2

Śląsk Wrocław

1

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. Kłania się Wojciech Maćczak.

• Na początek rundy wiosennej Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 2:1. Nową jakość, zapowiadaną przez Rumaka, zobaczyliśmy tylko chwilami, poza tym gospodarzom brakowało trochę pewności.

• Koniec meczu!

• Strzał Mili i piłkę łapie bramkarz Lecha.

• Będzie jeszcze szansa dla Śląska, piłkarze gości mają rzut wolny jakieś 25 m od bramki Gostomskiego.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Kasper Hamalainen, a zastępuje go Dawid Kownacki. Typowa zmiana na zyskanie czasu.

• Druga połowa meczu przedłużona o trzy minuty.

• Zmiana również w zespole Śląska: Adamec zastępuje Sochę.

• Zmiana w Lechu: Możdżeń zastępuje Pawłowskiego.

• Żółta kartka dla... Krzysztofa Kotorowskiego. Rezerwowy bramkarz Lecha miał za dużo do powiedzenia w kierunku arbitra.

• W relację wkradł się błąd, strzelcem bramki dla Śląska był Paixao, a nie Grodzicki. W zamieszaniu w polu karnym z wysokości trybun niewiele było widać, pozostało więc zaufać spikerowi, który bramkę przypisał obrońcy wrocławian. W rzeczywistości jej zdobywcą był Portugalczyk.

• Zmiana w zespole Śląska: Zieliński zastępuje Hateley'a.

• Teodorczyk z dziesięciu metrów w krótki słupek, ale jego uderzenie broni Kelemen.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po strzale jednego z rywali piłkę z pustej bramki wybijał Douglas!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Kędziora.

• Teodorczyk ruszył lewym skrzydłem, próbował dogrywać w pole karne do Hamalainena, ale w ostatniej chwili przeciął to Gavish!

• Pierwsza zmiana w ekipie Levego: Plaku zastępuje Ostrowskiego.

• A teraz strzelec trzeciego gola w tym meczu ukarany żółtą kartką za faul.

• Świetnie to zrobił napastnik Lecha! Przejął piłkę na lewej stronie i szukał pozycji do oddania strzału, w końcu huknął w długi słupek i nie dał szans Kelemenowi. Lech znów prowadzi!

• GOOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!!!

• Po dośrodkowaniu Patejuka piłkę wybija Kamiński.

• Po podaniu Pawłowskiego w wyśmienitej sytuacji znalazł się Hamalainen, ale przestrzelił z 15 metrów!

• W pierwszej połowie wyraźnie przeważał Lech, teraz natomiast mecz się wyrównał. Mamy typowy pojedynek na remis. Czy ktoś jeszcze zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• Żółta kartka za faul dla Douglasa.

• Groźnie pod bramką Lecha, Paixao zdołał przyjąć sobie piłkę, ale skutecznie interweniował Kędziora.

• Pierwsza zmiana w tym meczu: Łukasz Teodorczyk zastępuje Daylona Claasena.

• Wykonanie rzutu rożnego przez Douglasa pozostawimy bez komentarza.

• Kolejna okazja dla Lecha po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa strzelał Kędziora, piłka po rykoszecie na kolejny róg.

• Claasen dynamicznie wszedł w narożnik pola karnego, ale pogubił się w akcji. Zdołał odegrać do Lovrencsicsa, który oddał niecelny strzał.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa z rzutu rożnego, strzał Trałki w nogi obrońców.

• Strzał Dudu z 30 metrów broni Maciej Gostomski.

• Lech Poznań - Śląsk WrocławLech Poznań - Śląsk Wrocław

• Lovrencsics świetnie minął Ostrowskiego, dogrywał na środek pola karnego, ale tam piłkę sięgnął Kelemen, uprzedzając dwóch lechitów, szykujących się do strzału.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Strzał Pawłowskiego zablokowany, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Linetty dobrze do Hamalainena, a ten nie dość, że traci piłkę na rzecz Kokoszki, to jeszcze fauluje rywala.

• Prostopadła piłka do Paixao, ale ten, wzięty w kleszcze przez Wołąkiewicza i Kamińskiego nie zdołał do niej dojść.

