a tam Kuświk wyprzedził Ceesaya i pokonał Gostomskiego! Ruch prowadzi 2:1!

• GOOOOOL!!! KUŚWIK PO RAZ DRUGI I RUCH PROWADZI 2:1!!!

• Zasypujecie mnie dzisiaj pytaniami ;) Nieco lepiej wygląda dzisiaj Lech, ale nie jest to jakaś znacząca przewaga. A siedzę oczywiście na sektorze dla mediów, czyli na drugim piętrze trybuny A.

• Na spalonym Teodorczyk.

• A jednak to nie Łukasz opuszcza boisko. Schodzi z niego Injac, a na murawie melduje się Murawski.

• Uraz Trałki najwyraźniej okazał się poważny, bo do wejścia jest już gotowy Murawski.

• Akcja Ruchu prawą stroną boiska, piłka trafiła do Kuświka, ale ten był na spalonym.

• Po interwencji sztabu medycznego Trałka wraca do gry. Dodajmy, że po zejściu Wołąkiewicza to on jest kapitanem Lecha.

• W starciu z rywalem ucierpiał Łukasz Trałka, pomocnik Lecha opatrywany przez masażystów przy linii bocznej boiska.

• przemek.jacuzynski@... - sędzia Musiał dobrze prowadzi ten mecz, nie zauważyłem, żeby po aptekarsku przerywał akcje któregoś zespołu. Ale to tylko moja ocena.

• pawcio426@... - Barry przeciętnie, dużo mniej niż we wcześniejszych spotkaniach włącza się do akcji ofensywnych.

• Błąd Injaca, który stracił piłkę na rzecz Tymińskiego, ten natomiast zagrał prostopadłe podanie do Kuświka. Napastnik Ruchu został wzięty w kleszcze przez środkowych obrońców Lecha i nie zdołał utrzymać się przy piłce.

• Ależ okazja! Po strzale Teodorczyka piłka odbija się od słupka, od Buchalika, ale nie wpada do bramki!

• Po zejściu Huberta na prawą obronę przeszedł Mateusz Możdżeń, a jego miejsce w pomocy zajął Claasen.

• Zmiana w Lechu - Claasen zastępuje Wołąkiewicza.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Będzie zmiana w Lecha, przygotowany Daylon Claasen.

• Ruch również nie spisuje się rewelacyjnie. Chorzowianie wykorzystali jeden błąd w obronie Lecha i doprowadzili do remisu, który z perspektywy pierwszej połowy jest wynikiem sprawiedliwym. Czekamy teraz na dalszy rozwój wypadków na boisku.

• Lechici grają dziś zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie spotkania z Górnikiem Zabrze, ale i tak nie o to chodzi kibicom Lecha. Poznaniacy strzelili dość przypadkową bramkę, później mieli kilka okazji, ale żadnej nie wykorzystali. Podobnie, jak w poprzednich spotkaniach, brakuje trochę pomysłu pod bramką rywala.

• przemek.jacuzynski@... - na moje oko będzie koło 15 tysięcy, dokładny komunikat dostaniemy zapewne w drugiej połowie meczu

• Przerwa.

• thronosek123@... - na sektorze gości jest jakieś 1500-2000 kibiców z Chorzowa.

• Nieprzyjemne dośrodkowanie Lovrencsicsa, mocno bita piłka po ziemi, poradzili sobie z nią jednak obrońcy Ruchu.

• Dobra dwójkowa akcja Teodorczyka i Lovrencsicsa, ostatecznie tego drugiego we własnym polu karnym powstrzymał Szyndrowski.

• Kojarzycie może taki film Cast Away - Poza Światem? Tom Hanks gra tam gościa, który w wyniku katastrofy lotniczej trafił na bezludną wyspę, gdzie towarzyszy mu tylko piłka Wilson. Tyle samo towarzystwa co on miał w polu karnym Grzegorz Kuświk. Po dośrodkowaniu Smektały nie mógł zrobić nic innego, jak wpakować piłkę do siatki. Co prawda po rękach Gostomskiego, ale ważne, że skutecznie. Gdzie byli obrońcy Kolejorza?

• GOOOL!!! GRZEGORZ KUŚWIK DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!!!

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Lovrencsics był bliski przejęcia piłki, nad którą kompletnie nie panował Szyndrowski. Ostatecznie obrońca Ruchu ogarnął się na tyle, że zdołał wybić ją w aut.

• Interwencja Tymińskiego przerywa akcję Lovrencsicsa.

• Lovrencsics zagrał płaską piłkę w pole karne, a Teodorczyka w ostatniej chwili uprzedził Buchalik. Całą sytuację wypracował Hamalainen, który wyłuskał piłkę spod nóg Szyndrowskiego.

• A teraz bliski szczęścia był Hamalainen! Po jego strzale z 20 metrów piłka minimalnie minęła bramkę Buchalika!

• Teodorczyk powinien od razu zagrywać piłkę do wychodzącego prawą strona Lovrencsicsa, zamiast tego robił kółeczka w okolicy linii środkowej. Później zagrał długą piłkę do Wołąkiewicza, co okazało się całkiem dobrym pomysłem - obrońcę Lecha uprzedził jeden z chorzowian, ale piłka trafiła do Możdżenia, który uderzył niecelnie z woleja.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Możdżenia i piłkę, adresowaną do Teodorczyka łapie Buchalik.

• Injac dobrze zszedł do boku, po dograniu Teodorczyka dośrodkował w pole karne, ale składającego się do strzału głową Hamalainena uprzedził jeden z chorzowskich obrońców.

• Sprzed pola karnego Lecha niecelnie uderzał Łukasz Surma - piłka przeleciała obok słupka bramki Macieja Gostomskiego.

• Akcję ofensywną próbował zapoczątkować Kamiński, podał do Lovrencsicsa, a ten odegrał do tyłu i cały impet ataku diabli wzięli.

• Z wolnego w pole karne Lecha dośrodkowywałm Starzyński - wprost na głowę Teodorczyka.

• Dobre podanie do wychodzącego na pozycję Teodorczyka, ale ten był na spalonym.

• W zamieszaniu pod bramką Buchalika strzelać próbował Ceesay, ale za wiele z tego nie wyszło.

• Tymiński nieprzepisowo powstrzymywał Hamalainena, żółta kartka dla zawodnika Ruchu.

• Malinowski do spółki z Tymińskim skutecznie przechwytują długą piłkę lechitów.

• Niezły rajd Wołąkiewicza zakończony dośrodkowaniem, wybitym przez obrońców.

• Okazja z rzutu wolnego dla Ruchu, dośrodkowywał Starzyński, a piłka, odbita przez Kuświka poszybowała obok bramki Gostomskiego.

• Sędzia Musiał udzielił teraz ostrej reprymendy Injacowi, obyło się jednak bez kartki.

• Z wolnego dośrodkował Douglas, piłka, podbita w górę przez jednego z chorzowian trafiła do Kamińskiego, który huknął z ostrego kąta. Niecelnie.

• Trałka faulowany na boku boiska, będzie wolny dla Lecha.

• W tej akcji lechici wykorzystali chyba limit szczęścia na cały miesiąc. Ceesay zagrał długą piłkę do Hamalainena, ten dośrodkował do Teodorczyka, który ze względu na wyjście Buchalika miał pustą bramkę przed sobą. Przeszkadzali mu obrońcy, ale przewracając się zdołał odbić piłkę, która turlała się... i w końcu doturlała do bramki. Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOOL!!! TEO TRAFIA NA 1:0!!!

• Trałka zagrywał do Teodorczyka, tego jednak dobrze pilnował Malinowski.

• A wracając do Wołąkiewicza zaznaczmy jeszcze, że dzisiaj kapitan Lecha nie występuje na swojej nominalnej pozycji - Rumak zamienił go miejscami z Kebbą Ceesayem. Czyli Gambijczyk w środku, a Hubert na prawo.

• Dośrodkowanie z kornera i powinna być bramka dla Ruchu! Na długim słupku znalazł się niepilnowany Stawarczyk, miał wolną przestrzeń, by umieścić piłkę w siatce, zamiast tego... podał ją w ręce Gostomskiego.