• Śląsk rozegrał rzut wolny, piłka na prawą stronę pola karnego do Patejuka, ale ten traci ją na rzecz Claasena.

• Linetty huknął z 35 metrów, piłkę łapie Kelemen.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• 30-letni obrońca Śląska wyrasta po pierwszej połowie na bohatera spotkania. Zaliczył kilka ważnych interwencji. Dodajmy, że nie ma łatwo, bo jego partner ze środka Gavish przebywa chyba jeszcze na zimowym urlopie.

• Do przerwy lepszą drużyną był Lech. Akcje gospodarzy napędzają obaj skrzydłowi, a więc Gergo Lovrencsics i Szymon Pawłowski, którym na bardzo wiele pozwalają boczni obrońcy Śląska. Zresztą defensywa gości, z wyjątkiem świetnie dysponowanego Grodzickiego, spisuje się fatalnie.

• Lech Poznań - Śląsk WrocławLech Poznań - Śląsk WrocławLech Poznań - Śląsk Wrocław

• Przerwa.

• Żółta kartka dla Claasena.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Pawłowski schodził do środka po linii końcowej i wywalczył korner.

• Dobra piłka do Pawłowskiego, ale ten na spalonym.

• Lovrencsics strzela z 30 metrów, za lekko, wprost w ręce Kelemena.

• Z wolnego strzelał Wołąkiewicz, zdecydowanie za wysoko, by pokonać bramkarza Śląska.

• Ostre wejście Kokoszki w nogi Trałki. Zawodnik Śląska mocno protestuje, a sędzia Pskit wyciąga żółtą kartkę.

• Bardzo dobra kontra Lecha rozpoczęta wyrzuceniem piłki przez Gostomskiego. Bramkarz Lecha zagrał do Lovrencsicsa, ten ruszył do przodu lewym skrzydłem i próbował wrzucić piłkę za kołnierz Kelemenowi. Pomylił się niewiele!

• Ależ okazja dla Lecha! Lovrencsics dośrodkował z rożnego na głowę Kamińskiego, ten strzela w dolny narożnik, ale świetnie broni Kelemen! Bramkarz Śląska radzi sobie również z dobitką Hamalainena.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego w stronę Hamalainena, ale tym razem bez takiego efektu, jak w 12. minucie. Trochę za wysoko szła piłka, by sięgnął ją Fin.

• Patejuk dobrze rozegrał piłkę z Milą na prawym skrzydle, dośrodkował do Paixao, a ten na szczęście dla gospodarzy źle przyjął piłkę. Umożliwiło to skuteczne wybicie Wołąkiewiczowi.

• Gracze Śląska rozgrywali piłkę na linii pola karnego Lecha, przeszkodził im w tym dopiero Kamiński. Dobra interwencja, ale takie akcje poznaniacy powinni przerywać wcześniej.

• Bardzo dobra interwencja Grodzickiego, który czystym wślizgiem wybija piłkę spod nóg Hamalainena.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ogromne zamieszanie pod bramką Gostomskiego, piłka odbijała się od zawodników obu drużyn. Sytuację wykorzystał Paixao i skierował ją do siatki. W Poznaniu znów remis i mecz zaczyna się od nowa!

• GOOOOL!!! MARCO PAIXAO WYRÓWNUJE!!!

• Kędziora zarobił żółtą kartkę za faul na Dudu.

• Lechici pięknie rozegrali w środku pola z pierwszej piłki i momentalnie znaleźli się pod polem karnym Kelemena. Futbolówkę miał Gergo, próbował przyszykować ją sobie do strzału prawą nogą, ale w porę interweniowali obrońcy Śląska. Wykończenia zabrakło, ale akcja bardzo ładna.

• Na spalonym Paixao. Chyba już trzeci raz w tym meczu.

• Po dośrodkowaniu Mili z wolnego przewrotką strzelał Grodzicki.

• Linetty stracił piłkę na rzecz Mili, a za chwilę bardzo chciał ją odzyskać i faulował Dudu. Żółta kartka dla młodego lechity.

• Lovrencsics blokuje ofensywną akcję Sochy.