• I właśnie Hubert dobrze teraz asekurował kolegów przy akcji Ruchu, wybijając piłkę na rzut rożny.

• A Wołąkiewicz wrócił już na boisku, Lech ponownie w komplecie.

• Ofensywne wejście Huberta Wołąkiewicza w pole karne gości. Dostał prostopadłą piłkę od Hamalainena, ale bezpardonowo powstrzymał go jeden z rywali. Faulu nie było, natomiast stoper Lecha ucierpiał w tym starciu i na chwilę opuszcza boisko.

• Próba ofensywnej akcji chorzowian zakończona stratą piłki.

• Teodorczyk i Hamalainen nieźle rozegrali piłkę w środku pola, później jednak Możdżeń niedokładnie zagrywał w kierunku napastnika Lecha.

• Rozpoczęli lechici!

• Jeszcze minuta ciszy ku pamięci Jacka Mrozowskiego, zmarłego dziś pracownika Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Poznaniu.

• Powitanie kapitanów (Wołąkiewicza i Malinowskiego) już za nami, połowy wylosowane, czas na mecz.

• Lechici grają dziś na niebiesko, a piłkarze chorzowskiego Ruchu wystąpią w białych trykotach.

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał, a jednym z asystentów będzie... Jakub Ślusarski. Ciekawe, czy to jakaś rodzina Bartka ;)

• Kto dzisiaj będzie górą? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Ruchu: Kamiński, Kwiatkowski, Sadlok, Jankowski, Mrowiec, Helik, Kowalski.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Linetty, Murawski, Drewniak, Claasen, Ślusarski, Henriquez.

• Wszystkich kibiców Lecha zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku!

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze pół godziny, jest więc trochę czasu, by zapoznać się z jego zapowiedzią. Zapraszamy do czytania!

• Z kolei w składzie Ruchu w porównaniu do ostatniego meczu nastąpiły dwie zmiany - miejsce Bartłomieja Babiarza zajął Łukasz Tymiński, a Mateusza Kwiatkowskiego w ataku zastąpił Grzegorz Kuświk.

• Na ławce rezerwowych wylądowali obok Murawskiego także Karol Linetty oraz Luis Henriquez, który strzelił swojaka w spotkaniu z Miedzią.

• Po blamażu w Legnicy szkoleniowiec poznaniaków wymienił trzy ogniwa w pomocy swojego zespołu. Najbardziej zaskakująca jest obecność w podstawowej jedenastce "Kolejorza" Dimitrije Injaca, który zastąpił Rafała Murawskiego. Na prawej stronie pomocy wystąpi dziś Mateusz Możdżeń, który w tym sezonie grywał głównie w obronie, do podstawowego składu wraca również Kasper Hamalainen.

• Oba zespoły przystępują do tego pojedynku w całkiem odmiennych nastrojach. Poznaniacy w fatalnym stylu przegrali w Legnicy z Miedzią i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. Właśnie o styl największe pretensje do zawodników i trenera Rumaka mają fani Lecha. Po ostatniej ligowej wygranej z Górnikiem z trybun słychać było "to zwycięstwo nic nie zmienia, Rumakowi do widzenia". Dużo spokojniejszy jest trener gości, Jan Kocian. Słowak, który na stanowisku zmienił Jacka Zielińskiego, w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. Pod jego wodzą Ruch rozegrał 8 spotkań. Wygrał 4, tyle samo zakończyło się podziałem punktów.

• Z INEA Stadionu witają Państwa Bartosz Grzelak i Wojciech Maćczak. Będziemy mieli przyjemność przeprowadzić relację ze spotkania Lech Poznań - Ruch Chorzów. Jest to mecz rozgrywany awansem. Oznacza to więc, że to pierwszy mecz rundy wiosennej dla obu drużyn. W 1. kolejce w Chorzowie padł remis 1:1. Kolejorz wyszedł na prowadzenie po trafieniu Vojo Ubiparipa, ale tuż przed końcem wyrównał Marcin Malinowski. Jak będzie dziś?