• Mila z wolnego wprost na głowę Kędziory. Dobra interwencja obrońcy Lecha.

• Patejuk wgrywał w pole karne do Dudu, ale ten za bardzo wyrzucony do boku nie mógł nic zrobić.

• Barry Douglas! Minimalnie obok słupka!

• Pawłowski szukał pozycji do strzału, w końcu uderzył z 25 metrów, a piłkę ręką zablokował Hateley. Kolejne "żółtko" dla gracza gości i kolejna okazja z wolnego dla Lecha.

• Świetnie wykonany stały fragment gry! Z rzutu wolnego w okolicy linii końcowej boiska Douglas dośrodkował na długi słupek do niepilnowanego Hamalainena, a ten pewnie pokonał Kelemena! Kompletnie zaskoczona defensywa gości!

• GOOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!!

• Na prawej stronie Pawłowski świetnie minął Ostrowskiego, zabrał się z piłką w stronę pola karnego, ale faulował go Gavish. Żółta kartka dla zawodnika Śląska.

• "Lech będzie walczył o każdą piłkę" - mówił przed meczem Rumak. I teraz jego słowa wziął sobie do serca Douglas, który próbując dojść do futbolówki przy linii końcowej dość ostro potraktował Grodzickiego.

• Teraz dośrodkowanie Pawłowskiego z prawej strony, Hamalainen w polu karnym rywala uprzedził Grodzickiego, ale nie zdołał przyjąć piłki.

• Fatalny błąd Gavisha, jego niecelne podanie przejął Lovrencsics, dograł w pole karne, a tam naprawdę niewiele zabrakło, by do piłki doszedł Hamalainen. Pierwsza groźna okazja w tym meczu!

• Patejuk szukał pozycji do oddania strzału na linii pola karnego rywala, a gdy już ją znalazł, uderzył fatalnie. Za lekko, po ziemi i w dodatku niecelnie.

• Dobra interwencja Kokoszki po stracie piłki przez wrocławian.

• Miękkie zagranie Douglasa do Hamalainena w okolice linii pola karnego pada łupem Grodzickiego.

• Po błędzie Kamińskiego na boku boiska piłkę przejął Patejuk, dograł do wychodzącego Paixao, ale ten na spalonym.

• Hamalainen przepuścił piłkę od Douglasa, za nim był partner z zespołu, ale był też Grodzicki, który skutecznie interweniował.

• Claassen do Hamalainena i zaczynamy!

• Sędzia Paweł Pskit wyprowadza obie jedenastki na murawę, za chwilę początek meczu.

• Z kolei Stanislav Levy miał przed meczem problemy ze względu na absencję kilku podstawowych zawodników. Przeciwko Lechowi wystąpić nie mogą defensywni pomocnicy Dalibor Stevanović oraz Tomasz Hołota, a także podstawowy środkowy obrońca Mariusz Pawelec,

• W zimowych sparingach oba zespoły radziły sobie nieźle, dlatego dzisiaj liczymy na ciekawe widowisko. Szkoleniowiec Lecha zapowiadał, że w dzisiejszym meczu jego zespół pokaże nową jakość. Ciekawe, jak to wyjdzie w praktyce.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze kwadrans, a więc jest czas na przeczytanie zapowiedzi.

• Ławka rezerwowych Śląska: Pawłowski, Uliczny, Zieliński, Dankowski, Adamec, Misik, Plaku.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Arboleda, Teodorczyk, Kownacki, Formella, Injac, Możdżeń.

• Zdecydowanie bardziej namieszał trener Levy. W Śląsku eksperymentalna linia obrony z Gavishem i Grodzickim na środku oraz Ostrowskim na lewej stronie. Grający na tej pozycji Dudu przesunięty został do pomocy, a rolę defensywnego pomocnika będzie pełnił nominalny stoper Kokoszka.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. W Lechu jedna niespodzianka - na szpicy zagra Hamalainen, a za jego plecami wystąpi Claasen.

• Półtorej godziny dzieli nas od rozpoczęcia jednego z najciekawszych spotkań 22. kolejki Ekstraklasy. Na relację NA ŻYWO zaprasza Wojciech Maćczak.